PDA

View Full Version : Етика и право



BrOkEnBrAiN
09-15-2010, 14:49
Може ли моля ви някой да ми разкаже накратко какво се учи по етика и какво по право в 10. клас :)

Moderatorius
09-15-2010, 15:00
Такаа. Мразех го тоя предмет. Иначе по етика пълни тъпотии. Морал, етика, свобода, съвест, достойнство, недобронамереност, уважение, приятелство, любов, семейство. Тва са заглавията от етиката. А от правотоо... политика, права на човека, собственост, задължения, избори, Конституция, Парламент, Съд, война, мир и такива нещица. Етиката е повече философстване, а правото си е точно и ясно, по-трудно се изкарва тройка, ако не си отварял. Не бих казала, че е МНОГО тъпо, даже може би щеше да ми харесва, ако ни водеше нормална жена :D

BrOkEnBrAiN
09-15-2010, 15:03
Такаа. Мразех го тоя предмет. Иначе по етика пълни тъпотии. Морал, етика, свобода, съвест, достойнство, недобронамереност, уважение, приятелство, любов, семейство. Тва са заглавията от етиката. А от правотоо... политика, права на човека, собственост, задължения, избори, Конституция, Парламент, Съд, война, мир и такива нещица. Етиката е повече философстване, а правото си е точно и ясно, по-трудно се изкарва тройка, ако не си отварял. Не бих казала, че е МНОГО тъпо, даже може би щеше да ми харесва, ако ни водеше нормална жена :D

Ето това е и при мен проблема 8-) затова се надявах поне предмета да е интересен :D

Govnyo
09-15-2010, 15:44
по право се учат основите на договорното и деликтното право, естопел в Англо-Саксонските системи, сравнително конституционно, административно и публично право, международно частно и публично право, данъчно облагане в ЕС и накрая има съвсем общ курс, един-два часа, който запознава учениците с ГПК и НПК

като цяло нищо сложно, не се притеснявай

DieselBlood
09-15-2010, 15:57
Това е толкова тъп и ненужен предмет,че пред него математиката изглежда като жизненоважен проблем.

Govnyo
09-15-2010, 15:58
Това е толкова тъп и ненужен предмет,че пред него математиката изглежда като жизненоважен проблем.

именно поради тази причина математиците печелят много повече от адвокатите http://www.nomad-forum.com/fudforum/images/smiley_icons/nfs7yw.gif