PDA

View Full Version : Възможно ли е?



sa6opi4a
09-17-2010, 15:01
От ккато се помня, съм ползвал най-различни продукти за пъпки и черни точки. Никога не е имал ефект, или си е оставоли както преди или е ставало по-лошо. От няколко дена започнах да си мия лицето с розова вода и сякаш вместо да ми помага , става по-лошо? Лицето ми седи по петниво някакво и всякаш ми излезнаха и пъпки от розовата вода? Възможно ли е нищо да не му понася на лицето ми и да трябва да си го оставя без ниаквки грижи? Попринцип не съм имал пъпки по челото от 3-4 месеца, а от 4- дена как ползвам розовоата вода, ми се наду някакъв туч на него и всякаш кожата ми седи по мазна и изкарва всички петна от пъпки и т.н. по наяве?

BrainDamage
09-17-2010, 15:39
Най-добре иди на дерматолог.. може да се поизръсиш малко, ама поне ще си струва и ще получиш съвет от човек, който наистина може да ти каже кое, от къде, как, защо..

bloodyF
09-17-2010, 16:41
да,да,да точно!! И аз съм по същия начин. Имах няколко дребни пъпчици от телефона като говоря и щото ми свърши лосиона и викам с розова вода ще се мажа...и имам чувството че ми излязоха още повече :o :o :o може да не ни понася нещо.. :-o

Minerva
09-17-2010, 16:50
Всеки си е различен. Това, че на някой му влияе розовата вода примерно добре, не значи, че и на твоята кожа ще и е добре с нея. Малко е кофти за финансите, но с тия неща се кара на принципа проба-грешка, докато не откриеш подходящото за теб.

sa6opi4a
09-17-2010, 16:54
На 3 кожни съм ходил, и никога не е имало ефект от нещата им. Както обясних горе, доста съм пробвал, вече 5 години и просто се чудя дали кожата ми просто не понася нищо друго освен вода. ;)

Minerva
09-17-2010, 18:24
Да ти кажа понякога просто има хора на които всичката тая химия с която се мацотим и ни лъжат, че помага не им действа добре. Розовата вода влиза в тва число.Не знам дали знаеш, но в повечето кремове и лосиони за лице има съставки, които е доказано, че предизвикват черни точки примерно (остави рекламите). След като си забелязал, че като нищо не си слагаш ти е по-добре, тогава не се мажи с нищо. Още повече, че си момче, не вярвам да ти е кеф всеки ден да се клепаш пред огледалото. И не се хващай, ако идеш на дерматолог и ти даде да пиеш антибиотици за лицето - само си прецакваш организма!

fenkatakrisi952
09-17-2010, 18:53
Най-добре иди на дерматолог.. може да се поизръсиш малко, ама поне ще си струва и ще получиш съвет от човек, който наистина може да ти каже кое, от къде, как, защо..

+1

BeezyJey
09-17-2010, 19:42
Що не пробваш салицилов спирт ? (само да не съм объркала името :D ) ,много помага. На мен всички по-големички пъпки ми изчезнаха и то за дни.. :) :lol:

fuckme
09-18-2010, 06:58
отиди пак на дермтолог, обясни му, че според теб кожата ти не понася продукти и виж какво ще ти каже той. специалистите са най - доброто решение. :)

nelly46
09-18-2010, 07:33
Отидете на дерматолог най-добре ако имате проблем. Аз имах силно развито акне и ми предписаха едни хапчета Roakutan струваха около 80 лв :shock: , бях в шок но нямаше как мн зле бях :( пих ги 5 месеца , о6те на 4-тата седмица и имаше одивителен резултат :grin: но когато ги пиех не трябваше да ям - яйца,сладко,и пържено (смисал то се яде но по мъничко) сега няма да ви кажа и една пъпчица не вийдам по себе си :-) Консултирайте се с лекар :)

sa6opi4a
09-18-2010, 07:43
Със силицовия спирт освен да гориш пъпките и накрая да исъзнахт, друго не виждам к'во може да ти помогне. Ако отида на дерматолог, са ми ясни, че ще ми препишат друга глупост за мазане. Ходил съм на достатъчно в моята област, не ми се дават 20 лв за да изхаби малко от химикалката си. Това Roakutan изглежда помага, но струва като цяло много пари и то и излесдванията, пък и има странишни ефекти. Аз не съм зле с акнето, пъпка до пъппка, но като ми се се набутат 2 на едната буза, 2 на другата и смятай каква синхроника е. Пък общо взето аз търся най-вече решение за черните точки и разширените пори. Розовоата вода казаха, че помагала за тея пори, но се отказвам от нея. Не искам да стане като маймуна, за д разбера дали наистина ми влияе 100% зле на кожата.

MaLty
09-18-2010, 07:46
Пробвай с хума :)

sa6opi4a
09-18-2010, 07:47
Когато сложа хума, примерно на носа, винаги от долу от 2-те му страни ми се дига по 1 пъпка! НЕ знам защо но е факт!