PDA

View Full Version : След бръснене, по-видими косми?



sa6opi4a
09-19-2010, 11:02
Значи, след като се обръсна (за лицето става въпрос) космите ми остават доста видими. Използвам хубава паста на жилет и бикче с 3 ножчета за 2 лв... от месеци съм така, но не ползвам одеколон от 1 години (излизаха ми пъпки от него). След като се обръсня на мен космите ми се личат доста... като ги погледна от близко се виждат как леко старчат но не мога да ги отрежа с ножчета. Като видя приятелите, след бръснене едва се виждат тяхните на някой направо са като бебета след бръснене. Та се чудех как да оправим мойте? Да не би да е заради това че съм спрял да слагам одеколон след бръснене или?

mArMaLaDkA
09-19-2010, 11:31
Одеколона е за да ти се успокои кожата след бръснене, а не да ти забави растежа на косъмчетата(поне обикновения). Или бръсначката ти се е изтъпила, и/или просто брадата ти е по-гъста и твърда, отколкото на другарчетата. И принципно, като не се бръснеш на контра, косъмчетата си стоят леко наболи.

anonymous708973
09-19-2010, 11:32
Сменяй си самобръсначката по-често и слагай кремче за омекотяване на кожата.

Ще питам моя кво точно използва, че дето викаш като се обръсне и му е като бебешко дупе кожата :)

sa6opi4a
09-19-2010, 11:43
Със сигурност космите ми са по-дебели! като ги видя отблизо, са бая едри, особено тея на брадичката. Бръснача го ползвам по 3-4 пъти. Все пак това са 2 лв. Не мога да си позволявам на бръснене по нов. Както казах, пастата за бръснене хубава и нова от жилет, пък да ползвам от онези гелове дето ги дават, някак си не вървят много при мен и ме боли докато се бръсна. То дори ме боли когато съм с пастата, но с гела е по - гадно. Попринцип си затоплям хубаво кожата преди бръснене под душа, но след 3-4 дена оставяне на брада, боли като се бръсна. Просто космите са твърди и трудно се режат.... не знам к'во да направя за да подобря нещата... Все пак не вярвам на момичетата да им харесва такъв таралеж. ;)

Питай, дайте мненията тука, да оправим тия твърди и дебели косми.

tuzaro
09-19-2010, 12:01
то е нормално като не се бръснеш 3-4 дена после да ти е по трудно, бръсни се всеки ден и си земи няква самобръсначка жилет. То по принцип не може да не си личи че имаш брада, мъж без брада къв мъж е майна

Minerva
09-19-2010, 12:31
Нищо ти няма, не се притеснявай излишно. Мъж си все пак - нормално е. Има някои с по-тънки косми и бради, други още на тия години не са се развили напълно - различно е, но по-добре твоя случай. Че аз имам колеги, дето още не им никне като хората брадата и е голям смях :D

sa6opi4a
09-19-2010, 15:04
Ех тая работа. Явно нема се оправя. Е , сами знаете, че е много по-добре с гладко личице. Познавма ебаси брадите и като се обръснат са като бебешки гъз. Явно космите ми са по-дебели и черни, заради това така се получава при мен, по-видимо. Кактко и да е. Явно няма оправия. :) На 21 съм впрочем, ако сте се чудили.

scanadal
09-19-2010, 16:17
Ами оставяй си леко набола брада,секси е определено :grin: