PDA

View Full Version : Въпросче.Да се намираме на приказка. :-D



Niakoitam
09-14-2010, 12:22
Въпросът ми към потребиттелите без значение дали момчета или момичета, мъже или жени е следният:
Да речем че си харесате човек от срещуположният пол. Обаче поради дадени обстоятелства пътищата ви не се вижда как могат да се пресекат и нещата да се наредят за да може един вид нещата да се подредят така че да може да ходите.Подържате постоянно връзка, но от растояние. В един момент се появява сигурният бивш или просто някой нов човек, които е по сигурен че нещата с него в бъдеще може и да потръгнат евентуално. Та въпросът ми е.Бихте ли тръгнали отново с бившият/а или новия/ата просто като заместител докато евентуално несигурните пътища с човека, които харесвате се пресекат някога някъде или няма да рискувате и той/тя да направи същото?
Или един вид: Бихте ли използвали някой като заместител за да не сте сами докато чакате евентуално да се появи другия/ата, с който/която не се знае дали нещата могат да потръгнат евентуално някога и какво бихте направили ако започнат да се развиват към добро със заместителя?

mArMaLaDkA
09-14-2010, 12:37
Да, определено бих вложила време, нерви и емоции в друг човек, безперспективните истории и "евентуалните" връзки не са ми по вкуса.
Ако нещата тръгнат да се развиват към добро със "заместителя" - още по-добре.

MissDeadly
09-14-2010, 12:40
Прозвуча като единствения човек в живота, който на всяка цена трябва да имаш и се чудиш дали през това време да не си с друг... Аз лично бих постъпила както ми казва сърцето. Не бих тръгнала с някой, само за да не съм сама, а с някой който харесвам или обичам.. Ако искаш да си с бившия си и мислиш, че си струва и има смисъл направи го... ако не, чакай да ви се пресекът пътищата с въпросния човек. Отговора се крие в теб.

Niakoitam
09-14-2010, 12:41
Да, определено бих вложила време, нерви и емоции в друг човек, безперспективните истории и "евентуалните" връзки не са ми по вкуса.
Ако нещата тръгнат да се развиват към добро със "заместителя" - още по-добре.

Ами ако другото тръгне към добро..."заместителя"...оставяш ли го?
Ако приемем че "заместителя" се е появил скоро или се е появил преди това, ако е бил бивш?

Niakoitam
09-14-2010, 12:50
Прозвуча като единствения човек в живота, който на всяка цена трябва да имаш и се чудиш дали през това време да не си с друг... Аз лично бих постъпила както ми казва сърцето. Не бих тръгнала с някой, само за да не съм сама, а с някой който харесвам или обичам.. Ако искаш да си с бившия си и мислиш, че си струва и има смисъл направи го... ако не, чакай да ви се пресекът пътищата с въпросния човек. Отговора се крие в теб.

Моят отговор е ясен. Мен ме интересуват другите отговори. :-D
Един вид ми е интересно ако виждаш че някой държи на теб, но го е страх от самотата и промените, всичко е безперпективно и само на обещания и тръгне с бившият си, дали те харесва въпреки всичко или те възприема просто като много добър приятел. Аз съм мъж и както казах имам моят си отговор. Аз може би бих избрал сигурното пък в бъдеще каквото ми каже сърцето и разума. :)

MissDeadly
09-14-2010, 12:59
Моят отговор е ясен. Мен ме интересуват другите отговори. :-D
Един вид ми е интересно ако виждаш че някой държи на теб, но го е страх от самотата и промените, всичко е безперпективно и само на обещания и тръгне с бившият си, дали те харесва въпреки всичко или те възприема просто като много добър приятел. Аз съм мъж и както казах имам моят си отговор. Аз може би бих избрал сигурното пък в бъдеще каквото ми каже сърцето и разума. :)

Ами.. попринцип си е добре да следваш сърцето (и разума ако се налага). Но в никакъв случай не е добре да използваш някого, ако не изпитваш нищо към него и само го използваш като временен заместител... Но не се и знае, може би заместителя може тотално да измести човека на мечтите :P Както вече казах.. отговора винаги се крие в нас :)

bebchoOoOoOo
09-14-2010, 13:02
Аз пък не избрах сигурното, нито го използвах за заместител. Никога не се връщам назад, и дори да не ни се пресекат пътищата с другия човек, не бих се върнала при бивш. Не се страхувам да бъда сама, за да използвам някого за "заместител" при положение, че харесвам друг .. Ако пътищата ни с този, когото харесвам се пресекат - хубаво, ако не - здраве да е, все някога ще срещна някой ;]]

mArMaLaDkA
09-14-2010, 13:12
Ами ако другото тръгне към добро..."заместителя"...оставяш ли го?
Ако приемем че "заместителя" се е появил скоро или се е появил преди това, ако е бил бивш?

То другото може и да тръгне "към добро", зависи обаче кога, дали аз още изпитвам нещо към човека, дали изпитвам нещо към "заместителя". Не бих допуснала въпросното момче, с което съм от скоро, да си въобразява разни работи и определено бих му показала какво значи за мен - дали ще ми е просто приятел, с който ще излизам от време на време и ще се забавлявам, или е нещо повече. Това считам за коректно отношение.
Частта с бившите даже няма нужда от особено коментиране - щом е бивш, значи си има причина за това. Възможно е да залитна и отново да бъда с него, заради някаква носталгия към доброто старо време, но не след дълго ще се осъзная и ще го пратя по живо, по здраво.

Elenichkaa
09-14-2010, 13:53
"заместител" само как звучи,а?
Всички казаха,че няма да използват заместел,обаче знаете ли,аз малко се съмнявам!Не знам какво ще направя в такъв момент,все още не се познавам толкова добре.
Да кажа сега защо се съмнявам.АМи просто е - когато изгубиш всякаква надежда,че да се срещнеш с човека към който имаш нещо отново,започваш да търсиш други варианти.Авотът каза,че не е задължително да бивш,просто да започнеш да търсиш новия "чове,когото обичаш"...В това лошо няма.Но да залъгваш някого,че е нещо,след като е само...грозната думичка в началото...е меко казано жестоко!

mArMaLaDkA
09-14-2010, 13:56
"заместител" само как звучи,а?
Всички казаха,че няма да използват заместел

всички? прочети пак.

Elenichkaa
09-14-2010, 13:58
"заместител" само как звучи,а?
Всички казаха,че няма да използват заместел

всички? прочети пак.
почти всички,доволна ли си?

mArMaLaDkA
09-14-2010, 14:28
много.

MartyParty
09-14-2010, 15:25
Да приемем ,че заместителя е бивш. Малко вероятно е да му обърна внимание пак ,въпреки че ми дава сигурност и подкрепа ,от която евентуално имам нужда.

Да приемем сега ,че заместителя е просто приятел, който ми е обягвал от погледа известно време ,но сега съм започнала да проявявам интерес. Естествено ,че ще направя най-логичното нещо и ще бъда с него ,вместо да чакам удобен момент за "по-добрия".Даже ако съдя от опита си ,накрая ще се окаже ,че със заместителя си пасваме много повече ,отколкото с другото момче ,което дори не съм сигурна ,че познавам.

Въпросът е наистина ли изпитваш влечение към заместителя/бившия или просто те е страх от самота. Защото при второто положение не е никак честно спрямо отсрещната страна, която пък също има чувства и може да бъде наранена.

DevilWish
09-14-2010, 15:34
Заместител звучи само по себе си гадно ;) Не бих използвала някой само и само аз да не съм сама и да не страдам ;) Пък явно, не съм харесала първия толкова много, щом някой може да го замести толкова лесно ;)

MaLkaTa_LaDy
09-14-2010, 18:13
Ако заместителя ми дава нещо, което искам, бих го използвала. Но е малко възможно да ми го даде. Аз ще имам чувства към друг, не към него, следователно няма какво да ми предостави. Ако въпроса опира до съвест - специално за това няма да ми е гузно.

tuzaro
09-14-2010, 19:57
ше тръгна майна, то тея пътища евентуално никога може да не се пресекат.

PyCoKoCkA93
09-14-2010, 20:15
Заместител???Абе хора вие да не отивате в аптеката и като няма едно лекарство взимате заместител? :D Как може да наричате живо същество с разум заместител,резерва и т.н...?И друг път съм го казвала:"връзка" от разстояние=ОБРЕЧЕНА "връзка"-тези неща са за по-големи хора,които са наясно с чувствата и възможностите си...И как сравнявате двама души,като всеки е индивидуалност и качествата и недостатъците им не се преповтарят на 100% един с друг?Всеки е различен и ви дава различни неща...Ако си падам и по двамата бих заложила на РЕАЛНОСТТА,не на ВИРТУАЛНОСТТА... :) А като не сте наясно какво искате по-добре не се захващайте с гаджета-изчакайте да му дойде времето :D

s3nsual
09-14-2010, 20:17
Все едно аз съм писала тая тема :shock: :shock: :shock: В момента съм в точно същото положение ...

Поне за сега не искам да се отказвам от т.н. "евентуална връзка " , защото знам че въпросния човек има някакви чувства към мен и освен това аз го харесвам от доста време . Проблемът е разстоянието и тъпите ми "приятелки" , които само се бъркат .
Освен това не съм намерила , подходящ "заместител" . И не мисля , че би се получило с човек , който ми е само за запълване на времето

s3nsual
09-14-2010, 20:21
Аз пък не избрах сигурното, нито го използвах за заместител. Никога не се връщам назад, и дори да не ни се пресекат пътищата с другия човек, не бих се върнала при бивш. Не се страхувам да бъда сама, за да използвам някого за "заместител" при положение, че харесвам друг .. Ако пътищата ни с този, когото харесвам се пресекат - хубаво, ако не - здраве да е, все някога ще срещна някой ;]] Евала !

sexy_baby_originale
09-14-2010, 20:25
Аз не бих влагала чувства и емоции в нещо, което не обичам! Бих направила всичко възможно да се събера с човека, за когото жадувам и за когото копнея всяка нощ.. :)

Niakoitam
09-15-2010, 09:25
Заместител???Абе хора вие да не отивате в аптеката и като няма едно лекарство взимате заместител? :D Как може да наричате живо същество с разум заместител,резерва и т.н...?И друг път съм го казвала:"връзка" от разстояние=ОБРЕЧЕНА "връзка"-тези неща са за по-големи хора,които са наясно с чувствата и възможностите си...И как сравнявате двама души,като всеки е индивидуалност и качествата и недостатъците им не се преповтарят на 100% един с друг?Всеки е различен и ви дава различни неща...Ако си падам и по двамата бих заложила на РЕАЛНОСТТА,не на ВИРТУАЛНОСТТА... :) А като не сте наясно какво искате по-добре не се захващайте с гаджета-изчакайте да му дойде времето :D

Добре тогава. Да го кажем така. Поставете се на мястото на момичето. Вие така ли бихте постъпили и ако не как? Момичето е с дълга връзка около 3 години и половина. Това и е първата връзка. С бившият и късат няколко пъти заради други момичета. По време на третата им раздяла тя се запознава с един мъж-виртуално. Отначалото тя започва да му пише и писанията им съм много по редки. Времето минава, а писанията им учестяват. Може да си пишат по три реда, но рядко се пропуска повече от ден два.Момичето знае ситуацията на мъжът и знае че може да разчита само и единствено на съдбата да се засекат някога. Мъжът не знае дали тя го харесва или го има само за приятел, но предполага, защото характерите им са много близки и мъжът често познава за разни ситуации преди още те да са се случили. Нещо като ясновидец. Но все пак си има малко горчив опит и е решил да не си прави изводи за да не се окажат отново грешни. Може би и момичето не знае, защото мъжът пуска само някакви съвсем тънки намеци, които да не са твърде очевадни. Той се държи предимно само като приятел на момичето, защото не иска да загуби доверието и и освен чрез тези редки и дълбоки намеци по нищо не показва че му харесва като повече от приятелка. Обещали са си че гарантирано ще се видят...някога. Все пак момичето тръгва с бившият си. Нямат си доверие и постоянно се съмнява в него. Разправя колко го обича въпреки всичко, но мъжът може би я познава доста добре и я е накарвал да се изпусне пред него че го ползва само за заместител, че просто искам любов, че я е страх от самотата и промените, но ако се появи някоий по-добър може и веднага да зареже старият. Старае е се да прави каквото иска другият мъж доколкото може и да му угажда. Няма смисъл да я подканва много ако му се иска да му пише по често например и постоянно му повтаря колко е прав за всичко. Дори и под мненията на общи приятелки. Дори и двамата да са много заети на един два дни намират време да си драснат по нещо за изминалото време.В последно време момичето не говори пред мъжът толкова подробно за бившият сии настоящ, а само леко вмъква за него. Та как бихте постъпили вие от позицията на момичето и като какво може да възприемате мъжът? А как бихте постъпили в позицията на мъжът ако по това време се появи друго момиче?

GD
09-15-2010, 09:29
Прозвуча като единствения човек в живота, който на всяка цена трябва да имаш и се чудиш дали през това време да не си с друг... Аз лично бих постъпила както ми казва сърцето. Не бих тръгнала с някой, само за да не съм сама, а с някой който харесвам или обичам.. Ако искаш да си с бившия си и мислиш, че си струва и има смисъл направи го... ако не, чакай да ви се пресекът пътищата с въпросния човек. Отговора се крие в теб.


+1 Но със старо гадже да тръгна никога.Каквото било било назад не се връщам.Ами направи така че да се пресекат трябва воля а не да викаш оо няма да стане и само да чакаш. ;)

Niakoitam
09-15-2010, 09:59
Прозвуча като единствения човек в живота, който на всяка цена трябва да имаш и се чудиш дали през това време да не си с друг... Аз лично бих постъпила както ми казва сърцето. Не бих тръгнала с някой, само за да не съм сама, а с някой който харесвам или обичам.. Ако искаш да си с бившия си и мислиш, че си струва и има смисъл направи го... ако не, чакай да ви се пресекът пътищата с въпросния човек. Отговора се крие в теб.


+1 Но със старо гадже да тръгна никога.Каквото било било назад не се връщам.Ами направи така че да се пресекат трябва воля а не да викаш оо няма да стане и само да чакаш. ;)

Айдеее темата се обърна пак към мен. За това се опитах в началото да го напиша по по различен начин та ако може да си изкажете мненията по въпроса, а не да гледате отново към мен. :D Та какво трябва аз си знам. Въпросът в темата е малко по друг. Иначе да, много е лесно, да кажеш: "Направи го така че да се пресекат, а не само да чакаш"Много е лесно да го кажеш без да познаваш ситуацията, но е много по трудно да го направиш ако си в нея. Второ: За да има любов не може само един единствен път да има пресичане и гаджелъка е готов. И трето: Имам си един принцип. Може да си само и единствено приятел с обвързано момиче въпреки че това за мен не е никаква пълноценна връзка, а просто заместваща любовта.Даже и всичко да беше перфектно пак не бих се впуснал. Първо да си се уточнят двамата, а не да излиза че едвали не аз съм виновен за раздялата им след това..А не да попадам на разни селянии от типа на преди една две седмици където щеше да се стигне до бой с едни, защото се заяждаха с едно момче от компанията че уж бил ходел с гаджето на единият, а те се бяха разделили от забележи 15 ДНИ. При това уж са някакви приятели Така че за момента даже и да имах възможност не бих предприел нищо...поне докато не се изяснят. Не обичат любовните триъгълници и няма смисъл да се бъркам докато не се разберат какви са им отношенията. Въпросът на темата беше леко по различен.

kombarka
09-15-2010, 10:48
Аз не бих използвала бишвия си за заместител. С него съм приключила в миналото и е малко късно да се опитвам да възраждам тръпката.

Друг е въпросът, че съм склонна да опитам с друго момче при положение че връзката ми с другия е невъзможна.

sasha_90
09-15-2010, 13:30
Аз бих тръгнала с този, към който имам най-силни чувства.Ако той не отговаря на моите чувства или ще се боря или ще се откажа.

valdesbg
09-15-2010, 20:26
Авторе, ако искаш адекватни отговори представи нещата в безпристрастна свелина.

А именно има две възможности - момчето от интернет и момчето от реалния живот. Кой какъв е и за какво се бори.. не ни интересува. Важното е че с втория пътищата ви сигурно ще се пресекат в скоро време, докато с другия хипотетично някога в бъдещето ще сте на едно и също място по едно и също време.

Ето ти адекватно и без пристрастно представяне на нещата.

След като направих леката корекция - залагам на сигурното. Т.в.е конкретния случай - момчето(в моя случай момиче би трябвало да е) от реалния живот. Не обичам неизвестността :)

А ако искаш хората да се съгласят с теб по избрания от теб вариант.. е друго. Но не мисля че имаш това за цел. Или поне ми се иска да вярвам че нямаш това за цел. Щото би говорило много лошо за теб.

Niakoitam
09-16-2010, 07:33
Авторе, ако искаш адекватни отговори представи нещата в безпристрастна свелина.

А именно има две възможности - момчето от интернет и момчето от реалния живот. Кой какъв е и за какво се бори.. не ни интересува. Важното е че с втория пътищата ви сигурно ще се пресекат в скоро време, докато с другия хипотетично някога в бъдещето ще сте на едно и също място по едно и също време.

Ето ти адекватно и без пристрастно представяне на нещата.

След като направих леката корекция - залагам на сигурното. Т.в.е конкретния случай - момчето(в моя случай момиче би трябвало да е) от реалния живот. Не обичам неизвестността :)

А ако искаш хората да се съгласят с теб по избрания от теб вариант.. е друго. Но не мисля че имаш това за цел. Или поне ми се иска да вярвам че нямаш това за цел. Щото би говорило много лошо за теб.


Нищо нямам за цел. Просто ми се иска да видя мнението на хората как биха изреагирали в подобна ситуация, а както казах предполагам може би и как ще изреагирам аз. Реално...виртуално, както забелязваш без значение някои хора не биха се върнали при бившите им без значение от нищо друго, други пък биха направили друго. Просто представих ситуацията за да може всеки да се постави на това място. Малко се получава нещо от рода сигурност без доверие и с много наум или доверие и разбирателство, но без сигурност? Дилема нали?. :-D