PDA

View Full Version : Англиски език помогнете!



mishinka1
09-18-2010, 11:58
Зравеите. Искам да попитам може ли някои да ми обясни кога използваме must и have to и will и be going to също понеже съм ги забравила,а в клас не може да се научи нищо повярвайте ми! :(

Sapunji
09-18-2010, 12:10
Must се ползва когато някои ти заповядва/нарежда да направиш нещо

"You must clean your room......bitch"

Have to се използва когато трябва да направиш нещо но не е задалжително както при Must

"I have to take a shower because Im a hobo."

Will се използва когато си решил че ще направиш нещо в бъдещето

"I will wash my teeth because my breath sticks like shit"

Be going to - не съм много сигорен но мисля че когато някои ти е заповядал да направиш нещо в бъдещето като например

"Im going to suck my own dick because my homeboys told me its cool!"


Това е от мен :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

programings
09-18-2010, 13:09
Като изрежем нецензурните думички и изрази от последното излечение на предишният пост, съм съгласен със него/нея! :)

fluffka1
09-18-2010, 13:22
Must се ползва когато някои ти заповядва/нарежда да направиш нещо

"You must clean your room......bitch"

Have to се използва когато трябва да направиш нещо но не е задалжително както при Must

"I have to take a shower because Im a hobo."

Will се използва когато си решил че ще направиш нещо в бъдещето

"I will wash my teeth because my breath sticks like shit"

Be going to - не съм много сигорен но мисля че когато някои ти е заповядал да направиш нещо в бъдещето като например

"Im going to suck my own dick because my homeboys told me its cool!"


Това е от мен :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: интересни примерчета, хахах. Аз да добавя, че will се използва когато решаваш нещо в момента на говорене. например майка ти ти казва че няма хляб, и ти казваш така ли, ок I will get one from the shop. Апък going to се използва когато вече си запланувал даденото действие, тоест преди майка ти да ти каже че нямате хляб, ти вече си видял че нямате и си решил да отидеш да купиш. тогава става , mum, I am going to get one bread from the shop. Надявам се правиш разликата :)

OneInMillion
09-18-2010, 18:36
must-използва се когато сам смяташ че трябва да направиш нещо-I must buy her a present!
have to-някой ти налага да направиш нещо-Students at school have to wear uniforms!
will-в момента на хрумване например-Look this car i will buy it!
going to-нещо което си планирал или правиш като извод тъй като има някакви доказателства-This woman is going to have a baby! or When i grow up i am going to be a pilot! :-D

mariqanastasova
01-10-2012, 08:49
must-използва се когато сам смяташ че трябва да направиш нещо-I must buy her a present!
have to-някой ти налага да направиш нещо-Students at school have to wear uniforms!
will-в момента на хрумване например-Look this car i will buy it!
going to-нещо което си планирал или правиш като извод тъй като има някакви доказателства-This woman is going to have a baby! or When i grow up i am going to be a pilot! :-D

Не е вярно !must се използва,когато някой друг ти нарежда да направиш нещо , а have to ,когато сам,а си го налагаш т.е ти искаш да го направиш,но не е задължително!

Chacho
01-10-2012, 08:57
Не е вярно !must се използва,когато някой друг ти нарежда да направиш нещо , а have to ,когато сам,а си го налагаш т.е ти искаш да го направиш,но не е задължително!

Пак си отвори учебника.

irrationalDecision
01-10-2012, 10:57
Даааа. Отвори си учебника отново.
И двата глагола изразяват така нареченото задължение, като разликата обаче е в обстоятелствата, които те карат да направиш нещото.When we use "must" it means that a PERSONAL circumstance makes the obligation necessary. When we use "have to" it means that an EXTERNAL circumstance makes the obligation necessary.

I have to arrive at work in time, because my boss is very strict.Тоест стриктността на шефа ти налага да отиваш на работа навреме.
You have to pass your exams with excellent marks , otherwise the university will not accept you. Изискването за отлични оценки за прием е от страна на университета. Тоест външно обстоятелство те кара да изкараш такива.
The office assistant has to send a report to Head Office every week.Управата на фирмата кара секретарката всяка седмица да се отчита с доклад за свършената работа.


Разлика има и при отрицателните им форми.
must not to = prohibited
do not have to = not required

Отделно must се използва и при направата на логически заключения, базирани на опит ,наблюдения и предположения.
There isn't an aircontdition in the living - room. You must be freezing.
His mother must be worried that he comes home too late.
It must be nice to live in Venice.

ex7azy
01-10-2012, 12:07
След като ти обясниха отиди научи и малко български език! :) Англиски???? - пише се с Й!
Според мен тази тема е изчерпана!

Ashenvale
01-10-2012, 12:16
Ми тя е от 2010-та о.о

Fiction7577
01-10-2012, 12:34
Не е вярно !must се използва,когато някой друг ти нарежда да направиш нещо , а have to ,когато сам,а си го налагаш т.е ти искаш да го направиш,но не е задължително!


+1....Така е.

Chacho
01-10-2012, 19:24
Абе как ще е така, не е така! Точно обратното е.

ex7azy
01-10-2012, 19:29
Хорааа... тъпи ли сте или да? Използват се когато някой ни казва и когато ние си го казваме!!

Chacho
01-10-2012, 19:32
must - върешна облигация
have to - външна облигация

OK, кажете ми кои ви звучат по добре:

Вариант А:

1.I have to go to work
2.I must never give up

Вариант Б:

1.I must go to work
2.I have to never give up

RainBerry
01-10-2012, 20:17
От това, което ми е казвала г-жата по английски:

must - когато ти считаш, че трябва да направи нещо или че нещо е важно :

- Когато трябва да се направи нещо с желание от наша страна, така да се каже:
I must go to bed, because I want to get up early. [ тъп пример, но не се сещам]
- Правила или закони, които забраняват направата на нещо.
You must not shout in the library.
You must not talk on the phone, while driving.

have to:

- Когато някой ти нарежда да направиш нещо:
You have to clean your room.
You have to wash the dishes.
You have to wear an uniform at school.
- Когато говорим за минал момент спрямо момента на говорене и в него се е налагало да направим нещо [ past tense] :
I had to walk to school yesterday.
I had to take an examination.

---

must - се използва за изразяване на собствено желание/мнение или за забраняващи правила, и се използва само за present и future tense [ сегашно и бъдеще време], с него не може да се опише действие в минал момент
have to - се използва във всички времена и главно е за извършване на действие под влияние на чужд фактор

Това е, което аз знам по въпроса ;d

fluffy_^
01-10-2012, 20:40
Must се ползва когато някои ти заповядва/нарежда да направиш нещо

"You must clean your room......bitch"

Have to се използва когато трябва да направиш нещо но не е задалжително както при Must

"I have to take a shower because Im a hobo."

Will се използва когато си решил че ще направиш нещо в бъдещето

"I will wash my teeth because my breath sticks like shit"

Be going to - не съм много сигорен но мисля че когато някои ти е заповядал да направиш нещо в бъдещето като например

"Im going to suck my own dick because my homeboys told me its cool!"


Това е от мен :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:D ахахах ! лол ;д

Chacho
01-11-2012, 00:03
be going to се използва за планирано действие в бъдещето.

Colouring
01-11-2012, 14:53
We can use 'must' to show that we are certain something is true. We are making a logical deduction based upon some clear evidence or reason.

There's no heating on. You must be freezing.
You must be worried that she is so late coming home.
I can't remember what I did with it. I must be getting old.
It must be nice to live in Florida.

We also use 'must' to express a strong obligation. When we use 'must' this usually means that some personal circumstance makes the obligation necessary (and the speaker almost certainly agrees with the obligation.)

I must go to bed earlier.
They must do something about it.
You must come and see us some time.
I must say, I don't think you were very nice to him.

We can also use 'have to' to express a strong obligation. When we use 'have to' this usually means that some external circumstance makes the obligation necessary.

I have to arrive at work at 9 sharp. My boss is very strict.
We have to give him our answer today or lose out on the contract.
You have to pass your exams or the university will not accept you.
I have to send a report to Head Office every week.


We can also use ' will have to' to talk about strong obligations. Like 'must' this usually means that that some personal circumstance makes the obligation necessary. (Remember that 'will' is often used to show 'willingness'.)

I'll have to speak to him.
We'll have to have lunch and catch up on all the gossip.
They'll have to do something about it.
I'll have to get back to you on that.
As you can see, the differences between the present forms are sometimes very small and very subtle. However, there is a huge difference in the negative forms.

We use 'mustn't' to express strong obligations NOT to do something.

We mustn't talk about it. It's confidential.
I mustn't eat chocolate. It's bad for me.
You mustn't phone me at work. We aren't allowed personal calls.
They mustn't see us talking or they'll suspect something.

We use 'don't have to' to state that there is NO obligation or necessity.

We don't have to get there on time. The boss is away today.
I don't have to listen to this. I'm leaving.
You don't have to come if you don't want to.
He doesn't have to sign anything if he doesn't want to at this stage.

Тука си е обяснено супер.