PDA

View Full Version : Не се държа естествено в училище..



righteous
09-17-2010, 17:03
Добре , миналата година влязах в гимназия и не знам защо бях антипатично настроен към почти всичко и гледах на нещата с огромна доза пeсимизъм.. мислех си само и единствено за стария ми клас .. По цял ден се мъчех да се свързвам с тях както мога ..
Държах се доста хладно и безразлично към съучениците си .. а попринцип не съм такъв човек.. попринцип доста рядко съм сериозен.. имам чувство за хумор и всичко.. но просто в даскало не се получава да сменя "престижа си" на сухар.. винаги когато някой каже нещо и ми идва да кажа нещо комично в ситуацията се сещам , че няма да се получи защото ще е неуместно след като почти не си говорих с тях миналата година камоли да се шегувам.. не знам какво да правя.. мисля си да се преместя в друго даскало и да започна отначало ... и да се държа естествено .. защото все пак в това даскало нещата не потръгнаха и старта беше лош .. Все пак бих оценил съвет..

programings
09-17-2010, 17:08
И в новото даскало ще е така, не се мести! Просто ЗАБРАВИ старият си клас, може да си имал изключително приятни мигови със тях, но те вече са ИСТОРИЯ, това го приеми! Живота продължава, по отношение на даскало и всичко! Запознай се по-добре със съучениците си от новия клас, дръж се ЕСТЕСТВЕНО, както се чустваш, не другаг си! Намери си компания, но преди всичко се дръж ЕСТЕСТВЕНО! :)

kloely
09-17-2010, 17:12
Със сигурност в класа ти има поне един симпатичен и разбран човек. Опитай се да поговориш с него, бъди себе си. Малко по малко и останалите ще свикнат с новото ти държание. Според мен преместването не е решение, защото няма гаранция, че и в новото училище нещо няма да се обърка. Не можеш да бягаш от проблемите си!

KumchoValcho
09-17-2010, 17:15
Значи запомни нещо много важно!
Където и да отидеш, винаги взимаш себе си със себе си 8-)

Т.е. самата ситуация ти си я създал, ако отидеш някъде другаде навярно ще е същото, защото ти самия, моделите ти на мислене и държание са такива. Страх те е да се отпуснеш и да бъдеш себе си. Не го приемай толкова сериозно и разбери, че ще премине и че много хора преминават през това и т.н.

ще ти кажа на мен кое ми помогна, макар че звучи някакво странно.
Да гледаш хубавите неща. В смисъл още на влизане в училище почваш да търсиш хубави неща и да ги коментираш на ум - цвета на стената, нечие яке, чанта, обувки, някое момиче, кожата на някой и т.н. абе всякакви положителни подробности. Това ти подобрява емоциите и се чувстваш по-добре, променяш си отношението към училището, а като се чувстваш добре си и по-отпуснат и т.н. Ставаш по-положителен..
8-)

Пробвай го, ако не помогне - споко, ще се отпуснеш. Важно е да си във хубаво настроение и т.н... :)

MissNothing
09-17-2010, 18:45
просто се отпусни, хората се променят, така че намя да има нищо чак толкова странно. Успеех. :)

Di
09-17-2010, 21:55
ако мислиш,че в новото училище ще имаш по-голям избор,направи го

righteous
09-18-2010, 09:08
Мерси на всички за отговорите , @Di , смятам , че в ново даскало ще мога да се държа нормално .. тук просто имам "имидж" на аутсайдер и каквото и да правя си оставам такъв и всички имат същото впечатление за мен .

chococookie
09-18-2010, 09:42
Ми да си призная, повечето ми приятели са от миналия клас 8-) Или са извън училището даже