PDA

View Full Version : В каква държава живеем!



GD
09-15-2010, 11:01
Пускам тази тема, защото искам малко да се замислите какво става в нашата мила родина и какви хора има. Става въпрос за Веселин Марешки който си е купил кола за над един милоин лева а ето и самия клип: http://vbox7.com/play:b957cafa


Искам здраво мислещи хора и мнения, защото аз лично немога да повярвам, защо не помогне на деца сираци, да оправи пътищата, помогни на някои хора къде се нуждаят от спешна помощ в чужбина.Искам да се замислете малко в каква държава живеем.

w0sh
09-15-2010, 11:01
Ти пък само на сираци ще си даваш парите.

Супер наивно мислене.

GD
09-15-2010, 11:03
Ти пък само на сираци ще си даваш парите.

Супер наивно мислене.


Ами на кой бе лапе постави са на тяхно място ако няма какво да ядеш и т.н. Да ще дам по скоро ти имаш наивно и егоистично мислене.

w0sh
09-15-2010, 11:04
Хахаха. В каква държава живеем. По целия свят хората карат велосипеди и дори не си купуват дрехи, за да дават пари на сираците.

PainMonopoly
09-15-2010, 11:07
Парите на човек са негова собственост и може да прави с тях каквото си иска.

Длъжен е само да ги изкарва по честен път и да си плаща данъците. Не живеем в комунизъм, че да са общи и да му се казват как да си ги харчи. Някой може да си ги даде за благотворителност, друг може да си купи скъпа кола. И в двата случая си е негова работа.

GD
09-15-2010, 11:08
Хахаха. В каква държава живеем. По целия свят хората карат велосипеди и дори не си купуват дрехи, за да дават пари на сираците. По - целия свят с добре само да те светна а ние сме зле май само те интересуват а мама и татко парите и как ще ида да с енапия и как ще наеба някоя курва и т.н Много детски мислиш!!!! Ама ще те ше те питам ако ти нямаш нищо тогава какво ще правиш и престани с тоя детски акъл.

w0sh
09-15-2010, 11:10
Така е, гимназиалното ми мислене беше разконспирирано. Аз ако нямам нищо проблемът ще си е изцяло мой, защото от мен зависи моето развитие.
Със сигурност няма да се оплаквам от това, че някой има повече от мен.

Друг е въпроса колко честно си ги изкарва Марешки.

GD
09-15-2010, 11:13
Парите на човек са негова собственост и може да прави с тях каквото си иска.

Длъжен е само да ги изкарва по честен път и да си плаща данъците. Не живеем в комунизъм, че да са общи и да му се казват как да си ги харчи. Някой може да си ги даде за благотворителност, друг може да си купи скъпа кола. И в двата случая си е негова работа.


Парите може да са негови но повечето като него и мутри и т.н бизнесмени си изкарват хляба по нечестния път и си мислят че света е техен нямам думи просто...

DaveDresden
09-15-2010, 11:19
Марешки е един от малкото хора които (според моето лично мнение) си изкарват парите с честен бизнес...

GD
09-15-2010, 11:25
Марешки е един от малкото хора които (според моето лично мнение) си изкарват парите с честен бизнес... Не бих казал че си изкарва честно хляба.. защото кой нормален човек с честен бизнес ще направи толкова много пари... но карай всеки има различно мнение и го уважавам ;)

Serseri91
09-15-2010, 11:25
оффтопик: ти за припинателни знаци чувала ли си ?

PainMonopoly
09-15-2010, 11:26
Марешки е един от малкото хора които (според моето лично мнение) си изкарват парите с честен бизнес... Не бих казал че си изкарва честно хляба.. защото кой нормален човек с честен бизнес ще направи толкова много пари... но карай всеки има различно мнение и го уважавам ;)Не бе, изобщо не е възможно с частен бизнес да направи толкова пари.

В "държавата в която живеем" всеки, който е малко по-добре материално осигурен, бива обявяван за крадец, мутра и мафиот. Може и цял живот да е работил с кървава пот за да изкара тези пари, може в началото да е гладувал с 2 лв на ден, може и тези, които го заклеймяват, да си нямат понятие как се изкарват толкова пари.

В България не е престъпление да си мутра. Престъпление е просто да си богат.

fungus
09-15-2010, 11:31
лично този е далавераджия, приближен до бившата ДС и червени фигури от властта в последните 20 години

само по такъв начин някакъв "аптекар" ще стане милионер в бълагрия.

ако гледате клипчето ще се уверите, че може да има скъпи коли, може да има милиони, но няма класа, няма стил - лъха на евтино, селско и тъпо. вижте само как се е облякъл и как говори...

а по света благотворителността е популярна и престижна работа, не напразно най-богатите хора имат фондации - сорос, гейтс и тн. ама те са хора с мозък, не псевдо бизнесмени с мутренски уклон

едит: този пост е за незапознатите с историята на този толкова "умен" бизнесмен


Семейството на бизнесменът е от кореняците от Варна, просперирали благодарение на дейната си себеотдайност към Комунистическата партия. Не случайно Веселин Марешки успява да се домогне до образование в престижен университет в Русия. Не случайно е пратен да учи точно в Моска. Точно там бизнесменът завързва първите си връзки във фармацевтичния бранш.
кой сто иза д него - луканов сигурно е бил, р. овч. и някакви такива

w0sh
09-15-2010, 11:32
Марешки е един от малкото хора които (според моето лично мнение) си изкарват парите с честен бизнес... Не бих казал че си изкарва честно хляба.. защото кой нормален човек с честен бизнес ще направи толкова много пари... но карай всеки има различно мнение и го уважавам ;)

Така си е, мамка му.

Whoopdedoo
09-15-2010, 11:56
Парите на човек са негова собственост и може да прави с тях каквото си иска.

end of story

Ако автора ги имаше тия пари съм сигурен, че нямаше да е с такова плоско мислене и да е такъв светец

що не оправил пътищата... :lol:
тва, че има пари не значи, че трябва да кара варбург и да даде всичко за благотворителност и/или на държавата... май ти си тая/тоя с детския акАл

GD
09-15-2010, 12:12
Парите на човек са негова собственост и може да прави с тях каквото си иска.

end of story

Ако автора ги имаше тия пари съм сигурен, че нямаше да е с такова плоско мислене и да е такъв светец

що не оправил пътищата... :lol:
тва, че има пари не значи, че трябва да кара варбург и да даде всичко за благотворителност и/или на държавата... май ти си тая/тоя с детския акАл


Аз съм бил с плоско мнение ми ок, аз неискам да съм богат и да имам много пари а ти да не да живееш в тая кола че примерно ще дадеш толкова пари. Всеки има право на мнение, но немисля че ми е детски акъла и пак ще кажа че ако ти си на мястото на тия деца тогава ще те питам.... и друго което е колата е да ти свърши работа.. няма какво повече да говоря... :-x

Pwnmaster
09-15-2010, 12:19
Неграмотен си.
бЕгай.

DaveDresden
09-15-2010, 14:08
Марешки е един от малкото хора които (според моето лично мнение) си изкарват парите с честен бизнес... Не бих казал че си изкарва честно хляба.. защото кой нормален човек с честен бизнес ще направи толкова много пари... но карай всеки има различно мнение и го уважавам ;)

Така си е, мамка му.

Е то от аптеките хич не се изкарват пари, нали? :cool:
"Бизнесът с фармацевтични стоки е изключително доходоносен, носещ големи печалби за кратко време"

Whoopdedoo
09-15-2010, 15:47
Парите на човек са негова собственост и може да прави с тях каквото си иска.

end of story

Ако автора ги имаше тия пари съм сигурен, че нямаше да е с такова плоско мислене и да е такъв светец

що не оправил пътищата... :lol:
тва, че има пари не значи, че трябва да кара варбург и да даде всичко за благотворителност и/или на държавата... май ти си тая/тоя с детския акАл


Аз съм бил с плоско мнение ми ок, аз неискам да съм богат и да имам много пари а ти да не да живееш в тая кола че примерно ще дадеш толкова пари. Всеки има право на мнение, но немисля че ми е детски акъла и пак ще кажа че ако ти си на мястото на тия деца тогава ще те питам.... и друго което е колата е да ти свърши работа.. няма какво повече да говоря... :-x

Някои хора обичат лукса, колкото и соленко да им излиза :)
Ако всички мислеха за децата и бедните нямаше да има бездомни и умиращи от болести хора заради недостиг на средства, но не разбирам кво се възмущаваш като не само в България е така.
Човек, който има пари първо ще гледа на себе си да угоди, а после ще мисли за благотворителност и прочее.

Canis_Dirus
09-15-2010, 15:54
Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.
Имал бол пари - купил си кола.
Бедните да го духат!

ZipFail
09-15-2010, 15:57
В пълното си право е да си харчи парите както му харесва...

Липсата на морал все още не е наказуема..

OtherSide
09-15-2010, 16:12
Такъв е животът..
Ама това звучи така клиширано, че ми се доповръща и затова ще го перефразирам. Докато едни си бършат задниците с пари и единствените им житейски проблеми се коя скъпа глезотия първо да си купят, други са затънали до гуша в безбожна мизерия и бедност, ама това е действителността, в която живеем, колкото и да не му се иска на някого да го приеме така.
И не е виновна държавата тук. Каво се очаква, някой да изземе (придобитите по вероятно много съмнителен начин пари) на свръхбогатите и с магическа пръчка да ги разпредели измежду бедните ли?
Да, материалното състояние на човек зависи от него самия, но до голяма степен и от семейната му среда. Никой не си избира родителите, да се родиш в богато (или поне материално добро) семейство е въпрос на шанс, който за съжаление не всички имат и съответната семейна среда (социално-слаба) предполага едно определно развитие на човек след това, което определено не е свързано ръка за ръка с бляскаво академично бъдеще.
Пак казвам, въпрос на шанс..

MakeMeLaugh
09-15-2010, 17:46
Това е Мания.
И аз бих си я купил, ако можех.
Бизнеса с аптеки - изключително доходоносен.
Т'ва е ;)

tItEufFf
09-15-2010, 17:59
Марешки = държавата, в която живеем?
Това е нещо ново ..
Всеки решава какво да прави с парите си.

EarthShaker
09-15-2010, 19:58
По - целия свят свят

Отделно, че разсъждаваш супер малоумно.

GD
09-15-2010, 21:02
Разбрах ви ок разсъждавам супер малумно.Освен злобари тука други хора няма май нали и малко образовани.Но карай такива сме ние българите злобни и завистливи, само дайте да плюем.

CanisDirus
09-15-2010, 21:04
Разбрах ви ок разсъждавам супер малумно.Освен злобари тука други хора няма май нали и малко образовани.Но карай такива сме ние българите злобни и завистливи, само дайте да плюем.
Е точно ти завиждаш на човека, че си е купил скъпа кола.

БЕДНИТЕ ДА ГО ДУХАТ!

w0sh
09-15-2010, 21:06
Враца е новият Ямбол.

Пункт

PinkFloydSound
09-15-2010, 21:07
Повръща ми се от шаблонните ти изказвания.
Като някоя миска си, още малко и световния мир ще споменеш.

PainMonopoly
09-15-2010, 21:08
Но карай такива сме ние българите злобни и завистливи, само дайте да плюем.Справка - заглавния пост.

SemperArdens
09-15-2010, 21:10
БЕДНИТЕ ДА ГО ДУХАТ!

:lol: :lol: :lol: :lol:

DaveDresden
09-15-2010, 23:55
с честен труд в България такива пари за такава кола не могат да се изкарат по никакъв начин,освен ако си футболист,успял да пробие в западен отбор :)

само мога да му пожелая на тоя мутрафон тази лъскава колица съвсем скоро след некой неуспешно взет завой с 200км/ч да му стане "вечен дом",ако ме разбирате :)

Кисело ли е гроздето? Доста е тъпо да пожелаваш смърт на човека заради едничката завист. Прост и завистлив народ сме наистина...
"Оборотът в тази сфера в днешни дни е между 5 и 10 милиона лева месечно". И кво излезе накрая? Че все пак пари МОГАТ да се изкарат по такъв начин и само за 1 месец Марешки може да си купи между 5 и 10 такива коли...

darkPaladin
09-16-2010, 00:02
то да бяха само сираците щяхме да сме добре

ZipFail
09-16-2010, 01:09
"Оборотът в тази сфера в днешни дни е между 5 и 10 милиона лева месечно". И кво излезе накрая? Че все пак пари МОГАТ да се изкарат по такъв начин и само за 1 месец Марешки може да си купи между 5 и 10 такива коли...

Да ти е известна разликата между оборот и печалба ? :-o

strave
09-16-2010, 08:02
Другите неща бяха казани, но ще добавя, че фармацевтичния бизнес е АДСКИ ДОХОДОНОСЕН.... Това и казаното по-горе изчерпват темата.Оставете,човека си кара колата и повече гледане в нашата паница.

DaveDresden
09-16-2010, 10:10
"Оборотът в тази сфера в днешни дни е между 5 и 10 милиона лева месечно". И кво излезе накрая? Че все пак пари МОГАТ да се изкарат по такъв начин и само за 1 месец Марешки може да си купи между 5 и 10 такива коли...

Да ти е известна разликата между оборот и печалба ? :-o

E, аз някъде да съм казал, че печалбата му е толкова? Гледай малко преди да пишеш. Теръре, незнам дали нЕмам акъл за 20 стотинки, ама най-лесно е да обиждаш като няма с какво да ме обориш. Другия път просто искам да не се изказваш неподготвен. Колко още хора трябва да ти кажат, че този бизнес е изключително доходоносен? Или може би и те нЕмат акъл за 20 стотинки?

filmimilmi
09-16-2010, 19:07
Този пере парите на тимаджиите и е ясен, но и друг да беше, дори забогатял по свестен начин, пак щяхте да го плюете. А и не се притеснявайте, много богаташи дават пари за благотворителност, но не им е до това да се тупат в гърдите и да викат: "Аз съм голям! Аз съм герой!".

Serseri91
09-16-2010, 19:15
Иначе всеки знае кой какъв тъмен бизнес върти :D

fungus
09-17-2010, 10:15
в най-тъпата 8-)
нема колиби-молиби http://vbox7.com/play:e77e9dab

хитлер щеше да ги оправи

strave
09-17-2010, 19:20
Другите неща бяха казани, но ще добавя, че фармацевтичния бизнес е АДСКИ ДОХОДОНОСЕН.... Това и казаното по-горе изчерпват темата.Оставете,човека си кара колата и повече гледане в нашата паница.

днеска си кара колата - утре че го карат с катафалка :)Може и бавно да му ходят,няма значение.Така и иначе,ще умре все някога.Мисълта ми е,че отново е сработила завистта българска и затова,че има пари той бива заклеймен като мафиот и тн.И на мен ми се искаше да си дава парите за да пооправят някоя градинка или да купят нови дрехи на децата от някой дом,но човека си е решил,че му трябва кола.Безсмислена тема,лично за мен.Не обичам хора,които цъкат постояно и плюят по него,само защото той е постигнал нещо повече от тях.Вместо да мислят как да се доближат до него,да изкарват пари било то честно или нечестно,те го плюят.

divacheee
09-18-2010, 06:35
Леле хорa съсипaхте ме :D :D Прочетох цялaтa темa !!
Не могa дa рaзберa кaквa е тaя зaвист-имa пaри човекa, купил си е колa .. Кaкво толковa имa?! Бизнесa му е достaтъчно доходоносен, че дa може дa си го позволи.. Кaкто и той сaмия кaзa рaзполaгa не с еднa и две скъпи коли .. Не може дa съдите човекa зa товa, че е постигнaл нещо в животa си. И от къде сте сигурни, че не е дaвaл пaри зa блaготворителност.. И от къде нa къде ТОЙ ще опрaвя пътищaтa .. Кaто всички нaс и той плaщa дaнъци, упрaвлявaщите дa му мислят зa пътищaтa ..

Нaпрaвих си трудa дa прочетa нещичко зa този човек и aптеките не сa единствения му бизнес .. стигa сте злословили, a се борете дa постигнете нещо в този живот .. лесно е сaмо дa критикувaш и дa се рaзпореждaш с чужди пaри .. aмa що не нaпрaви товa, aмa що не нaпрaви оновa .. пaрите сa си негови, ще прaви кaквото си искa с тях ..

kalpazanka
09-18-2010, 12:16
GD, без (очевидна) връзка с темата ще те попитам нещо- смяташ ли за редно да парадираш с това колко смса за по 1.20 лв си изпратил/а за дадена кауза?

techCandy
09-18-2010, 14:14
В неговите аптеки съм работила, после останах във въпросния бранш още 3 години, Марешки е бил най- обикновено шофьорче със склонност да си подава ГЗ, мутряга е откъдето и да го погледнеш. Не знам колко точно аптеки притежава в цяла България, но наскоро си купи и склад за лекарства- Хигия, което е абсолютно незаконно, защото по този начин установява монопол и се чуда кога точно ше го подпукат, мисля че е крайно време, перач на пари и измами по ДДС освен всичко друго.
Обаче мене авторката на темата много ме издразни всъщност, в каква държава живеем ли? Така ли си говорят ваще на вечеря, та ти реши да се направиш на много интелектуална във форума, без да си наясно за какво става въпрос изобщо, като си служиш с някакви фрази на изуст... Освен това, някак си, да седнеш да ми обясняваш в каква държава живеем, а в подписа си да си си го лепнала тоя гъз... някак си е супер неуместно..!

deeb
09-18-2010, 17:09
По тази логика: Ти защо си купуваш нови дрехи, а не даряваш парите... и защо ходиш по кафета и си взимаш нови обувки, ходиш по ресторанти и дискотеки ... Защо не дариш парите .... защо не прибереш у вас бездомниците и не им дадеш леглото си ... ?????? [/b]

chococookie
09-18-2010, 18:07
Окей, що не бъдем реалисти? Гледаш ги руските милиардери, че не само те..та колко им пука за сираците в Албания и за гладуващите деца в Сомалия. Ти ако ги имаше тия милиони и милиарди, щеше ли да ти дреме за бедните деца? Може би, но нямаше да си дадеш парите за тях, нали?

GossipGirl89
09-18-2010, 19:34
Останала съм с впечатление, че в България средно ниво няма - или сме богати, или сме бедни, а тези, които са горе-долу посредата са доста малко. Факт е, че на по-бедните им прави по-голямо впечатление проблема с децата от домовете и т.н. И когато могат помагат. Аз също (не че се хваля), но винаги, когато съм имала възможност го правя. Но го има и другия момент. Авторе/Авторке, постави се на мястото на въпросния фармацевт. Ако и ти разполагаше с финансовите възможности, с които и той, дали щеше да се замисляш за сираците? Дали нямаше да си купуваш скъпи коли и да живееш в палат просто щото можеш да си го позволиш? Нали си чувал/а лафа "Дупе знае 2 и 200"? Ама са много малко тия, които успяват да намерят точното предназначение на парите и да боравят с тях правилно. По мои лични наблюдения в 90% от случаите там където има много пари, нещата никак не са розови.В случая не знам този как си изкарва парите и дали е по честен или нечестен начин, но не мисля че някои има право да го съди за това къде ги влага. В крайна сметка са си негови, независимо как ги е натрупал, и само той може да си решава за какво да ги дава. И не отричам, че ако и аз имах неговите пари също щях да си купя скъпа кола и да живея в лукс. Не че някога съм го искала или ми е било мечта, но при положение, че мога да си го позваля, защо не? Българите сме си малко егоисти в това отношение и трябва да свикваме с това. Не е правилно, но за съжаление е така - въпрос на оцеляване е. Ако имаш пари си живееш като лей, ако нямаш се мъчиш. Жалко, но факт

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-19-2010, 03:17
... емм така е, някои правят пари други ги харчат.. не мисля че зависи от държавата това... :-o

Violenza
09-19-2010, 06:17
И ако днес Марешки дари пари за благотворителност, пак всички ще скочат, че го прави само за слава. :)

Bukmopu
09-19-2010, 17:02
Уау!Ама колата му е убиец... :-)