PDA

View Full Version : Не се чувствам добре трезвен



53downfall
09-15-2010, 22:35
Драги съфорумници имам проблем.Не се чувствам на място като съм трезвен и се притеснявам защото съм чувал че това са първите знаци за алкохолизъм пък съм на 19 години.Като съм пиян или надрусан не съм неадекватен ами просто ми е по-добре.
Има ли тука някой с моите проблеми да си обменим малко опит :-o ?

SemperArdens
09-15-2010, 22:38
като се друсаш/пиеш, тва си е чиста форма бягство от реалността

колкото повече се отдалечаваш, толкова по-трудно ще ти стане завръщането към нея, а тва повярвай, ще ти се наложи, освен ако не искаш да свършиш като наркоман/пияница.

53downfall
09-15-2010, 22:42
Някак си се изкривява реалността и виждам нещата както бих искал да са и не ме интересува нищо,поне докато не изтрезнея де.
Пък и живота малко или много вече си е показал гъза при мен поне.
Проблема е че май само гъза му се вижда от много време насам.

EarthShaker
09-15-2010, 22:44
трудно ми е да разбера, дали се ебаваш..

w0sh
09-15-2010, 22:44
Като се оптиваш да си намериш извинения сам показваш колко зависим си.

SemperArdens
09-15-2010, 22:45
еми живота може да бъде както се пее в една песен 'брутален или прекрасен'.. не искам да изпадам в някви философски размисли, ама общо взето квото си го направиш - тва е..
а и ако виждаш само негативното няма как да се чувстваш добре.
относно зависимостите - воля.

PainMonopoly
09-15-2010, 22:49
Като изключим философските разсъждения, това си е чисто физиологична реакция на организма ти и се нарича абстинентен синдром. Единствения начин да мине е да изтърпиш кофти състоянието, докато организма ти се пречисти.

Ако си много сериозно зависим обаче трябва да се запишеш на някаква рехабилитация, защото алкохолния абстинентен синдром може да бъде много много грозен.

53downfall
09-15-2010, 22:57
Може би не точно зависим ами постоянно ми се пие ако не съм зает с някаква сериозна работа.
И повечето провали и неуспехи минават много по-леко през нетрезвено съзнание отколкото обратното.
Не мислите ли че ако наистина (ПОДЧЕРТАВАМ НАИСТИНА) нещата не вървят в нито една насока добре е хубаво да си пийваме за да минава просто,така или иначе гадното,по-леко?

PainMonopoly
09-15-2010, 22:58
Най-добре е да се стегнеш и да си оправиш проблемите.

За целта ти трябва чист ум и ясна преценка.

SolemnityOfDeath
09-15-2010, 23:07
Ако се захванеш да преживяваш нещата с алкохол 'просто така', явно при теб се засилва и развиваш зависимост.

В тоя ред на мисли - не, не мислим. Мислим, че това просто ще те метне по-надолу по стълбицата и ще ти направи още проблеми.

Тоест, това -


Единствения начин да мине е да изтърпиш кофти състоянието, докато организма ти се пречисти.

Seducti0n
09-15-2010, 23:14
мда, алкохола не ти решава проблемите, а те заблуждава, че като си пийнеш и видиш ли ставаш безсмъртен и всички неприятности изчезват.
и това "нека удавим мъката в алкохол" е толкова малоумна мисъл. няма как да станат нещата наистина, най-много да си докараш повече неприятности на главата. Не мислиш ли, че е жалко всичко което описваш.Не мислиш ли, че вече няма смисъл от бягства, а от посрещане на проблемите с високо вдигната глава.
Сори, че така говоря, но ми е тъпо като виждам колко много мои близки и то все млади хора се пропиват и не могат да се забавляват истински, ако не се натряскат като копелета... Тъпо е, жалко е.Квото и да ти се случва в живота, трябва да го преодолееш, а не да му робуваш.

Ако наистина имаш чувството, че ситуацията при теб е извън контрол и не можеш сам да спреш потърси помощ.

Rolisten
09-16-2010, 09:51
настрана практическия проблем
философски ,пияният е много по-близо до реалността; казвам го, защото по-нагоре видях пак наизустената редовна изцепка

semantics
09-16-2010, 10:28
Не се страхувай да признаеш, че пиеш от слабост пред проблемите. Защото очевидно усещаш някакъв дискомфорт у себе си заради алкохола - осъзнаването и признаването на проблема е половината от неговото решение.

ZipFail
09-16-2010, 10:44
настрана практическия проблем
философски ,пияният е много по-близо до реалността;

И как така ?

Rolisten
09-16-2010, 10:50
падат много (различен брой при различен личен потенциал) подсъзнателни бариери и програмирания , насадени от обществото и средата
това е накратко казано

semantics
09-16-2010, 10:54
Или с други думи, приятелю, пий и друсай до припадък, колкото може по-често, не излизай от състояние, и ще станеш велик човек - откривател, учен, философ - само Господ знае какво изумително нещо ще прозреш и колко способен ще бъдеш да го дадеш на човечеството.

Rolisten
09-16-2010, 10:58
настрана практическия проблем
засегнах нещата от конкретно философска страна
между другото не вярвам ,че не си установил същото и сам
интересен образ , знаеш как да вкарваш провокацията

semantics
09-16-2010, 11:10
^ И ти си интересен образ, прозорлив до свръхестественост.

Замислял ли си се да работиш като ясновидец в СКАТ?

Rolisten
09-16-2010, 11:20
заболяло е

sundayy
09-16-2010, 11:38
А колко често пиеш? И колко често се напиваш? Като за начало най-добре си сложи някаква граница на количеството алкохол. Освен това за момичетата пияните момчета не са особено привлекателна гледка. Всичко си зависи от теб.

ZipFail
09-16-2010, 11:41
Това, че ти падат бариерите не значи, че си по-близо до реалността ;)

Да си близо до реалността, значи да осъзнаваш действията, мислите си, да знаеш къде си, кой си и какво правиш...а това не се вписва когато си пиян на мотика и се въргаляш в лайна и повръщано ;)

PainMonopoly
09-16-2010, 11:57
падат много (различен брой при различен личен потенциал) подсъзнателни бариери и програмирания , насадени от обществото и средата
това е накратко казаноИ правиш причинно-следствени връзки, които са невалидни в реалния свят.

Да разчиташ на вдъхновение от пияното си състояние е като да разчиташ на сънищата си - може и да се получи нещо, но много по-вероятно е да не се.

Rolisten
09-16-2010, 12:33
тука имаме разминаване в априорните ни разбирания за Реалността
съвсем очаквано

ZipFail
09-16-2010, 12:39
Заглушаването на нервната ти система няма как да те доближи до реалността. Точка.

Rolisten
09-16-2010, 12:41
е щом е точка , предавам се

SolemnityOfDeath
09-16-2010, 13:45
Не съм съгласен за по-тясна връзка с реалността посредством алкохол/наркотици.

Виж, с изкуството - да.

53downfall
09-16-2010, 15:38
Това, че ти падат бариерите не значи, че си по-близо до реалността ;)

Да си близо до реалността, значи да осъзнаваш действията, мислите си, да знаеш къде си, кой си и какво правиш...а това не се вписва когато си пиян на мотика и се въргаляш в лайна и повръщано ;)

Никога не правя мизерий като се напия.Нито падам нито драйфам нито се въргалям в лайна.Просто всичко ми изглежда по-добре.Не си тормозя мислите с излишна информация.
Проблемът е че като излезе чалъм да се напия го правя без да се замисля,пък на последък излизат доста често такива ситуаций.

deFakto
09-16-2010, 16:06
Бягаш от реалността просто ,и аз бях така с месеци ,алкохол вещества .. но в един момент си даваш сметка ,че е само временно и си един пълен страхливец които само бяга и няма доблест да се изправи лице в лице с проблемите . Живота е мръсно копеле недей да го отбягваш ,а го захапи за гръкляна . Стегни се , горе главата с адекватност ,амбиция и малко мъжки характер няма неразришими проблеми :smt023

StolenBliss
09-16-2010, 17:41
На теб сега ако не ти издържа присиката на проблемите и нервите че си на 19, кво ше стане докато станеш на 25 примерно ако го караш така. Алкохола не разрешава проблемите, а просто ги замазва един вид (наркотиците са още по зле !) и не бягай от реалността, 'колкото повече бягаш от едно нещо, то толкова по-бързо ще те настигне' и в случая ще ти създаде нов проблем...Така че наистина опитай да сам си подсилиш психиката, сичко е в главата, успех..

filmimilmi
09-16-2010, 20:02
Просто искаш някаква драма в живота си, за да е по-интересен. Алкохолик се става трудно. Това е болест, при която алкохолът става животоподдържащ. На 17- 19 е абсурд да си болен от това. Ти не следваш ли нещо, не работиш ли? Ако имаш ниско самочувствие и изпиваш паричките на вашите докато останалите ти връстници вече си правят планове за живота, сигурно заради това си търсиш оправдание. Вместо просто да си признаеш, че си мързелив и вероятно със скапано самочувствие... Дори да филмираш околните, че имаш някакъв проблем, на никой няма да му пука. Стягай се и това е. Изпуснал си се от всякъде!

lori4kavd
10-06-2010, 19:37
Ти като мене :D аз ако не съм пияна се чупствам некфо тъпо а като си пиина се отпускам :P

Dopeass
10-08-2010, 12:57
Тва е просто дупка. Ще ти мине.
Приеми го така: не драйфаш, не правиш мизерии, чувстваш се добре...какъв ти е проблемът тогава? Кво се притесняваш за "алкохолизъм" и незнам си кво си. Като ти е готино и не правиш шмекерийки, няма смисъл да си блъскаш главата, пий и здраве да е.