PDA

View Full Version : Adobe Photoshop за Ubuntu??



AniBG
09-14-2010, 08:07
Тъй като си купих лаптоп преди около 2 месеца и си сложих ОС: Linux, Ubuntu и искам да си сваля Photoshop-а, има ли версия на програмата за Ubuntu!?
...И още един въпрос, за да не правя нова тема: искам да си сваля Windows XP, после Vista и накрая 7! Но като сложа диск със Windows ми казва, че няма драйвери! Хубаво, сложих и диск с драйвери, но на Ubuntu ми пише "Файловете не са ZIP!" По тази логика следва, че немога да инсталирам друга операционна, освен подновяване на Ubuntu! :shock:
Някой да е имал или да има подобен проблем и случайно да знае как да се оправи!? :cry:

AniBG
09-14-2010, 09:22
О, и някой може ли да ми каже, дали има версия на Симс за Ubuntu!? :D

doomkillerr
09-14-2010, 10:20
Ех - че то много въпроси станаха... :-D

Първо за Photoshop и играта Sims, можеш да ползваш програмата Wine 1.3.2 (цък) (http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50876), като тя е за стартиране на "Windows" програми под "Linux" среда :)

По втория въпрос за инсталацията на няколко операционни системи... За да стане номера трябва първо да инсталираш най-старата операционна система на "Windows", тоест първо трябва да се инсталира Win XP. След това трябва да се сложи Vista, а след нея и Windows 7. Най-накрая се инсталира и "Linux"-са, независимо дали е "Ubuntu" или друга дистрибуция.

За да се осъществи, това което си намислила хард диска трябва задължително да се раздели на няколко части - по една част за всеки Windows, като трябва да се съобрази размера на новите логически дялове, спрямо изискванията на всяка от операционните системи! За инсталацията на "Linux" трябва да се форматира дяла на който ще се инсталира с файлова система "ext2" и допълнително трябва да се остави още един малък дял и форматира под "swap" - който е необходим също за линукса... :)

П.С. - Аз на твое място бих инсталирал само 3-ри опарационни системи (в най-крайния случай) и това биха били - ХР, 7 и Линукс! :wink:

AniBG
09-15-2010, 08:48
Ех - че то много въпроси станаха... :-D

Първо за Photoshop и играта Sims, можеш да ползваш програмата Wine 1.3.2 (цък) (http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50876), като тя е за стартиране на "Windows" програми под "Linux" среда :)

По втория въпрос за инсталацията на няколко операционни системи... За да стане номера трябва първо да инсталираш най-старата операционна система на "Windows", тоест първо трябва да се инсталира Win XP. След това трябва да се сложи Vista, а след нея и Windows 7. Най-накрая се инсталира и "Linux"-са, независимо дали е "Ubuntu" или друга дистрибуция.

За да се осъществи, това което си намислила хард диска трябва задължително да се раздели на няколко части - по една част за всеки Windows, като трябва да се съобрази размера на новите логически дялове, спрямо изискванията на всяка от операционните системи! За инсталацията на "Linux" трябва да се форматира дяла на който ще се инсталира с файлова система "ext2" и допълнително трябва да се остави още един малък дял и форматира под "swap" - който е необходим също за линукса... :)

П.С. - Аз на твое място бих инсталирал само 3-ри опарационни системи (в най-крайния случай) и това биха били - ХР, 7 и Линукс! :wink:
Мерси много, наистина съм ти задължена! :-) Иначе ще видя какво мога да направя, всичко разбрах и се раздвам, че има хора, които специално в тази тема знаят много и помагат на хората с проблеми! :smt003

//да, въпросчетата станаха малко множко, за което се извинявам, но трябваше да правя 4 различни теми... :?

AniBG
09-15-2010, 08:52
А само още едно въпросче - ще ми кажеш ли малко повечко за swap и ext2!? :-o

AniBG
09-15-2010, 09:06
И по закона на Мърфи - отново проблем: свалих програмата wine 1.3.2, но ми се отваря като папка! Немога да го инсталирам! Малко помощ!? :cry: :cry: :cry:

L0ST
09-15-2010, 15:26
Нали знаеш ОС как се инсталира, че не знам защо но останах с впечатлението, че се мъчиш да инсталираш win през linux-a направо

AniBG
09-15-2010, 17:11
Знам естествено как се инсталира ОСто, но когато сложа дискът и рестартна компа ми казва, че няма драйвери! Но като сложа диск с драйвери немога да ги инсталирам през Убунту! От което следва, че немога да имам друга ОС ли!?!? :shock:

Sexer
09-15-2010, 21:23
Правиш един дял swap (1 гб).Правиш 1 дял root ( " / " - така изглежда root трябва да ти е околко 20 гб примерно ) и един дял home (остатъка от това което си заделила за убунтуту) но да знаеш че за home влиза мястото къдети си съхраняваш нещата , гледай да е повече от root дяла.И на ext4 ili ext3 но по-добре е на ext4 свали си убунту от сайта им, но гледай да не е beta версия.

За wine след като си инсталирала ос-то в менюто има един едно ubuntu Softwere center пишеш там wine и инсталваш всичко където има чаша с вино.
После ако искаш да пуснеш някое .exe даваш десен бутон и там ще дадеш с wine и така.Настройките на wine се намират в старт менюто и те там на wine.

Няма как да инсталираш драйвери за windows на линукс.

А за photoshop за линукс неговия близанк е gimp (за линукс).