PDA

View Full Version : Брекети или шини?



lolssie
09-19-2010, 15:59
Аз съм на 14 години.. Момиче съм. Преди около 1.5 година си сложих шини и на горните и на долните зъби. Носех ги но не много често, предимно вечер.. промяната е минимална :( Долните ми зъби са много по-криви от горните затова наблягам да нося повече долните шини.. Днес се замислих и реших, че немога повече така.. ИСКАМ ПРАВИ ЗЪБИ! Кажете ми дали мога да нося брекети на долните зъби само? и на горните да продължа да нося скобите? съжелявам ако темата е пускана вече обаче никаде не намерих подобна.. моля помогнете ми :(

MotherfuckinFreak
09-19-2010, 17:21
Здрасти, аз също съм на 14.
Имах твоя проблем. Преди носих така наречените скоби, само че не ги носих особено, както ти. Но ми бяха само отгоре, понеже имам проблем само със захапката, не със зъбите. Миналият октомври ми сложиха брекети. Не е толкова зле да ти кажа. Отначалото е много гадно, но само за 1-2 седмици докато свикнеш с тях. Даже, аз още не съм ги свалила де, но някъде януари ще ми ги махнат и чак не ми се иска.
По-добре носи брекети и горе и долу, по-добре е отколкото шини.
А и резултатите са по-бързи и определено по-добри.
Това е от мен. Чаоо :)

LifeFitness0
09-19-2010, 20:31
Естествено ,че брекети-нито мислиш кога да ги махаш,кога да ги сваляш,а и резултатите са по бързи и ефикасни. :)

MiglenaMitkova
09-22-2010, 13:11
ами,аз до тази година бях с брекети.Зъбите ми наистина доста се изправиха.Носих ги 2 години,но разликата е огромна. :grin: Гадното обаче е,че докъто си с брекети не можеш да ги свалиш,когато си миеш зъбите,и когато ти ги махнат зъбите ти са по-жълти. :(

cvetitoyoy
10-05-2010, 20:41
аз също съм на 14 :D като много малка съм носила шини и имаше ефект , но след 3-4 години зъбите ми пак се върнаха на старите си места :-x тази година свалих брекети които носих 3 години и половина -много е гадно . Ако имаш нерви и търпение сложи брекети!

DarkTemplar
10-06-2010, 10:18
Брекетите са далеч по-ефикасни от обикновените шини.