PDA

View Full Version : Гинекомастия+снимки



kireca
09-19-2010, 16:39
Здравейте , някой от вас гледат тази тема само заради снимките (предполагам) , но забелязах , че имам този проблем от около 2 години и много се притеснявам от него , всеки ден когато излизам от вкъщи си обличам ризи и всякакви горини неща само и само да прикрия тази ужасна болест , моля помогнете ми и кажете ми как да я премахна , но не и чрез оперативен път , ако може някакъв друг начин ето и снимки:
1. http://www.prikachi.com/images/346/2519346J.jpg
2. http://www.prikachi.com/images/347/2519347x.jpg

Щом се престрашавам да сложа снимки , значи проблемът ми е доста голям , моля без подигравки и други подобни , моля ви помогнете ми :(

Greennight
09-19-2010, 17:18
Нз брат не мога да ти помогна,но мога да те успокоя,не е толкова зле,виждал съм снимки на много по-лош случай....

ImmortalSportFreak
09-19-2010, 17:29
Прочети това http://www.gynecomastia-bg.com/ и естествено преди използването на тези медикаменти се консултирай с лекар.Успех. :)

kireca
09-19-2010, 17:32
Видях го ама не ми се чете толкова много :D

maksimal
09-19-2010, 17:38
Брато много лошо :( Незнам немога да ти помогна освен да те утеша, че има и по лоши случаи. Защо не се обърнеш към личния си...

ImmortalSportFreak
09-19-2010, 17:40
Видях го ама не ми се чете толкова много :D
Тука вече не мога да ти помогна,мързелът за разлика от гинекомастията няма лек. 8-)

Обърни се към личния си лекар тогава. ;)

kireca
09-19-2010, 17:44
Срам ме е :booooomb:

ImmortalSportFreak
09-19-2010, 17:53
Няма от какво да те е срам.На лекаря това му е работата-да те прегледа,да разбере какъв е проблемът и да го решите.Стегни се и споко. ;)

StolenBliss
09-19-2010, 18:34
Абе няма какво да те е срам! Отиваш и той ще ти каже какво да направиш

mehasnoname
09-19-2010, 18:38
брат , тичай при личния , защото ако е все още е в ранен стадии може да ти помогне и без оперативна намеса. И аз го имам , при мен е по-лек случай понеже спортувам активно от доста време и понякога ореолите ми са с по-голям диаметър , но имам мазно под тях . Тоест това което се опитвам е чрез дигане на голями тежести и сваляне на мазнини да увелича производството на тестостерон и намаля ароматизацията на естрогена. Абе наркатко без много обяснения.


ЯЖ МЕСО и ДИГАЙ ТЕЖКО. 100% ще има подобрение. :)

amk933
09-19-2010, 18:40
Гинекомастията се лекува с операция в 90% от случаите.
Трябва да направиш следното:
Отиваш при ДЖП–то и искаш талон за ендокринолог. Това е доктор, който се занимава с хормоните и всякакви жлези на прост език казано, а гинекомастията в голяма част от случаите се дължи точно на хормони. Той ще ти каже дали ще стане с лекарства или не и, ако не при кога да отидеш за операция. Тази хирургическа интервенция се води за лека и се състои в премахването на млечната жлеза.

Заминавай на лекар и стига си се излагал. Момче си, не момиче...от какво те е страх? Ендокринологът вижда такива неща (че и в пъти по-зле от теб) всеки ден. Стига си се шашкал.

Успех. ;)

ameli
09-19-2010, 18:55
Не те е срам от нас, които не можем да помогнем, а от човек, който се занимава с това :? Срам, страх.. забрави ги. Ако искаш да се оправяш отивай на лекар :)

Waterpolo1997
09-19-2010, 19:06
Аз имам същия случей,но когато се изкъпя и ми се оправят :D.Това гинекомастия ли е.

mehasnoname
09-19-2010, 19:26
Аз имам същия случей,но когато се изкъпя и ми се оправят :D.Това гинекомастия ли е.

Зависи , какво разбираш под 'оправят.' Просто настръхват, а и си все още много малък , нормално е да имаш хормонален дисбаланс. Или просто са подпухнали малко , ако е нещо по-пошо , започвай да тренираш , ако много се притесняваш , бягай и ти при личниа . :)

LifeFitness0
09-19-2010, 19:28
Мисля че си е баш гинекомастия и освен да отидеш ма доктор,друго не можеш да направиш. :)

Smrazqvashta
09-19-2010, 20:44
Хем това те притеснява много, хем те подтиска, хем не го желаеш и в същото време те мързи да прочетеш една статия и се срамуваш да отидеш при личният си лекар? Ако искаш да си помогнеш трябва да преодолееш всичко това, с вълшебни приказки и с утехи от форумци не става.

gynecomastia
09-20-2010, 17:01
Здравейте , някой от вас гледат тази тема само заради снимките (предполагам) , но забелязах , че имам този проблем от около 2 години и много се притеснявам от него , всеки ден когато излизам от вкъщи си обличам ризи и всякакви горини неща само и само да прикрия тази ужасна болест , моля помогнете ми и кажете ми как да я премахна , но не и чрез оперативен път , ако може някакъв друг начин ето и снимки:
1. http://www.prikachi.com/images/346/2519346J.jpg
2. http://www.prikachi.com/images/347/2519347x.jpg

Щом се престрашавам да сложа снимки , значи проблемът ми е доста голям , моля без подигравки и други подобни , моля ви помогнете ми :(

Имаш доста ясно изразена гинекомастия. Наистина трябва да отидеш и да си излседваш хормоните. Имаш доста подкожни мазнини и малко мускули, това говори за лошо съотношение мъжки/женски хормони.
Прочети www.gynecomastiq-bg.com , там ще откриеш МНОГО отговори!!! Обещавам ти да е най-полезното нещо за теб, което си чел през последните години!

MissNothing
09-20-2010, 18:23
Абе момче, срам те е да попиташ момиче за нещо, срам те е да отидеш пир лични си лекар, при положение, че това му е работата? Мъриз те да прочетеш статия за това, което ти има? Ами тогава ще си седиш с проблема. :?

ri41
09-21-2010, 13:27
от 2-та снимка виждам, че си пълничак ако отслабнеш предполагам ще се приберат и прави лицеви опори+ тва в моя клас имаше едно момче което беше много по-зле и си ходеше спокойно, хич не му пукаше :)

buba_strelec
09-22-2010, 22:04
при мен се появиха когато бях на 14-15 .Първо на едното зърно , после и на другото.До колкото знам това става , когато част от андрогените се превърнат в естрогени(от мъжки в женски хормони) . Разрових се в нета и прочетох , че гинекомастията се проявява при липса на цинк в организма.През пубертета количеството на цинк рязко намалява и това е причина за заболяването.Взех си цинк по 15мг , вземам по едно на ден след хранене и мога да ти кажа , че има ОГРОМЕН успех :) мастната тъкан под зърната значително намаля и продължава да намалява . Наистина е много кофти като трябва да се събличаш и да се срамуваш от това :o

Sisi7u
09-24-2010, 16:48
не ти се чете ...

ето ще извадя най - важното от този текст >> http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=3757&sid=426d90f8a585098380e7647b34636913

Преди около 3 години започнах да се интерасувам от заболяването ми и от начините за неговото излекуване. Разбрах, че заболяването се казва гинекомастия и се премахва само чрез операция. Операцията се извършва от пластичен хирург и се консултирах с 3 специалиста. За тях бях чел най-много и реших да си избера един от тях. Интересното беше, че и тримата ми предложиха различен вариант за отстраняването на моят проблем. ; )

FuckedUp
09-24-2010, 22:50
Мисля че си е баш гинекомастия и освен да отидеш ма доктор,друго не можеш да направиш. :)

ltoy
09-25-2010, 21:53
Определно имаш гинекомастия преди време бях много притеснен защото мислех,че и аз имах обиколих сички сайтове и научих много,след това за да съм сигурен отидох при личния тя каза ме провери и каза че нищо нередно не вижда и нищо не напипва.Все пак за да съм спокоен я помолих да ме прати някъде за проверка прати ме на ехография доктора там ми каза,че всичко е наред.Все пак от сайтовете научих това трябва да свалиш и да заякнеш и НАЙ-ВАЖНОТО да идеш на лекар.Нормално е да има лека дисфункция през пубертета,но ВИНАГИ трябва да се проверя.При мен имаше само леко подуване от лявата страна и нищо не личи но го усештах и отидох.Направи същото!

kamennn
10-03-2010, 20:14
Написах един доста дълъг отговор на момчето, но нещо не го виждам. Не знам дали чака модерация или не съм натиснал където трябва, но на кратко:
Нито един неопаративен метод няма ефект. Нито един неоперативен метод няма дори миниален ефект. Всеки неоперативен метод води до 0 /нулев/ ефект.
Общопрактикуващите лекари не са запознати със заболяването и казават, от възрастта е ще е отмине. Не е от възрастта, няма да отмине.
Операцията е протича много леко с минимален дискомфорт, и ако случите на анестезиолог, на какъвто случих аз, операция въобще няма да има - затваряш си очите за 2 секунди, отвяряш ги и всичко е приключило.
Последен съвет - опитен хирург задължително със специалност по пластична хирургия.

kakkkkkk
10-03-2010, 23:45
Няма от какво да се притесняваш а отиваи на лекар. Както ти казаха повечето ,операция е решението.Вече техниката е на високо ниво и има много специалсти.. не вярвам белезите ,които остават да са грозни ..така че смело напред .

amk933
10-04-2010, 13:15
Написах един доста дълъг отговор на момчето, но нещо не го виждам. Не знам дали чака модерация или не съм натиснал където трябва, но на кратко:
Нито един неопаративен метод няма ефект. Нито един неоперативен метод няма дори миниален ефект. Всеки неоперативен метод води до 0 /нулев/ ефект.
Общопрактикуващите лекари не са запознати със заболяването и казават, от възрастта е ще е отмине. Не е от възрастта, няма да отмине.
Операцията е протича много леко с минимален дискомфорт, и ако случите на анестезиолог, на какъвто случих аз, операция въобще няма да има - затваряш си очите за 2 секунди, отвяряш ги и всичко е приключило.
Последен съвет - опитен хирург задължително със специалност по пластична хирургия.

Хирургът може и да е гръден. Млечните жлези даже са повече в този сектор.

Някой питаше за разреза...мен не са ме оперирали, защото нямам прболема, но от приятели (хирурзи, доктори, етц) знам, че се прави разрез покрай аеореолата (ако е достатъчно голяма) и не си личи след това. ;)

И още нещо...това че гинекомастията отминава след време НЕ Е мит, стига да се дължи на хормонален дисбаланс през пубертета. Този дисбаланс, обаче, не си ли влезе в нормите сам в рамките на 6-12 месеца, си е гинекомастия, налагаща операция.

7227
10-06-2010, 18:15
Защо просто не отидеш на лекар докато е време?

batkodoki
10-08-2010, 00:02
Определно имаш гинекомастия преди време бях много притеснен защото мислех,че и аз имах обиколих сички сайтове и научих много,след това за да съм сигурен отидох при личния тя каза ме провери и каза че нищо нередно не вижда и нищо не напипва.Все пак за да съм спокоен я помолих да ме прати някъде за проверка прати ме на ехография доктора там ми каза,че всичко е наред.Все пак от сайтовете научих това трябва да свалиш и да заякнеш и НАЙ-ВАЖНОТО да идеш на лекар.Нормално е да има лека дисфункция през пубертета,но ВИНАГИ трябва да се проверя.При мен имаше само леко подуване от лявата страна и нищо не личи но го усештах и отидох.Направи същото!

ах...

ДВЕ страници. все от "много разбиращи и знаещи".....защо ли всеки конкретен случай при тях има различен изход?!


при цялото това писане някой да се беше сетил поне да попита за ВЪЗРАСТ на респондента преди да дава идиотски съвети?!!!

kireca
10-08-2010, 07:23
На 14 съм и това няма никакво значение....

kireca
10-10-2010, 09:40
според мен...

kireca
01-22-2011, 18:09
Този дисбаланс, обаче, не си ли влезе в нормите сам в рамките на 6-12 месеца, си е гинекомастия, налагаща операция.

6-12 месеца ... иха та аз имам този проблем от повече от 4 години ... преди 4г когато се събличахме да играем мач ми викаха че съм имал големи цици...

Hassell
01-22-2011, 18:19
До ся да беше оправил проблема.

kireca
01-22-2011, 18:22
офф немога да отида на лекар и не ме е срам от него разберете , срам ме е от майками незнам защо! И вместо да пишете безмислени коментари ми помогнете !!!!!!!

gynecomastia
01-23-2011, 07:37
Защо те е срам от нея, да не ти намеква нещо или да те натиска да спортуваш и да си оправяш фигурата...?! Срама няма как да ти го премахнем. Най-добре седни с майка си и си поговорете сериозно за проблема ти!

Hassell
01-23-2011, 08:56
Абе пич, ще ти се скарам най-накрая, чак ме ядоса.

Какво трябва да направим ние бе, мойто момче? Да хванем ножицата и бръснарското ножче и да ти дойдем на свиждане и да ти отстраним проблема ли?

Ми като те е срам да кажеш на собствената си майка или баща, стой си така винаги, да те видя лятото кво ще правиш и дали ще те е по-малко срам.

Аре заминавай на лекар, само пищите по форумите, а не се грижите за собственото си здраве. Има къде, къде по-трудни проблеми за решаване, ти за някви мазнинки, образуващи ти цицки, се притесняваш да кажеш на ваще. Стегни се бе, мой, моля те...

kireca
01-23-2011, 12:04
става въпрос че найками знае че имам тва ама незнае че е болест ...

JeanClaudeVanDamme
01-23-2011, 18:47
Няма абсолютно никакъв начин по който този форум(както и всеки друг форум)може да ти помогне,просто тва в нета не става разбери! Няма начин! Начина е само да отидеш на доктор,той да ти каже какво да правиш!

Hassell
01-23-2011, 19:25
става въпрос че найками знае че имам тва ама незнае че е болест ...

Болест...

Ракът е болест, Хепатитът е болест.

Отивай да те оперират и ще си нов след 2 седмици. Не е страшно, а ще изглеждаш и добре след това, малко тренировки няма да са ти излишни.

Viche
01-25-2011, 20:45
Иди на доктор,ние не можем да ти помогнем..

kireca
02-29-2012, 09:58
Ходих на доктор , 1 месец и кусур по изследвания , във точно преди 1 седмица в срядa ами направиха операция , в петък ще ми махат конците , нямам търпение да заздравее всичко и да мога да ходя по тениска (party)

exsteen
03-04-2012, 08:03
Я разкажи подробно всичко.И ако не е проблем, пусни и снимки, ще стане много полезна тема за всички които имат такъв проблем.

kireca
03-04-2012, 08:40
Няма как да пусна снимки сега , защото още съм с превръзки и какво точно искаш да знаеш ? А тези които имат този проблем се броят на пръсти , така че едва ли ще е полезна тема..

exsteen
03-04-2012, 11:56
Е, след като свалиш превръзките... конците не ме вълнуват :)
Интересно ми е всичко около самата операция, какви изследвания ти правиха, направления какви ти дадоха, после в коя болница се оперира, какво се случи преди, по време и след операцията.На снимките искам да видя как е станало след операцията.
А иначе с тоя проблем сме мнооого хора, на някои като мене така и не им мина след пубертета.Но малко хора се осмеляват да го обсъждат.Ако изпълниш молбата ми, ще помогнеш много и на мене и на другите, за да знаем какво представлява една операция, да видим колко е страшно и да действаме и ние :)

kireca
03-04-2012, 13:38
Еми братле , не е кой знае какъв героизъм... да се престрашиш на 1 операцийка , както споменах по-горе , единственият ми проблем беше споделянето с майка ми..
За изследванията да ти кажа ми направиха , може би 90% от това което съществува в България , смисъл докторът е един от най-добрите хирурзи в цяла България. Д-р Иван Толеков , от град Велико Търново , той е хирург и ми е правил и други операции , и мога да ти кажа , че никой от пациентите му няма оплакване от него , включително и АЗ ! Много е стриктен и изследва АБСОЛЮТНО всичко , до най-малката подробност. Не мога да ти ги изредя всички , но някой са : Хормонални , на ехография ме прати , педиатър , туморни изследвания , всичко там в кръвта , захар - махар , холестероли , а бе всичко , всичко , направления нали ти казах , ехограф , педиатър , там още 1-2 имаше ама не си ги спомням в момента. Във Велико Търновската болница (новата). Преди операцията обаче , около 2-3 седмици пих 1 лекарство , което не ми помогна , смисъл нямаше смаляване и доктора каза , че вече трябва да се направи операция , проблемът не е само пластичен , ами след време може да увреди половата система и т.н. По време на операцията не мога да ти кажа какво е станало :D бях под пълна упойка , операцията продължи 2 часа. Снимки , може би утре ще ми махат окончателно превръзките , но така , като ми махаха конците и като ми сменяха превръзки на няколко пъти , да ти кажа , ефекта е ОГРОМЕН , аз така хвърлих бегъл поглед , просто няма нищо общо с преди , вече се чувствам като нов човек. Когато махнат превръзките , ще снимам и ще ви покажа ;)


Ами това е общо взето , ако има нещо друго питай , с радост ще ти отговоря :)

exsteen
03-04-2012, 14:11
Ами... засега не ми хрумва какво да питам.Мене ме пратиха при ендокринолог, той ме прати на кръвни изследвания и скенер на китарата, да види дали не се касае за доброкачествен тумор в мозъка, който също предизвиквал такъв ефект, но вътре намериха само паяжина, две гайки и нещо което се движи в кръг с голяма скорост... май е съчма :)
С две думи, при мене няма някакво съпровождащо заболяване, кръвната ми картина също е в ред, само може би цинк ми липсва, но за това нямало сигурно изследване все още, та не ми препоръча да пия.Прати ме вкъщи и ме накара да отида за повторни изследвания след "известно време".С това и е приключило засега всичко, но понеже не ме кефи да имам щръкнали зърна ще търся и аз някакво решение.Дотогава ще чакам снимките с нетърпение...
Хайде, леко оздравяване ти желая.

kireca
03-04-2012, 14:59
Мерси пич , ако те е страх от операцията си мисли , как ще се чувстваш след нея , смисъл , ще можеш да ходиш по тениска , ще можеш да ходиш спокойно по плажа , няма да те е срам да ходиш на басейн с приятели , аз така се успокоявах и накрая когато ми казаха айде Кирил ти си и аз бях толкова доволен , че нямаш си на представа , има обаче малко болки , първите 3 дена в болницата , когато имаш дренажи по себе си , после всичко отшумява бро ;)

kireca
03-12-2012, 07:25
Както пожелахте , направих снимки преди и след операцията. Ако искате да ги видите , качил съм ги в новата тема всичко за гинекомастията , задавайте ми въпроси там , с радост ще ви отговоря :)

Anonymous745
08-20-2012, 22:41
човек тия снимки ме плашат :S аз са имам на едната гърда едно малко топче ама не си личи просто го напипах :S и се исплаших много като виждам някви болести тука ;(