PDA

View Full Version : Пари



OneGuy
09-13-2010, 00:02
Добре ще гледам да е кратко ...да предположим че сте дали пари на приятел ... с които сте се разбрали като има възможност да ви ги върне ... обаче той не се сеща ... какво бихте направили как бихте намекнали .. или изобщо как бихте постъпили като ви ги върне ... следвъщ път бихте ли му направили услугата ...

Държа да отбележа че не става въпрос за 10-20 лева... такива пари аз не си ги търся ...



Също така искам да отбележа че тези пари в момента не ми трябват но се чудя ако и за напред не се сети какво да правя...

anonymous546178
09-13-2010, 05:59
кажи че ти трябват и си ги искай

Tempest
09-13-2010, 06:48
аз от стотинки съм напрайл сигурно 10лв.. те мойте приятели все ми дават, няма да ме резнат скоро... ама аз от няколко години им искам 5-10ст, щото не ми стигат за нещо.. и после като река да им ги върна и те "аа не, не ти ща кирливите пари" 8-)

виж, 10лв са си вече бая пари.. щом не ти трябват.. изчакай да ти потрябват и си ги поискай учтиво с това, че ти трябват.. ше ги намери колкото се може по-скоро, сигурен съм ;)

xSANYAx
09-13-2010, 07:01
Ако ти е неудобно,което е странно-все пак на този,който ти е взел парите и не се сеща да ги върне,трябва да му е неудобно,просто кажи 'абе може ли да ми върнеш онези пари,дето ти дадох,че сега нямам в мен' и така. :)

ll40o4yYll
09-13-2010, 07:55
хахах аз винаги си искам парите до стотинка :D к'во да направя не съм банка, а този който ти дължи пари на него трябва да му е неудобно не на теб :? ... и все пак си в палното си право да си ги пойскаш, давай не го мисли толкова :) :P

fuckme
09-13-2010, 08:15
кажи, че нямаш или , че ти трябват и си ги вземи. :)

YouAteMyHeart
09-13-2010, 08:54
кажи, че нямаш или , че ти трябват и си ги вземи. :)

Това е добра идея!Кажи,че си ги забравил/родителите не са ти дали/ и ти трябват.

Може и той да е забравил за тея пари.

TheNewReligion
09-13-2010, 09:06
кажи, че нямаш или , че ти трябват и си ги вземи. :)
Много ми е интересно как ще си ги вземе, като не му ги връща? Не зависи от него. Аз съм давала 10 лева на приятелка, тя не ми ги връщаше, аз я подсетих, тя каза, че ще ми ги върне. Не ми ги връща много време, ама по едно време се сети, че ми ги дължи и пак каза, че ще ми ги върне тоя път наистина. В крайна сметка не ми ги върна, а когато си ги исках, ми трябваха наистина. Не съм спряла да я черпя примерно, но повече въобще няма да се занимавам и ми направи адски лошо впечатление. За мене пък 10 лева може да са много пари и как се получава така, че аз връщам заема веднага след като съм го взела (преценявам дали и кога ще мога да го върна, и тогава взимам), а другите не могат така? Т'ва при мене беше единичен случай, иначе за някакви стотинки не ми дреме особено.
Поискай си ги. Да знаеш, че има голяма вероятност да не ти ги върне. Щом не го е направил веднага...

remix1912
09-13-2010, 09:19
За пари няма неудобно,няма приятели.
Утиваш при тоя пич,казваш му але ти помниш ли,че ти услужих с една бая голяма сума гущери?
Той А дааа
Добре,ся ми трябват много и искам да ми ги върнеш,аз не съм червения кръст.

SmilezZz
09-13-2010, 10:47
Не би трябвало на тебе да ти е неудобно,а на
приятеля ти..
Така,че кажи му,че нямаш пари при себе си или
че имаш нужда от тях и го помоли най-учтиво да
ти ги върне..
Има вероятност да ти ги върне,но има вероятност да
не ти ги върне - зависи от характера му..

galet0
09-13-2010, 11:16
Ми помоли го да ти ги върне :) Нищо срамно няма.А ако не ги върне,ще си имаш едно на ум за него...и като ти иска пак,ще му откажеш.Аз бих постъпила така :)

ecstazy
09-13-2010, 11:19
кажи, че нямаш или , че ти трябват и си ги вземи. :)

lozanovaa
09-13-2010, 11:41
ако си убеден че ти е добър приятел, и е възможно да е забравил, го попитай докато си говорите, примерно Преди време ти дадох назаем пари, имаш ли възможност да ми ги върнеш, че ми трябват ? На мен досега не ми се е случвало, тъй като хем е било за по-дребни пари, хем са си ми ги връщали на другия ден, дори самите те се сещат че ми дължат :)

OneGuy
09-13-2010, 11:54
Бе те нещата стоят малко сложно ... не съм за 10-20 лева ама тук си става дума за цифра пари ... не са и 100 не са и 200 ... и ако така хипотетично предположим че този мой френд няма работа ... и е още малък за да работи и разчита на тяхните ... може би ако ми потрябват ще си ги поискам но на този етап само умувам ... за сега не ми трябват :?

viqnkababyy
09-13-2010, 12:16
Няма място за срам, искай си ги .. И следващия път имай едно на ум как " ти ги е върнал " ..

CescArsenal
09-14-2010, 17:43
Аз не давам пари на заем . Само на момичета ;) И при мен важи правото кръв повръщам , пари не връщам 8) 8)

Bukmopu
09-14-2010, 18:25
Когато става въпрос за пари,срам-не срам,искай си ги.Кажи му нещо от сорта на `Ейй,как ми трябват пари сега...Абе,аз нали ти бях заел някакви,дали ще ти е удобно да ми ги върнеш...`,гледай да не е много нахално,но все пак си ги поискай.Може човека умишлено да не се сеща... :D
Освен това,пич...ако наистина става въпрос за голяма сума пари,независимо дали ти трябват или не в момента-дръж си на своето.Аз ако бях задължително щях да си ги поискам,въпреки че попринцип не давам пари назаем. :)

Moderatorius
09-14-2010, 18:29
Ебаси гъзара, 10-20 лева не били пари за него. Иначе някой път му кажи, че не ти достигат, или че си си ги забравил и т.н., може да се сети, че ти дължи.

henrietta
09-14-2010, 19:48
За пари няма неудобно,няма приятели.
Утиваш при тоя пич,казваш му але ти помниш ли,че ти услужих с една бая голяма сума гущери?
Той А дааа
Добре,ся ми трябват много и искам да ми ги върнеш,аз не съм червения кръст.


Подкрепям!

sToyAncHo
09-14-2010, 20:02
Казваш: Сещаш ли се ония *** пари дето ти ги бях дал? Ще можеш ли да ми ги върнеш, че ще ми потрябват скоро?

pentxayc
09-14-2010, 20:04
"абе педерас къде са ми парите"

GD
09-15-2010, 09:38
Ако ти е неудобно,което е странно-все пак на този,който ти е взел парите и не се сеща да ги върне,трябва да му е неудобно,просто кажи 'абе може ли да ми върнеш онези пари,дето ти дадох,че сега нямам в мен' и така. :)



+1 И като ти ги върне гледай да не даваш така пари, пък колкото ще да го познаваш и да ти се пише на приятел. ;)

chococookie
09-15-2010, 09:41
Аз мисля, че ако ти е достатъчно добър приятел или сам ще се сети, или просто отиди при него и го помоли да ти ги върне. Аз винаги искам пари от приятели и като забравя да върна нещо питам който и да е 8-)

vilito2589
09-15-2010, 10:39
Отиваш при него и му викаш "върни ми парите ле" и тва е :D

LeDa
09-15-2010, 10:51
Не били 100 или 200 .. е,извинявай .. колко са ? от къде на къде ще даваш на човек,който не се издържа сам,толкова големи суми ? няма да ти ги върне ...

DarkTemplar
09-15-2010, 16:45
Намери подходящ начин да му кажеш или намекнеш, че не си забравил за въпросния заем и той трябва да ти го върне след известно време. Ти си познаваш човека и знаеш какво да очакваш. Ако почне да се оправдава и офлянква, бъди твърд и му покажи, че при никакви положения няма да му ги опростиш (особено щом сумата е голяма). Дай му някакъв гратисен период (примерно 2 седмици или месец) и ако все пак продължи да те мотае, започни да му натякваш за парите всеки път като се видите. Рано или късно ще му писне и ще ти ги върне (дори да е на части).

Както и много други казаха, когато става въпрос за пари, срамът, приятелството и други подобни неща остават на заден план.

И аз понякога имам финансови проблеми, но винаги си връщам заемите навреме (въпрос на чест е), а и обикновено вземам малки суми от близки хора.

TheTruth
09-15-2010, 17:09
Първо ще го изчакам, ще му гледам сеира. Ако не са много и нямам нужда от тях ще си замълча и повече няма да му дам. Ако ми трябват, ще си му кажа.