PDA

View Full Version : Една мечта :)



PurpleDreams
09-13-2010, 14:46
Здравеите!
Моята мечта е да уча моден дизайн в чужбина!
Ако някой има информация за университетите за мода по света,моля помогнете.Какво се изисква...?И какво смятате че ще е нужно да знам.
Благодаря предварително! :) :) :)

xSANYAx
09-13-2010, 19:46
Аз бих я нарекла по-скоро цел,каква ти мечта,лесно можеш да я постигнеш.Най-добре се консултирай с google,но ето няколко предложения: http://www.scuoladesign.com/?lang=en&gclid=CKyE1ueHhaQCFceR3wodnxoeHg
http://www.schoolofinteriordesign.org/ и т.н не знам къде по-точно в ''чужбина'' искаш,поясни. :)

PurpleDreams
09-13-2010, 22:09
Ами все още не съм решила...имам няколко идеи...Central Saint Martins College of Art and Design в Лондон,Parsons The New School for Design в Ню Йорк-там е доста скъпичко.. иии University of Westminster в Лондон...
Но незнам абсолютно нищо нито за това как се кандидатсва..нито какви са таксите....колко пари ще ме уредят за година..изисква ли се сертификат за англ.език... и ако някои може да ми помогне ще съм много благодаря!Ако знаете още някои добър университет за мода,няма значение къде по света...ще се радвам да споделите.
иии благодаря xSANYAx :) :) :)

xSANYAx
09-14-2010, 08:21
Можеш ли да рисуваш,като за начало предполагам знаеш,че трябва да рисуваш много добре,в някои мисля,че ти трябва даже и сертификат,че умееш да рисуваш всякакви неща,че си напреднала и т.н. Толкова знам засега,най-добре прочети в сайта на деденото училище..а впрочем ти на колко си?И знаеш ли английски много добре?

PurpleDreams
09-14-2010, 11:59
Ами сега ще съм 11клас...в профил моден дизайн съм (аз съм 1 от най-добрите в класа ми)...английския мога да кажа че го знам 70%...
реших да почна да се интересувам от сега зада имам време да се подготвя...да изкарам сертификата по английски....да спестявам пари за таксите....и каквото др там трябва... :) :) :)

DarkTemplar
09-14-2010, 12:52
Принципно и в Англия, и в САЩ таксите са доста солени. За английския - 70% едва ли са ти достатъчни, предполагам ще ти искат сертификат. Порови се из нета и би трябвало да намериш нужната информация. Успех. ;)

JackHerer
09-14-2010, 13:10
Виж за този университет Politecnico di Milano , един от най-добрите в Европа е.Дори някаде бях чел ,че някакъв професор или там както се води, е бил в България и е разяснявал за университета...Ето и линк за информация http://www.skylines-bg.com/?id=314&lang=bulgarian .Ето и още един линк към друг също така доста добър университет --> http://citybuildhome.bg/article/zlatna-vyzmozhnost-kandidat/10264 .

Това е за сега надявам се съм ти помогнал малко, ако имаш някакви въпроси питай.

PurpleDreams
09-14-2010, 13:34
Ами някъде четох,че в Central Saint Martins College of Art and Design цената за една година е около 3000,а за The New School for Design в Ню Йорк таксата е $25 000 (което е непосилно за мен)....ще видя и други университети и ще видим...
Благодаря на всички ! :):):)

JackHerer
09-14-2010, 13:48
Запипши някой с по-евтина бакалавърска такса, а след това мисли за по-скъпите университети да си направиш Магистър....

PurpleDreams
10-03-2010, 10:35
Ами якото е че в Central Saint Martins College of Art and Design дават студентски заем,които можеш да изплатиш след като завършиш и започнеш работа..лихвата е много ниска... :grin: което е страхотно!
Само незнам колко ще ми излиза на месец да живея там-храна,общежитие,излизания насам натам..и др неща.Ако някои има представа как е живота там да сподели. :)

Hook
10-03-2010, 11:17
Доколкото съм запознара в Англия държавната такса за бакалавърските специалности е 3 290 паунда, като можеш да теглиш студентски заем и да я изплащаш след като завършиш и получаваш определена заплата. Изискванията за език.. обикновено искат TOEFL или IELTS, като за различните специалности искат различна оценка, но около 90 на TOEFL или 6.5 на IELTS ( минимални изисквания) + диплома за средно образование,мотивационно писмо,препоръка..
Животът там не е ефтин, и общежитията са доста скъпи..така че намирането на работа си е наложително..