PDA

View Full Version : От омраза към любов. възможно ли е?



Lianna
09-15-2010, 23:04
Случи ми се нещо много странно и объркващо и ми трябват мнения по въпроса,защото не мога да разбера каква е тази ситуация и какво става изобщо...
Има едно момче,с когото от години сме врагове.Той е на 18,две години по-малък от мен.Преди бяхме в една компания,но се скарахме жестоко заради интрига,и се намразихме много.Впоследствие се оказа,че тази интрига е пълна лъжа и е нямало причина да се караме.Но омразата вече си я имаше и така и не се сдобрихме,и двамата нямахме желание.Просто този човек ми беше станал противен.
След това компанията се раздели и не се видяхме около 2 години.
Миналата седмица се засякохме на едно парти.Гледахме се странно доста време.Той се заговори с брат ми,но с мен-не.После решихме да ходим на афтър и се оказа,че той ще се вози в моята кола заедно с брат ми и още хора.Но по пътя некви мацки звъннаха на брат ми и го поканиха някъде с приятелите му.Аз ги оставих до там,после попитах моя човек къде да го оставя.И той ми каза, че не му се прибирало още, му се обикаляло.Аз му викам еми слизай и ходи пеш като ти се обикаля.Издразних му се.Той май се обиди,но слезе.Потеглих,но не знам какво ми стана,като го погледнах в огледалото,но обърнах и го качих.И двамата се смяхме много.Цяла нощ обикаляхме София,говорихме си за много неща,изкарахме си страхотно.На сутринта го оставих пред тях,той ми поиска номера,но не му го дадох.записах неговия,и му казах,че ще му звънна за едно парти да отидем заедно.Е,не му се обадих.Доста се чудих дали да му се обадя,но не го направих.Не че нямам смелост,просто не съм сигурна дали да продължавам да се виждаме.Защото нещо ми стана онази вечер и имам сериозни подозрения,че започвам да хлътвам.А не искам.Защото знам,че ще стане нещо между нас,ще стане големия филм,защото и двамата сме филмари :D ще се влюбя много,а не искам,не ми е до това в момента,а и сме били врагове все пак.А сякаш това,че сме се мразили още повече ме тегли към него....
Моля ви,ако някой е имал подобен проблем или има идея по въпроса....помагайтеее

Smrazqvashta
09-15-2010, 23:07
Реши какво искаш. Междудругото мисля, че това, което наричаш омраза не е съществувало между вас. Просто и двамата сте постъпили достатъчно незряло, когато без яснота сте решили да се обърнете един срещу друг.

xinfamous
09-15-2010, 23:15
Сама казваш че имаш възможноста да се влюбиш супер яко обаче се чудиш 'дали' ?! Мн си зле..

Lianna
09-15-2010, 23:23
Сама казваш че имаш възможноста да се влюбиш супер яко обаче се чудиш 'дали' ?! Мн си зле..

Да,чудя се,защото не мисля,че точно той е човека,в когото искам да се влюбвам.Първо,че е по-малък,не че по принцип е проблем,но не съм сигурна дали сме на една вълна с него,второ,че е женкар,не е проблем,защото знам,че забива некви малки кифли,които не могат да ми стъпят на малкия пръст.Трето,в различни среди сме....и не знам дали да се реша на сериозна връзка

GD
09-16-2010, 14:31
Ами да възможно е и няма невъзможни неща.Според мен една такава връзка ще бъде много силна и трайна.Според мен звънни му и си хлътнала. ;)

unbreakabl3
09-16-2010, 14:47
Аз съм била в горе-долу същото положение.. Не точно, но близко.
Колкото повече бягаш от любовта, толкова по-бързо те настига, нали знаеш.. ; )

djipsito
09-16-2010, 14:48
Интересно ми е как така се чудите дали да се влюбите, все едно от вас зависи... :?

Nevyzmutim
09-16-2010, 16:09
Любовта е емоция и това, че преди време сте били врагове заради някаква интрига, не означава, че при различни обстоятелства, емоциите ви не биха могли да бъдат позитивни.
Интригите се получават от съвсем дребни неща, които в последствие стават огромни проблеми заради еготата на страните забъркани в тях. Когато осъзнаеш, че всичко това е било безсмислено и когато видиш другия човек в добрата му светлина, както и това че той също полага някакво усилие да загърби цялата история - да, адски лесно е да се влюбиш.

sasha_90
09-16-2010, 16:57
Щом те е страх да не се влюбих,това определено ще стане.Винаги,когато съм си казвала дано не стане еди-какво си,то винаги става.

PyCoKoCkA93
09-16-2010, 22:09
Мила,хората са казали една приказка,която важи с пълна сила в живота "От омразата до любовта е една крачка разстояние"...Дали ще мразиш или ще обичаш някого и в двата случая ти все мислиш за него :D И понякога само се самозаблуждаваш,че е омраза,заради страха да признаем пред себе си как се чувстваме :) Нищо не ти пречи да му звъннеш да пиете по кафе,това,че до вчера сте били врагове,нбе значи,че не можете да бъдете приятели :) Това разсъждение "ти ми беше враг,сега как ще съм приятелка с теб?" е адски адски тъпооооооо...Живей си живота и поемай рискове,защото,ако залагаш само на сигурно ще си останеш стара мома...По простата причина,че в живота НЯМА нищо сигурно :D :D :D

YouDontKnowMe
09-16-2010, 22:24
Аз с едно момче се биех много в 5 и 6ти клас , но това не ни попречи да сем гаджета в 7ми :D И до днес сме си приятели.

batistuta59
09-16-2010, 22:29
омразата поражда любов ... връзките, които са започнали с неприазън,дразнене, дори омраза са най-здрави ... Нямам никаква идея защо но съм бил свидетел на много такива случай .. и от личен опит го знам .. хващай се с него ...

Greennight
09-16-2010, 22:36
Омразата не трае.Ден след ден,месец след месец тя се отмива и изчезва.Добрите чувства са по-силни.

Lianna
09-17-2010, 00:03
Еми обадих му се вчера...без да съм планирала точно в този ден да му звъня,просто с една приятелка се бяхме уговорили да ходим на шопинг,но тя в последния момент се отказа...и просто ми дойде отвътре да му звънна на него.Беше много добра идея - шопинг,не среща или нещо по-така (не искам да прибързвам,защото не съм решила още какво искам).И си изкарахме страхотно,цял ден магазини,кафета...Говорихме си за много неща,включително и за скарването ни,но и двамата сме съгласни,че това е минало и тъпа грешка.просто защото си допадаме многооо :)Дори не съм очаквала толкова да го харесам като човек.Той опита някакви свалки,но аз не бързам.Някакси не искам да му дам някакви надежди,и ако се откажа,да го нараня...(леле като пиша това си спомних, как преди давах мило и драго не само да го нараня,ами и да му избода очите или да му вкарам един здрав...) :D :D :D как се променят нещата.....

justwondering
09-17-2010, 08:04
Миналото си е минало. Живей в настоящето. :)

Но ако е женкар, както каза ти, и мислиш, че не те заслужава, по-добре не се занимавай. :wink:

kombarka
09-17-2010, 13:04
Рискувай.