PDA

View Full Version : Търся книгата..



unknown7
09-14-2010, 16:39
Малко е сложно.. има една книга спомената е във филмът " Земляни ".. и се нарича "Най-отдалечената къща".. В интернет съм я търсила - не я намирам. Впечатли ме самата книга с цитат от нея, който ще сложа по-долу в темата.. Наистина ще съм благодарна, ако някой ми каже къде мога да я намеря, и колко горе-долу пари може да струва тя. : )

ПС: самият цитат е цитиран от филмът :)

"Всички хора са нацисти. Самодоволството, с което човека може да пеави с другите видове е егоистично и подло .. В книгата "Най-отдалечената къща" авторът Хенри Бестън пише "Имаме нужда от друга .. по-мъдра и може би по-мистична представа за животните .. Далеч от природата и живейки със сложна хитрост човека в цивилизацията наблюдава съществата през лупата на своето познание И ги вижда през уголемено перо и целият образ е размазан.. Покровителстваме ги за тяхната незавършеност , За ТРАГИЧНАТА ИМ СЪДБА ДА ПРИЕМАТ ФОРМА ТОЛКОВА ДАЛЕЧ ПОД НАШАТА .. И точно там грешим.. грешим МНОГО ! Животните не трябва да се измерват от човека В свят по стар и по завършен от нашия те се движат завършени и плътни .. Надарени със сетива които сме изгубили или не сме имали живеещи със звукове които няма да чуем. Те не са братя.. Те не са подчинени .. Те са други наций Уловени заедно с нас в мрежата на живота и времето .. Другари затворници на величието и мъките на Земята" "

nePovtOrima11
09-22-2010, 09:13
Аз също бих се зарадвала да прочета книгата... сигурна съм че както във филма така и в нея има още много истини за нас.. :) .. така че ако някой е попаднал на нея.. нека да драсне един отговор.. :oops: