PDA

View Full Version : Как да отслабна?



MeLikesPie
09-19-2010, 18:29
Аз имам наднормено тегло и искам да отслабна, но не искам да си навредя на здравето. Висока съм 164 см, 66 кг съм.
Искам да отслабна доста (десетина кила) за 8-9 месеца. Дано да е възможно. Не искам 5-дневна диета с йо-йо ефект, а постоянна диета с упражнения, може би.
Мола ви, помогнете ми. Благодаря предварително :)

Dian4ety
09-19-2010, 18:39
Храни се по 5 пъти на ден с малки порций примерно мюсли, ако си навънка може Корни ама с ядки, някой плод, за вечеря увас може варени картофи и така ще си отслабнеш доволно. :)

Infinity
09-19-2010, 18:54
Задължително си изгради режим , който включва поне 4 хранения.
Целта на многократното хранене е приема на храна да бъда в малки количества. Така се поддържа бърз метаболизъм и те би трябвало да огладяваш " зверски ". Закуската трябва да ти е най-стабилното хранене.
Обяда може да ти включва пилешко месо / риба с пресни зеленчуци.
Следобяд можеш да си пахнеш някой плод.
Чаша нискомаслено прясно мляко , също е вариант.
Вечерята не трябва да включва въглехидрати. Отново избери белтъчини. Това са общите правила. Ако комбинираш всичко това със добра физическа активност не би трябвало да имаш проблеми със свалянето на килограми.
Поздравления , че освен за " отвън " си помислила и за " отвътре ".
Успех от мен ! :)

cherry97
10-11-2010, 18:06
1.Направи си списък на храните, които трябва да НЕ приемаш редовно и често.Пример: (шоколад, тестени храни, чипсове, снаксове и т.н.)[/color]
2.Яж на ден поне по един плод ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и също така и трябва всеки ден да ядеш и зеленчуци,както и плодове.
3.Запиши се на някакъв спорт.Пример: (лека атлетика, плуване, танци, кик бокс, тенис, волейвол и т.н.)
4.Прави всеки ден упражнения. (разтягане,изпъване и ходи да бягаш по 10-15 минутки ;) )
5.НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ с диетите, защото те водят до болести като анорексии, а и временната диета изиграват лоша шега...бъди постоянна и РАЗНООБРАЗЯВАЙ ХРАНИТЕ СИ, НЕ ГЛАДУВАЙ,НО ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ТРЯБВА ДА ПРЕКАЛЯВАШ, ХРАНИ СЕ НОРМАЛНО.
6. PS: Съвет: Ако си пълничка носи по-тъмни дрехи и по широки...в никакъв случай прилепнали и много къси!
УСПЕХ!

WaterLilly
10-11-2010, 18:12
Само да допълня... Добави към това Pump it up (има го в замунда).

Jaune
10-11-2010, 18:25
не си с наднормено тегло, не си внушавай глупости :? в смисъл, имаш за сваляне, но в никакъв случай не е нещо фатално

WaterLilly
10-11-2010, 18:29
не си с наднормено тегло, не си внушавай глупости :? в смисъл, имаш за сваляне, но в никакъв случай не е нещо фатално
Това не пречи да влезе във форма.

sunshine955
10-11-2010, 19:22
скачай на въже .. и пий много вода :p можеш да замениш сладкишите с плодове и ограничавай тестяните и мазните храни .. !!!

Jaune
10-11-2010, 19:30
не си с наднормено тегло, не си внушавай глупости :? в смисъл, имаш за сваляне, но в никакъв случай не е нещо фатално
Това не пречи да влезе във форма.

пречи да си внушава глупости

zlatnata_ribkaaa
10-11-2010, 19:38
Изгради си режим на хранене тоест отказваш се от всички вредни храни тесто , захарни изделия , газирани напитки , пържено и тн. започни да ядеш пълнозърнести храни , плодове , зеленчуци , супи главно домашно приготвена храна тези корнитата изобщо не са здравословни, а пък диетични съвсем . Премини на разделно хранене или 90 дневна диета при стриктност има резултат това са начини на хранене не 7 дневни диети водещи до свалени 5 качени 10 кг по-късно . Започни да спортуваш прави коремни преси ама поне 3 вида от всеки вид 5 серии по 20 повторения примерно , скачай на въже ,върти обръч , ако имаш възможност тичай , прави някои от филмчетата като Пъмп ит ъп , Тае-Бо и тн . ама поне 3-4 пъти седмично , лицеви опори , навеждания , качвай се по стълбите пеша ако живееш в блок и тн . при желание има десетки неща които може да правиш и да отслабнеш . Не забравяй най-важните неща : Режим на хранене + Спорт + Постоянство . Не очаквай резултати след първата седмица , изобщо не мисли за резултатите всичко трябва да ти стане навик и да знаеш че не го правиш само с цел отслабване и след като се появи ефектът да спреш да тренираш и да започне едно тъпкане . Всичко трябва да ти стане начин на живот , да знаеш че денят ти не може да мине без някакви упражнения или от пълнозърнест хляб да минеш отново на бял и тн. Мисли за здравето си не само за килограмите , не предприемай диети които ще ти прецакат целия метаболизъм и след 10 години няма да имаш никакъв контрол над килограмите си . Успех , надявам се да съм ти помогнала .

ri41
10-11-2010, 20:26
мда и аз така видимо отслабвам чак след месец и половина, постоянство трябва и не да се гледаш постоянно пред огледалото и да се чудиш що не си свалила след 2 седмици примерно, според мене за 5/6 месеца мах ще си бомба аз тей бях 63 кила, после 45 станах, ама ся се отпуснах адски много и пролетта и лятото и ся съм си 55 :)

play23
10-11-2010, 21:56
Наистина хранителния режим е може би най-важното в случая, но силовите и кардио тренировките са също много важни, защото иначе не е много ясно какво ще свалиш, може и мускулна маса, затова са важни силовите тренировки, за да сваляш само излишните мазнини, иначе мисля че целта ти е напълно осъществима с хубав хранителен и тренировъчен режим.

DarkKisss
10-12-2010, 04:29
Абе деца, повечето неща опират до М-Е-Т-А-Б-О-Л-И-З-Ъ-М-А.
Не яж като прасе боклуци в шумящи опаковки и мазнотии от пекарната и си размърдай задника малко и ще стане. Вие пръста не си помръдвате, а с магия не става!

britzy
10-12-2010, 12:25
Абе деца, повечето неща опират до М-Е-Т-А-Б-О-Л-И-З-Ъ-М-А.
Не яж като прасе боклуци в шумящи опаковки и мазнотии от пекарната и си размърдай задника малко и ще стане. Вие пръста не си помръдвате, а с магия не става!

извинявай,но като гледам ти не поемаш повече от 300ккал на ден,а се спукваш от трнировки,упражнения и още измишльотини,което е хипееееееер вредно,така че кхъм запази си коментара


ПТ-не яж след 6,прави гимнастика,смени белия с черен хляб,сладкото намали,яжзелечуци ,плодове

impossiblex
10-12-2010, 12:41
Според мен трябва да не се яде много сладко и хляб (банички,джобове и т.н) .Движението също е ендо от най-големите предимства,затова мисля,че ако се спазват тези неща ще има добър резултат. ;p

BaffaLsc
10-12-2010, 12:51
Ти ли беше пускала тема ,в която пишеше ,че момчетата от класа ти ти казват ,че си с наднормено тегло ? Ако бъркам - съжалявам..

MeLikesPie
10-12-2010, 13:03
/\ Не съм била аз...

Само да кажа, че по принцип ходя на спортни танци и не ям бял хляб...

enjoyth3lif3
10-12-2010, 13:07
И аз бях като теб 164 висока 63кг. Не 1 Февруари тази година започнах 90 дневната диета - края на Април я спрях и после си продължих да ям каквото си искам обаче по - малко и така началото на юли бях 48кг и до ден днешен съм толкова да чукна на дърво!! :) Така че аз ти препоръчвам 90 дневната диета !!! ПОМАГА ... !!!

Rebirthing
10-12-2010, 14:37
Каквато и диета да предприемеш, ако се върнеш пак на стария режим на хранене ще качиш отново, че даже ще станеш повече от колкото си сега.
Първо изключи всички боклуци от менюто си. Не яж неща в чиито състав пише "високо-фруктозен царевичен сироп" или HFCS, това ще те накара да искаш още повече храна, пък и изобщо не е здравословно. Също "хидрогенирани мазнини", "хидрогенирано растително масло", "частично хидрогенирани мазнини" са вредни и ги има в повечето кроасани, бисквити, бонбони и какво ли още не. Чети етикетите и гледай да ги отбягваш. Не яж в ресторанти за бързо хранене и забрави за McDonalds, KFC, Subway, Burger King и всякакви от този тип :D ако не можеш да изключиш всичко това, го намали до минимум.
Препоръчвам ти да не ядеш пържено (особено ако е готвено във фритюрник), печено, панирано и твърде мазното. Спри газираните напитки и храни с подсладители. По възможност намали бялата захар, бялото брашно и солта, бялата рафинирана захар може да замениш с кафява нерафинирана, бялото брашно с пълнозърнесто и солта с йодирана, каменна или морска сол. Изключи напълно маргарина.
Яж повече плодове и зеленчуци, за предпочитане сурови. Никога не преяждай и яж само тогава когато ти се яде истински. Пий достатъчно течности. Нека месото да е крехко, а не тежко и мазно. Наблегни повече на киселото мляко. Замени рафинираното слънчогледово олио с есктра върджън зехтин (не е особено подходящ за готвене). Морските дарове са особено подходящи за диети. Ако имаш възможност прави си истински натурални сокове в къщи, може да ги разреждаш с малко вода, но не ги подслаждай. Наблегни на зеленчуковите сокове, а не не плодовите. Замени белия хляб с пълнозърнест, многозърнест или ръжен. Яж зърнени храни и храни богати на фибри, също така и ядки, но не прекалявай с тях (60гр. е абсолютно достатъчно). Отбягвай белия полиран ориз, той е лишен от доста хранителни вещества, вместо това яж кафяв ориз или див, дивият е много подходящ за диети. Не се залъгвай с нискомаслени продукти, те също са бедни на хранителни вещества. Горе долу това е за храната.
За спорта - като за момиче ти препоръчвам фитнес, йога, тае-бо, танци и плуване. Много ефикасна е и каланетиката. Има филми с упражнения в замунда за трениране в домашни условия, мисля, че като за начало ще са ти от ползва. Ако се запишеш на фитнес, по-добре отначало започни с инструктор. Прави кардио тренировки, не се пренатоварвай със силовите.
Та това е :) късмет с отслабването.

fuckme
10-12-2010, 14:45
някакъв вид спорт - боло то упражнения или пък тренировки по волийбол, баскетбол и т.н. и здравословно хранене на често в малки количества. :)

DarkKisss
10-14-2010, 11:48
Абе деца, повечето неща опират до М-Е-Т-А-Б-О-Л-И-З-Ъ-М-А.
Не яж като прасе боклуци в шумящи опаковки и мазнотии от пекарната и си размърдай задника малко и ще стане. Вие пръста не си помръдвате, а с магия не става!

извинявай,но като гледам ти не поемаш повече от 300ккал на ден,а се спукваш от трнировки,упражнения и още измишльотини,което е хипееееееер вредно,така че кхъм запази си коментара


ПТ-не яж след 6,прави гимнастика,смени белия с черен хляб,сладкото намали,яжзелечуци ,плодове

извинявай, не че си навирам резултатите в носа ти, но когато постигнеш подобна хармония със себе си, тогава би могла да ми правиш забележка ;)
no offence

britzy
10-14-2010, 12:01
Ти що си мислиш,че не съм я постигнала? 8)

DarkKisss
10-14-2010, 15:35
Предполагам (:
Ако беше я постигнала, нямаше да се заяждаш ;)

MissNothing
10-14-2010, 15:43
Е ама DarkKisss, ти наистина ядеш страшно малко. Как издържаш при всичките тези тренировки? :shock:

DarkKisss
10-14-2010, 16:00
Хора, не ям малко, а и на мен ми стига, свил ми се е стомахът, а и ям от каквото имам нужда (:

britzy
10-14-2010, 16:50
1во не се заяждам и второ ти все така си ядеш малко

katericArofl
10-14-2010, 19:20
1во не се заяждам и второ ти все така си ядеш малко

+ това не можеш да убедиш никой, че с една активия (която е толкова вредна и пълна с подсладители) и една пълнозърнеста филийка ще си добре. да свил ти се е стомаха, ядеш малко, но въпрос на време е организма да поиска своето..

кам авторката.. казаха ти по-нагоре..

Bukmopu
10-21-2010, 15:19
DarkKisss,виждам каква хармония си постигнала със себе си...няма що.
Всеки твой коментар е някакво заяждане.
Едва ли си чак такава голяяяяма спортистка колкото се изкарваш,но ако наистина беше такава и беше в хармония със себе си,щеше да се опиташ да помогнеш на момичето,да му кажеш,че решението е в спорта,а не да се заяждаш.
Много си смешна,честно!Направо като ти видя ника и няма как да не очаквам да прочета някакво заяждане....Не си единствената на света,която има опит в спорта,пък и както виждам авторката ясно е написала,че търси някакъв режим на хранене,а не пет-дневна диетка,и явно иска да го съчетае с някъв спорт.Но нем...трябва да се направиме на много интересни.
Свалям шапка пред теб и хармонията,която пръскаш навсякъде около себе си ... 8)

britzy
10-21-2010, 15:52
DarkKisss,виждам каква хармония си постигнала със себе си...няма що.
Всеки твой коментар е някакво заяждане.
Едва ли си чак такава голяяяяма спортистка колкото се изкарваш,но ако наистина беше такава и беше в хармония със себе си,щеше да се опиташ да помогнеш на момичето,да му кажеш,че решението е в спорта,а не да се заяждаш.
Много си смешна,честно!Направо като ти видя ника и няма как да не очаквам да прочета някакво заяждане....Не си единствената на света,която има опит в спорта,пък и както виждам авторката ясно е написала,че търси някакъв режим на хранене,а не пет-дневна диетка,и явно иска да го съчетае с някъв спорт.Но нем...трябва да се направиме на много интересни.
Свалям шапка пред теб и хармонията,която пръскаш навсякъде около себе си ... 8)


йееес-супер много те подкрепям 8)