PDA

View Full Version : отличници



teodora87
09-17-2010, 09:55
има ли тука такива и кажете каква е цената на успеха,от какво се лшавате,заровени ли сте постоянно в учебниците и така

gabi_94
09-17-2010, 10:04
Цената на успеха? :razz:

Не знам за останалите, но аз отделям време за учене само преди контролно и изпитване...даже понякога и това не правя. Повечето неща, които изучаваме в даскало ги знам от обща култура или го запомням в час, някак супер лесно ми е. А предметите, при които се налага решаване на задачи като математика, физика и химия - отдават ми се пак лесно, благодарение на вниманието в час. Пък и важна роля играе нагласата. В час слушам внимателно в повечето случаи с нагласата, че ще запомня всичко. Хич не е толкова трудно...не е нужно да учиш постоянно и да се лишаваш от каквото и да било.

nymphetaminegirl9
09-17-2010, 10:06
еми миналата година да бях 8-) сега ще трябва да понапредна с новия език и пак ще се наложи 8-) ... еми нека видим 8-) много по-малко излизания и по-малко комп / няма време а и после като си скапан се 4удиш само как да легнеш да се наспиш / и влюбванията не са желателни тъй като това което ина4е ще го нау4иш за 2 4аса ти трябват двойно или пове4е 4асове ... :D големи проблеми с концентрацията ... а да и един път като по4неш трябва да си поддържаш нивото демек да продължаваш да у4иш щото веднага по4ват да се обаждат я учители я родители , пък и сред съу4ениците винаги има коментари преди колко добър у4еник си бил а сега ... :lol:

sunisup
09-17-2010, 10:53
Аз от първи до четвърти клас бях.Всеки ден се връщах и веднага сядах да уча,да си пиша домашните,дори учех и за други дни,допълнително доста се упражнявах.Но пък и имах голямо желание и тогава нямах компютър.Иначе не съм се лишавала от нищо,просто имах повече свободно време.

judje
09-17-2010, 10:58
:-D

PepSsSi
09-17-2010, 10:58
Баланс. В даскало само по математика н се напъвах,че ми дотъпя много....иначе си учех, излизах си, водих нормален живот...само,че спях по 3-4 часа на денонощие... :D Само от март до юли тази година бях по-заета с учене, но не ми се и правеше друго.

kombarka
09-17-2010, 12:15
Ето ме. 8-)

Първо, "цената на успеха" е бая преувеличено.

Второ, лично аз никога не съм учила кой знае колко. Явно просто повечето предмети ми се отдават без да се напрягам. Пък и никога не съм се насилвала да уча нещо, което ми е крайно безинтересно.

Може би тайната е да уча само основните съществени неща без ненужните подробности. Колкото по-малко е материалът, толкова по-лесно се помни (без да се злоупотребява, разбира се).

Може би просто имам голям късмет. 8-)

dolly
09-17-2010, 13:00
Ами от 1 до 7 клас съм завършвала с 6.00.От 1 до 6 клас не ми отнемаше много време да си науча,защото материала бе лесен.Но в седми клас падаше яко учене! :-o
От даскало се прибирах в 14:00 някъде.Обядвах по най-бързия начин и сядах да уча.Така до към 20:00 когато сядах да вечерям.След вечеря мия чинии и пак сядам до към 23:30 учех и си лягах,а сутрин ставах към 5:00 да преговарям :shock: 8-) Сега като се сетаа... :P
Вярное,че беше трудно.Гледах по-малко тв и играех по-малко на компа...това е :D

Tempest
09-17-2010, 13:17
има ли тука такива и кажете каква е цената на успеха,от какво се лшавате,заровени ли сте постоянно в учебниците и така

не съм бутвал от 9ти клас учебник.. единствено ранна подготовка (от миналата година) по математика и то със сборници и справочници.. не съм имал по-нисък успех от 5,50 ;) до човек е дали ше учиш като луд, за да изкараш оценката или просто слушане в час с разбиране е достатъчно :)

questions
09-17-2010, 15:32
Цената на успеха? :razz:

Не знам за останалите, но аз отделям време за учене само преди контролно и изпитване...даже понякога и това не правя. Повечето неща, които изучаваме в даскало ги знам от обща култура или го запомням в час, някак супер лесно ми е. А предметите, при които се налага решаване на задачи като математика, физика и химия - отдават ми се пак лесно, благодарение на вниманието в час. Пък и важна роля играе нагласата. В час слушам внимателно в повечето случаи с нагласата, че ще запомня всичко. Хич не е толкова трудно...не е нужно да учиш постоянно и да се лишаваш от каквото и да било.

KumchoValcho
09-17-2010, 16:09
Изкарвам шестици много лесно и без особени усилия. Не уча кой знае колко, просто явно лесно усвоявам нещата

Grudi_SeXa
09-17-2010, 16:18
В общи линии начините са 2 - или си интелигентен, паметлив и с богата обща култура и учиш малко или това, от което те е лишил Господ, го наваксваш с много труд и лишаване от любими занимания.

Поне така е в училище, в университета е малко по-различно.

SmilezZz
09-17-2010, 16:33
От първи до седми клас бях пълна отличничка..
В седми клас ми трябваше още малко,за да съм отличничка..
Иначе - "Цената на успеха ? 8-) " - Няма такова нещо..
Ако на теб ти се учи и искаш да имаш добър успех,и "страхотно"
бъдеще си учиш..
Аз лично не съм залягала над учебниците..
Най-много 2 часа,не повече..

OneInMillion
09-17-2010, 16:44
МОТИВАЦИЯ МУ Е МАЙКАТА! ПРИЕМИ УЧЕНЕТО КАТО НЕЩО ЗАБАВНО ДОСТАВЯЩО ТИ УДОВОЛСТВИЕ!

programings
09-17-2010, 16:45
МОТИВАЦИЯ МУ Е МАЙКАТА! ПРИЕМИ УЧЕНЕТО КАТО НЕЩО ЗАБАВНО ДОСТАВЯЩО ТИ УДОВОЛСТВИЕ!

Един вид да станеш зубър! :-D

male91
09-17-2010, 16:53
само 3 години не съм бил отличник, ноо съм бил близо до "златото"
5.30, 5.40, 5.43 иии тофа се дължеше на ноото даскало ии гадната химия :Д Иначе цената на успеха е да цениш даскалите, да прайш по някоя друга четка...
Не учех много аз -> само тогаа когато знам, че ще ям хурката, но пък тогаа учех като бизон :Д иии може би така съм доказал, че мога и знам :)

mars15
09-17-2010, 17:16
МОТИВАЦИЯ МУ Е МАЙКАТА! ПРИЕМИ УЧЕНЕТО КАТО НЕЩО ЗАБАВНО ДОСТАВЯЩО ТИ УДОВОЛСТВИЕ!

Един вид да станеш зубър! :-D


Това,че имаш някаква мотивация не означава,че си зубър!

programings
09-17-2010, 17:28
Не говоря за мотивацията, то и аз си имам мотивация, и си завършвам със много добър успех, но пък и постоянно да учиш и друго да не правиш не е добре!

Pantheratigris
09-17-2010, 18:28
става се като разбираш нещата а не ги зубриш 8)

Infinity
09-17-2010, 18:38
Отличничка съм , но не мисля , че се лишавам от нещо ВАЖНО и ПОЛЕЗНО за мен ! :)
Да , случвало се е да пропусна някое друго излизане , купон и т.н . , но съм го правила , защото така съм го чувствала и искала.
Никой никога не ме е карал да уча , не са ми давали зор и може би това при мен е изиграло важна роля , защото обикновено правя нещата напук. 8-)
Та , така. Лишавала съм се само от неща , които така или иначе са щели само да ми навредят. 8)
За самия процес на учене - не мога да кажа , че прекарвам мноого време в учене. Уча си нормално , но и много внимавам в час , а това съм сигурна е мнооого важно. Вкъщи също си уча , разбира се.
За тестове и изпитвания се подготвям малко по-сериозно от обикновено.
Това е начина , по който досега винаги съм учила и осма поредна година вече бях с пълна шестица. :)
Дано и деветата да така. 8-) :)

scheni
09-17-2010, 18:56
това което аз правя , за да си изкарвам оценките, е много просто - никога не уча по много наведнъж.Например ако знам че имам контролно на еди-коя си дата почвам да уча 2 седмици по рано по половин час на ден вместо 2 дена да зубря като за световно.хем Остава време за личен живот, хем съм подготвена.

MissNothing
09-17-2010, 19:11
А чак пък цената на успеха...?
До 7 клас някъде много учех, държах да имам хубави оценки, ама после нещо се разлигавих. И все пак си имам добре оценки. НО от тази година съм решила пак да почвам да уча сериозно, въпреки че суупер много ме мързи.

programings
09-17-2010, 19:13
Та кой не го мързи? :lol:

MissNothing
09-17-2010, 19:38
Абе имам няколко индивида в класа, които ще ти изпеят урока на 35 страница по история от преди 2 години...

xKiFlA
09-18-2010, 01:02
отличничка съм по два предмета..и то само аз в класа
по другите обаче .не :D

fuckme
09-18-2010, 07:16
ох, аз съм отличничка, ама и аз не знам как става тоя номер. вкъщи почти не уча, в час много не слушам, ама...

diksi
09-18-2010, 14:20
Хехе еми кво да ти кажа ходиш на даскало прибираш се и намираш време за учене..После излизаш вечерта с приятели прибираш се към 10 пускаш компа, телевизора и такива човещинки, които си иcкал да правиш докато учиш и готово.. ;d

zorrybaby
09-18-2010, 14:27
ми мен нещо започна да ме мързи , но никога не съм ходила на даскало без да си науча урока или без домашна , е само когато ми е безкрайно трудна,но това е голqма рqдкост ..сега съм 7-ми клас и знам ,че това е изключително важна година и за тва ше уча усърдно :grin:

mog1
09-18-2010, 15:45
да е,яко се учи. В даскало не ставам от стола,всяко междучасие решавам задачи, в къщи от 3 до 11 уча,като ям пред учебниците, за да не губя време. Освен това Събота и Неделя ставам в 8 и лягам в 12-през цялото време само решавам задачи и пиша съчинения....

Ае ти в ред ли си ?!?!? Цената на успеха ххахаха :D :D седни научи 2 урока за час и половина и напиши 2-3 домашни и си готов. Толкова ли е трудно....

deeb
09-18-2010, 16:26
Амиии ... не съм обръщала внимание много много кво правя ... Не съм заровена в учебниците и нищо не ми костват високите оценки... Слушам в час (в повечето случаи, ако ли не чета у нас), пиша си домашните и изпълнявам нещата, които ми кажат ... Нищо по-специално от сорта на: "Уча по 100 часа по математика и БЕЛ"; " Ходя на уроци по АЕ" и т.н. ... А ако нещо не съм сигурна в себе си, отделям време за упражнения

FlowerPower
09-18-2010, 18:18
Важно е постоянството и да покажеш какво знаеш и можеш в подходящия момент.

ImmortalSportFreak
09-18-2010, 20:39
Не залягам пред учебниците.Прочитам урока по разказвателните набързо,другото съм запомнила в час(а понякога изобщо и не чета).Ако имам задачи и домашни си ги пиша,понякога в междучасието. 8-) Не се лишавам от нищо.Тренирам си и ходя с приятели. 8)

П.П Това " Каква е цената.. " прозвуча като - "С колко пари подкупваш учителката си за шестица?". 8-)