PDA

View Full Version : Писна ми от псевдо-гъзари!



Jazzer
09-18-2010, 17:46
В моя град е пълно с млади хора, които искат да причличат на мутри. Мисля, че докато момчетата се опитват да си придадат страшен образ и да причличат на биячи и тузари, а момичетата се кефят на "кучката" като образ, скромната ни държавица няма да я огрее.

Тъй като напоследък доста мисля по този въпрос, искрено се изкефих като попаднах на едно много забавно и подходящо, четиво посветено на гъзарите http://www.izbuhni.com/2010/07/blog-post_19.html

моят призив е:
бъдете себе си

stefity
09-18-2010, 17:56
Я дишай малко, бе...

"Нашата държавица" няма да я огрее и с присъствието на хора с твоите коментари и с твоето хленчене...

Jazzer
09-18-2010, 17:58
Сори, че се припознаваш в текста :)

chococookie
09-18-2010, 18:03
Т'ва бъдете себе си е адското клише..К'во значи бъдете себе си? Всеки си носи маската, кой по-често, кой по-рядко

stefity
09-18-2010, 18:03
Я кажи, ама честно... не мислиш ли, че и сами можем да стигнем до този извод и до тези мисли, които си написал по-горе? И сега кажи, мислиш ли, че тези, които ги знаем тези неща, искаме да продължават да ни ги навират в лицето, а тези, които действително са такива, каквито ти ги описа ще се променят от поредната тема в един тийн форум? От правене на теми и от клиширани фрази тип - "бъдете себе си", държавицата ни (както ти я нарече с това отвратително умалително име..) не се е променила, няма и да се промени дори и още 20 теми да напишеш с подобен текст.

Искаш промяна? Ако наистина я искаш, ще спреш да мрънкаш и да хленчиш по форумите за такава.

Jazzer
09-18-2010, 18:08
:) леле колко злоба на куп. Опс. Съжалявам, че пак използвам клише, ама много злоба в тези българи бе. Сега очаквам вълна от отрицателни мнения. :) Извинявам се за поредното клиш, ама е верно че докато навсякъде гъмжи от омраза.......нататък сами го знете

PinkFloydSound
09-18-2010, 18:09
Супер плоско и неграмотно написан текст. И за секунда не ме накара да се засмея.
А на тебе животът ти е едно клише.

stefity
09-18-2010, 18:16
Личи си колко ти е богат речника, щом успяваш само чрез клишета да изразиш мнението и мислите си... :) Съжалявам те, съжалявам те, защото има толкова много думи в нашия език, той е толкова разнообразен, а ти успяваш да използваш само научените и използваните многократно абзаци, фрази и думи, наречени клишета, вместо да отключиш мозъчето си и да изпъкнеш с малко ум...

Pliok0019
09-18-2010, 18:17
Не знам защо всички станаха хейтъри.

strangler
09-18-2010, 18:36
Всъщност тъжната истина е, че в този преобладаващата част от потребителите на този форум, както и автора на текста са лица до 16 годишна възраст, които нищо не са видяли от трудностите на живота и понеже са прекалено разлигавени сами си намираш хейт-ниша и фундаменталния проблем стават кифлите и гъзетата.

Колкото до фондовата борса е съвсем нормално някой да не знае какво представялва, в това няма нищо лошо. И аз още бъркам нулата и фазата и не мога да посоча 3 реки в Йордания, ама не съм умряла от тъпотия.

SolemnityOfDeath
09-18-2010, 18:39
Не знам защо всички станаха хейтъри.

Модерно е.

Да, има грешки (и то немалко - пич, ако ти си го писал - прегледай текста), но описва стереотип, който е налице. Преповтаря, но има смисъл човека да си изкаже мнението.

Тук обаче се нахвърлихте, все едно ВИЕ сте направили кой знае какво, че той да е този, който е лентяй, а вие сте великите деловодци. :>

Човекът е направил промяна - за себе си. Оттам се 'почва и хич не е малко това, колкото и да го омаловажавате. :)

*приемайки че наистина е направил някаква промяна, а не говори наизуст, защото нещо му е станало неудобно, а самият той действа в избрани ситуации по сходен начин

stefity
09-18-2010, 18:50
Ех... просто винаги ще има различни мнения... :)

chococookie
09-18-2010, 18:53
idk

SolemnityOfDeath
09-18-2010, 18:53
Еми така е.
Има кво да се желае още от текста (доста), но човекът си е в правото да си щрака мнението, нали?

И е по-яко да се заформи няква дискусия около иначе клишираната тема, вместо да се започне поредната хлебарница volume 2343242.

Както казах - въпросът е по-скоро в това дали крадеца не вика 'дръжте крадеца', 'щот съм се нагледал на хора, които недоволстват от нещо, а всъщност биха постъпили по същия начин ако можеха..

stefity
09-18-2010, 18:56
Добре, айде, съгласявам се... Но каква дискусия би могла да се заформи тук? :)

Какво би могло да се каже без да се стигне отново до поредното "хейтване" както каза някой по-нагоре...? По-добре ли щеше да бъде примерно, ако първоначалното ми мнение бе в защита на автора, а тази защита пък да се състои всъщност в "хейтването" на разни други хора, независимо гъзари, мутри кифли и т.н.? Каквото и да бях написала, пак щеше да има някой, който да се товари... :)

w0sh
09-18-2010, 19:01
Добре че имаме такива борци за справедливост, които доказват, че дори неграмотното перо е по-силно от меча.

Punk
09-18-2010, 21:53
:) леле колко злоба на куп. Опс. Съжалявам, че пак използвам клише, ама много злоба в тези българи бе. Сега очаквам вълна от отрицателни мнения. :) Извинявам се за поредното клиш, ама е верно че докато навсякъде гъмжи от омраза.......нататък сами го знете

Затова се изнесох от тази държава =)

ArrowsOfDeath
09-18-2010, 23:35
моят призив е:
бъдете себе си

Ами ако това са си те? Какво да правят тогава? 8-)

EarthShaker
09-19-2010, 11:48
много тарикатско плюене по улицата, прекарвайки тънка струйка слюнка през предните си зъбки, която хвърчи на далеч и издава звук „цстт”

:lol:

Whoopdedoo
09-19-2010, 14:30
Само на мен ли ми е смешно, когато някой, който е направил цяла тема за оплюване на някаква част от обществото и държавата като цяло, впоследствие се оплаква, че другите били злобни?
трагично е направо

FockidyFockFock
09-19-2010, 16:37
'Ма верно, що хейтвате толкова много, ахахах... Ебати неприятелите сте.


Щом са ПСЕВДО, какво те бърка?

А статията опитах да я прочета, но ми заприлича на скеч на Комиците. Не успях.


Цсст. 8-)

Bukmopu
09-19-2010, 16:49
Само на мен ли ми е смешно, когато някой, който е направил цяла тема за оплюване на някаква част от обществото и държавата като цяло, впоследствие се оплаква, че другите били злобни?

+1 :P Помислих си го същото.

EarthShaker
09-19-2010, 16:56
Цсст. 8-)

Цстт* 8-)


тая дума ГЪЗАР винаги ми е била любима..