PDA

View Full Version : хранителни добавки



cunt
09-16-2010, 12:09
здравейте
от 2 месеца някъде не съм тренирал , защото ръката ми беше навехната ,но вече почти ми се пооправи и мисля скоро да започвам отново трениовки. Проблема е че през този период стопих доста мускулна маса и сега искам да си я върна по-бързо.
Доса никви хранителни добавки не съм взимал ама мисля вече да почна та кви ше ми препоръчате?

fatrat
09-16-2010, 12:38
махни от горното креатина вземи си протеин (суроватка) +BCAA(макар в протеина да има) + омега няква.След 3-4 месеца бухни и 1 креатин към горното.Гледай да е монохидрат! Ако те притеснява водата пии кафета или друг диуретик.Ако неможеш и ти се дават пари купи си water out на scitec! 8)

fatrat
09-16-2010, 13:18
Да пий кафета с креатина, няма да има вреден ефект, все пак кофеина пречи на действието му :razz:
при мен нямаше такова нещо пил съм по 5 кафета на ден! :(
всъщност незнам но идруги хора казват ,че няма проблем
http://www.bb-team.org/forums/viewthread/26465/
виж обаче с етил естера е друга работа ;)

fatrat
09-16-2010, 13:28
всъщност ти май не ме разбра или аз не се изразих.
Кафето не го пие с креатина а примерно сутринта в 7 кафето следобяд в 5-6 монохидрата.Иначе с етил естер няма проблем на 1 да ги пие ,анимал пъмп е на тоя принцип ;) (май) 8-)

cunt
09-16-2010, 19:13
а някви цени можете ли да кажете?
и предполагам след тренировка трябва да ги пия тея неща?

fatrat
09-16-2010, 19:34
избери първо какво ще вземаш.Протеин (хубав г/д на сайтек) бца пак на сайтек и омега на ОN май имаха излиза към 160 кинта!
http://www.silabg.com/bg/176-OPTIMUM-NUTRITION-100-WHEY-PROTEIN-GOLD-STANDARD.html Мога да кажа ,че протеина на тази фирма е отличен!
http://www.torba.bg/proteini/5619-fitnes-produkti-dobavki-scitec-nutrition-zero-carb-isobest-protein.html това е алтернативата само ,че 900 грама няма да ти стигнат за 2 седмици дори!
амино/бцаа на прах си вземи!
тва ти е омегата
http://www.silabg.com/bg/214-OPTIMUM-NUTRITION-FLAXSEED-OIL-100-softgels.html

cunt
09-17-2010, 00:30
значи момчета все едно ми говорите на друг език..абсолютно нищо не разбирам тъй като досега единствено съм тренирал в залата и не съм взимал никакви добавки.
сега прочетох за креатина монохидрат понеже ми препоръчахте
http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%D5%F0%E0%ED%E8%F2%E5%EB%ED%E8_%C4%EE%E1%E0%E2%EA% E8/%CA%F0%E5%E0%F2%E8%ED_-_%EC%EE%ED%EE%F5%E8%E4%F0%E0%F2_20070905451/
това гейнер какво е въобще не ми е ясно ако може някой да ми разясни
и какво сега от това да взимам и от суроватъчния потеин

0tka4enk0
09-17-2010, 08:11
значи момчета все едно ми говорите на друг език..абсолютно нищо не разбирам тъй като досега единствено съм тренирал в залата и не съм взимал никакви добавки.
сега прочетох за креатина монохидрат понеже ми препоръчахте
http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%D5%F0%E0%ED%E8%F2%E5%EB%ED%E8_%C4%EE%E1%E0%E2%EA% E8/%CA%F0%E5%E0%F2%E8%ED_-_%EC%EE%ED%EE%F5%E8%E4%F0%E0%F2_20070905451/
това гейнер какво е въобще не ми е ясно ако може някой да ми разясни
и какво сега от това да взимам и от суроватъчния потеин

Гейнъра е тип протейн ,в който са сложени витамини и други работи ,с цел да качиш повече тегло..Има високо съдържание на въглехидрати ,и май и на калорий ... :)


Като за начинаещ в хранителните добавки ,си купи : Креатин Креатин Монохидрат (за сила и въстановяване) + Протейн (за предпочитане ,освен ако не ядеш по 8 пъти на ден)(за подхранване на мускулите + възтановяване) + Глутамин (за въстановяване) + БЦЦА или някви корави витамини ,сега SCITEC имат едни MULTI PRO който са 40 лв ,и са много хубави ! А ако искаш хубави работи да взимаш ето ти цялосна статистика :

Протейн – http://silabg.com/bg/7033-PhD-PHARMA-WHEY-10lb.html

Креатин Монохидрат - http://silabg.com/bg/1145-NOW-CREATINE-MONOHYDRATE.html

БЦЦА - http://silabg.com/bg/78-OPTIMUM-NUTRITION-BCAA-1000mg-MEGA-SIZE-NEW-400-caps.html

SCITEC MULTI PRO (витамините) -http://silabg.com/bg/6660-SCITEC-MULTI-PRO-PAK-30-pack.html

Глутамин - http://silabg.com/bg/132-OPTIMUM-NUTRITION-LGLUTAMINE-POWDER.html

Myrth
09-17-2010, 10:07
Или не взимаш нищо, няма особена разлика.
Протеинът е добър вариант, ако не можеш да си запълваш белтъчните нужди за деня, по някаква причина.
Глутамин и свободни аминокиселини... не мисля, че са ти нужни, не вярвам да си толкова напреднал, че да се нуждаеш от хипервъзстановяване.
Креатинът е ок, има файда от него, но първо прочети повечко информация от сигурни източници, за да можеш да извлечеш максимална полза от тази добавка.

Азотните буустери са ташак за начинаещия, помпат те действително много и те заблуждават, че правят кой-знае какво. Реалната им полза не е съществена. Креатиновите матрици са добър вариант, но по-нататък.

За един начинаещ, че дори и за наперднал, доброто хранене дава всичко необходимо за напълно задоволителен мускулен растеж. Добавките са скъпи, често ефектът е незадоволителен, остават само разочарованието и олекналият джоб :)

fatrat
09-17-2010, 12:09
Или не взимаш нищо, няма особена разлика.
Протеинът е добър вариант, ако не можеш да си запълваш белтъчните нужди за деня, по някаква причина.
Глутамин и свободни аминокиселини... не мисля, че са ти нужни, не вярвам да си толкова напреднал, че да се нуждаеш от хипервъзстановяване.
Креатинът е ок, има файда от него, но първо прочети повечко информация от сигурни източници, за да можеш да извлечеш максимална полза от тази добавка.

Азотните буустери са ташак за начинаещия, помпат те действително много и те заблуждават, че правят кой-знае какво. Реалната им полза не е съществена. Креатиновите матрици са добър вариант, но по-нататък.

За един начинаещ, че дори и за наперднал, доброто хранене дава всичко необходимо за напълно задоволителен мускулен растеж. Добавките са скъпи, често ефектът е незадоволителен, остават само разочарованието и олекналият джоб :)
Лично на мен ми деиства мотивацията ,че съм дал 200 лв. и не мисля да ги пропилея :)

Golqmpi4
09-17-2010, 13:10
махни от горното креатина вземи си протеин (суроватка) +BCAA(макар в протеина да има) + омега няква.След 3-4 месеца бухни и 1 креатин към горното.Гледай да е монохидрат! Ако те притеснява водата пии кафета или друг диуретик.Ако неможеш и ти се дават пари купи си water out на scitec! 8)

освен да се смея кафета и креатин няма кфо друга да кажа :D:D:D:D:D

fatrat
09-17-2010, 16:15
махни от горното креатина вземи си протеин (суроватка) +BCAA(макар в протеина да има) + омега няква.След 3-4 месеца бухни и 1 креатин към горното.Гледай да е монохидрат! Ако те притеснява водата пии кафета или друг диуретик.Ако неможеш и ти се дават пари купи си water out на scitec! 8)

освен да се смея кафета и креатин няма кфо друга да кажа :D:D:D:D:D
може би да се огледаш и да пробваш.Тогава не съм знаел ,за това и си пиех кафета! Според доста хора не пречи! Може да пробваш.Ако ви се дават излишни пари си вземете диуретици!
и да ти припомня ,че не аз питам за hundred pushups ;)

Golqmpi4
09-17-2010, 17:16
махни от горното креатина вземи си протеин (суроватка) +BCAA(макар в протеина да има) + омега няква.След 3-4 месеца бухни и 1 креатин към горното.Гледай да е монохидрат! Ако те притеснява водата пии кафета или друг диуретик.Ако неможеш и ти се дават пари купи си water out на scitec! 8)

освен да се смея кафета и креатин няма кфо друга да кажа :D:D:D:D:D
може би да се огледаш и да пробваш.Тогава не съм знаел ,за това и си пиех кафета! Според доста хора не пречи! Може да пробваш.Ако ви се дават излишни пари си вземете диуретици!
и да ти припомня ,че не аз питам за hundred pushups ;)

хахаха глупак кфо лошо има да се пита ? не съм на ти с англ .... не се правя като тебе , че всичко знам а всъщност нищо незнаеш креатин + кафе забавен си ;) но щом казваш :D:D:D

Golqmpi4
09-17-2010, 17:16
махни от горното креатина вземи си протеин (суроватка) +BCAA(макар в протеина да има) + омега няква.След 3-4 месеца бухни и 1 креатин към горното.Гледай да е монохидрат! Ако те притеснява водата пии кафета или друг диуретик.Ако неможеш и ти се дават пари купи си water out на scitec! 8)

освен да се смея кафета и креатин няма кфо друга да кажа :D:D:D:D:D
и аз тва казах ама пича вика че като се пиели по различно време не пречело, нощо че креатина работи чрез натрупване и доза преди тренировка няма да ти помогне да станеш извънземен :D


остай го нека си вярва смей му се и подмини с усмивка :)

0tka4enk0
09-18-2010, 00:36
БЦЦА-то го казах като примерна цена , чесно да ти кажа НИКОГА не съм пил БЦЦА , относно глутамина - там е същия въпрос !!!


Протейна който съм посочил един от малкото ,който ВСИЧКИ го признават...Който искаш питай и няма начин той да ти каже нещо против него..

Витамините са толкова ДОБРИ и СИЛНИ ,че сигорно си май върл фен на Анимал Пак ,който си стоят на лаврите от преди 20 години...А и за цената си е просто 6...

Извод - Можеш официално да спреш да пишеш в тази част в форума !

Ако говорим за ХУБАВИ работи ,тогава бих написал SizeOn Max perfomance + Jack3d + SCITEC Multi Pro + PhB протейна който ти така ненавиждаш (най-голямата разфасовка) и е готов за подвизи.... :-x

CircleOfPain
09-18-2010, 14:30
БЦЦА-то го казах като примерна цена , чесно да ти кажа НИКОГА не съм пил БЦЦА , относно глутамина - там е същия въпрос !!!


Протейна който съм посочил един от малкото ,който ВСИЧКИ го признават...Който искаш питай и няма начин той да ти каже нещо против него..

Витамините са толкова ДОБРИ и СИЛНИ ,че сигорно си май върл фен на Анимал Пак ,който си стоят на лаврите от преди 20 години...А и за цената си е просто 6...

Извод - Можеш официално да спреш да пишеш в тази част в форума !

Ако говорим за ХУБАВИ работи ,тогава бих написал SizeOn Max perfomance + Jack3d + SCITEC Multi Pro + PhB протейна който ти така ненавиждаш (най-голямата разфасовка) и е готов за подвизи.... :-x
Не си и вкусвал хранителни добавки а ще ми приказваш :-D
От протеин до протеин ако е на американска фирма НЯМА РАЗЛИКА, само ЦЕНАТА е различна ! ОН е с излишно надута цена. Същото количество протеин със същото даже по-добро качество можеш да вземеш за 80 лева. Влез в бб-тийм.орг , ако споменеш нещо за протеина на ОН ще ти се изсмеят, той беше топ протеин до преди 5 години :)
колкото до БЦАА-на капсули/хапчета е много по-скъпо да не говорим че като са на ОН са още по-скъпи! На Сайтек са сравнително изгодни 500грама 48 лева. А колкото до протеина-може също на Сайтек със прайсмач да вземе изолат 2кг (83 дози) за 69 ЛЕВА от интернет. Колкото до витамините-тези я ги усети, я не. Ако взима витамини да даде 25 лева пвоече и да вземе Монстър 100. Ще кажеш че са по-скъпи, само че ако спести от другите добавки на ОН дето си ги "предписал" даже ще му останат повече пари ;)

Автора, кажи с колко пари разполагаш.
Ако можеш да дадеш до 100 лева-вземи си протеин 5 либри на Сайтек.
За до 150 лева- Протеин на Сайтек+Креатин монохидрат на НАУ или друга фирма
За малко над 200 можеш и джакед да си вземеш към тях. Като за начало протеин и монохидрат са напълно достатъчни.

Откаченко тези добавки дето ги препоръчваш ти ПИЛ ЛИ СИ ГИ? Джакет пил ли си?

cunt
09-18-2010, 18:56
аре мерси мн за съветите ше попрочета малко повече за хранителните добавки и ше реша кво ше зимам
:)

0tka4enk0
09-19-2010, 11:42
БЦЦА-то го казах като примерна цена , чесно да ти кажа НИКОГА не съм пил БЦЦА , относно глутамина - там е същия въпрос !!!


Протейна който съм посочил един от малкото ,който ВСИЧКИ го признават...Който искаш питай и няма начин той да ти каже нещо против него..

Витамините са толкова ДОБРИ и СИЛНИ ,че сигорно си май върл фен на Анимал Пак ,който си стоят на лаврите от преди 20 години...А и за цената си е просто 6...

Извод - Можеш официално да спреш да пишеш в тази част в форума !

Ако говорим за ХУБАВИ работи ,тогава бих написал SizeOn Max perfomance + Jack3d + SCITEC Multi Pro + PhB протейна който ти така ненавиждаш (най-голямата разфасовка) и е готов за подвизи.... :-x
Не си и вкусвал хранителни добавки а ще ми приказваш :-D
От протеин до протеин ако е на американска фирма НЯМА РАЗЛИКА, само ЦЕНАТА е различна ! ОН е с излишно надута цена. Същото количество протеин със същото даже по-добро качество можеш да вземеш за 80 лева. Влез в бб-тийм.орг , ако споменеш нещо за протеина на ОН ще ти се изсмеят, той беше топ протеин до преди 5 години :)
колкото до БЦАА-на капсули/хапчета е много по-скъпо да не говорим че като са на ОН са още по-скъпи! На Сайтек са сравнително изгодни 500грама 48 лева. А колкото до протеина-може също на Сайтек със прайсмач да вземе изолат 2кг (83 дози) за 69 ЛЕВА от интернет. Колкото до витамините-тези я ги усети, я не. Ако взима витамини да даде 25 лева пвоече и да вземе Монстър 100. Ще кажеш че са по-скъпи, само че ако спести от другите добавки на ОН дето си ги "предписал" даже ще му останат повече пари ;)

Автора, кажи с колко пари разполагаш.
Ако можеш да дадеш до 100 лева-вземи си протеин 5 либри на Сайтек.
За до 150 лева- Протеин на Сайтек+Креатин монохидрат на НАУ или друга фирма
За малко над 200 можеш и джакед да си вземеш към тях. Като за начало протеин и монохидрат са напълно достатъчни.

Откаченко тези добавки дето ги препоръчваш ти ПИЛ ЛИ СИ ГИ? Джакет пил ли си?


Пил съм Jack3d заедно с Кре-Алкалин на Ултимейт Нутришън и с SCITEC Multi Pro ,а сега мисля да си стакна всичко това което написах :)