PDA

View Full Version : Някой по-компетентен може ли да ми даде информация за...



kimb0
09-15-2010, 14:13
Здравейте! От както се преместих в гимназията в новия клас (вече трета година сега съм 11 клас) с никой не се разбирам.Прави им удоволствие да ме мачкат,обиждат ме,нападат ме без причина..причината е няква тяхна измислена,замерят ме със някакви боклуци..Щях да се местя мин. година,но нямаше как ,защото лятото заминах при майка ми в Италия ,не бяхме добре и с финансите..и ей преди 5 дни си дойдох,заради шибаното даскало.
Въпросите,които не ми дават мира са:
1. Ще мога ли да се преместя сега във 11 клас?Как?Кога ще е възможно?Сега има нов закон ,до колкото знам в 11ти е невъзможно да се преместиш..но не вярвам..все има начин според мен.Сега първите дни проблем ли ще е ,ако се преместя?Междусрочната ваканция е доста далече..не знам дали ще успея тогава да се преместя,но знам,че определено няма да издържа..това е всекидневен тормоз..трябва да се сложи край.
2.Другото ,което ме интересува е,относно "Училището вкъщи"?Някой по-компетентен по този въпрос,моля да пише в темата.Как се осъществява,трябва да се говори с директора предполагам?Предполагам ,че й се плаща..колко?И как става точно?И само един учител ли ще идва вкъщи за да ми преподава,и то не от даскалото предполагам или..?Съжалявам,до сега не ми се е случвало да се стигне до там,за това съм толкова неинформиран по този въпрос.Ще се радвам да ми отговорите!До скоро!

xWandereRx
09-15-2010, 14:25
можеш да минеш на самостоятелна форма на обучение и сам да си учиш всичко и ще ходиш в училището само за да полагаш изпити, доколкото знам де 8-)
а за тия въпроси по - добре попитай учител/ директор ... някой който може да ти каже всичко, което те интересува

kimb0
09-15-2010, 14:30
Самостоятелно?Без учител?Звучи добре!И без това не обясняват кой знае колко..там е работата,че нашия директор е много заядлив и как да кажа.."властен"..малко трудно се говори с него по тея въпроси,защото само един ,ако отсъства от класа,той се разпада..щото сме прекалено малко души.
Хубо де, а какво ще рече да полагам изпити?Смисъл да ходя може би за контролни /тестове.. или ?

thunderstruckk
09-15-2010, 14:38
Хора самостоятелното не си е работа... по цял ден вкъщи. Ходете си на училище и се наслаждавайте. Минеш ли на индивидуално ставаш асоциален човек.

gorska
09-15-2010, 15:10
А ти избрал ли си си у-ще? Защото ако не си, бързо давай и според мен трябва първо да говориш с директора на новото у-ще, за да видиш дали ще те приеме.?
Не мисля, че има проблем да те пуснат от старото, а и няма значение, че си 11-ти клас, и аз също съм, пък ето има и някакви нови..

kimb0
09-15-2010, 16:25
В 11 клас може?Тоя директор нашия е ужасен,каза,че не може,и много трудно учениците се местят от това училище..почти невъзможно..
Миналата пак претърпях тормоз от страна на съученците ми,и се обаждаха на майка от министерството,че и от закрила на детето,не мноежла да си гледа детето,ако ме били преместили пръв съм щял да изхвърча от даскалото.. :? Не знам ,не знам,не знам вече отчаян съм :o :-o

Govnyo
09-15-2010, 16:28
разбий нечий нос и те сами ще те преместят

Greennight
09-15-2010, 16:38
Просто се докажи.Покажи им,че повече няма да търпиш това и,че не могат да си избиват комплексите над теб някой като те бутне шибни му един,като ти каже тъпак,кажи му е*и си майката,по-добре да изядеш 1 бой,отколкото да те унижават.

Greennight
09-15-2010, 16:42
И поговори с директора,кажи,че не искаш класа да се разпада заради теб,но просто вече не можеш.А и кажи за проблемите си на колкото се може повече хора,за да могат да видят тея лайна тъпи,че са някви смешници.Предполагам,че ти налитат на групички и,че повечето дето ти скачат са по-едри от теб.

BeezyJey
09-15-2010, 17:27
Пфф..глупаци. :? Премести се, въобще да не ти пука.. Няма едни нещастници да ти съсипват настроението..

Greennight
09-15-2010, 17:36
Пфф..глупаци. :? Премести се, въобще да не ти пука.. Няма едни нещастници да ти съсипват настроението.. Да,ама майка му нали е в Италия,не знам доколко можеш да се премсетиш без родител....

BeezyJey
09-15-2010, 17:39
Пфф..глупаци. :? Премести се, въобще да не ти пука.. Няма едни нещастници да ти съсипват настроението.. Да,ама майка му нали е в Италия,не знам доколко можеш да се премсетиш без родител....

Говорех за училището 8-) .. Но предполагам ,че все имаш някакъв настойник в България ,нали така ?

kimb0
09-15-2010, 19:14
Не не,майка си е тук в БГ,ще заминава за Италия чак към януари -февруари. Знае за тормоза в гимназията,миналата год. се опита да ме премести ама директора не позволи :booooomb: таман се бях записал в едно училище и от там направиха проблем от министерството,че директора се бил обадил чак там..големи приятели са явно..много е властен,много смотани неща говорят за него.
Та,ако не мога да се преместя,както си мисля,искам да уча вкъщи,майка каза,че ще си помисли....тя не е много съгласна,защотот не е запозната как става цялата работа..ще помоля някой да обясни подробно..
Бтв скоро гледах по новините,че все повече деца учат самостоятелно вкъщи..по желание на родителите :-o

xWandereRx
09-15-2010, 19:27
моляя директора няма право да държи в училище насила :x
говори с класния/класната, кажи нещо на съвет да го предложат ако трябва
как така директора няма да ти разреши да се преместиш... нямам думи

kimb0
09-15-2010, 20:49
Не можело..особено в 11 клас :-o такъв е новия закон.Миналата година като бях 10ти беше същото,не ми позволи да се преместя,беше октомври месец..исках да се преместя,а той понеже е много устат,една психоложка дойде да говори с мен,макар,че нищо не и казах,тя казала на нашите,че ги манипулирам :shock: и това е прищявка..и после яко ми се накараха с баща ми.За тях не значи нищо,това което ми се случва там..само ми повтарят да не им обръщам внимание,което няма как да стане!Ти можеш ли да не обръщаш внимание на човек,който пред теб ,пред очите ти ти прави мръсно,полива те със шише фанта?Не нали!Тези от министерството се обадиха,от закрила на детето,и питаха добре ли съм имам ли родители изобщо :shock: мислили си,че съм изоставено дете с проблеми бля-бля..после майка ми вика,че съм я направил за смях пред всички..
Няма измъкване от това училище..дори да стана за изключване,пак няма да го направят,защото не им достигали учениците..това е тяхното извинение.Майка каза,че ще си помисли за самостоятелното учене вкъщи макар,че знам ,че отговора й е НЕ..но баща ми е твърдо против.Ще търпя !Ем да ама не могаАз до 12ти клас няма да стигна,аз ще си разваля успеха ,не мога да надмогна всички!Явно думата на детето им не означава нищо..все едно те приемат като бебе,което още нищо не разбира,и не осъзнава какво му се случва :-o

darkPaladin
09-15-2010, 23:09
никой няма право да те тормози да ти накърнява честта и достойнството

никой няма право да ти пречи да усвояваш знания нормално в училище

защо не си потърсиш правата?

ако трябва пусни жалба в педагогическа стая в полицията ако щеш

не си животно че да те мачкат това е престъпление срещу личноста в твоя случай знаеш ли че ако тия бяха пълнолетни понасят пълна отговорност за действията си и могът дори в затвора да идат за тормоз?


пп
въобще не преувеличавам ако не ми вярвайте питайте класната си

kimb0
09-16-2010, 17:49
:( Не знам ще видя какво да правя..
Някви други мнения?Никой ли не знае нищо за самостоятелното учене вкъщи ?Доста ме интересува..

goppe
09-16-2010, 18:31
Виж сега, директора ти е за бой, той трябва да знае правилата и че всички ученици в училище са равни (затова се въвеждат и униформи) и никой не може да управлява надмощие над друг!! :shock:

Отначало и аз бях така в 8. клас и бяха започнали да ме мачкат, но аз си викам "ей сега ще им покажа, че не съм такъв боклук за какъвто ме мислеха".. И докато играехме тенис на маса и забих на единия отворко, той се опита да ми каже нещо и аз от единия край на масата до другия прааас с хилката за тенис на маса (Gold Cup), той се замая и падна на земята и всички го наобиколиха и го гледат добре ли е, разпитват го, и аз като ги разбутах бой бой, тупаници, та като ме разтърваха двама от моя клас (по 90 кг.), дойде линейка, която прибра момчето в Пирогов, добре че бяха двамата ми съученици, иначе щях да го убия! :?

На другия ден вече ме знаеха като бияча, главореза, силния, станах голяма дружка с мацките от моя клас, а с пострадалото момче, след като се оправи, станахме първи приятели и до ден днешен си лафиме, ходихме това лято на море заедно (и с още приятели де). :)

Та, като постъпиш в ново училище трябва да се сбиеш за да се докажеш или ако се метал/пънкар да отидеш в твойта групичка и да общуваш с тях, това е, успех и не падай духом, за да не духаш паднал, както се казва! ;)

Greennight
09-17-2010, 06:56
И според мен решението е да разбиеш,нечия глава,дори с цената да те пребият 5 човека.Запази си достойнството.

BeezyJey
09-17-2010, 13:47
Божее .. абе какви са тия простотии бе, какъв е тоя директор, каква е тая психоложка .. Махаш се оттам и да не ти пука.Кажи на майка си всичко, не може така..Ебаси идиотите.. :shock:

kimb0
09-17-2010, 19:57
О,повярай не мога да се измъкна от там.Няма измъкване,тва е положението.Миналата година напрайха наще за смях заради мене/дори нашите се обърнаха против мене и казаха да търпя..
Сега като искам да се преместя пак е невъзможно,новия закон бил такъв,че не може да се местиш в 11 клас повече.За междусрочната ваканция не съм сигурен дали може..ама не ми се чака до тогава..няма да мога да изтърпя до тогава.Ако не ходя на даскало до тогава,дори няма да ме изключат ,щото не им достигали учениците..нещо от тоя сорт..де а знам ,уж е елитно даскало,пък май можеш да си бягаш без да се притесняваш,че ше те изгонят.Да обаче,ако не ходя до тогава,и завърша с 2 първия срок по някой предмет,и ако случайно се окаже,че МОГА да се преместя междусрочната,точно тогава няма да ме вземат,щото имам двойка,примерно,по някой предмет...Ае няма измъкване..не знам какво да правя...според мен единствено самостоятелното учене вкъщи,или преместването в чужбина някъде ще помогне..Или да излъжем,че се местя да уча в чужбина..дали ще мине номера? :-o
Майка толкова беше бясна мин. година,че щеше да се обажда на господари на ефира да дойдат да опраят положението..ама се оказа,че наистина ен можело да се местиш преди междусрочната.Пък а 11 клас въобще не можело да се местиш повече.. а сега де.. :-o

vampire_girl_9
09-18-2010, 21:11
Ами като не може,или игнорирай лайнарите,дето те тормозят(все пак още малко ти остава докато завършиш),или говори с някои,подай жалба (както написаха по-горе),но според мен е много грешно да се отцепиш от хората и да учиш у вас..Ами като пораснеш и почнеш работа,как ще се оправяш,като преди това не си се научил да общуваш с тях и да им търпиш глупостите..

GossipGirl89
09-18-2010, 22:06
За самостоятелното обучение по мое време беше да си учиш вкъщи без учител. Взимаш си материалите и учибниците, по които учат съучениците ти и се обучаваш сам вкъщи. Накрая на срока, когато дойде време за оформяне при тях, ти се явяваш на изпити по всичките предмети и оценките от изпитите ти се явяват като срочни и годишни. За таксата на това обучение обаче нищо не мога да ти кажа. В кое даскало учиш? Няма ли си сайт? Там би трябвало да е публикувана такава информация.
А за преместването попринцип знам, че никой не може да те спре да го направиш ако имаш това право. Директора ти не знам колко е властен и какви връзки има, но вземи се поразрови малко и си научи правата. Ако трябва дори се обърни към някоя институция за помощ. Родителите ти постъпват доста тъпо като ти казват "Ще търпиш", защото изобщо не знаят какво е. Както написах и в една друга тема - в моят клас също имаше едно момче, по-скромно такова, което постоянно го тормозеха едни глупаци. Нищо не им правеше, но те си се гавреха с него и накрая той дори не дойде на бала ни заради тях... В случая бих ти казала да не обръщаш внимание, но ако те тормозят наистина много това няма да свърши работа, защото в един момент ще ти кипне и кой знае какво може да направиш... Заради такива случаи и потъпквания на достойнството децата се озлобяват и стават агресивни. Друг вариант е боя, но за мене това не е решение, защото едва ли ще постигнеш нещо. В смисъл ... хулаво, ще посегнеш на един, оттам всички ще се спуснат да го защитават и ще те пребият... Нищо чудно и след това да се настроят още повече срещу теб и да почнат да те малтретират постоянно... Не знам, единственото, което ми идва на ум е да говориш много сериозно с вашите на тая тема и просто да им олесниш, че това нещо не се издържа и не можеш да търпиш повече... иии се обърни към някоя институция, ако щеш дори и към полицията - все нещо ще може да се направи.

Добре де, мен ми е много чудно тия учители слепи ли са, кви са? Не виждат ли, че те тормозят? Класната и тя ли не прави нищо по въпроса? :?

kimb0
09-19-2010, 19:52
Абсолютно нищо!Аз имам чувството,че колкото си по-добър и не им пречиш в часовете,толкова повече те тъпчат.Аз по-горе съм написал за случките ми с едни учители..Всички са такива.Явно трябва да си отворен ,да им правиш мръсно за да ти върви..кифлите и кифльовците в класа ми ,дето нищо не знаят,имат 5ци и 6ци,защото устата им е голяма.С нашите сме говорили мноого на тая тема,ама ефект няма.Те говориха с директора,и той им обяснил,че тея дето нищо не знаели им пишели 6ци за да се оттърват по бързо от тях :-o :? а мен дето ми пишели по слаби оценки и ме тормозили,било така щото виждали,че съм умен и искали още.Майка и и баща ми всеки път ми го повтарят тоя разговор..че ме мислили за много умен,да те точно за това ме и тъпчат сигурно..Аре не на мене тея бе!Аз не мога да повярвам,че нашите се връзват на въдицата на някой само защото е директор.Мълчат като пукали и двамата като говориха с него.Аз накрая излезнах проблемния,нали ви казах,че и психолога говори с мене,ест.аз нищо не му казах,щото проблемите в училище са си мои,и не искам да ги разпространявам..а тоя психолог викал на нешите,че ги "манипулирам" и преместването в друго даскало било прищявка,защото не съм бил известен и харесван в класа ми :-o :razz: Ебати и психолога братче.Ей няма оттърване от това училище.Сетих се за филма Klass някой гледал ли го е?Май така ше свърша ми се струва.Не бих искал да е така,но няма да мога да издържа ,наистина.Страх ме е за нашите каква грешка правят..надявам се след това да не съжаляват,че не са могли да се опълчат.Понякога завиждам на тея от класа ми,за родителите им..защото са супер устати и никой не може да им каже нищо..точно такъв трябва да си в живота.А нашите какво..аз съм като тях..ако бяха устати нямаше да имам проблеми с преместването..в другите училища казаха,че нямало проблем да се преместя, а директора им прати един документ,по новия закон нямало право да се местиш..абе..Надявам се скоро да се преместя от това училище!Ще пиша в темата!Лека ви хора.