PDA

View Full Version : руска филология



drogba333
09-14-2010, 12:43
някои ще можели да ми обясни как стоят нещата с тая специалнос?
в мислал кои са балообразуващите предмети, абе с една дума вси4ко

SmilezZz
09-14-2010, 12:59
Предполагам,че се взимат оценките
по БЕЛ и Руски език..

anonimchetou
09-14-2010, 14:02
и след това ставаш учителка или преводачка мисля.. Други варианти не виждам аз. Може и да греша де.

drogba333
09-14-2010, 14:41
и след това ставаш учителка или преводачка мисля.. Други варианти не виждам аз. Може и да греша де.
аве тва какъв ще ставам си е моя работа, тъкаче по темата

SmilezZz
09-14-2010, 15:03
anonimchetou е права..Бившата ми учителка
по Руски език е с - Българска и руска филология..
Иначе не знам дали си погледнал това,но все пак:

Руска филология

В специалността Руска филология се подготвят филолози русисти, които могат да работят като учители по руски език и литература, преподаватели във висши училища, кореспонденти, преводачи, научни работници, екскурзоводи, възпитатели, секретари в сферата на административното обслужванеи др.

Обучението е двустепенно. След осмия семестър се придобива бакалавърска степен чрез полагане на държавен изпит, а след десетия - магистърска степен с направления:

• ЕЗИКОЗНАНИЕ

• ЛИТЕРАТУРОЗНАНИЕ

Получаването на учителска правоспособност е предвидено в рамките на бакалавърската степен, без да е задължително, тъй като професионалната квалификация включва три направления:

• УЧИТЕЛ ПО РУСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА

• ПРЕВОДАЧ С РУСКИ ЕЗИК

• РУСКИ ЕЗИК В ДЕЛОВАТА СФЕРА

РУСКА ФИЛОЛОГИЯ — магистърска степен

Обучението за получаване на образователно-квалификационна степен МАГИСТЪР могат да продължат студенти, доказали способност за по-нататъшна специализация в областта на филологическите науки. По време на следването и при подготовката на магистърската работа студентите трябва да покажат, че са придобили по-задълбочени знания по специалността и са в състояние да работят самостоятелно въз основа на научни принципи по проблеми на основната си специалност.

Образованието си за получаване на магистърска степен по специалността Руска филология продължават студентите, които имат:

1. Диплома за образователно-квалификационна степен бакалавър - с общ успех не по-нисък от мн. добър 4,50.

2. Общ успех не по-нисък от мн. добър 5,00 от положените в бакалавърската степен изпити по дисциплините, свързани със специализацията на магистърската степен.

3. Положени изпити с успех мн. добър 5,00 по три от избираемите дисциплини, свързани със специализацията на магистърската степен.
Източник - http://www.slav.uni-sofia.bg/index.php/subjects/russian-philology