PDA

View Full Version : Противозачатъчни



HeavensMaiden
09-11-2010, 20:40
Здравейте. Не сикам да правя поредната тъпа тема и се надявам да я приемете ок. Та значи с приятелят ми правим секс без презарватив. Той се владее изключително добре и никога не сме имали проблем. Водим полов живот заедно от 1 година насам. Когато съм се съмнявала винаги съм си правила тестове, ходя си на гинеколог и т.н. не съм безотговорна. Обаче имам един ? Вие ползвате ли противозачатъчни? Говорих с една приятелка на тази тема преди няколко дена и тя каза, че това е доста сигурен вариант като го правим без и да пробвам. Но трябва да се посъветвам с гинеколога си и тя да ми каже какви да почна да пия. Но приятелката ми ми каза, че имало странични ефекти при нея като умора и т.н. Та идеята ми е преди да отида на преглед да съм малко по запозната по въпроса и да не изглеждам невежа. Знам какво представляват и какво им е действито и тези неща вече съм проверила, но ме интересува като цяло какви има в аптеките, по какво се различават и нз. На 18 съм и мисля, че не ми е рано да пия или каквото и да е там. Просто искам да ви попитам вие използвате ли, какво ви е мнението за тях и т.н. Надявам се темата да не ви се стори глупава. Мерси предварително :)

1234565
09-11-2010, 20:51
недей да пиеш !!!!!! аз по едно време пих и сажалявах смисъл действат си ама найстина има странични ефекти от сорта на замаянаст ,умора, понижено либидо, болки в главата или корема и секви глупости. Плюсовете са в това че са предпазно средство и в това че ти правят цикъла супер редовен имам преджид жинаги о едно и също време. Но пак ти казжам недей да ги пиеш

HeavensMaiden
09-11-2010, 21:00
Именно за това се допитвам до вас. Да ми кажете + или -... Иначе е лесно да ида при лекарката и да и кажа изпиши ми противозачатъчни... мерси иначе. Ще поизчакам да реша докато всички ми кажете какво мислите :)

WaKo
09-11-2010, 22:23
Тука малко хора ще те посъветват нещо правилно, да не говорим за легендите, които се носят из България за тия хапчета. Странични ефекти може и да има, но в 90% от случаите отминават до края на първия месец, тъй като просто организма има нужда от известно време да се пренастрои, все пак са хормони, не аспирин. Повечето, които ще ти пишат да не взимаш съм сигурен, че не са довършили и първата опаковка. Задължително трябва да се консултираш с лекар преди това. Доколкото имам наблюдения от моя опит за млади момичета се изписва най-много линдинет 20, тъй като са с много ниска доза хормони, но това пак казвам, трябва да е по-преценка на лекаря, въпреки че съм 100% сигурен, че лекаря ще ти каже да не взимаш - просто българските лекари още живеят с предразсъдъците отпреди 30 години. За сигурност - 99,99% при правилна употреба. Мога и още много да ти говоря на тая тема и с по-задълбочени неща, но ако те интересува повече може да ми пишеш едно ЛС

HeavensMaiden
09-11-2010, 22:31
WaKo аз така или иначе със сигурност ще се консултирам с лекарката ми, но просто искам да съм запозната с това какви в моемнта има и м/у какви мога да направя избор. Лекарката ми е изключително печена така, че за предписването няма да има проблем :) А ти от къде си толкова запознат с тези неща? Все пак си момче и ми е интересно. За каквото се сетя ще ти пиша мерси все пак :)

WaKo
09-11-2010, 22:43
WaKo аз така или иначе със сигурност ще се консултирам с лекарката ми, но просто искам да съм запозната с това какви в моемнта има и м/у какви мога да направя избор. Лекарката ми е изключително печена така, че за предписването няма да има проблем :) А ти от къде си толкова запознат с тези неща? Все пак си момче и ми е интересно. За каквото се сетя ще ти пиша мерси все пак :)
Ми професия... Иначе на пазара има много - Линдинет20, Линдинет 30, Диане35, Евра, Ясмин, Регулон, какви ли не има - то затова и трябва лекаря да прецени, тъй като само той те познава и знае най-добре към кои да се насочи

vIKToriYa
09-12-2010, 20:08
наистина има + / - .... аз ги пия защото имам здравословен проблем и трябва да пия хормонални таблетки ( ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ) ... предписани са ми от гинеколог.... има ралични видове има някой с повече хормони други с по-малко .... но предполагам че ще ти предпишат от тези с по-малкото .... от тези с повечето можеш да качиш килограми .... но от тях цикълът ти ще стане мнодо редовен точно на 28-я ден и други +сове има ... иначе да ще чувстваш умора;замаяност докато организмът ти свикне ... :) :) :)

PepSsSi
09-12-2010, 20:13
Различните противозачатъчни влияят различно на всяко момиче. Има слабо и силно дозирани. Най-често от тях кожата става по-хубава, а гърдите са леко надути, както по време на цикъл. това се дължи на естрогенния им състав. Понякога се отразяват и на килограмите (за жалост) По медицински причини пих Диане 35, когато бях на 16 и следствие на това качих 8кг!!! (без коментари от сорта,че съм хапвала повечко, напротив, при мен храната винаги е била минимална) Като цяло хормоните не си заслужават риска, никога не знаеш дали няма да ти повлияят зле.
п.п Той приятелят ти се владее, ама точно от такова 'владеене' една позната има бебенце на 8месеца ;)