PDA

View Full Version : PayPal - разяснения



Moderatorius
09-14-2010, 18:32
Ако някой ми каже за цялата процедура (от регистрация до прехвърляне на пари), ще съм му много благодарна.

saskou
09-14-2010, 18:40
гррр :) какво по-точно те интересува? ще купуваш през ибей, някъде другаде или ще пращаш на приятел? Регистрацията е проста и става за 2мин стига да имаш карта. Отначало ще си Unverified и няма да можеш да пращаш повече от 50евро. За да станеш Verified трябва да им дадеш 4 цифрен код който ще се появи в стейтмент-а на банковата ти сметка. Специално при мен се наложи да отида до банката и да си изкарам пълна разпечатка от последния месец за да видя гадния код. Някои банки биха го предоставили по телефона но не и моята (Алианц). После вече ще можеш да пращаш повече парички. Ако има нещо питай. 1 съвет - никога не оставяй пари в дебитни карти които си ползвала в интернет.

Moderatorius
09-14-2010, 18:54
Малко не ми е ясно и аз кво точно искам, но ще се опитам да обясня. Имам спечелени пари в един сайт, та искам да си ги прехвърля на карта, чрез пейпал :D

saskou
09-14-2010, 23:09
Покерче? сладурана :) Ако са повече парички ти препоръчвам първо да си направиш акаунта Verified и после да withdraw-ваш. В днешно време тези неща са елементарни стига да знаеш поне малко английски. След като се регистрираш, добавиш карта, станеш Verified и получиш парите те ще се отразят в баланса ти и тогава вече можеш да ги пуснеш към картата ти. Тая цялата процедура я направи на машина с антивирусна да не плачеш. Иначе цялата работа ще ти отнеме 1-2 седмици (зависи от банката)

Moderatorius
09-15-2010, 15:52
Аха. Ясно. Не е покерче, държах да отбележа :D Иначе ще видим, звучи лесно.

Moderatorius
04-25-2011, 15:04
Погледнете тук долу
Така, трябваше да привлека вниманието :lol: Случвало ли ви се е някой да ви прехвърли пари чрез пейпал, но този някой да е от друга държава? И ако да - на минутата ли получавате парите си в пейпал акаунта или след някои и друг час?

cherinka
04-25-2011, 15:28
то имаше някви врътки, че пари, пратени ти в пейпал акаунта не могат да се теглят, само за пазаруване става.

а когато аз се интересувах от пейпал, написах "пейпал" в гугъл и попаднах на този сайт http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=3668

Isildur
04-25-2011, 16:17
Аз ползвам от доста време moneybookers и суми над 3-4 цифри са идвали за по малко от 1 ден,седалището на фирмата е във Англия.
Мога бързо работят и коректно.
Paypal за мен е ташак.Признавам само moneybookers и Nettler

Aleks5x6
04-25-2011, 17:55
Малко не ми е ясно и аз кво точно искам, но ще се опитам да обясня. Имам спечелени пари в един сайт, та искам да си ги прехвърля на карта, чрез пейпал :D
Само с пейпал ли превеждат? А можеш ли да ги прехвърлиш на друг потребител, който да ги изтегли на неговия си акаунт и да ти ги даде? Сигурно става въпрос за $5-20 от кликане на рекламки.

Moderatorius
04-25-2011, 17:59
Малко не ми е ясно и аз кво точно искам, но ще се опитам да обясня. Имам спечелени пари в един сайт, та искам да си ги прехвърля на карта, чрез пейпал :D
Само с пейпал ли превеждат? А можеш ли да ги прехвърлиш на друг потребител, който да ги изтегли на неговия си акаунт и да ти ги даде? Сигурно става въпрос за $5-20 от кликане на рекламки.
Ми може да ги прехвърля на някого. Иначе е малка сумата, да.

Aleks5x6
04-25-2011, 18:10
Ми значи това е вариант - ако намериш потребител с акаунт, който да ти ги даде. Или някой да си направи нова регистрация.

alex
04-27-2011, 07:31
Ето как стават нещата в ПейПал.

1.Регистрираш се и без да вкарваш номер на карта - това сигурно вече го знаеш.

2.Когаот някой ти пусне пари по ПейПал акаунта те влизат в него на момента, а ти получаваш писмо с информация за плащането. Същата информация можеш да я видиш в акаунта си, когато се логнеш в него.

3.Ако искаш да изтегли пари от там трябва да имаш карта с логото на VISA. Понеже кредитните карти са доста по-шибани, като издаване особено на млад човек ти препоръчвам да влезеш в сайта на fibank.bg и да си поръчаш дебитна карта VISA електрон. Картата се издава безплатно, след около 5 дни си я взимаш от клон на банката близо до теб (който посочваш при заявката за карта). Вкарай 10 лв. в картата и я регистрирай в ПейПал. След това нареди превеждане на сумата от PayPal към картата. За да получиш парите можеш да чакаш то 2 до 5 дни и таксата е 2 ЕВРО. Комисионната се взима от сумата, която превеждаш. Тоест, ако превеждаш 10 ЕВРО ще получиш 8.

Онези 10 лв, които ти казах да вкараш по картата са за да можеш да я активираш и да я ползваш свободно в пейпал акаунта си. При регистрацията на самата карта ПейПал изтегля 1.5ЕВРО от картата ти. След няколко дни трябва да отидеш в банката и да поискаш извлечение по сметката си. Там ще имаш информация за транзакцията, която са направили от PayPal към теб и има един код - въвеждаш кода в пейпал и вече можеш да пазаруваш на воля с тази карта.

Ето как изглежда кода, който ще получиш в извлечението си.
http://4.bp.blogspot.com/_IIemRbMjXfE/TPD8pG0KUlI/AAAAAAAAAB4/riE5CVxnaC8/s1600/info_cardstatement_code_EUR_w394xh140%255B1%255D.g if

Успех ;)

Moderatorius
04-27-2011, 12:00
Тая такса от 2 евро всеки път ли ще я плащам, като ми ги превеждат :shock: Иначе например ми бяха пратили 10 долара, обаче са ми около 9 в сметката. Тоя (около долар) пак ли се взима от сайта?

CanisDirus
04-27-2011, 12:05
Таксите са ти фиксирана сума + процент
http://www.rolbe.com/paypal.htm