PDA

View Full Version : Трудно....



PurBlanca
09-16-2010, 11:47
Ето и моята история…
На 18 години съм и живея в малко градче.Преди около 2 години тръгнах с едно момче, което харесвах страшно много.Когато се случи бях много щастлива,Всичко вървеше добре.С всеки изминал ден все повече се сближавахме, а аз все по-малко време прекарвах с приятелките си.Отчуждих се от тях дотолкова, че си говорехме само за общи неща и много рядко за по-лични.Почти не споделях с тях.
За сметка на отношенията с приятелките ми, с него всичко беше прекрасно.Излизахме -само двамата, рядко с нас е имало мои или негови приятели, но въпреки това с никой не сме били в лоши отношения.Всеки ден прекарвахме колкото се може повече време заедно.На море ходихме само двамата.Навсякъде… и все двамата.
Ревнуваше ме…и въпреки да се е държал лошо някои пъти, аз го обичах…
Но ето, че след година и половина заедно, аз взех решение да се разделим.Въпреки, че го обичах ми беше писнало да съм като затворник,да излизаме само двамата…Исках и аз като моите връстници да се забавлявам по дискотеки…исках да съм свободна.И да стана,нараних го с раздялата, също така нараних и себе си, защото той ми е първата любов…Но тогава си казвах ще го забравя, толкова съм изстрадала с него, че няма да си го спомням дълго…
Днес…6 месеца от както не сме заедно.Той…с ново гадже и нов живот.А аз с всеки изминал ден, все повече мисля за него, все повече ми липсва…и най-важното е че, съм без приятелки, защото докато бях с него те бяха на заден план.Не ги и виня, защото знам, че не постъпих правилно.
Предстои ми да бъда студентка, а не намирам в нищо смисъл без него.Знам, че не мога да си го върна, както знам и че, няма да бъдем толкова близки приятелки с тези, които изоставих.

Искам да помоля за съвет как да се справя с това положение.Страшно ми е трудно.Без него, без приятелките…

vagarious
09-16-2010, 12:02
Да, трудно ще ти бъде, но не е като да не успееш.Още по-добре,ако си студентка в друг град, а не в твоя си.Наистина ще е кофти, но само докато ти свикнеш, а това ще стане, ако ти самата позволиш на хората да се доближават до теб.Горе главата и всичко ще се оправи. :)

BlackCross
09-16-2010, 12:02
Сама си се прецакала.Колкото и да си загоряла приятелите на 1-во място все някога момчето ще те напусне.Едва ли ние можем да ти помогнем с приятелите ти. Кофти ми е но... :(

dimitar_ak
09-16-2010, 12:05
Има и друг момент. Приятелите ако са истински ще ги има и след връзката ти

GD
09-16-2010, 13:01
Има и друг момент. Приятелите ако са истински ще ги има и след връзката ти


+1 Но се съгласи и с факта,че има и време за приятелите неможе постоянно все заедно с половинката.То е хубаво, но все пак и сама си си виновна.Ти го късаш пък искаш и да е сам. Е няма как да стане, защото той си има свой живот. Запази хубавите спомени горе главата.Все пак не е единствения.Сега ще срещнеш други като си студентка. ;)

gofeto917
09-16-2010, 13:11
Сядаш си на Д-то и учиш, можеш и спортно занимание да си намериш ( тичане, аеробика и тн.). Ще ти помогне да се разсееш, и още по - важното ще си градиш бъдещето за години, при мен така стана, разделихме се, аз реших да се взема в ръце да уча, да спортувам, да не се занимавам с такива работи, точно в една от най - важните години през живота си и сега вече съм в чужбина и всичко е едно голямо минало, защото постепено, колкото повече учех и спортувах, толкова повече забравях и така

sasha_90
09-16-2010, 13:14
И аз бях като теб.Когато бях 9 или 10 клас,не помня вече,имах много да уча.Стоях у нас и само учех,докато две от приятелките ми излизаха,без дори да ме видят как съм.Бяха твърде несправедливи към мен(една от тях също имаше да учи и тогава аз също я търсих,но те за мен не направиха това).Както и да е.Спряхме да общуваме,сега осъзнавам,че така е трябвало,те не ме заслужават.Мисълта ми е,че е твърде вероятно и твоите приятелки да не са ти истински.Затова не трябва да се тревожиш.Просто си продължи напред.Пишеш,че ти предстояло да си студентка-това е чудесно.Ще видиш как студентството ще ти се отрази много положително.Ще намериш приятели и най-вече смисъл да живееш.

djipsito
09-16-2010, 13:19
Сега като почнеш студентския живот ще се забавляваш наволя, ще се запознаеш с много нови хора и ще ти е по-лесно да продължиш напред.

sasha_90
09-16-2010, 13:24
Сега като почнеш студентския живот ще се забавляваш наволя, ще се запознаеш с много нови хора и ще ти е по-лесно да продължиш напред.
За лесно-ако е като мен,едва ли ще й бъде.Аз 2 година студентски живот и още не мога да забравя последната си любов,а вече 4 години станаха.

unbreakabl3
09-16-2010, 13:24
Твърде незряла постъпка от твоя страна, мен ако питаш. Това е да не знаеш какво искаш. Обичаш го, но го зарязваш.. Не можеше ли просто да почнете да излизате по-рядко, за да имаш време и за приятелите си и дискотеките?
Колкото до приятелките ти - ами нормално е. Две години сте си били само на общи приказки, с времето сте се отдалечили.. Хората се променят, откъде да са сигурни, че и сега могат да ти имат доверие? Не че ги оправдавам напълно, но ги разбирам..
Сама си, защото не си намерила баланса и разликата между приятелите и гаджето. Като имаш връзка, това не значи, че трябва да ги забравиш и после с подвита опашка да се върнеш при тях.. Ти как би се почувствала, ако твоя близка приятелка постъпи така с теб? Ще и простиш ли и ще се държиш ли пак по същия начин както преди? Айде, дори и да и простиш, тя нишката скъса ли се веднъж, после и да се завърже, остава възел, нали знаеш.. ;P
Не ти остава нищо, освен да започнеш отначало в новия град и с новите хора около теб.. и този път не повтаряй старите грешки.

PurBlanca
09-16-2010, 17:31
Благодаря на всички за съветите и мненията.
Да, знам че аз сама съм си виновна за тази ситуация.Ще ми е трудно, но ще трябва да се справя.Наистина вярвам, че някой ден ще намеря и аз своето място, приятели и любов.
Благодаря отново.Имах нужда да чуя (в случая прочета) точно тези думи.Амбицираха ме, да се справя с този труден етап от моя живот. [bow]

GD
09-16-2010, 17:41
Благодаря на всички за съветите и мненията.
Да, знам че аз сама съм си виновна за тази ситуация.Ще ми е трудно, но ще трябва да се справя.Наистина вярвам, че някой ден ще намеря и аз своето място, приятели и любов.
Благодаря отново.Имах нужда да чуя (в случая прочета) точно тези думи.Амбицираха ме, да се справя с този труден етап от моя живот. [bow]


Радваме се ако сме били полезни да се справиш и горе главата не се отчайвай, живота е пред теб. ;)

Greennight
09-16-2010, 17:55
Сама си си виновна.

RoSKo0o0
09-16-2010, 22:32
...

RoSKo0o0
09-16-2010, 22:37
Сама си се прецакала.Колкото и да си загоряла приятелите на 1-во място все някога момчето ще те напусне.Едва ли ние можем да ти помогнем с приятелите ти. Кофти ми е но... :(

Бе не е баш така както го казваш. Приятелите не са на първо място... защото там абсолютно винаги завършва по един и същ начин... с истинската любов ще си цял живот заедно, пътищата с приятелите са много по-непредвидими и лабилни... за мен трябва да има баланс между всичко ;) Няма ли - нито приятели ще имаш, нито любов, тфа е, фанта :)

BlindedAngel
09-17-2010, 07:20
Колко много ме радват такива момичета дето не знаят ко искат и после съжаляват :lol: Аре бъди си нещастна и със здраве...

mynichka
09-17-2010, 07:45
Затова не е трябвало да обръщаш така гръб на приятелките си, аз винаги намирам време да се видя с приятелите си, нищо че повечето са на доста километри от мен и няма да ги забравя заради едното гадже

BaffaLsc
09-17-2010, 08:39
Когато имаш гадже трябва да разпределяш времето .. кога с приятелки ,кога с гаджето :? Защото после виждаш какво става .. не знам как да ти помогна ,какво да те посъветвам можеш да направиш само едно според мен и то е да се опиташ да се сближиш с приятелките ти или да си намериш нови :?

soul1199
09-17-2010, 18:00
престани да мислиш за него,учи или се занимавай с някакъв спорт,спорта 6е ти помогне да срешнеш нови хора,може би нови приятели и т.н.

PyCoKoCkA93
09-17-2010, 18:37
Миличка,успокой се малко,не гледай толкова черногледо на нещата около теб и зад теб...За да се случи едно нещо ВИНАГИ има причина и най-вероятно е трябвало да стане така-всяко зло за добро :) Имала си връзка с момчето,били сте само двамата без ваши приятели-ОК,в това няма нещо лошо-така сте преценили така сте направили...Важното е,че ви е било хубаво заедно и сте прекарали незабравими моменти...Радвай се на тези спомени и недей да съжаляваш,че в един момент ти е писнало да е все така,все пак това е твоят живот и ти вземаш решения..А за момента за теб това е било най-правилното :) Недей да съжаляваш за избора си,защото не знаеш какво ти е приготвил животът и какви момчета ще срещнеш като студентка..Това ще са едни от най-хубавите ти години и се постарай да ги използваш максимално и да се забавляваш колкото можеш :) Когато най-малко очакваш любовта отново ще дойде при теб и ще ти се стори даже още по-хубава от предишната...А относно приятелките ти...Наистина не си постъпила много правилно с тях,но от това можеш да си направиш извода какви приятелки са ти били..Разбирам те,че се чувстваш виновна за това,но от личен опит ще ти кажа,че и при мен се получи нещо подобно...Имах много приятелки от махалата,но отидох да уча в една от най-елитните гимназии в Пловдив,намерих си сериозен приятел и ги позагърбих...Но за сметка на това си намерих нови по-добри приятели в даскалото и разбрах разликата между леко хлапашките разговори със старите приятели и темите с новите..Разликата е огромна-просто,както казах по-горе всяко зло за добро :) Като идеш студентка ще срещнеш много нови хора и ще намериш нови интелигентни приятели и всичко ще се нареди...Не се отчайвай,животът е пред теб... :)

PurBlanca
09-18-2010, 07:45
Благодаря на всички.Относно приятелите наистина съм си взела поука.Въпреки, че аз съм виновна, в такива моменти разбираш кои са ти истински.Както написа PyCoKoCkA93 така е трябвало да стане явно.