PDA

View Full Version : хормони



SuNsHiNe6
09-13-2010, 17:23
Здравейте, може ли да ми кажете кои хормони трябва да се изследват, за да се определи причината за усилването на секрецията на мастните жлези?

kalpazanka
09-18-2010, 11:01
Полови.

PepSsSi
09-18-2010, 17:58
направление - гинеколог - изследвания. Той ще ти назначи всичко необходимо за изследване.

kalpazanka
09-19-2010, 08:23
направление - гинеколог - изследвания. Той ще ти назначи всичко необходимо за изследване.
Че хормоните са по ЗК, така е, но не всеки гинеколог раздава направления за тях, така че не е голяма оферта. А и не разбрах какъв пол е авторът на темата, така че и гинеколог може да не свърши работа. :-D

PepSsSi
09-19-2010, 11:28
Калпазанке, извинявам се, по навик си казвам гинеколог. Когато започнаха моите проблеми с хормоните така се действаше с мен,не знам дали може направо да отиде в лаборатория да се изследва. :)

SuNsHiNe6
09-19-2010, 17:56
направление - гинеколог - изследвания. Той ще ти назначи всичко необходимо за изследване.
Че хормоните са по ЗК, така е, но не всеки гинеколог раздава направления за тях, така че не е голяма оферта. А и не разбрах какъв пол е авторът на темата, така че и гинеколог може да не свърши работа. :-D

момиче

kalpazanka
09-25-2010, 10:29
Естрогени/естрадиол/, тестостерон- важно е да кажеш в лабораторията в кой ден от МЦ си. Прогестеронът се изследва на 21-ви ден. Лутеинизиращ и фоликулостимулиращ май не се използват вече в диагностиката на СПКЯ /тя е една от възможните причини за упоритото акне/.
Може директно да отидеш в лабораторията без направление, но приготви поне стотина лева.