PDA

View Full Version : Бокс vs Кикбокс в уличния бой!!!!!



swider
09-17-2010, 17:33
Имам един въпрос към вас.Искам да ви питам какво е по добре в уличния бой, бокс или кикбокса. Добре ли е да използваш краката си в уличния бой или е рисковано.Само с ръце по успешно ли ще е.Моля ви отговорете ми на въпроса ми!!!!!!!!!

YVKsport
09-17-2010, 18:17
В уличния бой,ако го изненадаш,хич няма да ти дреме какво си тренирал.Много неща са променливи величини в уличните сбивания.

ZipFail
09-17-2010, 18:18
Когото по го бива - той ще бие ;)

Боксьор тренирал 1 година срещу Кик Бокьор тренирал 10 години...сещаш се кво ще стане :)

Всичко е до човека..

swider
09-17-2010, 18:20
ами рисковано ли е да се ползват краката? И попринцип боксиор срещу кикбоксиор ако са еднакво добри кои ще победи?

Everytime
09-17-2010, 18:23
не можеш да си сигурен кой ще победи .. може боксьора да нокалтира кик боксьора,може пък и да не стигне до него.. нищо не се знае

swider
09-17-2010, 18:26
Благодаря ви на всички за отговорите.И последно кое е по хубаво да се запиша да тренирам ако тренирам за да се науча да се защитавам на улицата?

HHristov
09-17-2010, 19:43
Ще победи този с по-добра психика :)
Сила, техника, бързина са нищо без психика

smeshnik
09-17-2010, 19:47
Maddn3ss, не съм съгласен , че краката са неизползваеми. Наистина високите ритници не са за препоръчване на улицата, но има такива, които могат да решат боя много бързо, а и ако знаеш как да ги използваш можеш да създадеш дистанция и т.н... дълга е темата.

Емо Захариев е наистина голям боец, пожелавам му много титли и победи, с които да ни радва,но при положение,че е граплер и до колкото знам не се е занимавал с бойно изкуство/спорт , което включва крака е малко смешно да го споменаваш и да даваш пример с него. Мога да ти дам безброй примери за големи бойци, които са си спечелили мачовете с нокаути чрез удари с крака било то в главата или в торса.
А пък и да не забравяме, че говорим за уличен бой , който е доста по-различен от ринга :)

Иначе до автора - препоръчвам ти кик бокс, защото дори и да не ги използваш ритниците във всяка ситуация е по-хубаво да ги знаеш нали така? Да използваш добре 4 крайника е доста по-добре от 2?
Ти си знаеш. Успех и което и да избереш няма да сбъркаш.

YVKsport
09-17-2010, 19:49
Благодаря ви на всички за отговорите.И последно кое е по хубаво да се запиша да тренирам ако тренирам за да се науча да се защитавам на улицата?
Първо научи 50м спринт.След това как да избягваш неприятни ситуации.После се запиши на бойно изкуство,щом искаш.Всеки спорт е хубав,макар да не ме влекат бойните.Иначе обичам да гледам бокс.Запиши се бокс :) Успех!

ZipFail
09-18-2010, 01:04
Васе, въпросът е и за какъв стаж говорим...

Щото след 6 месеца тренировки, квото и да тренираш, едва ли ще ти помогне много...ама след 5-10 години вече се вижда кой е боец и кой не :)

Според мен силни ръце и силни крака и по-добре от само силни ръце...

Ако искаш развитие, според мен кик-бокса е по-добрия избор...пък ако искаш да биеш хора на улицата - вземи си бухалка..

CircleOfPain
09-18-2010, 14:17
ще победи бодибилдъра без значение кой е насреща
:razz:

fatrat
09-18-2010, 17:33
зависи.Хай кикове не са препоръчителни.По добре външни лоу-ове и веднага 2 прави и 1 крос! и пак не е сигурно!

plamentigaraa
09-18-2010, 17:53
хахахах бодибилдърите с тия големи бедра на 1 уолкик и са на земята ..

LifeFitness0
09-18-2010, 18:44
Ако си трениран и не се панираш какъвто и да си ще го биеш.
Но иначе принципа е кой ще удари първи. 8)

Bob0
09-18-2010, 23:04
Ако питаш мен по-добре почни да тренираш MMA и няма да имаш никакви проблеми ;]

CircleOfPain
09-19-2010, 09:26
то това е ясно че е най-доброто ама може да няма в града :D
Ако имате муай тай, е по-добро от бока и от кикбокса ;)

Greennight
09-19-2010, 10:37
Зависи,но ако са с еднаква физика според мен кикбоксьора има повече шанс,защото използва и краката си.Но според мен един таекуондист може да бие и боксьора и кикбоксьора,защото те са свикнали да се защитават предимно от кръста нагоре,тоест достатъчно е 1 по-силен удар в капачката,където не е свикнал да се пази,за да го извадиш от строя.

Greennight
09-19-2010, 10:37
Ако питаш мен по-добре почни да тренираш MMA и няма да имаш никакви проблеми ;] Такова въобще има ли в БГ ?

CircleOfPain
09-19-2010, 10:50
Зависи,но ако са с еднаква физика според мен кикбоксьора има повече шанс,защото използва и краката си.Но според мен един таекуондист може да бие и боксьора и кикбоксьора,защото те са свикнали да се защитават предимно от кръста нагоре,тоест достатъчно е 1 по-силен удар в капачката,където не е свикнал да се пази,за да го извадиш от строя.
Таекуондиста ще го яде от 2та :-D
Както и каратиста.
Не може да си пази главата от удари, просто е елементарно.
ММА има в България, тва беше бахти въпроса значи :razz:
Аз самия тренирам ММА пък то даже и цял сайт си има mma-bulgaria . com

Chacho
09-19-2010, 14:32
Ми таекуондиста надали ще си пази капачката по-добре, щото точно той обикновено е сивкнал да се пази от кръста нагоре. В ткд ритници по краката няма в състезание. Но пък е доста по бърз според мен. А нали знаете, че в крайна сметка опира до човека. "Ема ако бяха еднакво добри.." - няма такъв филм. Запиши се на БИ-то, което най-много те влече, а не на това, което си чул, че е "най-силно". Ако искаш ефективно, ходи на Крав Мага, там ще те научат да ги щипеш по топките, да им бъркаш в очите и кво ли не още, но не виждам смисъла в това.

CircleOfPain
09-19-2010, 16:05
^ама това вече го няма в БГ :lol:

Greennight
09-19-2010, 17:01
Ми таекуондиста надали ще си пази капачката по-добре, щото точно той обикновено е сивкнал да се пази от кръста нагоре. В ткд ритници по краката няма в състезание. Но пък е доста по бърз според мен. А нали знаете, че в крайна сметка опира до човека. "Ема ако бяха еднакво добри.." - няма такъв филм. Запиши се на БИ-то, което най-много те влече, а не на това, което си чул, че е "най-силно". Ако искаш ефективно, ходи на Крав Мага, там ще те научат да ги щипеш по топките, да им бъркаш в очите и кво ли не още, но не виждам смисъла в това. Аз като тренирах таекуондо,имаше блокове за нисък ритник,и техники за избягване на удари в капачката,докато при бокса няма как да има такива неща просто защото е забранено да се удря под кръста...

Greennight
09-19-2010, 17:06
А имаше някакво бойно изкуство,в което се бият по някви специални точки и могат да те приспят с 1 удар....Помня,че имаше 1 удар по средата на бедрото дето като те изритат целият крак ти изтръпва,но нз дали в БГ го има аз го гледах по Натионал Гографик и беше в някъв тибетски манастир :lol:

CircleOfPain
09-19-2010, 17:14
ЦиГун :grin: :razz:

yakuza_
09-19-2010, 18:24
Ше победи тоя с тръбата в ръкава. Не мисля, че тема стимулираща/разкриваща насилие извън ринг-а трябва да стой отворена.

Bob0
09-20-2010, 14:44
Ако питаш мен по-добре почни да тренираш MMA и няма да имаш никакви проблеми ;] Такова въобще има ли в БГ ?

ОМГ как да няма бе :D преди да се изцепваш се поинформираи малко поне :D ММА смесени боини изкуства ако и т'ва не знаеш :razz:

petersl55
09-20-2010, 18:15
зависи според много неща..но аз залагам на муай тай :D

:За пича който хвали ТКD : зависи пич дали е light contact или семи или фул..първите 2 използват протектори и не са свикнали на истинската болка така че няма значение дали ше е в капачката или не.също зависи до каква степен си отдаден на даденото бойно-изкуство .. за пример ще дам муай-тая, където в тайланд е традиция още от малки да почват да си каляват краката и лактите като бият в дървета или стени..сметни ако те удри някой такав.ше ти изпотроши всички зъби 8-)

ПП: ОТ боя м/у двама печели 3тия който гледа отстрании се забавлява...за мене боя е адски тъпо нещо и винаги може да бъде избегнат.. ;)

gsh
09-23-2010, 23:45
боксьорът мачка всичко ;d

HandOFDooM
09-24-2010, 21:11
престанете да упорствате тоя въпрос ...
силата е = ТЕХНИКАТА когато уцелиш техниката идва силата - масата по ускорението ...
има такива дето се правят,че дигат по 100 кила на лежанка а немогат и патката да си оцелят и всъщото време каратисти и там подобни с техника и никаква маса удрят 2пъти по-силно
когато имаш техника маста ти е от полза