PDA

View Full Version : Омазняване на косата..



MaLty
09-12-2010, 10:05
Оф значи,косата ми никога не е била такава ..сега на втория ден се омазнява .. ужасна е .. не знам на какво се дължи,ама препоръчайте ми някф шампоан,маска или не знам .. :?
___________________
Заглавията на темите трябва да са описателни.
Punisherrr

Punisherrr
09-12-2010, 10:13
В такъв случай по-скоро трябва да се спрат маските и т.н., мисля аз.. ;)
Може би я миеш твърде често и използваш много продукти (някви мазила за изправяне, изглаждане ,маски ...ала бала )

Hilary_
09-12-2010, 10:40
Повечко химия може би? .. :-o
Ако често я миеш също може да я омазни .. :-o

veronikakostova
09-12-2010, 12:02
Ако си на възраст от 12-14 ..това е нормално,но ако не си :)) може би твърде често я миеш :)

fuckme
09-12-2010, 12:16
НЕ използвай никакви балсами и маски. те подхранват СУХАТА коса, и омазняват мазната.

gabi_94
09-12-2010, 13:11
Ох и моята е такава напоследък. Отчайвам се направо. Няма как да спра с маските и кристалите, защото съвсем ще ми цъфти. Без преса и сешоар косата ми хвърчи на всички посоки, бухва и т.н. Не знам вече какво да правя. Мисля да пробвам маската с хума, пък ще видим.

petq3dimitrova
09-12-2010, 14:12
моята е толкова мазна ,че си пържа картофи и си готвя чрез нея :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

MaLty
09-12-2010, 14:41
Ми ще спра маските,поне за една седмица,и ще видя ако е от тфа,няма да си слагам всеки път ..

JustBrunette
09-12-2010, 14:52
Моята коса също се омазнява бързо и знам колко е гадно. Още повече факта, че тряба да я мия всеки ден.
Сега се мия с шампоана на Head and shoulders и да ти кажа, на мен ми действа добре на косата. Не ми се омазнява толкова бързо, а и не стои толкова суха. Може да го пробваш, но пък не гарантирам нищо.
А колкото до маските, ако не можеш без да й слагаш маска, моята фризьорка ми препоръча да слагам само малко в краищата, без да слагам в корените.

shhxD
09-12-2010, 19:14
Ще ти предложа нещо, което на мен лично ми помогна. Косата ми е супер права и от прекрасния въздух в София не питай к'во става 8-) аа не си позволявам да излезна с мръсна коса. Та значи вземи си от някоя билкова аптека дъбови кори /не са скъпи, а определено помагат/ Ето рецептата направо:

Отвара от дъбови кори
'Най-бързото и ефикасно лечение на мазния скалп е отварата от дъбови кори. Тази рецепта е изпробвана от мен лично и от много мои клиенти. Тя е и най-лесна за изпълнение. Намерете си дъбови кори - от аптеката или от някой билкар. Направете отвара и я сложете в бутилка или буркан. Съхранявайте го в хладилника и всеки ден(може и по няколко пъти на ден) стопляйте по една малка чашка от отварата и мажете с памук корените на косата(не търкайте силно). Резултат от усилията си очаквайте след около две седмици.'

ии ето един коментар, заради който се навих и си взех коричките :D :

' Моя клиентка миеше косата си всеки ден, а понякога и по два пъти на ден, защото косата и ставаше мазна само за няколко часа, с тази отвара успя да постигне впечатляващ резултат - след 1 месец ежедневна употреба на отварата успя да стигне до измиване на косата на три дни! И през това време косата и стои обемна и красива. '

Пробвай, нищо няма да загубиш. При мен има ефект /макар че нямах голям проблем ;D / дани да ти помогне (:

HeavensMaiden
09-12-2010, 21:44
Имам същия проблем :D тва е щото мн често си я миеш и слагаш всеки път маска... пробвай да увеличиш дните примерно без да си я миеш и последните дни си я връзвай...и не слагай всеки път маска или балсам. Аз всеки път си слагам маска и балсам и после кристали :D и я мия през ден :D обаче евала да чукам на дърво въпреки това ми е мн здрава и гъста... са лятото почнах даже по 3-4 дена да се опитвам да не я мия като съм си в нас и вече минах на през 2 дена :) и тва е мисля че и на теб ти е проблема :)

TheSunShineGirl11
09-13-2010, 06:58
И моята коса се омазнява бързо пробвах с различни шампоани, не слагах балсами, но косата пак е толкова мазна :( какво да направя?

fuckme
09-13-2010, 07:12
http://lmgtfy.com/?q=%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1% 81%D0%B0 :)

intensity
09-13-2010, 07:25
Здрасти ! И аз имах същия проблем до известно време. Но си взех от аптеката шампоан Хума (с бяла каолинова хума) Milva. Помага много! Косата ти е в приличен вид около 5-6дена :) Не гарантирам нищо , но ако искаш пробвай.

kalpazanka
09-18-2010, 11:26
Здрасти ! И аз имах същия проблем до известно време. Но си взех от аптеката шампоан Хума (с бяла каолинова хума) Milva. Помага много! Косата ти е в приличен вид около 5-6дена :) Не гарантирам нищо , но ако искаш пробвай.
Същият щях да препоръчам и аз, само че съм по-тежък случай. Доволна съм, ако я мия през ден. :)

BeezyJey
09-18-2010, 12:21
Повечко химия може би? .. :-o
Ако често я миеш също може да я омазни .. :-o