PDA

View Full Version : ФДТ/ПУДРА - мазна кожа



vIKToriYa
09-15-2010, 11:32
Имам мазна кожа слконна към акне... искам да попитам тези които имат като моята кожа какъв фдт/пудра използвате хем да не лъщи (да матира) хем пък да издържа дълго ... защото аз вече се видях в чудо със всичко лъщя освен ИМПАЛА 2-ка но е много бял :(

BrainDamage
09-15-2010, 11:36
Аз ползвам на Импала 3ка и съм доволна. Нито ми е прекалено бял, нито лъщя 8-)

DesSsi
09-15-2010, 11:48
http://www.parfum.bg/e-shop/products.php?category=makiage&id=349&PHPSESSID=bb5af044f0da901df867f3bb6d549e9d :)

hugelipsskinyhips
09-15-2010, 11:59
за мазна кожа Revlon Color Stay, Radiant Air Finish, пробвала съм този на Ревлон, но се изтрива по-трудно.Сега съм с този на радиант и съм доволна :-P .Лек е , не стои като маска, но в същото време покрива много добре, а също и хидратира кожата, което е много важно, ако е акнеична и мазна.
Друг избор е и на Маx Factor Lasting Performance, La Roche Posay, Clinique, Estee Lauder...
Но те са от по-скъпите, зависи до колко можеш да си позволиш.
А ако искаш супер покритие и мноооооооооооооооооого дълга издръжливост, тогава се насочи към козметиката на МАС :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: .Фдт им е към 60 лева, но заедно с пудрата е нещо уникално. Но двете ще излязат повече от 100 сигурно.
Radiant Air Finish-20 lv
Revlon Color Stay-16-17lv
Max Factor Lasting Performance-22-25 lv.

spopi
09-15-2010, 12:05
Аз съм с импала 4

mecheeeee
09-15-2010, 13:40
impala НЕ е за мазна кожа !!! Той е водоустойчив и съдържа достатъчно мазни съставки за да се сложи на мазна кожа! ... по гемата - Revlon ColorStay ... преди 1 седчица си го взех и съм адски доволна .... добре покривен е ... издръжлив ... и премахва всякакъв блясък от лицето ми :) около 20 лв е ... и си заслужава всяка стотинка :)

vIKToriYa
09-16-2010, 14:56
мерси много на всички ... ще пробвам този на REVLON дано е хубав !! а за Импалата 3-ка той наистина не е за мазна кожа омъзнява допълнително :(

vIKToriYa
09-16-2010, 14:57
но ме притеснява че на опаковката (шишенцето) на Ревлон пише за нормална и суха кожа :(

PepSsSi
09-16-2010, 16:10
Винаги съм била с много суха кожа или в най-лощия случай леко мазна в Т зоната.... Ама и нейния ред дойде да се побърка :Д Стана мазничка цялата :D Пробвах с пудра Импала 3-ка, ама ефекта е малък. (да не говорим,че не намерих по-светла, а тая ми е малко тъмничка) ФДТ абсурд...
Салицилов спирт 2 пъти на ден, без да си доближавам ръцете до лицето, без кремчета, само с водичка и така, сега си е добре вече :D

irko7
09-16-2010, 16:35
За ФДТ аз ползвам Maybelline dream matte mouse. Това е всъщтност както се разбира от името му е ФДТ под формата на мус. Изобщо не омазнява кожата и прикрива добре.Цената му е 12 и нещо.

http://www.superdrug.com/content/ebiz/superdrug/invt/147508/147508_l.jpg

Пудра ползвам Rimmel London stay matte compact powder foundation. Струва около 14.

http://www.beautyheaven.com.au/product_images/9159/im_1.jpg

fuckme
09-16-2010, 16:56
чувала съм за пудри и фон дьо тени, които хем ти лекуват пъпките, хем ти ги прикриват, но не знам марка. някой?

Sintya
09-16-2010, 17:12
Вземи си на Revlon - Color Stay за мазна кожа, ще ти свърши добра работа.

mecheeeee
09-16-2010, 18:47
но ме притеснява че на опаковката (шишенцето) на Ревлон пише за нормална и суха кожа :(

те са 2 .... вземи другия - за мазна/комбинирана кожа :-)

http://wonderfulwortelworld.files.wordpress.com/2009/08/revlon-colorstay-makeup-combination-oily-skin.jpg?w=266&h=340

scanadal
09-16-2010, 18:55
Аз използвам на Импала за мазна кожа-в едно шишенце с помпичка е :)
Доволна съм,за цената си е наистина добър.

mechtaq_za_teb
09-17-2010, 08:08
Доскоро имах този проблем и ползвах ФДТ на Манхатън от серията за мазна и проблемна кожа. По принцип е наистина добър. Покрива много добре и издържа дълго време, но след 2-3 месеца редовно ползване си навлякох куп проблеми на кожата заради него. Порите ми бяха толкова запушени, че нямаше накъде, затова просто спрях да си слагам такива неща и кожата ми светна за 2-3 седмици.
Сега ползвам кремче Кларина(на билкова основа, струва 2-3 лева) и нямам никакви проблеми, и се радвам, че не ми се налага пак да слагам грим.

vIKToriYa
09-17-2010, 11:53
Винаги съм била с много суха кожа или в най-лощия случай леко мазна в Т зоната.... Ама и нейния ред дойде да се побърка :Д Стана мазничка цялата :D Пробвах с пудра Импала 3-ка, ама ефекта е малък. (да не говорим,че не намерих по-светла, а тая ми е малко тъмничка) ФДТ абсурд...
Салицилов спирт 2 пъти на ден, без да си доближавам ръцете до лицето, без кремчета, само с водичка и така, сега си е добре вече :D

да и аз това го правя но само вечер ии преди да изляза .. но не помага кой знае колко ... краткотрайно е а за пудрана на имплата не ми харесва.. 2 ми е много бяла 3 е прекалено оранжева :(

vIKToriYa
09-17-2010, 11:55
но ме притеснява че на опаковката (шишенцето) на Ревлон пише за нормална и суха кожа :(

те са 2 .... вземи другия - за мазна/комбинирана кожа :-)

http://wonderfulwortelworld.files.wordpress.com/2009/08/revlon-colorstay-makeup-combination-oily-skin.jpg?w=266&h=340

благодаря ти :*