PDA

View Full Version : Подходяща ли е 90 дневната диета за 14 годишен?



MagickBlade
09-14-2010, 13:09
Никъде не намерих дали е подходяща за хора на моята възраст.
Вие как мислите?

MissDeadly
09-14-2010, 13:18
Мисля, че преди каквато и да е диета е хубаво да се консултираш с личен лекар.

MagickBlade
09-14-2010, 13:22
Физическото ми състояние е добро.Просто на този етап от развитие се чудя дали е добре да предприема нещо такова?

fatrat
09-14-2010, 13:45
сам си противоречиш шишко.Щом състоянието ти е добро не би трябвало да спазваш диети :) :?

Djuff
09-14-2010, 16:27
Не.Ако си твърде дебел се консултирай с диетолог или лекаря ти.

SmilezZz
09-14-2010, 16:31
Не само 90 дневната,но и всички
останали диети не са подходящи
за подрастващите тийнейджъри..
Както ти казаха - Ако имаш "проблеми"
с теглото си,се консултирай с диетолог..
Това ще е най-правилното решение

YouAteMyHeart
09-14-2010, 16:49
Защо всички се хващат за диетата?!Може значително да си спестиш гладуването/лишението,но просто трябва да започнеш да тренираш нещо.Започни с бягане в парка/сутрин/,коремни преси и тн.

За храната:избягвай газираното,сладкото,мазнот о,тестеното и наблягай на плодове и зеленчуци,риба,пилешко/без кожата/,яйца + МНОГО ВОДА!

Успех! :)

KumchoValcho
09-14-2010, 16:51
Ако нямаш здравословни проблеми няма да те убие
В смисъл има някои хора с такива крехки организми, ама няма да умреш от това, а и тая диета не е някаква да се гладува и т.н., така че няма проблем според мен

AniBG
09-14-2010, 17:19
Аз съм напълно против мнението на KumchoValcho! Според мен всякакви диети първо не са подходящи са подрастващи тийнове, но и напълно излишни и безполезни! :? Ако имаш проблеми с килограмите се консултирай с диетолог или с личния ти лекар! А и ти си поредният пубер, който не е чувал друг вариянт за сваляне на килцата!? :shock: Диетата само ще стресира и наруши организма ти! Можеш да отслабнеш не само като гладуваш и да лишаваш тялото си от различни храни! :lol: Ти не си ли чувал за спорт бе, за плодове, зеленчуци, разнообразно и здравословно хранене... :lol: Ти от коя планета си паднал, че неможеш да осъзнаеш, че си на 14... :shock:
...и искаш да подлагаш здравето си на такъв стрес и натоварване! Забрави ги тия диети ами вземи да спортуваш + разнообразно и здравословно хранене!

fatrat
09-14-2010, 17:36
а защо всички въпзриемате диетата като синоним на непълноценно хранене и лишение.МАЙ ВИЕ трябва да научите какво е диета и тогава да говорите!

MaLkaTa_LaDy
09-14-2010, 17:37
Аз съм напълно против мнението на KumchoValcho! Според мен всякакви диети първо не са подходящи са подрастващи тийнове, но и напълно излишни и безполезни! :? Ако имаш проблеми с килограмите се консултирай с диетолог или с личния ти лекар! А и ти си поредният пубер, който не е чувал друг вариянт за сваляне на килцата!? :shock: Диетата само ще стресира и наруши организма ти! Можеш да отслабнеш не само като гладуваш и да лишаваш тялото си от различни храни! :lol: Ти не си ли чувал за спорт бе, за плодове, зеленчуци, разнообразно и здравословно хранене... :lol: Ти от коя планета си паднал, че неможеш да осъзнаеш, че си на 14... :shock:
...и искаш да подлагаш здравето си на такъв стрес и натоварване! Забрави ги тия диети ами вземи да спортуваш + разнообразно и здравословно хранене!
Доста крайно изказване относно разнообразната храна. Може би ти наистина не знаеш, че в тази диета, за която пита авторът човек яде АБСОЛЯТНО всичко.

ecstazy
09-14-2010, 17:41
Не, мамка му! Всички диети са ВРЕДНИ за здравето на тийнейджърите до 18 години. Разберете най-сетне, че само си тровите здравето за нищо! Набутайте си го това в главата и се харесвайте такива, каквито сте. Диеттите са за хора, които искат да свалят 20-30 кг примерно, а не 5 , защото някоя й е казал, че е дебела. Писна ми бе хора, смешни сте. Всяка втора тема: "На 15 съм, висока съм 170 см и тежа 50 кила. Мисля да направя 90 дневната диета, защото се мисля за дебела. Вие какво мислите" :? Като искате да отслабнете - спорт и ОГРАНИЧЕНО хранене, а не 20 грама бяло месо, 50 грама маруля, 1 грам хляб и 5 литра вода. Най - малкото е че тялото ви се развива в момента и е страшно вредно да правите диети. Като станете на 20 и се мислите за дебели - правете каквото искате. Но аз и тогава ще съм против !

Greennight
09-14-2010, 18:42
Не е добре никви диети по-конкретни да спазваш на тая възраст,щото растеш и трябва да си набавяш всички витамини,минерали и т.н.За пореден път казвам-спорт му е макята.

fuckme
09-14-2010, 18:45
според мен да. :)

PepSsSi
09-14-2010, 19:17
На 14 години диетите трябва да си останат мит ;) Запиши се на нещо, плуване, карате, лека атлетика... нещо, което ти е приятно и интересно. Внимавай с храната като количество и качество, но за да се развиваш нормално ти трябват всички вещества. Не тормози тялото си толкова рано, има много по-добри начини ;)

katericArofl
09-14-2010, 19:40
"Не на диетите " казаха слабите хора.. На чужд гръб и 100 тояги са малко. И преди съм забелязвала,че ако при теб нещо си е наред примерно и някой др има проблем всички почват да го убеждават в противното.. така имам идна позната, която не е дебела, но определено ще изглижда по-добре - 3,4 кг поне, а останалите постоянно и повтарят, че е слаба и да забрави за диетите... това беше леко лирическо отклонение 8-)

Не виждам причина да не можеш да спазваш диетата, познавам и други, които на твоята възраст са я правили.. живи и здрави..
Естествено, че ако имаш кг за сваляне трябва диета и спорт.. :)

TVDQueen
09-17-2010, 15:52
Хей, хей първо не нападайте така и за диетата не се подлагай на такива неща колкото и всичко да се яде диетата изобщо не е полезна за тийн-ове :? Просто намери време за спортуване и ограничи и разнообрази храненето си.Мисля че на този етап това ще ти помогне.Плуването ужасно много помага една моя позната отслабна доста след като цяло лято ходи на плуване :) [/i]

katericArofl
09-17-2010, 16:11
сега е есен..

MagickBlade
09-17-2010, 16:39
Искам съвет от вас.Значи аз съм 41 кг всички ми казват,че съм слаб,само че корема ми изглежда като на човек,който тежи 50 кг. Ръцете и краката ми са слаби,само че корема не си го харесвам.И се чудя,чрез отслабване ли ще го оправя или чрез коремни преси и прочие?Не ям мазно,ям хлям,защото без хляб не мога,умирам от глад ако не ям хляб.Сладко не ям,ям плодове и зеленчуци.Пия много вода.Според вас да отслабна още малко,или да наблегна на коремни упражнения,за да оправя корема?

BeezyJey
09-17-2010, 19:38
Аз ПА мисля, че не ти е времето за диети. :)

katericArofl
09-17-2010, 19:42
Аз ПА мисля, че не ти е времето за диети. :)

еми давай да си ходи дебел 8-)
точно заради този начин на мислене има толкова затлъстяли.. сега не му е времето или започвам от утре..

BeezyJey
09-17-2010, 20:11
Оо, съжалявам .. явно не съм прочела, че е дебел. 8-)

katericArofl
09-17-2010, 20:46
Оо, съжалявам .. явно не съм прочела, че е дебел. 8-)

aaa ама и аз не съм прочела.. предполагам :razz: :lol: ( щом е стигнал чак до 90 дневната .. ) :lol:

KidCudi
09-17-2010, 23:50
Най-добрия вариант - забравяш за чипсове, мазнотии, полуфабрикати и всякакви боклуци! Разнообразно и здравословно хранене, колкото можеш повече плодове и зеленчуци, тъкмо и зимата да не се разболееш :) И някакъв спорт задължително ... Успех :)

MagickBlade
09-18-2010, 04:46
Ами като съм в училище к'во да ям?Там само няк'ви боклуци.

silviau66
09-18-2010, 08:59
Wtfff..Ми или няма да ядеш в училище или ще си носиш нещо свястно за ядене от къщи.. /аз предпочитам първия вариант../ :-)

InloVeGirl27
09-18-2010, 14:56
И аз съм съгласна с вас,че никаква диета не бива да спазваш на тази възраст. Сега си в периода на най-бурен растеж и имаш огромна нужда от храна,за да се развиваш правилно. Ако искаш да отслабнеш ограничи сладки неща,захар,чипсове и повечето пържени неща. Яж повече плодове и зеленчуци(поне 5 различни вида).Пий много вода и най-важното:движение,но трябва да си упорит/а и непреклонен/нна. Дори да ти се дояде нещо се въздържай. Позволявай си по нещо сладко,но най-много веднъж в седмицата. С упоритост ще успееш . Стискам палци :)

MagickBlade
09-18-2010, 15:13
Ами както споменах в горното мение,не ям сладко и мазно.Ям често и по малко,след 7 часа вечерта не ям.Всеки ден ходя да играя баскет.Закусвам плодове към 8 часа.Към 11 часа ям.Към 2 часа пак хапвам.Към 4:30 ям отново и вечерям в 7 часа.Надявам се да постигна нещо

OneInMillion
09-18-2010, 19:11
14 години и диета- НЕ! Спираш газираното намаляш максимално хляб кроасани вафли и всякви такива! И пиеш много вода ! Това му е майката!