PDA

View Full Version : Пиенето на вода



zlatnata_ribkaaa
09-16-2010, 14:59
Здравейте виждала съм преди подобна тема , но не успях да я намеря така че, реших да пусна нова , ако има нека я заключат .
Искам да ви попитам какво мислите за пиенето на вода преди , по време и след хранене , защото изчетох едно чудо статии и никъде няма обоснавана теза кога е най-полезно и защо , също така пиенето на топла вода ( по желание на гладно ). В някой прочетох , че не бива да се пие вода по време на хранене , защото разрежда стомашните сокове и пречи на храносмилането . В други пишеше , че е полезно , защото не се преяжда заради чувството на ситост . Вие какво мислите ?

zoreto
09-16-2010, 15:05
ами не знам ,аз по време на ядене не мога да пия вода- не съм свкнала.,но иначе пия когто ми се пие и преди и след ядене ,все ми е тая ,стига де не е докато ям

BeezyJey
09-16-2010, 15:17
Майка ми казва, че не било хубаво да се пие вода по време на ядене.Иначе горещата вода на гладно прочиства организма.

Fx1
09-16-2010, 16:00
Не трябва да се пие вода по време на хранене, аз не обичам да пия и непосредствено преди/след. Според мен 30минути преди ядене и 1 час след, е най-добре.

KumchoValcho
09-16-2010, 16:04
Не трябва да се пие вода по време на хранене, аз не обичам да пия и непосредствено преди/след. Според мен 30минути преди ядене и 1 час след, е най-добре.Точно така

Infinity
09-16-2010, 16:04
Обичам водата и я пия почти постоянно. 8-)
Преди време си засекох , че пия около 4л. лятото , но това е
друга тема .. :-o
Иначе знам , че не е хубаво да се пие вода около 30-60мин. след хранене , за да могат да се усвоят хранителните вещества правилно , но дали е така 100 % не мога да потвърдя.
Все пак желателно е да не го правиш , защото и стомахът се разширява така.
/ при обилното пиене на вода , непосредствено след хранене /
Всичко това знам от несигурни източници и за жалост не мога
да ти помогна със нищо на 100 % , но пък мисля , че това
е общата информация , която надявам се да ти помогне. :)

fatrat
09-16-2010, 16:20
10 15 min преди или след ядене за да не ти разрежда стомашните сокове!

ri41
09-16-2010, 16:22
чувала съм, че от вода след хранене се пълнее/тук някой във форума го беше споменал/ :neutral:

AutomatiC
09-16-2010, 16:24
преди и след хранене не пия вода,а според храната,
ако е суха пия нещо с нея..

brokeninside13
09-16-2010, 16:30
Не знам дали е полезно или не, но не сядам на масата без да съм си сипала вода!!!

LaffyTaffy
09-16-2010, 16:41
Майка ми казва, че не било хубаво да се пие вода по време на ядене.Иначе горещата вода на гладно прочиства организма.
Не топла, а преварена. Иначе си пия вода когато ми се пие не ме интересува дали ще е преди или след хранене и дали е полезно или не , даже и повреме на ядене много рядко ще се случи да не си сипя една чаша. Попринцип не знам водата да е вредна за организма и да има някакво значение дали сепие на гладно или - не. Знам, че плодове е хубаво да се ядат на гладно защото се разграждат по-бързо от другите храни и така организма по-лесно приема всичките витамини.

fuckme
09-16-2010, 16:53
Не трябва да се пие вода по време на хранене, аз не обичам да пия и непосредствено преди/след. Според мен 30минути преди ядене и 1 час след, е най-добре.

Sigrina
09-17-2010, 08:12
Като човек, който е учил повече биология, анатомия и физиология от 90% от хората в този форум мога да ти кажа, че не е полезно да се пие вода преди хранене, поне 30-40 минути. Като за след хранене пак важи същото.
Но ако си жадна, по-добре пий, защото около 75% от мозъка ти са вода. Трябва да се сещаш да пиеш вода достатъчно пъти на ден, без да си жадна и това се отнася за всички хора. Когато усетиш жажда вече си се дехидратирал, кръвта започва да се сгъстява и всички процеси в организма започват да протичат все по-бавно.

Converse333
09-17-2010, 11:31
Аз постоянно пия вода, вьобще течности. На масата изпивам по 2-3 чаши вода. Просто така съм свикнала, не ме интересува дали е полезно или не, до сега нищо не ми е ставало. 8-)