PDA

View Full Version : Оценка за поведение! Да или против?



questions
09-12-2010, 08:01
Въобще какво мислите?

MissDeadly
09-12-2010, 08:08
Ами.. попринцип е хубава идеята (понеже завърших вече 8-) ) Трябва да има ред и дисциплина :P

fuckme
09-12-2010, 08:14
^ хах, нали щот си завършил/а :D аз лично не искам оценки за поведение, според мен е супер глупаво. не стига, че тая година имахме и характеристика :-x

sladkish_14
09-12-2010, 08:48
Трябва, трябва мили деца =D>
Не може едни да си говорят по цял час, да си играят на телефони, а други да слушат и после примерно на тестове, тия които да си говорили да препишат и да имат оценки, като тези които са учили и слушали по време на часа. Не е честно и справедливо едни да идват за мохабет, а други да се мъчат, като грешни дяволи и да им пречат. Така, че оценки за поведения да има и да се пишат в дипломата.
Трябва да има ред, закон и справедливост в училищата :!:

BeezyJey
09-12-2010, 09:04
Прав/а си, но аз попринцип съм много кротка, но понякога просто ми идва да дивея. :D Става рядко, но при всеки се получава. Някои постоянно са в такава фаза. :D :D Така че аз съм за и против.

m0n4yyy
09-12-2010, 09:35
Трябва, трябва мили деца =D>
Не може едни да си говорят по цял час, да си играят на телефони, а други да слушат и после примерно на тестове, тия които да си говорили да препишат и да имат оценки, като тези които са учили и слушали по време на часа. Не е честно и справедливо едни да идват за мохабет, а други да се мъчат, като грешни дяволи и да им пречат. Така, че оценки за поведения да има и да се пишат в дипломата.
Трябва да има ред, закон и справедливост в училищата :!:

+1 !
Това е училище, а не място за развлечение!

ecstazy
09-12-2010, 10:06
Вие ако си мислите, че някой го грее дали ще получи 2 за поведение.. Не мисля, че ще има голяма разлика

BaffaLsc
09-12-2010, 10:09
Трябва и още как :D Малко да им се стъжни на онези ,които си позволяват :)

HoKKurT
09-12-2010, 11:04
И аз съм за. Малко ред няма да ни дойде зле :(

DieselBlood
09-12-2010, 11:11
Нека аз съм първия,който ще каже ТВЪРДО ПРОТИВ!!!!Мамка му,всеки сам може да определи в кой час да внимава и в кой не.Както правилно се изрази ecstazy,никой не го грее дали ще получи 2 или 6.Стига вече са връщали комунистическите реформи.sladkish_14 малко грубо ще прозвуча ама тебе какво те бърка кой как си изкарва оценките?Аз също съм от тея,които преписват и какво?Не вярвам в това да има нещо лошо.Само,защото ти си решила,че това не е правилно,не значи,че за други не е.

BeezyJey
09-12-2010, 11:13
Ами какво правилно има да преписваш пък ?!

DieselBlood
09-12-2010, 11:24
То,че не е правилно,не е.Но има два типа преписвачи:едно,които без пищов не могат едно изречение и такива,на които не им се занимава да учат,но могат да защитят знанията си без пищов.(аз съм в тази група)

Tempest
09-12-2010, 11:25
^ хах, нали щот си завършил/а :D аз лично не искам оценки за поведение, според мен е супер глупаво. не стига, че тая година имахме и характеристика :-x

пф, ебати плоското мислене.. характеристики и ние имахме.. е, и? Да не би да споделят лична информация за ученика?! Ха! Ами не :)

Колкото до оценката поведение - "да или против" е доста труден избор.. нещо смесено между "за или против" и "да или не" :D Аз съм за.. от известно време ни заплашваха с такава оценка, дори май има такова нещо в училище.. но нищо не правеха по въпроса с идиотите от класа ми.. например :) Нужно е освен да я въведат, да започнат да действат по правилника...

SmilezZz
09-12-2010, 11:26
С две ръце съм за "ЗА"...
В училище не отиваме,за да правим
простотии и тем подобни,а за да учим..
Извън училище има доста места за развлечения,
училището не е правилното място за това..

DieselBlood - И кое му е правилното
в това,да преписваш ? За тебе може и да е,защото
го правиш,но за други - НЕ е..
И е адски несправедливо спрямо тези,които с часове
се мъчат да научат нещо..

ecstazy
09-12-2010, 11:28
Оф и характеристика имало, не думай :razz: И к'во.. на мойта пише че имам добра памет! :lol: Всеки преписва бе хора, вие в ред ли сте. Нека един човек от форума да си признае, че НИКОГА ама НИКОГА не е преписвал. Де*а ми много ясно, че ще преписвам. Като не разбирам и грам по история, география и физика - ще преписвам. Няма да оставам на поправителни, я! :shock:

DieselBlood
09-12-2010, 11:33
[b]DieselBlood - И кое му е правилното
в това,да преписваш ? За тебе може и да е,защото
го правиш,но за други - НЕ е..
И е адски несправедливо спрямо тези,които с часове
се мъчат да научат нещо..
Така е,мацка.Животът е несправедлив.Училишето е война за оценки(поне в мойто е така).Там трябва да имаш добри оценки,да си седиш мирно и се издигаш в очите на даскалите.Ако мислиш,че на тях им пука как изкарваш оценките,много се лъжеш.

BeezyJey
09-12-2010, 11:33
Е, и аз съм преписвала по физика и история .. и по биология де .. 8-) Но е било единици пъти и не се е повтаряло повече. А в своя защита ще кажа, че преписвах от приятелка .. всъщност преписвахме една от друга .. Както и да е . :lol:

sasha_90
09-12-2010, 11:48
Аз съм за.Понеже ми е кеф за всяко нещо да си има ред и дисциплина.Еколог съм какво да направя,освен това съм и дева,а девите обичат реда. :D

iiordanova
09-12-2010, 12:10
ЗА съм!
Първо , защото българското образование се опитва да подражава на западното. То не се прави изведнъж , а бавно и славно. Ето оценката за поведение е едно стъпало , на което трябва да стъпят всички. Всеки му се е случвало да прави простотии в училище , няма спор. И 2 да имаш за поведение , ти си си го направил..
Второ , защото оценката за поведение може да стресне малко някой идиот , който е решил , че е велик..
Според мен трябва освен оценката за поведение да има и някакви глоби или нещо такова. Примерно за три двойки по поведение ..става еди какво си. За пет двойки по поведение еди какво си. И така. Но да се спазва , а не да е поредното нещо записано на лист. По правилник има толкова много неща , които повечето не знаят.
Така , че съм ЗА оценки по поведение.

Djuff
09-12-2010, 12:34
Хубаво е, и трябва да има, но аз не искам.Понякога ми идва лигнята и не мога да я спра.

m0n4yyy
09-12-2010, 12:48
Нека аз съм първия,който ще каже ТВЪРДО ПРОТИВ!!!!Мамка му,всеки сам може да определи в кой час да внимава и в кой не.Както правилно се изрази ecstazy,никой не го грее дали ще получи 2 или 6.Стига вече са връщали комунистическите реформи.sladkish_14 малко грубо ще прозвуча ама тебе какво те бърка кой как си изкарва оценките?Аз също съм от тея,които преписват и какво?Не вярвам в това да има нещо лошо.Само,защото ти си решила,че това не е правилно,не значи,че за други не е.

Ами мен ме бърка кой как си изкарва оценките !
Щото /с извинение за израза/ , докато аз си скъсвах "задните части" от учене, за да изкарам добри оценки за срока, годината и изпитите въобще, други се праеха на тарикати и лежаха на гърбовете на такива като мен !! Не е често спрямо тези, които знаят за какво ходят на училище !
Аман от остроумници ........... :?

viqnkababyy
09-12-2010, 13:23
Да ,хубава идея, защото родителите ще разбират как се държи детето им в училище .. 8-)

bloodysunrise
09-12-2010, 13:31
това ще е като "задължителните" 5 минути за безопасност на движението след шестият час :smt006

не вярвам, че ще се използва

bloodyF
09-12-2010, 13:43
оф пълна глупост...

достатъчна ми е характеристиката


п.п. то има според правилник от мин.год. и наказания от сорта на да чисти в събота двора на даскалото, да трие писано от чиновете и т.н. ама някой да ги спазва???/ поне в моето даскало не :)

teenems
09-12-2010, 14:04
ДА.

xoxi
09-12-2010, 14:15
Против!
То не бяха характеристики, задължителни униформи.. Никой на нищо не обръща внимание.
Тези оценки няма да са никак обективни, като се има предвид, че учителите не всичко забелязват, а понякога и допускат грешки в преценката си. Сега не ми се дават примери за да защитя казаното, може би някой друг път.

galet0
09-12-2010, 14:47
Нека аз съм първия,който ще каже ТВЪРДО ПРОТИВ!!!!Мамка му,всеки сам може да определи в кой час да внимава и в кой не.Както правилно се изрази ecstazy,никой не го грее дали ще получи 2 или 6.Стига вече са връщали комунистическите реформи.sladkish_14 малко грубо ще прозвуча ама тебе какво те бърка кой как си изкарва оценките?Аз също съм от тея,които преписват и какво?Не вярвам в това да има нещо лошо.Само,защото ти си решила,че това не е правилно,не значи,че за други не е.

+++++ Аз съм напълно съгласна! :)

Tempest
09-12-2010, 14:50
Против!
То не бяха характеристики, задължителни униформи.. Никой на нищо не обръща внимание.
Тези оценки няма да са никак обективни, като се има предвид, че учителите не всичко забелязват, а понякога и допускат грешки в преценката си. Сега не ми се дават примери за да защитя казаното, може би някой друг път.

пак опираме до това, че учителите са виновни... хайде, дай пример с ЕДИН учител, или може би ДВАМА... Достатъчно демокрация в училище - ходим там не за да правим каквото си искаме.. а за да си изградим бъдещето може би.. и не за да видят другите какви дрешки са ми купили мама и тате... все повече почнаха да пишат "ходи ми се на даскало, щото умирам от скука в нас".. 1 на всеки 10 или на всеки 20 иска да ходи на училище, защото му се учи.. но как да учи като има разни идиотчета, които развалят целия час..

не знам кой е казал, че човек сам избира в кой час да внимава и в кой не.. е да, но този човек не определя за другите в кой час да слушат какво говори учителя и в кой - глупостите на ученика, решил да "не внимава в часа"..



някои много повърхностно мислите, чак ми е смешно :)

WaterLilly
09-12-2010, 15:05
Против. Никакви не са, че да ми коментират поведението или да ги засяга. Затова са създадени забележките, ако не са доволни от нещо, там да го пишат и да не се занимават с глупости.

IAmJustAKid
09-12-2010, 15:47
Против. Никакви не са, че да ми коментират поведението или да ги засяга. Затова са създадени забележките, ако не са доволни от нещо, там да го пишат и да не се занимават с глупости.
=D>

ameli
09-12-2010, 16:07
И аз съм за. Трябва да има ред, а днешните ученици са много разхайтени и не им пука за нищо и никой. Не зачитат труда и вещите на другите. А трябва. И аз също съм преписвала, но целият клас го правихме заедно, а госпожата си затваряше очите. Но има други, които по цял ден си седят, ходят по кафенца и накрая си изкарват отличните оценки на гърба на другите. :? Това е нечестно :?

hrisana
09-12-2010, 16:11
И аз съм за. Трябва да има ред, а днешните ученици са много разхайтени и не им пука за нищо и никой. Не зачитат труда и вещите на другите. А трябва. И аз също съм преписвала, но целият клас го правихме заедно, а госпожата си затваряше очите. Но има други, които по цял ден си седят, ходят по кафенца и накрая си изкарват отличните оценки на гърба на другите. :? Това е нечестно :?

и аз мисля същото :)

smiirnoff
09-12-2010, 16:29
Голяма работа като има оценка поведение. Ще се държи тая оценка една година и всички като видят повечето ученици к'ви лайна са в някои часове и колко им пука за оценката поведение, ще видят, че тая оценка нищо няма да промени. Дреме им на гъза на повечето ученици, че ще получат оценка поведение. То и миналата година заради тая характеристика повечето мислеха, че учениците ще се освестят, ама друг път. Същата работа.
Все ми е едно дали ще има оценка поведение о.О.
+ т'ва вие да не мислите, че има ученици, които 40 минути седят, не говорят и слушат внимателно учителя. И най - големия отличник/зубър и т.н си отваря устата, за да си каже нещо с другите. Бахти, т'ва и госпожата ми каза веднъж на мама - ''Това са деца, колкото и да са послушни някои, не може 40 минути да седят на едно място, да ме слушат какво приказвам и да мълчат през цялото време, без да си кажат нещо с ''другарчето''.''
Така че, едва ли тази оценка ще промени кой знае колко нещата в училище о.О..

DieselBlood
09-12-2010, 17:21
Голяма работа като има оценка поведение. Ще се държи тая оценка една година и всички като видят повечето ученици к'ви лайна са в някои часове и колко им пука за оценката поведение, ще видят, че тая оценка нищо няма да промени. Дреме им на гъза на повечето ученици, че ще получат оценка поведение. То и миналата година заради тая характеристика повечето мислеха, че учениците ще се освестят, ама друг път. Същата работа.
Все ми е едно дали ще има оценка поведение о.О.
+ т'ва вие да не мислите, че има ученици, които 40 минути седят, не говорят и слушат внимателно учителя. И най - големия отличник/зубър и т.н си отваря устата, за да си каже нещо с другите. Бахти, т'ва и госпожата ми каза веднъж на мама - ''Това са деца, колкото и да са послушни някои, не може 40 минути да седят на едно място, да ме слушат какво приказвам и да мълчат през цялото време, без да си кажат нещо с ''другарчето''.''
Така че, едва ли тази оценка ще промени кой знае колко нещата в училище о.О..

Най-свястното мнение в цялата тема. :) :) :) :)

anything
09-12-2010, 18:01
Трябва да има,както беше споменато малко ред няма да е излишен. :)

bloodysunrise
09-12-2010, 18:55
децата нямат спирачки

Ryapoff
09-12-2010, 19:05
Не намесвайте униформите - нямат нищо общо двете неща. Оценка за поведение съм съгласен да има, само ако има и оценка за преподаване! Кажете ми - какъв точно ред ще се въведе с дадената оценка? Ще влияе ли на дипломата? Има два варианта. Ако влияе - ще има ощетени, просто защото бай хуй даскалов решил да му пише ниска оценка за поведение. Ако пък не влияе, на повечето от нас ще ни дреме на к.ура и ще сме ученици, не пионерчета!

jo0zy
09-12-2010, 20:36
Против. Никакви не са, че да ми коментират поведението или да ги засяга. Затова са създадени забележките, ако не са доволни от нещо, там да го пишат и да не се занимават с глупости.

Да ама като ви искат бележника "спирам.. спирам " и после продължават :)

xoxi
09-12-2010, 21:01
Против!
То не бяха характеристики, задължителни униформи.. Никой на нищо не обръща внимание.
Тези оценки няма да са никак обективни, като се има предвид, че учителите не всичко забелязват, а понякога и допускат грешки в преценката си. Сега не ми се дават примери за да защитя казаното, може би някой друг път.

пак опираме до това, че учителите са виновни... хайде, дай пример с ЕДИН учител, или може би ДВАМА... Достатъчно демокрация в училище - ходим там не за да правим каквото си искаме.. а за да си изградим бъдещето може би.. и не за да видят другите какви дрешки са ми купили мама и тате... все повече почнаха да пишат "ходи ми се на даскало, щото умирам от скука в нас".. 1 на всеки 10 или на всеки 20 иска да ходи на училище, защото му се учи.. но как да учи като има разни идиотчета, които развалят целия час..

Попадала съм на учител, който вдъхва такъв респект сред учениците, че всички мълчат и слушат в часа. Никой не смее дума да каже. Попадала съм и на учители, които колкото и да крещят и да сипят закани, никой не им обръща внимание.
Значи, ако учителя има подход, няма да са нужни никакви характеристики или оценки за поведение.
Това, че някой ходи на училище, само за да не си е вкъщи, никой не може да го промени. Още по-малко една оценка.
В такива ситуации съм попадала, в които този, който иска да научи нещо получава наказание, заради този, който не го интересува нищо. Нагледно ситуацията беше такава.. Седят си двама най-отзад и си говорят. Шушукат, шумят, тропат - пречат. Момиче от предния чин, което се опитва да чуе нещо от урока се обръща и прави забележка.. В същия момент госпожата поглежда към нея и започва да се кара, че не внимава. Момичето се опитва да обясни, но госпожата я реже с думите "Видях те, че ТИ говориш! Давай бележника за забележка!". Това е. Още няколко такива случаи и това момиче е готово, пък онези от последния чин никой не ги закача..
Така ще е и с тези оценки. Коя госпожа (или господин) какво видяла, какво разбрала, какво чула, какво недочула..

Tempest
09-12-2010, 21:32
има ги, не съм казвал, че няма такива спекли даскали... момичето няма да има проблеми, ако се случи само веднъж това със забележката... оплакваш се на класен, на учителя по съответния предмет.. заплахи, закани, прякори - какво ти пука?! Нали са идиоти - защо се влияеш от тяхното мнение? Ако оценката поведение се спазва както е по наредба, не се заобикалят правилата, не се смекчава вината, да е радикално.. но наблюдаваме всичко това - заобиколки, мънкания под носа, изкуствени заплахи... и после се оплакваме "ми те младите са много зле - учителите са виновни", може пък и родителите да са виновни.. ама никой не слага вина на малките извергчета, които позволяват това да стане...

мислете си, че говоря несвързано.. един ден ше ме разберете ;)

ggirl4eto15
09-12-2010, 21:35
Вие ако си мислите, че някой го грее дали ще получи 2 за поведение.. Не мисля, че ще има голяма разлика

+1 и аз така мисля :-D

MissDeadly
09-13-2010, 06:03
Мен не би ме притеснило нищо в това отношение... спането в час за какво поведение се счита? 8-)

ll40o4yYll
09-13-2010, 08:16
Прав/а си, но аз попринцип съм много кротка, но понякога просто ми идва да дивея. :D Става рядко, но при всеки се получава. Някои постоянно са в такава фаза. :D :D Така че аз съм за и против.

и аз съм на пристъпи :D :D :D и за т'ва съм против :)

lozanovaa
09-13-2010, 11:44
амии и да има, и да няма аз съм си кротка в часовете. в междучасията вече се лигавя, но в рамките на нормалното :-D но като го знам моя клас, повечето (предимно момчетата) все им се карат заради лошото им поведение, ама тях нищо не ги спира. :lol:

HoKKurT
09-13-2010, 12:03
Трябва да я направят оценката за поведение, важна, точно колкото и срочната/годишната. Така ще има някакъв смисъл, а не само да си седи тая оценка за красота и никой за нищо да не я счита.

Например ти гониш стипендия и ти трябва 6. Е да ама по някой предмет, по който имаш 6, ма се лигавиш, поведението ти го намалят и кво става. 6 и 4 делено на 2, май май не ти излиза сметката. Мълчиш си тогава.

Ако си тъп като г*з, пак има смисъл да си мълчиш. Ще имаш 2 за знание, но поне като не пречеш на другите, ще ти пишат 3 по милост.
След завършване на гимназия, ако общия сбор от оценките за поведение ти е под 5 или 5.50, не можеш да кандидатсваш.

Е това всичко ако се въведе, смятайте разлика ще има огромна, ама всички майки, татковци, баби... ще ревнат. За това няма да се оправиме тука, щото всички искат да сме като Германия, Холанди, Швейцария.... ама на никой не иска да спазва законите, които спазват те!!!!!!!!!!

OneGuy
09-13-2010, 12:07
Трябва, трябва мили деца =D>
Не може едни да си говорят по цял час, да си играят на телефони, а други да слушат и после примерно на тестове, тия които да си говорили да препишат и да имат оценки, като тези които са учили и слушали по време на часа. Не е честно и справедливо едни да идват за мохабет, а други да се мъчат, като грешни дяволи и да им пречат. Така, че оценки за поведения да има и да се пишат в дипломата.
Трябва да има ред, закон и справедливост в училищата :!:

+1 !
Това е училище, а не място за развлечение!


НЕ ! това е демокрация ... :x :lol:

Tempest
09-13-2010, 15:01
какво сте се разпяли всички с тая демокрация, поне половината не знаят какво е това, ама... пфф навсякъде наблюдаваме синдрома на стадото! :?

MissDeadly
09-13-2010, 15:24
НЕ ! това е демокрация ... :x :lol:

Демокрация не означава анархия :P има голяма разлика 8-)

Tempest
09-13-2010, 15:26
НЕ ! това е демокрация ... :x :lol:

Демокрация не означава анархия :P има голяма разлика 8-)

хахах, добро, хареса ми :-P

mArMaLaDkA
09-13-2010, 15:36
Е, че то вече си има такава оценка. :) Не малко учители понижават или ти повишават оценката, само защото си им говорил/слушал в часа, без да ти зачитат особено знанията.

Moderatorius
09-13-2010, 15:50
Естесвено, че "За". Макар че днешните ученици едва ли ще ги изплашиш с оценка.

Martio
09-14-2010, 11:43
Трябва, трябва мили деца =D>
Не може едни да си говорят по цял час, да си играят на телефони, а други да слушат и после примерно на тестове, тия които да си говорили да препишат и да имат оценки, като тези които са учили и слушали по време на часа. Не е честно и справедливо едни да идват за мохабет, а други да се мъчат, като грешни дяволи и да им пречат. Така, че оценки за поведения да има и да се пишат в дипломата.
Трябва да има ред, закон и справедливост в училищата :!:

+1 !
Това е училище, а не място за развлечение!
И какво става? Нищо. Всяка година виждам същите идиоти. 5-6 човека пречатпо цял час и накрая какво? Не остават да повтарят ами продължават.

Bubbly
09-14-2010, 15:34
Против, не сме в детската градина (особено що се отнася до горен курс).
Така или иначе, не виждам хипотетично какво би се променило. Повечето от 9-ти клас нагоре, на които ученето им е през ..., почти не влизат в час.
А пък, ако някой е толкова нетърпим, по каналния ред след н-брой забележки се изключва от даскалото. Реално погледнато обаче на никой не му се занимава...

Bukmopu
09-14-2010, 18:36
Раздвоена съм.От една страна е хубаво да ги има,за да може да се въведе малко ред,въпреки че някои хора както не ги е грижа за оценките им по предметите,така няма да ги е грижа и за оценките им за дисциплина.От друга страна много би ме подразнило някой да оценява поведението ми.
Не мисля,че бих имала проблеми,ако се въведат оценки за дисциплина,защото попринцип се държа спокойно,гледам да не преча на останалите в часовете и т.н.,но може да стане същата работа като с характеристиките-миналата година класната ни пострада и влезе в болница за много дълго време.Замести я един учител,който беше в нашето училище от същата тази година и не познаваше никого,не ни беше преподавал и т.н.Беше ни класен точно два месеца и въпреки че така и не опозна никой от нас ни написа едни ужасни характеристики.Аз останах възмутена от мойта,защото нещата,които беше писал изобщо не се припокриваха с истината,да не говорим,че на всички бяха почти еднакви при положение,че в класа ни има хора с коренно различно поведение.Имам предвид,че може да се получи нещо подобно.Да ни оценят субективно.И няма да бъда много доволна,ако получа гадна оценка за дисциплина.
Общо взето-май везните клонят към `против`.Ако ги въведат ще му мисля.