PDA

View Full Version : Не знам колко още ще издържа...



darkness848
09-17-2010, 12:02
От както се преместихме в Испания, единственото хубаво нещо е, че сме заедно цялото семейство... Само, че какво семейство...
Баща ми се е променил страшно много... Някак си имам чувството, че се е озлобил или нещо от този род... Сега с него сме скарани, но защо... И аз самата не знам. Въпроса е там, че постоянно ни вика... И на мен, и на майка ми (макар и не толкова често), а също и на брат ми... Но като цяло аз съм най-потърпевша... Сега като ми е ядосан ми вика дори за най-малкото нещо... Прави забележки на абсолютно всяка крачка, която правя... Когато пък се скара с мама ии тя му се разсърди, на другия ден й се извинява и отново са сдобрени... Но колко пъти съм плакала заради неговото държание... И сега отново... :cry: Щом реши, че е в настроение няма равна... Угажда ти за всичко, но това е по-скоро затишие пред буря... След два дена става същия злобар и всичко се повтаря отново и отново... Сега, като е в почивка и не ходи на работа, по цял ден е на компютъра... Когато аз седна да си попиша с приятели и щом той каже да ставам, трябва да ставам на минутата... А когато искам аз да седна трябва да чакам с часове... И накрая аз съм била наглата...
Не знам какво да правя вече... :-# Мама е на работа почти по цял ден и когато се пребирам унас, само той си е вкъщи и брат ми, който е по-малък от мен... Ако съм пропуснала да направя нещо маловажно още от вратата ме пита какво съм правила и защо не съм го направила...
Не знам вече... В училище имам пробели с езика, трудно ми е... Най-добрата ми приятелка и момчето, което обичам са на 3000 километра от мен... Единстения начин е да седна на скайп, за да ги чуя. Иначе се виждаме през ваканциите...
И когато се пребера вкъщи пак идват всичките проблеми... :cry: Не знам колко още ще издържа... Той не дава да му се направи забележка... Нали е перфектен... Вече се двоумя дали го обичам или го ненавиждам...
Моля Ви помогнете ми... Не знам към кой да се обърна за помощ... :-#

Благодаря на всички, които прочетоха историята ми до край...

dPa3HuTeJl
09-17-2010, 16:58
Това ми се стори по-скоро като да си излееш душата а не да искаш съвет,нали ? Ние какво да ти кажем .. ? Всички ще започнат да ти казват "Поговори с него" , но съм сигурен че ти вече си говорила със него,или не си ? Ако не си вземи му кажи как се чувстваш пък може и да се промени малко .. успехи ^^

Golqmpi4
09-17-2010, 17:09
Това ми се стори по-скоро като да си излееш душата а не да искаш съвет,нали ? Ние какво да ти кажем .. ? Всички ще започнат да ти казват "Поговори с него" , но съм сигурен че ти вече си говорила със него,или не си ? Ако не си вземи му кажи как се чувстваш пък може и да се промени малко .. успехи ^^

ти си момиче ако беше момче щеше да е друга работа ако се държи така ;) в момента няма кфо да направиш защото си момиче :) сигурен съм , че си говорила много са половината ще кажат поговорете спокойно нещата няма да се оправят така ....

dPa3HuTeJl
09-17-2010, 18:16
Това ми се стори по-скоро като да си излееш душата а не да искаш съвет,нали ? Ние какво да ти кажем .. ? Всички ще започнат да ти казват "Поговори с него" , но съм сигурен че ти вече си говорила със него,или не си ? Ако не си вземи му кажи как се чувстваш пък може и да се промени малко .. успехи ^^

ти си момиче ако беше момче щеше да е друга работа ако се държи така ;) в момента няма кфо да направиш защото си момиче :) сигурен съм , че си говорила много са половината ще кажат поговорете спокойно нещата няма да се оправят така .... Сега няма какво да направи защото е момиче, а кога ще стане момче според теб ? lol

Golqmpi4
09-17-2010, 18:19
Това ми се стори по-скоро като да си излееш душата а не да искаш съвет,нали ? Ние какво да ти кажем .. ? Всички ще започнат да ти казват "Поговори с него" , но съм сигурен че ти вече си говорила със него,или не си ? Ако не си вземи му кажи как се чувстваш пък може и да се промени малко .. успехи ^^

ти си момиче ако беше момче щеше да е друга работа ако се държи така ;) в момента няма кфо да направиш защото си момиче :) сигурен съм , че си говорила много са половината ще кажат поговорете спокойно нещата няма да се оправят така .... Сега няма какво да направи защото е момиче, а кога ще стане момче според теб ? lol

когато поемеш тфа в анала си :smt097 :D

BeezyJey
09-17-2010, 19:22
Офф.. престанете за бога 8-)

Ами виж миличка, случват се такива неща.Няма ли с кого да споделяш тези неща, много ще ти олекне ? :( Помисли, може да е в някакъв супер тежък период. Всичко може да е.. особено сега, когато е криза и родителите са изнервени до краен предел :( . Повярвай ми, намери с кого да споделяш, дори пиши в дневник ако искаш, ще ти стане по-леко. :) Всяка ситуация има и лоша и добра страна. :)

Cveti097
09-17-2010, 20:14
Спокойно всичко. ще се оправи! Ако искаш поговори с майкати, нека тя да му каже как се чувстваш, ако ти вече си се пробвала да говориш с него.

n3ri7ka
09-17-2010, 20:33
Помисли, може да е в някакъв супер тежък период. Всичко може да е.. особено сега, когато е криза и родителите са изнервени до краен предел :(

права си за това с кризата, но не мисля, че постъпва правилно като си изкарва всичко на нея.
най-добре е да говориш с майка ти, тя ще ти помогне. А и брат ти (ако не е много малък) също може да ти помогне. но не притискайте много баща ти- може да се изнерви още повече ако всички му се "нахвърлят". намери начин да му обясниш, че не ти е приятно да се държи така, че си нещастна.все пак той ти е баща и те обича и ще се замисли над думите ти.
Успех, миличка, дано нещата се оправят!

P.S.: колкото до това, че приятелката ти и момчето, което обичаш са далеч- аз съм в абсолютно същото положение. От няколко седмици съм в Англия, а всичките ми приятели са си в BG. С гаджето ми сме заедно вече почти 3 години и страшно много ми липсва, постоянно плача за него.
ако имаш нужда да споделиш нещо, пиши ми на лично, ще се радвам да си пиша с някой, който е в същото положение :))

fuckme
09-18-2010, 07:06
намери с кой да споделяш.ще ти олекне.

mc1
09-22-2010, 22:56
Здравей, имам същия озлобен "пубертет" вкъщи.Симптомите са еднаквни за всичко аз съм виновен, аз съм крив и ако ме няма ще е рай...За съжаление и аз незнам какво да правя дали да го мрзя, както той мене или да не му обръщам внимание.Като в омагьосън кръг се въря и вече се чудя има ли край това мъчение, и обмислям при първа възможност да изчезна.

Smrazqvashta
09-22-2010, 23:17
Насъбрало ти се е доста, мда. Виж родителите често грешат. Но мисля, че както и да те кара да се чувстваш той едвали го прави подсъзнателно.

Greennight
09-23-2010, 06:20
Понякога родителите си изкарват проблемите от работата вкъщи....И баща ми някой път като се върне от работа ядосан и почва да ми се кара за щяло и нещяло например що на бюрото имам боклуци и такива....Кво да ти кажа освен да мълчиш и да слушаш нямаш особен избор,то е все едно да спориш с телевизор,а ако почнеш да му спориш става още по-лош,така че.... :?

Stellsy
09-23-2010, 11:33
Опитай да го игнорираш. Когато майка ми ми се скара за нещо аз винаги мълча и търпя и идва момент когато избухвам и казвам всичко. Единственото спасения /според мен/ е да направиш всички неща които ти е казал... тогава предполагам няма за какво да се хване.

PinkMojo
09-23-2010, 19:48
И моя баща е същият, вика ми за всичко като се прибере от работа, като се обади, че си идва почвам да търча из вкъщи и да оправям всичко, което би го ядосало и въпреки това той пак си намира за нещо да ми скара - просто му е кеф да си изкарва яда върху мене и брат ми, когато всъщност е ядосан за нещо друго
Аз лично почнах да му отговарям и да се защитавам и така малко се пооправи положението, но в някои случаи е просто по-добре да мълчиш и да изпълняваш
Сигурно и на баща ти му трудно, дано скоро свикне с обстановката и се промени :(

SladkaZagadka
09-23-2010, 20:24
И при мен е така : мама бие тате, когато се скарат, дере го, троши чинии, хвърля подаръците му, аз седя в стаята ми и треперя да не ми се скарат - оправям всичко, което ще я ядоса . И мама се заканва на тате , че няма никога да му проговори, прави се на бебе като мълчи като пън . Прави се на интересна, държи се като бебе - дребно, ревливо и отмъстително ...

StopTheViolence
09-24-2010, 07:23
Не прочетох всички коментари, защото нямам време.Съвета, който мисля да ти дам, вероятно няма да се хареса на никой, но е нещо пред нищото, в което се намираш.Това, което написа на нас го напиши в дневник/тетрадка и го остави до компютъра/леглото на вашите или някъде, където баща ти ще го открие.Ако той те обича поне малко, това което чете ще го трогне, но ако се озлоби още повече...можеш единствено да се отнасяш с него както той с теб.Наистина ти съчувствам, въпреки че ситуацията у дома не е по-малко изнервяща от тази у вас.Успех! :)

n3ri7ka
09-24-2010, 09:20
Не прочетох всички коментари, защото нямам време.Съвета, който мисля да ти дам, вероятно няма да се хареса на никой, но е нещо пред нищото, в което се намираш.Това, което написа на нас го напиши в дневник/тетрадка и го остави до компютъра/леглото на вашите или някъде, където баща ти ще го открие.Ако той те обича поне малко, това което чете ще го трогне, но ако се озлоби още повече...можеш единствено да се отнасяш с него както той с теб.Наистина ти съчувствам, въпреки че ситуацията у дома не е по-малко изнервяща от тази у вас.Успех! :)

+1 :)

Golqmpi4
09-24-2010, 09:27
Не прочетох всички коментари, защото нямам време.Съвета, който мисля да ти дам, вероятно няма да се хареса на никой, но е нещо пред нищото, в което се намираш.Това, което написа на нас го напиши в дневник/тетрадка и го остави до компютъра/леглото на вашите или някъде, където баща ти ще го открие.Ако той те обича поне малко, това което чете ще го трогне, но ако се озлоби още повече...можеш единствено да се отнасяш с него както той с теб.Наистина ти съчувствам, въпреки че ситуацията у дома не е по-малко изнервяща от тази у вас.Успех! :)

тфа с дневника беше толкова малоумно много детски си гледала ххаххаха ......

SladkaZagadka
09-24-2010, 16:32
Не прочетох всички коментари, защото нямам време.Съвета, който мисля да ти дам, вероятно няма да се хареса на никой, но е нещо пред нищото, в което се намираш.Това, което написа на нас го напиши в дневник/тетрадка и го остави до компютъра/леглото на вашите или някъде, където баща ти ще го открие.Ако той те обича поне малко, това което чете ще го трогне, но ако се озлоби още повече...можеш единствено да се отнасяш с него както той с теб.Наистина ти съчувствам, въпреки че ситуацията у дома не е по-малко изнервяща от тази у вас.Успех! :)

тфа с дневника беше толкова малоумно много детски си гледала ххаххаха ......

И защо пък да е малоумно? Малоумно ли е да изразяваш чувствата си чрез словото?