PDA

View Full Version : Избелване на зъби



cvetelinaaa
09-14-2010, 12:26
Здравейте, някой избелвал ли си е зъбите и как по точно? Чела съм за едно гелче Plus White 5 minutes speed gel, но съм чувала различни мнения за него. Ако някой е наясно с това колко пари струва, какви са другите начини за избелване, моля да пише :)

katericArofl
09-14-2010, 12:37
За др начини при зъболекар -слага се силиконова отливка се едно, която пасва на зъбите и някакъв гел.. може и още нещо да се прави, но не помня. 8-) За цена питай специалист..

hugelipsskinyhips
09-14-2010, 12:39
и аз много искам да знам за този гел, но мисля, че е нещо от порядъка на 40-60 лв.
А по принцип съм си избелвала зъбите със сода за хляб 8-)
и със Пърл Дропс -паста за зъби.
При нея резултатите бяха очудващо добри за 3-4 седмици с 2 тона по-бели зъби.И мисля, че ще повторя отново 8-) 8-)

katericArofl
09-14-2010, 12:42
Честно казано каквато и паста да ползваш, ако си миеш зъбите по 4-5-6 пъти дневно.. абе след всяко хранене ще има ефект :P

cvetelinaaa
09-14-2010, 12:47
Със сода за хляб се изтърква емайла на зъбите и изобщо не е полезно, колкото до пастите за зъби сега използвам тази на Blend a med 3d white pearl и съм доволна, но искам да са още по бели :d

xSANYAx
09-14-2010, 12:53
Със сода за хляб се изтърква емайла на зъбите и изобщо не е полезно, колкото до пастите за зъби сега използвам тази на Blend a med 3d white pearl и съм доволна, но искам да са още по бели :d

Ползвала съм я,понеже четох някои негативни мнения и бях много скиптично настроена,но от 2 измивания-за 3/4 дни ми се задържат бели.А иначе аз преди един месец си купих от чужбина ето тази паста,препоръчаха ми я много хора и наистина избелва адски много,все едно с козметична процедура: http://sale.dentist.net/assets/products/1481/product/crest-3d-white-advanced-vivid-fluoride-toothpaste.jpg ,но в България сигурно я няма.. ама все пак потърси. Аз я взех за $14.42 :)

cvetelinaaa
09-14-2010, 13:19
Ще потърся тази паста, ако я видите в някой сайт, дайте линк да си я поръчам, че едва ли ще я има в България.

Di
09-14-2010, 14:21
За др начини при зъболекар -слага се силиконова отливка се едно, която пасва на зъбите и някакъв гел.. може и още нещо да се прави, но не помня. 8-) За цена питай специалист..

първо зъбите се почистват чрез ултразвук, после се полират и се правят тия силиконови отливки и с гела си действаш сам..избираш си и цвета на новите зъби,но най-хубавото е, че зъбите се заздравяват супер,защото се използва флуор(или фрор ли нещо такова)което е доста полезно
на мен ми струваше 200 лева,но ефекта е прекрасен :)

usakozmetika
12-02-2010, 21:09
До 10 дена чакам зареждане точно на тези пасти и на този избелващ гел. Който иска повече информация да ми пише на лично.

francyzoi4ety
12-03-2010, 20:30
от зъболекарката ми знам,че за избелване на зъб взимат 10 лв на зъб 24 зъба по 10 лв... УАУ!! малко скъпо идва това удоволствие,но на тези които ще им свалят брекети скоро(като мен) ще се радват на бели зъби за мн малко пари :))

LoveHurT
12-03-2010, 21:14
http://shop.ccaindustries.com/images/products/detail/7610.jpg

тоя комплект е много добър, обаче го няма в Б-я
цената беше нещо от порядъка на 30$ не повече, ако имаш познати в Америка.. да помгат иначе няма смисъл да поръчваш от сайтове

LipSy
12-03-2010, 21:19
и аз много искам да знам за този гел, но мисля, че е нещо от порядъка на 40-60 лв.
А по принцип съм си избелвала зъбите със сода за хляб 8-)
и със Пърл Дропс -паста за зъби.
При нея резултатите бяха очудващо добри за 3-4 седмици с 2 тона по-бели зъби.И мисля, че ще повторя отново 8-) 8-)

И аз преди няколко години си търках зъбите със сода, обаче откакто чух мнението на един зъболекар и спрях моментално! То това нещо ти изтънява зъба до такава степен, че все едно си търкаш зъбите със шкурка! Специалисти го казват!
По темата: Този гел точно не го знам колко струва, обаче ако си избелиш зъбите при зъболекар трябва да имаш много добра хигиена на устата и плюс това, ако си се наканила вече, по-добре отиди при някой много добър специалист, а не там където и по-евтино!!!

LoveHurT
12-03-2010, 21:31
^да, така се разрушава емайла на зъбите, губи им се блясъка

malibugirl
12-04-2010, 16:11
аз съм пробвала със сол, но незнам дали има ефект, защото не беше редовно :)

elinchica
12-12-2010, 15:54
не е полезно хич даже нито със сол нито със сода .. избелва се емаила.. начина е или при зъболекър или с тези нови пасти ноо са доста скъпи :)

Shia
12-12-2010, 16:31
С паста за зъби можеш да се избелиш до 2-3 тона от сегашния ти цвят на зъбите.За наистина белия холивудски ефект ти трябва ЗЪБОЛЕКАР

heiress
12-13-2010, 10:03
Като за начало започнете да ходите 2 пъти в годината на почистване.

alabama4151
12-30-2010, 15:52
Най-добре се избелват зъбите със Zoom лампи само при зъболекар, но това е доста скъпо!

anonymous708973
12-30-2010, 18:01
Само не видях това в профила ти колко струва.
14 долара за паста бая ми се виждат, мисля да си взема тая Пърл Дропс?
Аз от два-три месеца се мия с Blendamed 3D White Pearl, но не с тая цел, чиста случайност, просто такава имахме вкъщи. Сякаш наистина са по-бели.
А когато реша да ги чистя щателно, слагам на четката за зъби сол и лимонов сок и просто си измивам зъбите с тях, после с нормална паста. При мен няма негативен ефект, но аз от малка имам убийствено здрави зъби.

Josefinne
07-03-2011, 09:06
Още някакви предложения има ли някой тук? Нещо много ми се ще да си избеля зъбите, но не мисля, че ще мога да отделя 200лв. Вчера попаднах на един гел - писалка за около 60лв, който пишеше , че избелва зъбите за 5 мин. Не държа да са бели за 5мин, може и за 5 седмици да се избелят, но важното е да има ефект и да няма много вредно действие върху зъбите ( ясно, че ще има някакво ). Та, ако някой може да препоръча нещо, което НЕ Е сол, сода или подобни домашно-избелващи. Имам предвид и избелване не с 2 тона, а значително, така че не мисля, че обикновена избелваща паста ще свърши работа. Пък и съм чела , че само Аквафреш има някакво макар и малко избелващо действие.

wonderwall
07-03-2011, 09:19
Най-добре си е при специалист или в домашни условия с шини.Цените започват от 150лв нагоре,но ефект наистина има,като съдя по усмивката на леля ми.Друг вариант са лентичките,които избелват с 2-3 тона.

Josefinne
07-03-2011, 09:28
http://www.hollywoodsexysmile.bg/
Май ще пробвам това, звучи обнадеждаващо и една жена в друг форум пише , че е доволна. 8 нюанса за 14 дни, определено е примамващо :grin:

beb0ranka
07-04-2011, 19:33
аз също съм пробвала със сода ии ДА наистина протрива емайла на зъбите и ако се ползва е добре най-много 1 седмично... а колкото до паста за зъби има една нова която от скоро я има в БГ Британска е като бях ходила в Лондон си я купувах в нея има доста сода,но и доста съставки предпазващи от повреда на зъбите :) дори стоматолога ми я препоръча казва се Brilliant Sparkle :) мойте зъби нямат голяма нужда от избелване но с нея направо сиаят наистина има огромен ефект а я ползвам едва от седмица :)

lovefantasy
07-04-2011, 21:10
Аз ползвам Whitestrips на Crest. Това са избелващи ленти. Много съм доволна и цените варират от 60 до 90лв, в зависимост от това колко бързо искаш да се избелят.

Bebolinkaf
07-26-2011, 23:47
Ходи за избелване при зъболекар.Също така и си купи хубава избелваща паста за зъби.Аз ползвам Microsilver на LR.
Така изглежда пастата : http://www.lr-fashion.com/?p=1&id=2&producer=1&info

MaLkaTa_LaDy
07-27-2011, 07:44
Абе някой от вас, който си избелва зъбите с всякакви ленти, гелове и теб подобни говорил ли е със зъболекар преди това? Защото сто на сто всеки ще ви каже, че така ще си нарушите емайла точно както сте в тези години повече отколкото ако изчакате 3-4 години и тогава ги избелвате. Като правите такива драстични неща, просто се посъветвайте със специалист.