PDA

View Full Version : Въпроси за родителите...



sunisup
09-13-2010, 15:36
Първо...нормално ли е,но родителите ми решават всичко вместо мен?Много ме бутаха къде да уча(то и аз бях неорентирана,ама..)Всеки път ми говорят че като порасна ще работя това,което и те,да им продължа бизнеса...8 клас съм и решиха отново да ходя на уроци и то общо 4 пъти в седмицата.Аз като кажа не-почват да ми крещят .

Второ...искам да каня приятелки вкъщи и да сме сами.Но понеже живея в апартамент родителите ми не мога да ги изгоня и да кажа махайте се.И сега някакви рождени дни всичко трябва да празнувам рано в 12,само до 5 часа и да не мога нищо да правя спокойно.

SmilezZz
09-13-2010, 16:09
Поговори с тях..Обясни им,че вече
си достатъчно голяма и искаш,и мислиш съвсем
други не..А не тези,които мислят и те..Т.е.
мислите ви не са еднакви..
Ти искаш едно,а те друго...
Кажи им,че трябва да уважават мнението ти..
Мислите ти,чувствата ти и т.н..

Тука не знам какво да ти кажа..
Трябва да говориш с тях обаче сериозно...

Успех (:

radeberger
09-13-2010, 16:27
Много кофти. Но ги има и такива родители. Не мисля, че някога ще успееш да ги промениш.

Tempest
09-13-2010, 19:45
леле, живота ти е кошмар.. повярвай в прераждането и се самоубий..

сега сериозно - нищо не можеш да направиш по въпроса.. завършваш, ако още упражняват контрол върху тебе - бунт.. ако ти кажат, че докато живееш в тяхната къща, ше вършиш квото ти кажат - премести се и си оправи живота...

PepSsSi
09-13-2010, 20:14
Привидно им играй по свирката, стискай зъби, завърши, ако трябва кандидатствай тайно от тях, където искаш ТИ и поеми живота си в ръце. Нямаш друг начин. Е, пробвай да говориш с тях ама....май са доста обсесивни индивиди.

sladkish_14
09-13-2010, 20:37
За твое добро е :)

Виж знам, че това на повечето тука ще им прозвучи сякаш баба им, им говори, но е така. Сама ще го осъзнаеш и колкото и да не ти се вярва ще им бъдеш благодарна. Аз не съм имала толкова изискващи и взискателни родители, та правех си каквото ми бе на душа, а сега си удрям главата в стената.

Последното не е истина 8-)

nefchi_bs
09-13-2010, 20:59
За твое добро е :)

Виж знам, че това на повечето тука ще им прозвучи сякаш баба им, им говори, но е така. Сама ще го осъзнаеш и колкото и да не ти се вярва ще им бъдеш благодарна. Аз не съм имала толкова изискващи и взискателни родители, та правех си каквото ми бе на душа, а сега си удрям главата в стената.

Последното не е истина 8-)

Така е.По-добре ги послушаи,нищо,че не ти харесва.Няма да съжаляваш после.

П.П. И аз сега си блъскам главата в стената,защото не възприемах,какво ми се казваше на времето.

Greennight
09-13-2010, 21:07
Докажи им се.

Goddess
09-13-2010, 21:16
Така е.По-добре ги послушаи,нищо,че не ти харесва.Няма да съжаляваш после.

П.П. И аз сега си блъскам главата в стената,защото не възприемах,какво ми се казваше на времето.

Откъде знаете пък, че няма да съжалява ? - може и така да е, но може и не. Аз предпочитам сама да си взимам решенията, да върша това, което мен ме влече, пък нека накрая да се проваля....поне ще обвинявам само себе си, а не родителите си, че от живота ми не става нищо и не съм си изживяла моментите, както на мен ми се е искало.
Защото ще дойде момент, в който тя ще стане самостоятелна...ще се наложи все някога. И ако не е удовлетворена от живота, който води, тепърва да гради нов, заради някакви болни амбиции на родителите си ?

feshanch3
09-13-2010, 22:07
Първо...нормално ли е,но родителите ми решават всичко вместо мен?Много ме бутаха къде да уча(то и аз бях неорентирана,ама..)Всеки път ми говорят че като порасна ще работя това,което и те,да им продължа бизнеса...8 клас съм и решиха отново да ходя на уроци и то общо 4 пъти в седмицата.Аз като кажа не-почват да ми крещят или да ме наказват.

Второ...искам да каня приятелки вкъщи и да сме сами.Но понеже живея в апартамент родителите ми не мога да ги изгоня и да кажа махайте се.И сега някакви рождени дни всичко трябва да празнувам рано в 12,само до 5 часа и да не мога нищо да правя спокойно.Съседите са ни ужасни,само да усиля музиката и идват да ми крещят на вратата че съм била лигла и т.н.
родителите ти са прекрасни... ти ако искаш родители непукисти си е твой проблем... Имаш родители, които мислят за теб и се опитват да ти осигурят сигурно бъдеще, а това, че са те натикали насила в някоя гимназия си е крайно от тяхна страна, но не ти е проблем като пораснеш, ако не ти харесва професията да се насочиш към друга ... много деца мечтаят за такива родители и ти завиждат, но ти не можеш да го осъзнаеш... а и няма да успееш ;) Да знаеш няма да намериш решение на въпроса, просто това си е вечния конфликт... прекрасни родители, разглезени деца :) не твърдя, че си лигла, но ти какво очакваш? Да успяваш да ги изриташ от собствения им апартамент и да оставят цялата къща на момиче, което не е могло да си направи изобра за гимназия, еми съжелявам, но първо се докажи и тогава очаквай нещо от тях ;) Те те мислят за дете, а кой луд ще остави 6 годишно лапе с още няколко 6 годишни лапета в апартамента сами :)

JuStElly
09-13-2010, 22:52
Противопостави им се.Поговори с тях ... не знам,но ако не ти харесва така в крайна сметка живота си е твой и ако накрая трябва да се сърдиш на някой поне това да си ти.А съседите нямат никакво право да ти казват какво да правиш във собственият ти апартамент ... живеем в свободна страна. :-P

radeberger
09-13-2010, 23:49
^^^ Все пак си има закон за силния шум след 10 часа.

Това за уроците - добре. Искат да не изоставаш в училище ( и на мен би ми било гадно ако ходих на уроци и в 8 клас).

Но това да си празнуваш рождените дни от 12 до 5 :/ и да не можеш да си поканиш приятелки вкъщи на спокойтвие не е нормално. Аз в първи , втори клас оставах сам вкъщи, излизаш си, каних си приятели. Малко по нататък към 4-5 клас си празнувах рождените дни до към 11 -12 вечерта. Даже родителите ми излизаха нарочно някъде за да ни оставят сами.

Явно не си им показала, че могат да ти имат доверие или те мислят за "тяхното малко детенце".

А за съседите - ако усилваш музиката между 10 сутринта и 10 вечерта нищо не могат да ти кажат. ;)