PDA

View Full Version : клек с щанга



drogba333
09-14-2010, 15:01
на 16години сам и се чудя дали ако почна да правя това опрайнение http://spidersport.com/barbell-squat.php
ще ми попречи на растежа

shinkyokushin
09-14-2010, 16:09
на 16години сам и се чудя дали ако почна да правя това опрайнение http://spidersport.com/barbell-squat.php
ще ми попречи на растежа

за тоя въпрос мисля че много пъти са отговаряли ползвай търсачката иначе конкретно по въпроса ти НЕ няма да попречи на растежа :)

fatrat
09-14-2010, 16:50
Ако не клякаш си п у т к а.Даже по-зле щото много п у т к и клякат. Клека е най-базовото упражнение.Ако не искаш да се набиваш не заклювай ставите!

Everytime
09-14-2010, 16:59
клякай ама с малко килограми : )

dan40123
09-15-2010, 15:04
клякал съм два три пъти, не усещам да съм се снижил, така че ясно

Everytime
09-15-2010, 17:38
клякал съм два три пъти, не усещам да съм се снижил, така че ясно

няма да усетиш,а и от 2-3 пъти надали :D

play23
09-15-2010, 18:24
Аз си правя клек от няколко месеца, че даже и съм пораснал :D Доказано е, че не пречи на разтежа !

kadishona
09-16-2010, 17:02
клякай си на макс няма да имаш проблеми гаранция 8)e*ете си майките всичките педрасчета кат тоя горе.

Не пречи ама ела да ми ближеш ма*урките. Един познат му се счупи ставата от клек, а друг си остана 1 и 68 от тва упражнение.


Ако ще го правиш - прави го, но с не повече от 20 кила и повече повторения!

Play23 И това че ТИ си пораснал означава ли че на всички вляе така? ако не си разбрал всеки е уникален.

Не се правя на интересен по форомите просто като чета кви ги пишете и като ЗНАМ от ПЪРВА РЪКА какво става от клекове и съвети от рода на "прави квото искаш с тая щанга, нищо няма да ти стане"

fatrat
09-16-2010, 17:13
ахъ! ТАка е. То за тва трибойци фулл.Те що не съ чупат през ден пък клякат с половин тон а? То не бива да се прави гьотере и после що ми се прецака ставичката.И не се оправдавайте с травми сумати хора имат травми и си клякат !

redbul2
09-16-2010, 18:38
Аз си правя клек от няколко месеца, че даже и съм пораснал :D Доказано е, че не пречи на разтежа !Това не е доказателство. Можеше да не тренираш и израснеш двойно повече. :)

redbul2
09-16-2010, 18:41
e*ете си майките всичките педрасчета кат тоя горе.

Не пречи ама ела да ми ближеш ма*урките. Един познат му се счупи ставата от клек, а друг си остана 1 и 68 от тва упражнение.


Ако ще го правиш - прави го, но с не повече от 20 кила и повече повторения!
Много правилно мнение!

fatrat
09-16-2010, 18:48
забелязвам ,че хората НЕ правили клек са много против него и постоянно питат що не растат!

ZipFail
09-16-2010, 19:06
Естествено, че ще се контузиш от клек, ако не го правиш както трябва..

Ама над 16 няма никва причина да те направи по-нисък, освен ако не клякаш всеки ден с 200 кг. ;)

Клякането с големи килограми плюс това освобождава хормон на растежа..

Myrth
09-17-2010, 08:59
Че аз с 20 кг какво ще правя... по-скоро овчарски скок :) Има много по-рискови упражнения от клека, за които хората изобщо не подозират, че са такива. Ще спомена само като начало флайса за гърди и изнасянето на тежести напред за предно рамо, както и всички бутания и дърпания зад врат. Ето това са опасни упражнения, защото, често даже неподозирано, влизат в конфликт с устройството на стави и връзки в съответните проблемни места. Опасни упражнения са тези, които прилагат неестествено движение; клекът е естествено движение.

0tka4enk0
09-18-2010, 07:49
клякай си на макс няма да имаш проблеми гаранция 8)e*ете си майките всичките педрасчета кат тоя горе.

Не пречи ама ела да ми ближеш ма*урките. Един познат му се счупи ставата от клек, а друг си остана 1 и 68 от тва упражнение.


Ако ще го правиш - прави го, но с не повече от 20 кила и повече повторения!

Play23 И това че ТИ си пораснал означава ли че на всички вляе така? ако не си разбрал всеки е уникален.

Не се правя на интересен по форомите просто като чета кви ги пишете и като ЗНАМ от ПЪРВА РЪКА какво става от клекове и съвети от рода на "прави квото искаш с тая щанга, нищо няма да ти стане"

Рони Колман прави серийте си с по близо 100 кила ,и е много висок ,така че спокойно можеш сам да си оближеш "кесийте" ...

CircleOfPain
09-18-2010, 13:21
клякай си на макс няма да имаш проблеми гаранция 8)e*ете си майките всичките педрасчета кат тоя горе.

Не пречи ама ела да ми ближеш ма*урките. Един познат му се счупи ставата от клек, а друг си остана 1 и 68 от тва упражнение.


Ако ще го правиш - прави го, но с не повече от 20 кила и повече повторения!

Play23 И това че ТИ си пораснал означава ли че на всички вляе така? ако не си разбрал всеки е уникален.

Не се правя на интересен по форомите просто като чета кви ги пишете и като ЗНАМ от ПЪРВА РЪКА какво става от клекове и съвети от рода на "прави квото искаш с тая щанга, нищо няма да ти стане"

Рони Колман прави серийте си с по близо 100 кила ,и е много висок ,така че спокойно можеш сам да си оближеш "кесийте" ...
100 кила WTF че то аз със толкова ги правя мой :D