PDA

View Full Version : Невъзможно трудно ми е.. :(



Zaqkkk
09-16-2010, 19:14
Здравейте, искам просто да споделя, но и съвети няма да откажа, също ще ви помоля да не ме нападате, защото ми е достатачно напрегнато и гадно!
Става въпрос, че Математиката, Физиката и Химията не ги разбирам и грам! Буквално не ги разбирам, ако ви кажа, че една задача по математика от типа на (4x-3)2 ми е трудна, и едвам едвам я решавам и понякога грешно, сигурно ще ми се смеете доста.., но на мен не ми е смешно.., искам да мога за тройка-четворка да мога, колкото да не остана на поправителен (не съм оставал преди), опитвам се да се упражнявам, но просто отварям тетрадката, пиша примерна и край, просто стоя и го гледам, не знам от къде да започна.. http://prikachi.com/images/597/2513597K.gif
П.С Осми клас съм, в Профисионална Техническа Гимназия уча..

Edit: Миналата година ходих на уроци и нямаха резултат, а учетелката.., просто няма как само един час сме имали с нея за сега и не искам още в началото да ходя да я моля за помощ... :(

xWandereRx
09-16-2010, 19:16
ами искай учителя/учителката да ти отдели време и да ти ги обясни или ходи на частни уроци

filmimilmi
09-16-2010, 19:17
Ходи на частни уроци. :) Или просто искаше някой да ти реши домашното?

Xx7thSiNxX
09-16-2010, 19:24
Знам какво ти е. И аз съм страшно зле по математика. Причината е господинът ми по матеатика, който ни разрешава да преписваме, не ни дава домашни, понеже никой не ги пише, а като те искарва на дъската за оценка и имаш опцията идваш да те испитвам за оценка повече от 3 или си сядаш и да пиша 3ка (колкото да минеш).
За примерната ти задача...и да ме удряш по главата с дъска признавам си няма да се сетя как се решава. Чак корен квъдратен съм забравила, което беше елементарно. Освен да тръгнеш на уроци друго решение няма. Гаджето ми, което също не блика много от акъл щеше да остане с 2ка по математика миналата година, но тръгна на уроци и да ти кажа доста научи.
Днеска добре ликувахме, че ще сме си със стария учител по математика (така поне за дипломата си хващаме шестиците), но какво ще стане, ако Ноември месец приемат да имаме задължителна матура и по математика? Та ние ще пукнем всичките. Ние освен да рисуваме добре, да боравим с компютри и да четем като луди нищо друго не правим и ще е голяма закъвация.
Искрено те съветвам да тръгнеш на уроци или направи като мен миналата година. Намирах си някое зубърче и го карах да ми обяснява задачите. Тогава ги разбирах поне колкото да мога да отида на дъската и да искарам 5тица и след месец/ два знанията си отиват, като не се упражнявам.

ecstazy
09-16-2010, 19:25
И аз не разбирам почти нищо от Физика биология и география, но не съм тръгнала да търса помощ по форумите, нали? :? Най - малкото, ние няма с какво да ти помогнем. Ако ти не си седнеш на гъза да вникнеш в математиката и да разбереш задачите, а не да преписваш като идиот, без грам разбиране, ще видиш как ще има резултат. Няма как ние да учим вместо тебе :?

Zaqkkk
09-16-2010, 19:29
Знам какво ти е. И аз съм страшно зле по математика. Причината е господинът ми по матеатика, който ни разрешава да преписваме, не ни дава домашни, понеже никой не ги пише, а като те искарва на дъската за оценка и имаш опцията идваш да те испитвам за оценка повече от 3 или си сядаш и да пиша 3ка (колкото да минеш).
За примерната ти задача...и да ме удряш по главата с дъска признавам си няма да се сетя как се решава. Чак корен квъдратен съм забравила, което беше елементарно. Освен да тръгнеш на уроци друго решение няма. Гаджето ми, което също не блика много от акъл щеше да остане с 2ка по математика миналата година, но тръгна на уроци и да ти кажа доста научи.
Днеска добре ликувахме, че ще сме си със стария учител по математика (така поне за дипломата си хващаме шестиците), но какво ще стане, ако Ноември месец приемат да имаме задължителна матура и по математика? Та ние ще пукнем всичките. Ние освен да рисуваме добре, да боравим с компютри и да четем като луди нищо друго не правим и ще е голяма закъвация.
Искрено те съветвам да тръгнеш на уроци или направи като мен миналата година. Намирах си някое зубърче и го карах да ми обяснява задачите. Тогава ги разбирах поне колкото да мога да отида на дъската и да искарам 5тица и след месец/ два знанията си отиват, като не се упражнявам.Блазе ти, да имахме и ние такива даскали... :cry: :cry: :cry: :cry: :-# :-# :-#

L0ST
09-16-2010, 19:48
От примера дет си дал, ако това е израз на втора, че не мога ти разбера и не можеш да го решиш значи:
или не можеш да извършваш прости пресмятания
или не знаеш формулите за съкратено умножение

Също така ако израза е на втора и с това започвате, значи си вероятно 8-ми клас. Тези формули трябва да ги научиш, понеже постоянно ще се използват за напред.

Когато не ти върви математиката - решаване му е майката. Когато не разбираш даден прост пример не мислиш по него 198 минути, а мислиш по него и ако не можеш да го решиш отделяш го и продължаваш нататък със следващия. А за този пример питаш съученик, приятел, учител или във форума.

Като начало кажи кой клас си и си научи много добре теорията. Ако си я знаеш и не можеш да решаваш такива задачи значи, че ти липсват първите 5 години, в които се учим, че 4x4 i 2x4x3 i 3x3 колко са, което е кофти вече.

Стига се оплаква сега, че не ти върви ами тази година се стегни, реши си че ще се стараеш и докато не изкараш желаната оценка не се отказваи.

sasha_90
09-16-2010, 20:21
На математиката майката му е в решаването на много задачи.И аз бях доста зле по математика,но в гимназията стигнах до 6.Дори в дипломата имам 5,75.
За физиката и химията не мога да ти помогна.Не ги разбирам изобщо.

bybit0o0
09-16-2010, 20:30
Споко..малко са хората , на които им се отдава..а много на тези , на които не им се отдава..като мен .. ходи на уроци и като те пита разбра ли го .. не си мълчи , а казваш не..за това и се плаща да го разбереш... пък на биологията кво толкова не и разбирате...това е зубърски предмет..сядаш, четеш и запомняш .. ;хх

xKiFlA
09-16-2010, 20:34
и ще разбереш като пишеш по форуми :razz:
за тройка всеки решава...обаче има такива като теб които ги мързи да гледат и мислат те никога не разбират :?

Zaqkkk
09-17-2010, 11:16
^ Кифло ти мълчи, вари се гримирай там.. ;)


От примера дет си дал, ако това е израз на втора, че не мога ти разбера и не можеш да го решиш значи:
или не можеш да извършваш прости пресмятания
или не знаеш формулите за съкратено умножение

Също така ако израза е на втора и с това започвате, значи си вероятно 8-ми клас. Тези формули трябва да ги научиш, понеже постоянно ще се използват за напред.

Когато не ти върви математиката - решаване му е майката. Когато не разбираш даден прост пример не мислиш по него 198 минути, а мислиш по него и ако не можеш да го решиш отделяш го и продължаваш нататък със следващия. А за този пример питаш съученик, приятел, учител или във форума.

Като начало кажи кой клас си и си научи много добре теорията. Ако си я знаеш и не можеш да решаваш такива задачи значи, че ти липсват първите 5 години, в които се учим, че 4x4 i 2x4x3 i 3x3 колко са, което е кофти вече.

Стига се оплаква сега, че не ти върви ами тази година се стегни, реши си че ще се стараеш и докато не изкараш желаната оценка не се отказваи.
Да формулите не ги знам, да примера е този на втора.., ще се радвам някой да ми даде няколко формули и срещу тях примерни задачи за тези формули..

FlowerPower
09-17-2010, 12:26
първият резултат в гугъл http://www.math10.com/bg/algebra/formulas-for-short-multiplication.html

FontiR
09-17-2010, 14:19
И аз имам точно такъв проблем с тея предмети и съм в такова училище
:shock:

lyfche
09-17-2010, 17:24
В учебника предполагам имаш задача преди урока,които рпоследяват точното решение на задачата ? Захвани се и разгледай внимателно решението.После вземи една задача от урока ,подобна и се пробвай да я решиш.Просто пример как да можеш лесно да схващаш задачите. :wink:

god94
09-17-2010, 22:16
Математиката или се отдава, или не. Средно положение има трудно. Отиди при 1 частен учител за 3-4 часа, пък виж пак. Химията също трябва да я разбереш. Научиш ли най-простите неща от типа кои са метали-неметали ще можеш да научиш и другото. Като цяло и с четене става :) Физиката също е отвратителна, затова кажи на вашите, че не ти се отдават и да не те търсят за добри оценки по тези предмети :)

drakon44
09-17-2010, 22:41
химия :cry: :cry: :cry: :cry: ](*,)

radeberger
09-17-2010, 22:45
Какво правиш в техническа гимназия като не разбираш от математика и физика? Запиши се на уроци. (знам, че няма да го направиш, но аз да си кажа :D )

xKiFlA
09-17-2010, 22:58
^ Кифло ти мълчи, вари се гримирай там.. ;)

момченце такова
Тея предмети ги знам и разбирам повече от теб ..и всеки друг в класа ти !
така че пиши тва на някои друг...ясно ли ти е
като си тъп..поне мълчи :)

Wits
09-17-2010, 23:08
момченце такова
Тея предмети ги знам и разбирам повече от теб ..и всеки друг в класа ти !
така че пиши тва на някои друг...ясно ли ти е
като си тъп..поне мълчи :)

Ахахаха, много сме горди с теб. Във форума си имаме(най-накрая) едно умно теенче. Трябва да го отпразнуваме :lol:

chemist9009
09-17-2010, 23:32
момченце такова
Тея предмети ги знам и разбирам повече от теб ..и всеки друг в класа ти !
така че пиши тва на някои друг...ясно ли ти е
като си тъп..поне мълчи :)

Ахахаха, много сме горди с теб. Във форума си имаме(най-накрая) едно умно теенче. Трябва да го отпразнуваме :lol:

Къде ще е отпразнуването?!?! :-o :-o
с xKiFlA се познаваме от състезания и олимпиади по химия и е по-умна от всички във форума за повечв информация за нейния умствен багаж посетете темата ми по химия. 8) 8) 8)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=328087&postdays=0&postorder=asc&start=90&sid=4fdad06e5f0be74040f6e6fd795b1f48

L0ST
09-18-2010, 01:14
В тези формули няма какво да ги разбираш, учиш ги на изуст и на сън кат те бутнат да можеш да ги кажеш, те също така лесно се и извеждат, но мисля, че дори и само да ги знаеш и да можеш да г прилагаш извеждането няма да ти е нужно. Формулите не са толкоз много, но се използват постоянно, поне 7, 8, 9 клас.

Ето ти ги, за други не се сещам:
http://prikachi.com/images/223/2516223H.jpg

Задачи от учебника ги подхващаш сичките, квот не разбираш питаш или учител или приятел или тук у форумО.

bloodysunrise
09-18-2010, 04:42
научи формулите

(4x-3)na 2ra = 16x (na 2ra) - 2. 4x.3 + 3 (na 2ra) = 16x(na 2ra)-24x+9

може и да се прави така :
(4x-3) na 2ra=
(4x-3).(4x-3)= 16x(na2ra)-12x-12x+9 (което е по-дълго,но ако не знаеш формулата..)

малее, и аз съм забравил формулите :Д

ами, друг начин да ги разбереш няма, освен или да ходиш на уроци, или да учиш сам доста..ако си слушал в час би трябвало да си ги запомнил, при положение, че си ги учил и седми клас

programings
09-18-2010, 04:45
Вие пък тука сега и формули почнахте да давате! :D

И аз математиката не я разбирам квото и да правя, върви ми по разказвателните предмети : История, География, Биология! Физика и Химия не до там!

По История съм на 2 място на областният кръг на олимпиадата да ви се похваля! :D :-D

fuckme
09-18-2010, 07:14
ходи на частни уроци.

fenasf
09-18-2010, 20:36
Иди на консултации.

GossipGirl89
09-18-2010, 22:30
Виж са, химията и физиката са теоритични предмети. Аз също не ги чатках някога и това, което правех е да назубрям нещата. Ако по-натам няма да се занимаваш с нещо свързано с тях, тогава тва ти е спасението - сядаш и зубриш изречение по изречение, химично уравнение по химично уравнение, колкото да ти стигне за 3 и да не останеш. А математиката вече си е до разбиране. Там със зубрене не става - или я разбираш, или не. На мен също след 7-ми клас спря да ми върви, дори и по-миналата година в университета бях много зле с нея, но отиох 2-3 пъти на уроци, питах всичко, което не ми е ясно и след това вкъщи пререшавах и така ги схванах повечето нещо :) Така че или си извади всички стари учибници и почвай да преговаряш сам първо теорията и след това примерите и формулките, или тръгни на уроци. Другото, което вожеш да направиш е да попиташ учителката в училище за консултации и т.н. или по-натам във времето директно си я питай какво трябва да научиш за 3. Като ти каже отиваш 1-2 пъти на уроци и го научаваш и така

spexx
09-18-2010, 23:38
спокойно мой.. не си сам.. и аз съм така.. ама само по математика.. по физика и химия докарвам петиците.. ама по мат. едвам едвам тройки...и на уроци ходех.. ама пак супер зле.. за туй спрях :D ...

Pa3yMeH
09-19-2010, 07:41
Тренинг му е майката. 7ми клас съм, в МГ, от 2ри клас решавам супер много задачи. Задачата, която ти даде за пример я решаваме в клас на ум. Ако почнеш сериозно и ходиш на уроци ще станеш машинка.

baby7878
09-19-2010, 10:16
Аз не съм толкова зле :oops:!Но преди бях зле 8-) Но не идвай да се оплакваш ,а сядай да четеш правилата ! В учебниците пише всичко степенуване ,многочлени ,едночлени, параметри ,обиколки ,цилиндри и квото се сетиш :razz: Когато нещо не ти е ясно просто питаш госпожата.Нали тя е за това :) .Тя е там за да те учи и да ти помага.Когато научиш кое как се прави не се оставяй така,а почвай със задачите!По едни час на ден :) Ще видиш огромна промяна в теб!Никакъв мързел :o . И аз така се научих седнах ,прочетох и реших!

Djenka
09-19-2010, 10:37
Xx7thSiNxX , не мисля, че учителят ти е виновен за нещо. :?
Зависи от човека - или разбираш математиката, или не. Като учителят не ти обяснява добре, молиш мама или татко да ти помогнат, или някой друг познат, който е добре в сферата. Учиш си у вас уроците и няма как да си зле по математика. :x

До автора: и аз съм в същото положение за математиката, но се допитвам до по-запознати, те ми обясняват и така схващам задачите. Предлагам ти да ходиш на частни уроци или на консултации при учителката. Не е прекалено рано, просто й кажи, че не разбираш и тя няма как да ти откаже помощ. :) :)

Успех :) :)

YouDontKnowMe
09-19-2010, 20:05
момченце такова
Тея предмети ги знам и разбирам повече от теб ..и всеки друг в класа ти !
така че пиши тва на някои друг...ясно ли ти е
като си тъп..поне мълчи :)

Ахахаха, много сме горди с теб. Във форума си имаме(най-накрая) едно умно теенче. Трябва да го отпразнуваме :lol:

Къде ще е отпразнуването?!?! :-o :-o
с xKiFlA се познаваме от състезания и олимпиади по химия и е по-умна от всички във форума за повечв информация за нейния умствен багаж посетете темата ми по химия. 8) 8) 8)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=328087&postdays=0&postorder=asc&start=90&sid=4fdad06e5f0be74040f6e6fd795b1f48
Ако не сте от НПМГ, една стотинка не давам за акъла ви . Не ме карайте да вадя разни статии за медалистите тази година.

nooba
09-19-2010, 20:19
Един от класа ми е много добър по математика,апък момчето което сяда до мене не учи и иска 3ка-4ка за това отиде при този който е добър по математика и той му обясни задачите (момчето до мене не тъпо или не схваща просто го не е изряден).При тебе ще е по трудно защотото ти се опитваш но не ги схващаш но мисълта ми е да седнеш до някой добър по мат или да помолиш някой от класа да ти ги обясни :) Успех!

Lucho
09-20-2010, 08:25
Пробвай да ходиш на консултации. Ако ти е да хванеш само 3-ката или 4-ката това не е особено трудно, на основни неща се изкарват тези оценки. Междудругото, нагоре четох доста мнения в темата за това, как някой има учител, на когото не му пука и се кефи, разберете, от такъв учител ефект няма - сега ти е кеф, после ти е трудно. Специално в точните науки (Математика, Химия, Биология...) нещата се учат наред и ако ти се губи едно нещо, било то само едно, или една формула всичко пропада напред...това не е като Историята да учиш нещата отчасти. В тези науки трябва редовно учене. Само така стават нещата. Не можеш да започнеш да учиш IA група, а да нямаш понятие за периодична система и/или периодичен закон. Аналогично е и при математиката.

chemist9009
09-20-2010, 21:05
момченце такова
Тея предмети ги знам и разбирам повече от теб ..и всеки друг в класа ти !
така че пиши тва на някои друг...ясно ли ти е
като си тъп..поне мълчи :)

Ахахаха, много сме горди с теб. Във форума си имаме(най-накрая) едно умно теенче. Трябва да го отпразнуваме :lol:

Къде ще е отпразнуването?!?! :-o :-o
с xKiFlA се познаваме от състезания и олимпиади по химия и е по-умна от всички във форума за повечв информация за нейния умствен багаж посетете темата ми по химия. 8) 8) 8)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=328087&postdays=0&postorder=asc&start=90&sid=4fdad06e5f0be74040f6e6fd795b1f48
Ако не сте от НПМГ, една стотинка не давам за акъла ви . Не ме карайте да вадя разни статии за медалистите тази година.


Не ми ги хвали тея от НПМГ знам че са протеже на СУ.Т'ва са си групичка зубърчета които посещават лекциите на дъртите професори от СУ.Тая година показаха колко знаят на националното състезание по химия след като бяха на 2-ро място 8-) а на първо бяха хората от Стара Загора.А от колкото до медалистите на международната олимпиада.Едно момче от Варна което лично познавам имаше бронзов медал както и тези от НПМГ но имаше повече точки от тях.Така че не ми ги хвалете тея зубърчета. :razz: :razz: :razz:

mrtn
09-20-2010, 21:27
^ Кифло ти мълчи, вари се гримирай там.. ;)

момченце такова
Тея предмети ги знам и разбирам повече от теб ..и всеки друг в класа ти !
така че пиши тва на някои друг...ясно ли ти е
като си тъп..поне мълчи :)
Това пък беше върховното изказване. Сякаш само ти ги знаеш тия предмети, деба. Като седнете, да се хвалите и си мислите, че сте нещо повече от хората, които не ги разбират.

За математиката, не мога да ти помогна пълна мъгла съм там, но тръгни на уроци ако искаш да я научиш, поне да си изкарваш оценките.
Химията се учи с периодична система, това трябва да го знаеш. Ако научиш законите, приниципите просто си нямаш на идея колко ще ти е леко. А другото вече си е теория, която тярбва да учиш, било то с решаване на задачи или много четене. А физиката си ч зубриш за тройка или там колкото искаш, не се стеснявай тея предмети ще ги учиш още 2-3 години.

chemist9009
09-20-2010, 21:44
^ Кифло ти мълчи, вари се гримирай там.. ;)

момченце такова
Тея предмети ги знам и разбирам повече от теб ..и всеки друг в класа ти !
така че пиши тва на някои друг...ясно ли ти е
като си тъп..поне мълчи :)
Това пък беше върховното изказване. Сякаш само ти ги знаеш тия предмети, Д**а. Като седнете, да се хвалите и си мислите, че сте нещо повече от хората, които не ги разбират.

За математиката, не мога да ти помогна пълна мъгла съм там, но тръгни на уроци ако искаш да я научиш, поне да си изкарваш оценките.
Химията се учи с периодична система, това трябва да го знаеш. Ако научиш законите, приниципите просто си нямаш на идея колко ще ти е леко. А другото вече си е теория, която тярбва да учиш, било то с решаване на задачи или много четене. А физиката си ч зубриш за тройка или там колкото искаш, не се стеснявай тея предмети ще ги учиш още 2-3 години.


хах...човече познавам xKiFlA от състезанията по химия и е умно момиче.Решава задачи от всички класове пък е 9-ти клас.А от колкото до химията не ми говори че химия се учи само с периодична система.Щот тва твърдение се отнася единствено за дял наречен неорганична химия.Органична химия и физикохимия например не можеш да научиш с периодична система.Може би имаш впредвид че ПС е азбуката на химията?!?!

mrtn
09-20-2010, 21:55
Радвам се за момичето, че я разбира, лошо няма. Но едва ли не го изтъква, сякаш другите са адски малоумни пред нея..
И къде съм написал, че химията се учи САМО с периодична система, а и той е още 8 клас момчето, не го товари с органична че съвсем ще му гръмне главата..

xKiFlA
09-21-2010, 00:39
Радвам се за момичето, че я разбира, лошо няма. Но едва ли не го изтъква, сякаш другите са адски малоумни пред нея..
И къде съм написал, че химията се учи САМО с периодична система, а и той е още 8 клас момчето, не го товари с органична че съвсем ще му гръмне главата..

къде се изтъквам ..
Автора който незнае и прости неща.. тръгнал с мен да спори химия .неможе

пък за органична не ми говори щото ако те питам нещо извън матеряла в училище ...няма да отговориш

mrtn
09-21-2010, 06:11
Радвам се за момичето, че я разбира, лошо няма. Но едва ли не го изтъква, сякаш другите са адски малоумни пред нея..
И къде съм написал, че химията се учи САМО с периодична система, а и той е още 8 клас момчето, не го товари с органична че съвсем ще му гръмне главата..

къде се изтъквам ..
Автора който незнае и прости неща.. тръгнал с мен да спори химия .неможе

пък за органична не ми говори щото ако те питам нещо извън матеряла в училище ...няма да отговориш
Ето сега пак се изтъкваш, ти си бахти съществото. Бъди спокойна и аз чета странична литература, не си само ти човека, който четеш и проявяваш интерес.

Hermann Einstein
05-16-2013, 17:42
Was ist schwierig in der Mathematik ? Ich in bereit zu helfen , haben Sie Erfahrung mail me Nachricht , wenn etwas schwiering ist :)

nosferatu23
05-16-2013, 18:10
Здравейте, искам просто да споделя, но и съвети няма да откажа, също ще ви помоля да не ме нападате, защото ми е достатачно напрегнато и гадно!
Става въпрос, че Математиката, Физиката и Химията не ги разбирам и грам! Буквално не ги разбирам, ако ви кажа, че една задача по математика от типа на (4x-3)2 ми е трудна, и едвам едвам я решавам и понякога грешно, сигурно ще ми се смеете доста.., но на мен не ми е смешно.., искам да мога за тройка-четворка да мога, колкото да не остана на поправителен (не съм оставал преди), опитвам се да се упражнявам, но просто отварям тетрадката, пиша примерна и край, просто стоя и го гледам, не знам от къде да започна.. http://prikachi.com/images/597/2513597K.gif
П.С Осми клас съм, в Профисионална Техническа Гимназия уча..

Edit: Миналата година ходих на уроци и нямаха резултат, а учетелката.., просто няма как само един час сме имали с нея за сега и не искам още в началото да ходя да я моля за помощ... :(

четкай се на даскалките , ако не стане им купи нещо , някаква почерпка и се подмазвай и ще ти качат оценката ;)

Bojidarr
06-23-2014, 09:21
Имам голям проблем с математиката,искам да кандидатствам в СМГ ,но нищо не разбирам по математика,имам ли шанс да науча
математиката за 1 година ?Има ли такъв вариант сам да се готвя,понеже нямам възможност за уроци?Имам сборник с пробни изпити за 7-ми клас , (сега съм 6-ти). Казаха ми , че задачите били лесни.Е лесни,лесни колко да са лесни като аз и лесното не разбирам.Мога ли да назубря отговорите на задачите от сборника?Знам че е тъпо,но няма друг вариант просто нямам възможност за уроци :? :? :? :?

dreamwalker
06-23-2014, 18:33
^
Можеш, разбира се. Няма невъзможни неща. Успех ти желая! Зубренето няма вечно да те спасява - трябва да разбираш това, което правиш.
И не забравяй: "Математика се учи с листче и моливче," както казваше една моя учителка.

JuStElly
06-27-2014, 23:19
Имам голям проблем с математиката,искам да кандидатствам в СМГ ,но нищо не разбирам по математика,имам ли шанс да науча
математиката за 1 година ?Има ли такъв вариант сам да се готвя,понеже нямам възможност за уроци?Имам сборник с пробни изпити за 7-ми клас , (сега съм 6-ти). Казаха ми , че задачите били лесни.Е лесни,лесни колко да са лесни като аз и лесното не разбирам.Мога ли да назубря отговорите на задачите от сборника?Знам че е тъпо,но няма друг вариант просто нямам възможност за уроци :? :? :? :?

Какво СМГ като не разбираш математика ;Д Там съвсем няма да можеш да се справяш.
Можеш да се готвиш сам, ама не знам доколко ще се подготвиш, ако имаш пропуски задължително трябва да ги наваксаш, защото математиката се надгражда и изпуснеш ли едно нещо, нагоре става пълна каша. За зубренето на отговорите... АБСУРД! Като решиш 50 - 60 задачи от един вид, ще запомниш как се решават, за какво ти е да зубриш отговори, нали знаеш, че няма да ти се паднат същите задачи.