PDA

View Full Version : Костенурки О.о



lazy2
09-18-2010, 21:03
Хейй,кфо става... :D
Някой случайно да знае водните костенурки,освен,че могат да се намерят във почти всеки зоомагазин,какви пари са средно?
Мерси предварително ;))

w0sh
09-18-2010, 21:09
Като по-малък имах, но им се пръснаха главите и мозъците им плуваха в аквариума.

Травмиращ спомен.

lazy2
09-18-2010, 21:11
омгг....и все пак какви пари са ..?

Punk
09-18-2010, 22:49
Знам ,че червенобузите костенурки са на сравнително ниска цена. Стават доста големички. Обаче не са ми особено приятни :D . Една приятелка ми беше дала 1 аквариум с две червенобузи, защото заминаваше за 2 седмици и 1во аквариума се цапаше супер бързо и много често трябваше да го мия и 2ро хапят.....

mecheeeee
09-18-2010, 23:15
1во аквариума се цапаше супер бързо и много често трябваше да го мия и 2ро хапят.....

1. всяко животно иска грижи
2. Ако се храни само с месо , много ясно че ще хапе... моята никога не е хапала :)

Цената на костенурката е 10-12лв ... но ще ти трябват минимум още 30-40лв за аквариум , нагревател , лампа с UV лъчи .... може по нататък и филтър да си вземеш ... но в началото няма да ти е нужен чак толкова :)

по-добре от началото вземи по-голаям аквариум защото ако вземеш малък след 1 година ще трябва да го сменяш...
ето примерен аквариум http://forum.zoomania.org/download/file.php?id=14800

ЗАДЪБЖИТЕЛНО трябва да има "островче" в аквариума ... където да излиза и да се пече на лампата

водата в аквариума трябва да е 2 пъти дължината на корубката (черупката)

докато са малки се хранят 2-3 пъти на ден ... а като пораснат (към 3 г.) - 1 път дневно ... трябва да е разнообразна храната ... но като за начало им вземай от готовите храни - скариди , черен дроб на гранули... витамини...

Мъжките стават към 20 см ... а женските - 30 .... но това е към 10тата им година

Докато са малки неможе да се различи пола им

ммммм мисля ,че това и ной-важното като за начало ... а иначе преди да си вземеш животинче(та) реши дали наистина искаш ... защото ако мислиш да си го вземеш така от любопитство и да го зае*еш на втория месец , по-добре не си вземай !

Също така преди да си вземеш костенурка прочети това !

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D 1%83%D0%B7%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0 %BD%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%B0

Както и всичко ПОНЕ от първа страница :)

http://www.google.bg/search?hl=bg&client=firefox-a&hs=y2Q&rls=org.mozilla%3Aen-GB%3Aofficial&q=%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B1 %D1%83%D0%B7%D0%B8+%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5% D0%BD%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%B8&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=[/url] :)

Punk
09-18-2010, 23:25
@mecheeee Естествено,че всяко животно иска грижи и внимание.Много искам куче,но знам ,че не мога да се грижа за него тъй като рядко съм си в къщи затова и нямам такова . Аз подметнах това за миенето за да си вземе сметка човека, че не може да ги оставиш 2 седмици примерно без да ги чистиш. На мен ми беше доста трудно , защото водя натоварен живот. Иначе ги храних с някакви скариди май :D

mecheeeee
09-18-2010, 23:37
Амии... виж сега :D
през лятото ,когато времето е горещо водата често трябва да с сменя - през 2-3 дни .... защото след 4-5-6 започва да мирише ... , но както казах това е ... даже не през цялото лято , ами когато е 35-40° .. вкъщи понеже климатика денонощно е включен нямам такъв проблем ... и водата няма нужда да я сменям често... да кажем на седмица веднъж .... дори и на 10 дена ... :)


сега за храната :D скаридите не са подходяща храна .... но за първата и втората година е добре ... ако се редуват с дроб и витамини

след това трябва да си спре или поне намали .... най-добре да си храни с месо без мазнини ... риба .... черен дроб - той е много полезен за тях ... не не става да се храни само с дроб ... трябва разнообразие :)

Punk
09-18-2010, 23:43
Хмм на тия където аз ги гледах след 3-4 дена започваше така да вони ,че ако не ги изчистя не можеше да си седя в хола 8-)

PainMonopoly
09-19-2010, 00:04
Като по-малък имах, но им се пръснаха главите и мозъците им плуваха в аквариума.

Травмиращ спомен.Как става така, че една костенурка да седи седи и да и се пръсне главата? :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-19-2010, 04:11
1 съвет, НЕ СИ ВЗИМАЙ! .... не миришат добре, и освен това трябва да им се сменя водата все по често като започнат да растат ..

w0sh
09-19-2010, 10:14
Като по-малък имах, но им се пръснаха главите и мозъците им плуваха в аквариума.

Травмиращ спомен.Как става така, че една костенурка да седи седи и да и се пръсне главата? :D

Абе няква болест дето им се увеличава налягането в кратуните.

mecheeeee
09-19-2010, 10:17
a[N]D[i]T[k]a]1 съвет, НЕ СИ ВЗИМАЙ! .... не миришат добре, и освен това трябва да им се сменя водата все по често като започнат да растат ..


По тая логика никой не трябва да си взема и куче , защото всеки ден трябва да се разхожда .... нито котка , защото всеки ден трябва да им се чисти тоалетната ....нито папагали, канарчета , морски свинчета , хамстери , мишки .... :shock:

P.S. Само от любопитство .... ти имаш ли домашен любимец ??