PDA

View Full Version : Съсиреци



katia123
09-16-2010, 09:26
Съсиреци по време на цикъл .. някой има ли .. опасно ли е ?

OneGuy
09-16-2010, 09:28
Не знам опасно ли е ... ама темата не е за тук... не очаквай положително отговори :x :-x

Ico_
09-16-2010, 09:42
Съсирекът не е опасен, но е симптом.Обърни се към гинеколог

YouDontKnowMe
09-16-2010, 10:31
При по-обилно кръвотечение ми се появяват и на мен. Още съм жива .

ludata90
09-16-2010, 11:03
Нормално

Ico_
09-16-2010, 11:24
Съсиреците не са нормални! Наи-често са причинени от миоми на матката или ендометриоза .Но при всички положения причина има.

Princessani
09-16-2010, 11:30
нормално е :grin:

kremen4eto
09-16-2010, 11:41
При взаимодействие с въздуха, кръвта се съсирва. И да кажем не е попила веднага и е взаимодействала с въздуха => съсирек :)

(поне моето мнение е такова)

BonnieandClyde666
09-16-2010, 12:43
Съсиреците не са нормални! Наи-често са причинени от миоми на матката или ендометриоза .Но при всички положения причина има.
Брей, че си компетентен! И това кой ти го каза, някой доктор ли?

Ico_
09-16-2010, 15:02
Съсиреците не са нормални! Наи-често са причинени от миоми на матката или ендометриоза .Но при всички положения причина има.
Брей, че си компетентен! И това кой ти го каза, някой доктор ли?Всъщност да, компетентен съм.Има причина...и тя определено не е взаимодействието с въздуха

hugeZ
09-16-2010, 15:23
Еми не, не съм имал! Ние по принцип не сме лекари.. а и ще повярваш ли ако някоя тъпа пикла на 12 годинки ти каже "Спокойно мила нищо ти няма!" .. Ами ако утре ти стане нещо ( недай си Боже) кой е виновен? Ти защото си послушала съвета на някоя некомпетентна.. Не исках да тре обидя или нещо от сорта.. просто поговори с ваще за проблема ти и потърсете професионално мнение по въпроса. :) Успех

LDto
09-16-2010, 17:29
Аз съм имала и това което последва след тях може да не ти хареса ама получих първична аменорея (кръвоизливи) и се наложи да спрестоя 3 месеца в болница затова отиди на лекар .... съветвам те като Приятелка а не като критик .... Не мога да кажа че е нормално поне за мен не е след това което ми се случи преди 6 години :) :) :)

PullMeCloser
09-16-2010, 17:45
Темата май е по-скоро за Здравни проблеми и болести.
И аз имам съсиреци,още от първата ми менструация.От тогава са минали 5-6 години и до сега не съм имала някакви проблеми,които да имат общо с тях.Пък и всяко момиче,с което сме говорили на тази тема,също ги е имало.

djipsito
09-16-2010, 21:54
Само аз ли съм чела че менструалната кръв не се съсирва ?
Охх... пък и момчетата кво знаят...
Най-вероятно тече като да го наречем "на парцали" и тва е нормално..
Не мисля че трябва да се притесняваш.. пък ако мн се панираш говори с лекар..

Тука някои мнения ме карат да се хващам за главата...
Интересно ми е, момичета вие не четете ли за тези неща, за всичко свързано с промените на тялото ви и така нататък..

Smrazqvashta
09-16-2010, 22:01
Нормално е, когато съсиреците не са много големи и са по рядко.

YouDontKnowMe
09-16-2010, 22:02
Само аз ли съм чела че менструалната кръв не се съсирва ?
Охх... пък и момчетата кво знаят...
Най-вероятно тече като да го наречем "на парцали" и тва е нормално..
Не мисля че трябва да се притесняваш.. пък ако мн се панираш говори с лекар..

Тука някои мнения ме карат да се хващам за главата...
Интересно ми е, момичета вие не четете ли за тези неща, за всичко свързано с промените на тялото ви и така нататък..
Не.

RoXeL
09-17-2010, 04:40
Мисля че въпроса ти е за тая тема http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=138866

sladurche01
09-17-2010, 17:38
Съсиреците са нещо съвсем нормално при по-обилна менструация :) не се притеснявай

vIKToriYa
09-17-2010, 18:40
При по-обилно кръвотечение ми се появяват и на мен. Още съм жива .

и на мен така :)

kalpazanka
09-18-2010, 11:21
получих първична аменорея (кръвоизливи)
Първична аменорея и кръвоизливи далеч не са едно и също нещо. Не знам кой ти е казал това, но си в огромна грешка.

Не е нормално да има съсиреци! Това ще рече, че кръвта изтича прекалено бързо и няма време за контакт със субстанциите в маточната кухина, които не допускат съсирване!

magdalenkaa
09-18-2010, 12:13
Имала съм съсиреци веднъж към началото на менструацията.Усещането е ужаааасно.Много неприятно :( Добре ,че повече не ми се случи.Ако винаги има съсиреци е добре да се иде на гинеколог да ти изпише някои хапчета да намалят кървенето.

just_me_and_i
09-18-2010, 16:44
Нормално е да ги има, тъканта,която се изхвърля по време на менструацията е месеста, така че.... :)Каква "тъкан" се изхвърля?

just_me_and_i
09-18-2010, 17:06
Менструация
да ти говори нещо?
Слава Богу още не е почнала да ми говори :D :D
Чесно казано не знам в какво количество са тези "тъкани", но според мен едва ли е повече от няколко грама и едва ли може да се приемат за съсиреци. Тук е въпроса и всъщност дали не се бърка съсирек с някакви други секрети примесени с менструална кръв.
В случая отиването на лекар май е най правилното нещо.

kremen4eto
09-19-2010, 16:05
Е хубаво де, нали изтича натрупаното вещество в матката, което е съставено от различни примеси. И винаги съм мислила и чела, че далеч не е течно като кръвта, а по-гъстичко.

Обяснете ми, моля. :)

CrAzYanDlaZy
09-19-2010, 17:39
Много компетентните се изказаха, че било ненормално хахах ...

П.п. Нормално е много ясно. :)

kalpazanka
09-25-2010, 11:11
калпазанке, преди години се бях притеснила и аз покрай тея съсиреци и гинекологът ми каза,че при обилна менструация като моята е нормално да има съсиреци. :) Авторката все пак да се посъветва със специалист за свое успокоение,но не мисля,че има нещо нередно.
Първо обилната менструация сама по себе си не е кой знае колко нормално състояние, така че ако кръвта изтича с голяма скорост, няма време за досег с ензимите. Като следствие на обилната менструация е логично да има съсиреци, но това не значи автоматично, че наличието на съсиреци не е проблем по принцип. Друг е въпросът дали хлапетата с жълто около устата не бъркат лигавицата със съсиреци.

anonymous708973
09-25-2010, 12:45
Съсирек в истинския смисъл на думата не трябва да има! Съсирекът най-малкото е твърд, как ще ти "тече" нещо твърдо от влагалището?
Калпазанката го каза - лигавицата е. Тя е малко по-гъста от обикновената кръв, обаче в никакъв случай не е съсирек.

И другия бисер - Първична аменорея = кръвоизливи?! Що за глупост?

neshty
09-30-2010, 08:35
И аз имам при по силно кръвотечение .. спокойно нормално е :)

PyCoKoCkA93
09-30-2010, 10:02
Има разлика м/у съсиреци и червени "парцали",които много си приличат...Парцалите" идват от лющенето на матката и като ги натиснеш не се пукат,а са малко като мръвчица,а пък съсирекът щом го натиснеш се пука и с много тънка кожичка...Съсиреците са доста опасни и трябва да идеш на гинеколог,а ако са "парцали" това е съвсем нормално :)