PDA

View Full Version : Започвам да се плаша о.О



Likrensse
09-16-2010, 18:01
Здравейте!
Проблемът ми е, че не престава да ми се яде сладко, каквото и да хапна, дори да съм сита пак искам само и единствено сладко, нищо не задоволява глада ми за него, а ако започна да ям нещо, съм като обезумяла.
И това ме притеснява не само, защото може да развали фигурата ми, но и в семейството ми диабетът е наследствен и това също ме притеснява.
Какво да правя?

sasha_90
09-16-2010, 20:23
И аз съм така,но не се страхувам за фигурата си или от диабет.Страхувам се само за зъбите си.За да го откажеш ти трябва силна воля и желание.Аз ги нямам,затова,когато мога похапвам сладко.

Smrazqvashta
09-16-2010, 22:40
И аз имах един период от живота в който обилно си похапвах сладичко. Беше си чиста мания, ставах и си лягах с шоколада, както се казва. С времето разбира се отшумя, надявам се и при теб се получи така.

xxcherry
10-09-2010, 20:58
Аз също не мога да спра.
Понякога,когато у нас нямаме нещо сладко за ядене, просто полудявам.
Веднага отивам да си купя или карам някой друг.
Ама да се надяваме, че с времето ще отмине.

Paramour
10-09-2010, 21:54
И аз и майка ми сме така.
По някое време като ни се дояде сладко иии полудяваме :D
При мене е от пубертета/предполагам/, при майка ми в повечето случаи е заради кръвното или заради настроението.

renomous
10-11-2010, 11:50
единсвената причина поради която не ям сладко са моите плочки макар и мънички
иначе и аз преди само ядох ама имам волята и не ям сега :)

malpha
10-11-2010, 12:32
ако си много активана нищо чудно да ти се яде сладко-то е основен източник на енергия

rns92
10-11-2010, 13:03
Хоумър Симпсън в един епизод каза следното: На една торта съм от диабета!

А на теб, колкото и да ти се яде, ограничавай се.
Никой не е умрял, защото е намалил приема на сладко. :)

sladur4etyYy
10-11-2010, 17:22
знам ли, взимай си сладка дъвка, като ти се прияде сладко. :-|

CryToDie
10-13-2010, 17:16
знам ли, взимай си сладка дъвка, като ти се прияде сладко. :-|
Според мен също може да помогне :)

Infinity
10-14-2010, 09:07
Задоволявай желанието си за сладко с нещо сладко , но пък и полезно --> МЕД !! Ще видиш , че след това няма да имаш такова силно желание за сладко.
Друг вариант са плодовете, ако исакш дори яж по-сладките , за да не ти се прияжда друго сладко нещо след това - банани , смокини ..
Трети вариант е да си измиеш зъбите , когато ти се прияде изведнъж нещо сладко , но тук според мен резултата е краткотраен и едва ли ще има голям смисъл. :o