PDA

View Full Version : подкожни пъпки



ecstazy
09-19-2010, 21:43
Как се справяте с тая напаст?!?! И по-важното - как ги прикривате. -.-

PepSsSi
09-19-2010, 21:57
изсушавам ги до умиране изродите мръсни :-x . По 5-6 пъти на ден ги минавам със салицилов спирт 2% + кожата покрай тях. Отгоре 1 път дневно слагам сулфатизол (май така се пишеше :D ) , а ако е наистина гадна и много сърби, ихтамол (едно чернощ, вони и изсмуква гнойта) на пъпката и отгоре лепенка :) Само не ги чопли,че ужас... Аз се примирявам и не ги мажа с глупости отгоре, че по-зле става.

N0_feAR
09-20-2010, 09:19
ихтамол (едно чернощ, вони и изсмуква гнойта)
до колкото знам се казва "ихтиол" и не се препоръчва за третиране върху лице

PepSsSi
09-20-2010, 12:57
ихтамол (едно чернощ, вони и изсмуква гнойта)
до колкото знам се казва "ихтиол" и не се препоръчва за третиране върху лице

Може и такова "ихтиол" да има, определено знам как се казват нещата, които се доближават до тялото ми :D А и всъщност на мен точно това ми оправя гнойта :)

ето снимка ;) http://prikachi.com/images.php?images/925/2520925e.jpg

ето и листовката: http://www.medicine.bg/public/listovka/6243d.pdf
защо , спорред теб да не става за лице? Все е кожа, голяма работа къде й е разположението върху теб :lol:

Infinity
09-20-2010, 16:03
Препоръчайте някакво крем подобно на Здраве , примерно , което като мацнеш самата пъпка да се маха по-бързо ? :-o

PepSsSi
09-20-2010, 16:05
Момиче, кой те излъга,че с крем Здраве или изобщо с нещо, задържащо влагата в кожата, пъпката ще изчезне? Изсушавай я със спирт, не я докосвай дори с пръсти, ако можеш да го преживееш, дори не мажи пудри и подобни отгоре.

KumchoValcho
09-20-2010, 16:08
ихтамол (едно чернощ, вони и изсмуква гнойта)
до колкото знам се казва "ихтиол" и не се препоръчва за третиране върху лице

Може и такова "ихтиол" да има, определено знам как се казват нещата, които се доближават до тялото ми :D А и всъщност на мен точно това ми оправя гнойта :)

ето снимка ;) http://prikachi.com/images.php?images/925/2520925e.jpg

ето и листовката: http://www.medicine.bg/public/listovka/6243d.pdf
защо , спорред теб да не става за лице? Все е кожа, голяма работа къде й е разположението върху теб :lol:Същото е, просто името е сменено вече

krokkrok
09-20-2010, 16:10
Ех,напитке...от аптеката ли се взима тая чернилка и каква и е г/д цената...че и на мен много ми помага спиртът та и това може да върши работа :)

PepSsSi
09-20-2010, 16:14
Предполагам към мен се обърна с "напитке" хахаа, ами 2-3 лева е,от аптеките, без рецепта, със спирта 4лв, ама повече работа вършат от шкафа,пълен с шишенца и тубички,които не искам да смятам като стойност...

ameli
09-20-2010, 16:24
Ако е бяла с връхче, тоест с гной - изстисквам я до кръв. После минавам с нещо, съдържащо алкохол + Здраве. Не ме интересува колко е вредно стискането, мръсотията трябва да се махне!

Ако е само червена, болезнена и надута - Акне аут да я изсуши и после пак Здраве. :)

PepSsSi
09-20-2010, 16:28
Ако е бяла с връхче, тоест с гной - изстисквам я до кръв. После минавам с нещо, съдържащо алкохол + Здраве. Не ме интересува колко е вредно стискането, мръсотията трябва да се махне!

Ако е само червена, болезнена и надута - Акне аут да я изсуши и после пак Здраве. :)

:shock: :shock: :shock: ОХ! :shock: :shock:
аз така правех като бях сърдит дребен тийн на 12, ама бързо се отучих...ставаха ранички с корички ;(
При теб бързо ли минава така?

ameli
09-20-2010, 16:31
сърдит дребен тийн на 12
Ейй.. :D


ставаха ранички с корички
До края на деня си хваща коричка, вечерта я изчоплям и пак Здраве и на другия ден няма нищо или е съвсем леко розово :-D

Ankh
09-20-2010, 16:32
Имам 2-3 червени петна от пъпки, тва черното нещо дали ще помогне за премахването на тези ужасии?

krokkrok
09-20-2010, 16:41
Имам 2-3 червени петна от пъпки, тва черното нещо дали ще помогне за премахването на тези ужасии?

Анам,че капките за очи,които са за зачервяването помагат с това,но е временно решение и в него няма нищо,което всъщност лекува възпалението.На мен салициловият спирт ми ги изсушава още при първото намазване и препоръчвам да опиташ...само 1 лв е :D

PepSsSi
09-20-2010, 16:41
ameli, сорка ако си се обидила, нарокох само себе си сърдито тийнче :D
иначе май при всеки различни неша помагат....аз като ги чопкам и после месец не мога да се отърва от корички :(

Ankh
09-20-2010, 16:45
Имам 2-3 червени петна от пъпки, тва черното нещо дали ще помогне за премахването на тези ужасии?

Анам,че капките за очи,които са за зачервяването помагат с това,но е временно решение и в него няма нищо,което всъщност лекува възпалението.На мен салициловият спирт ми ги изсушава още при първото намазване и препоръчвам да опиташ...само 1 лв е :D

Използвам салицилов спирт и няма никакъв ефект. ;>
Май съм по-доволна даже от Лавандуловия, но тва е малко отклонение, пък кожата ми е хубава като изключим тея ужасяващи петънца.
А това за капките за първи път го чувам.
:)

Infinity
09-20-2010, 17:00
PepSsSi никой не ме е излъгал за крем Здраве , просто знам, че ми помага от собствен опит. Когато имам пъпка и я намаже с него обикновено ми помага , пък дали е от него или просто си минава не съм сигурна. 8-)
Да чукна на дърво не ми се е налагало да навлизам много , много в тези неща. Рядко ми излиза по някой пъпчица и все така съм я махала.
Иначе няма да е лошо , ако ми препоръчаш някакъв спирт, защото явно ти си по- навътре в тия работи. Не съм имала проблеми , но пък
не е лошо да имам нещо под ръка , ако се наложи. :)

PepSsSi
09-20-2010, 17:15
Мда.... на 15 , 16 беше ужас при мен :D само на левия край на брадичката, винаги са били така. както и да е, салицилов спирт 2% е най-разпространен, някои ползват лавандуловия, ама мирише много силно и го ползвах само веднъж. Брех, май не само ДНК-то е уникално...ами и способите за премахване на пъпки :D

Infinity
09-20-2010, 18:10
Всъщност може и да помага , но според мен спирта / какъвто и да е /
не е за предпочитане при премахването на пъпки , защото ужасно гори кожата. Външно може и да " изсушава " и " изгаря " пъпката , но огнището си е все още вътре и корените на пъпката също.
В днешно време смятам , че има огромен избор от козметички продукти.
Има по неща за всеки джоб и кожа. :)

PepSsSi
09-20-2010, 19:05
ами да,има огнище,след възпалението козметик и всичко е чисто....до следващия цикъл :D

ecstazy
09-20-2010, 19:21
Е хора вие само със спирт ли ги махате. Не мисля, че бих прибегнала към този метод. Кажете някакви други предложения? Вярно ли е, че ако не се пипа пъпката, в смисъл да се маже със някакъв крем или рол он примерно на гарниер, ще се разкара по-бързо?

PepSsSi
09-20-2010, 19:41
То явно си е и до кожа и до пъпка, ама определено мисля,че ако не се пипа ще мине по бързо, а след това внимателно се изчистват черните и белите точки и така.... То тия рол-ончета имат салицилова киселина, само където са повече пари.....

Infinity
09-21-2010, 11:35
Добре , де хора едно нещо май не ми стана ясно .. :-o
Защо мислите как да премахнете пъпките СЛЕД , като са ви излезнали вече , а не се грижите с добри продукти за кожата си , аз да предотвратите появата им изобщо ? :-o

PepSsSi
09-21-2010, 15:07
Зависи от много неща. Аз полагам огромни усилия и влагам доста средства , за да поддържам кожата си. Моето не е тийн акне, а симптом, хормоните ми са все едно през тях е минал ураганът Катрина :D Та при цикъл от 40-45 дни, 4-5 дни и 4-5 дни след лошите дни ми избиват :D Именно благодарение на това, което правя не съм като торта с орехчета целогодишно :D
Казах го това, защото проблемната кожа е такава заради немарливост може би само в 60-70% от случаите :)

Infinity
09-21-2010, 15:21
В твоя случай явно е така , но има доста хора , които не полагат нужната грижа за кожата си , а пък очакват " порцелан ". :)

Е , няма как да стане. Всичко в днешно време си изисква грижи , средства , възможности .. Ясно ми е , че не всеки ги има , ноо ..
В тоя мръсен , гаден свят е така. 8-)

PepSsSi
09-21-2010, 15:28
А има и такива , които освен вода, тоалетно мляко и крем за лице друго не са ползвали никога и въпреки това, лицето им е чисто, чисто без ч тъпа черна точка дори :x (като майка ми, голяма е скръндза...не ми предаде нейното генче, тц, тц)
Всичко е въпрос на навици, то едно хлапе като го научищ от малко да полага грижи за себе си, като порасне, ако е здраво, няма да има проблеми с кожа, нокти и т.н :)

Lorein
04-08-2011, 21:33
Съжалявам, че ще върна малко стара тема, но няма смисъл да правя нова. И преди са ми излизали подкожни пъпки - много рядко, но е имало така по една. Но сега напоследък почнаха да се множат. :shock: Първо на брадичката, сега почнаха и по бузите, до слепоочието... Ужас.
Попринцип от малка имам кофти навика да си чопля пъпките. Знам, че не е хубаво, но както бях чела в една друга тема - при мен съм забелязала, че докато не я изчопля и не излезе всичката гадория и не минава. Но все пак само така не става. Редовно си почиствам грима с тоалетно мляко, минавам и с розова вода, купила съм си и от доста време вече използвам и измиващ гел със скраб частици. Крем имам 1 хидратиращ, защото сега през зимата ми беше станало доста сухо лицето и 1 Бочко, с които понякога преди да легна мажа профилактично или слагам тук-таме на някоя друга пъпка. Видях, че сте писали и за Ихтиол, и за салицилов спирт. Мисля да пробвам. А има ли начин да се предотврати появяването на тези гадории? :x Че започнах да се плаша. Преди ми е излизала по 1, сега почнаха да се множат. Не искам баш преди бала да се "разкрася". :lol: Ще се радвам на всякакво мнение. :)

П.С. Знам, че ще ми кажете да не ги стискам, но не мога. Просто ми е ужасен навик, който много пъти съм искала да превъзмогна, неуспешно. :?

n3zabrawiimaa
04-08-2011, 22:17
Зинерит. Снощи така ми беше излязла една, намазах я със зинерита, и на сутринта я нямаше.

koshtramba
04-08-2011, 22:35
Зинерита пак е на принципа на горенето. Не става. След време положението става по-зле.

DubstepRLZ
04-08-2011, 22:58
аз исползвам едни мазила.. мм едното е гел за измиване а др е крем4е за след измиването с гела! на URIAGE
http://prikachi.com/images/843/3198843n.jpg << това е гела , а кремчето изгелжда по същия начин само дето е по малко количество!

супер мн помагат ако се исползват редовно! всяка вечер се миете с гела и след това се намазвате с крема, а на суртинта само се намазвате с крема, защото той изсошава пъпките! (намазва се само в/у пъпката) :wink: успех :)

Lorein
04-09-2011, 07:02
Ето ти една маска, която помага за пъпки и за почистване на лице
1 Камфоров спирт
1 пакетче Солфатиазол (прах за рани)
2-3 Аспирина
Прахчето и Аспирина ги пускаш в спирта и "раздрусваш" хубаво...
Мажеш се вечер преди лягане, защото има едно блещукащи от прахчето и се виждат. И винаги преди употреба го разклащаш... Smile
Дано да съм помогнала

Намерих това от друг форум. Отзивите са страхотни. Момичетата казват, че за 1-2 седмици кожата на лицето им станала като порцелан. :shock: Е, предполагам малко са преувеличили, но все пак са доволни. Някой пробвал ли е този вид маска? Аз мисля да пробвам. :)

strawbery
04-09-2011, 08:18
ще се получили ако вместо в спирт разтворя тези неща в розова вода :-o :-o

Lorein
04-09-2011, 08:38
Не знам, не съм опитвала.
Доколкото прочетох от другото място, спирта служи, за да изсуши пъпките, а аспирина за да успокои кожата. :) Така че може би не случайно се прави със спирта. :) Разбрах, че били евтини продуктите, така че, ако искаш, пробвай все пак със спирта. :)

strawbery
04-09-2011, 09:49
Мс мн :) можеи със спирта да пробвам