PDA

View Full Version : На горещия стол е SolemnityOfDeath



semantics
09-20-2010, 13:01
Изеште го!

Само един прост въпрос засега - ш'дойдеш ли утре (21ви) в The Box?

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 13:28
Там сме, как иначе. То нали по тея концерти е половината ВТН налице :lol:

MartyParty
09-20-2010, 17:56
Липсва ли ти Лагера?
Там ,където живееш сега по-зелено ли е ,отколкото в Лагера (съмнявам се)?
Любима паразитна дума?
Малките или големите хора ще спасят света?
Реалността мразиш ли я? А бягаш ли от нея?


После пак.

ArrowsOfDeath
09-20-2010, 18:00
Можеш ли да препоръчаш някой добър, който да прави подобна музика?
http://www.youtube.com/watch?v=jkvI8PQSQvQ
http://www.youtube.com/watch?v=Sow3miO1i7k

Любими персонажи от Рокенрола? А от Гепи? 8-)
Любим цитат на латински?

shadow4e
09-20-2010, 18:17
^^Вие даже имате среща преди това, но явно съм забравила да ви кажа.

Обясни защо на местата, на които хората обикновено си пишат името, ти пишеш нещо друго, което бива периодично сменяно? Повечето хора изразяват настроението си черз "мууда", статуса, а ти и чрез името. Нещо повече ли изразява това?
Има ли начин, по който мразиш да те наричат?

Чувстваш ли се тинейджър? А чувстваш ли се по-зрял от значителна част от връстниците ти?

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 19:48
Липсва ли ти Лагера?

Като дом - не, но като атмосфера - донякъде да. И като удобство за живеене, все пак. Но не съм бил никога особено свързан с тоя квартал. Истински скъпият ми беше 'Изток', в който си прекарах детството и който обожавам. :)

Там ,където живееш сега по-зелено ли е ,отколкото в Лагера (съмнявам се)?

Не и на всичкото отгоре на 10ина минути път от нас има катун. :x

Любима паразитна дума?

Копеле, к-у-р, в смисъл, брат :д


Малките или големите хора ще спасят света?

Големите, които не са забравили какво е да си малък. Всъщност двете са взаимосвързани според мен и всяко има нужда от другото като механизъм...Големите да създават, малките да попиват :)

Реалността мразиш ли я? А бягаш ли от нея?

На моменти никак не я харесвам, но и да бягам, гледам да не е прекалено. Ескапистът е слаб човек като цяло. За мен най-често срещаното извинение - това на хората на изкуството, че творчество се прави като се абстрахираш от реалността и създадеш свой свят е глупаво.
Истинският творец и истинският смислен и силен човек винаги има опори на реалността и вместо да забягва в измислици, директно се стреми да повлияе и на реалността, която не го удовлетворява.

Можеш ли да препоръчаш някой добър, който да прави подобна музика?

Atrium carceri знаеш ли го проекта? Супер шашав е, като саундтрак на хорър филм. Много дарк и напрегнат, препоръчвам. Малко по-готик настроено, но ти препоръчвам и Nox Arcana ако не си пробвал. Главно техните неща са по Лъвкрафт, но пак имат супер атмосфера - по готически мрачна.

Любими персонажи от Рокенрола? А от Гепи?

Аз филми като цяло не гледам особено...Рокенрола не съм, а Гепи - отдавна. :д За да ти посоча любимец в сегашното ми време трябва да го изгледам отново..

Любим цитат на латински

Сенека и Per aspera ad astra. Това ми идва на примависта, макар че е малко клиширано. Като цяло латинският език има много чар, обаче не ми се захваща да го уча..


^^Вие даже имате среща преди това, но явно съм забравила да ви кажа.


Разбрахме се с гада :д

Обясни защо на местата, на които хората обикновено си пишат името, ти пишеш нещо друго, което бива периодично сменяно? Повечето хора изразяват настроението си черз "мууда", статуса, а ти и чрез името. Нещо повече ли изразява това?

Е ти знаеш напоследък какво ми е името, защото най-сетне намерих нещо, което повече да ме отразява. Иначе т'ва са пубер фийдбек работи моите може би. Има някои неща, които изразяват различни части от мен. В зависимост от периода, в който съм, показвам дадена част, която описва текущото състояние :)

Има ли начин, по който мразиш да те наричат?

Не мога да се сетя в момента. :д

Чувстваш ли се тинейджър? А чувстваш ли се по-зрял от значителна част от връстниците ти?

Чувствам се (тийн). А за зрял не мога да говоря напълно. Може да съм частично зрял, но за мен да си зрял означава и да се издържаш сам, да си самостоятелен, да имаш сериозни ангажименти - били те обществени, лични или спрямо друг човек (приятел/ка, семейство, родители в нужда). Повечето студенти си мислят, че са много повече от учениците, а работата е абсолютна една и съща.

В някои отношения предполагам съм по-зрял от някаква част от връстниците си, но пък в други сигурно изоставам. :Р

Sham
09-20-2010, 19:55
*Изразено контактен си, имаш ли дълбоки(братле, възможно, по-кратка опитвам да бъде:Д) взаимоотношения с множество хора и изобщо - количеството или качеството?
*Кое прави един човек ценен за теб? //щото е тъпо да напиша по какво си избираш хората, нали? какво пък:Д - Какви хора те привличат?
*говорещ или слушащ (си)?
*какво е отношението ти към изкуството като цяло? каква функция смяташ, че трябва да изпълнява и прочее в тази посока?
*кой компонент е най-важен (за теб) в дадено муз. парче?
*асимилиращ или рефлективен си по-често?
*защо пишеш? (защото не можеш да не пишеш, пр., не питам за какво или кого и т.н.)
*с какво смяташ, че си ценен за себе си/приятелите/света(хах, няма да съм аз иначе:Д) ?
//егото ми ме щипе да попитам с какво съм ти толкова антипатична, при все, че намирам известни допирни точки, но засега се въздържам:Д

jghgh
09-20-2010, 20:05
Какво обичаш?

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 20:12
*Изразено контактен си, имаш ли дълбоки(братле, възможно, по-кратка опитвам да бъде:Д) взаимоотношения с множество хора и изобщо - количеството или качеството?

Преди беше количеството...в момента е качеството. Изразено контактен съм, да, и понякога - наивен, но това го ограничавам в последно време. Просто ми е много интересно да опознавам нови хора с различни характери, реагиращи по различни начини, с различни становища..но това не означава, че се лишавам от хората, които са до мен от много време. Те са си стълбове. :)

*Кое прави един човек ценен за теб? //щото е тъпо да напиша по какво си избираш хората, нали? какво пък:Д - Какви хора те привличат?

По-различни по някакъв начин, встрани от общоприетия стандарт за <възрастта> примерно. Не говоря за тотална алтернативност, щото и това е дразнещо. Харесвам хора, които се интересуват от нещо повече от битовото всекидневие. Може да се интересуват от макроикономика, може да се интересуват от рисуване, ба ли го. Важното е да имам каква нова, интересна информация да обменям с тях. Също харесвам прями хора, които знаят как да защитават идеите и целите си и не ги е страх от малко по-радикални мерки за това.

*говорещ или слушащ (си)?

И двете, ама като че ли в повечето случаи съм повече говорещ. 80 към 20 примерно, знам ли.

*какво е отношението ти към изкуството като цяло? каква функция смяташ, че трябва да изпълнява и прочее в тази посока?

Изкуството е храна, но не смятам, че трябва да е чисто метафизически такава. Както казах и по-горе - за мен творецът трябва освен метафизичен/интровертен и да е СОЦИАЛЕН. Трябва да е част от процесите, от живота, от проблемите на всекидневието. Целта му да е представя всички неща в по-изкривена призма, но това не му дава правото да лети изцяло в облаци.
Много ми е глупава тезата на Славейков примерно за твореца, който трябва да се асоциализира тотално едва ли не и който е нещо повече от другите. Творците са хора като другите, просто специализирали се в нещо различно и не трябва да имат егото да се 'издигат' над нещата и да заебават реалността.

*кой компонент е най-важен (за теб) в дадено муз. парче?

Всичко. Но най-съпричастен и съпреживяващ съм към текста..

*асимилиращ или рефлективен си по-често?

Редувам. Но понякога някои неща трудно успявам да смеля и приема, особено като са относно егото ми. Нормално все пак :Р

*защо пишеш? (защото не можеш да не пишеш, пр., не питам за какво или кого и т.н.)

Защото го имам като нужда и ме кара да се чувствам с една идея по-значим като съществуване (наред с други неща, естествено). В началото беше по-скоро драскане от време на време, но с времето се развива като нужда, която просто се проявява в даден момент. :) Отделно чрез него изказвам мнение по някакви неща, които съм срещнал на битово ниво. Комуникация един вид.

*с какво смяташ, че си ценен за себе си/приятелите/света(хах, няма да съм аз иначе:Д) ?

За света сигурно съм поредната плюнка, но светът голям. За себе си...вредя си понякога, честно казано. Но не мога да прескоча някои трапове. :) За приятелите, по каквото усещам и знам, съм ценен човек, от който могат да очакват директно мнение - независимо дали са прави или не. Както мога да съм съпричастен с тях и да ги успокоявам, така мога грубо да ги укоря за нещо.


Не си ми антипатична бе :д просто като цяло стилът ни на писане и може би концепцията за творчеството се разминават. Ако при теб имат значение фигури като канела, шоколад и по-отнесени неща, творбите ми напоследък имат по-конкретен и граждански характер. Ти си на микро, а аз - по-скоро на макро ниво :Р

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 20:14
Какво обичаш?

Личната си свобода, няколко души, музиката и животните. И ред други неща сигурно, но това - най-много.

Serseri91
09-20-2010, 20:15
Препоръчай ми филм, че умирам от скука :D :D

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 20:16
V for Vendetta директно, ама иначе съм слаб по филмовата част. Ако си го гледай, щракай сезони на Family Guy / American Dad ^^

semantics
09-20-2010, 20:23
Какво значи да си мъж и какво значи да си жена в социален план/какви са вътрешно едните и другите? Как в историята се е проявявало това (не говоря за клишираната история, а твоята интерпретация на историята през отговора на предния въпрос)?

Sham
09-20-2010, 20:24
//дам, преди ти препоръчах творчеството на Я.В., сега съм сигурна, че дори си приличате:Д

*Има ли разлика между творчество и изкуство? Ако да, в какво се изразява?
*Кое е най-малкото и кое - най-голямото нещо? (без конкретика е по-сладко някак)

*меркантилен ли си? (това в характерно за зодията ни, та да питам с каква интензивност се изразява при теб)
*защо избра правото(???)
*кое е най-важното нещо за теб? към какво се стремиш? (може отговорите да са 2, разбира се; )

jghgh
09-20-2010, 20:36
Той не е избрал правото btw.



Какво да те питам?
Има ли лигльовци в тая тема, които да са те питали някви глупости? 8-) /важното е да подяждам/

Такааа..

DJ Darkstep - Kade mi e lazanqta

Какво мислиш за тази песен? :]

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 20:40
Какво значи да си мъж и какво значи да си жена в социален план/какви са вътрешно едните и другите?

Почваме от
Мъж = зряло момче
жена = зряло момиче. Отговорът какво дефинира зрялост го имам по-нагоре според моите схващания.

Вътрешно едните чисто базисно погледнато трябва да са еднакви като другите - зрели хора. Въпросът е в стереотипите относно точните проявления на тяхната зрялост. И в двата случая - социален или личен аспект (както и мъжки или женски пол) си говорим за отговорност. Отговорност за самия теб, за постъпките ти, за последиците от постъпките ти. Както казах и преди - евентуална отговорност в семейна среда (спрямо други човешки същества). Тук си идва и разцепването на мъжките и женските задължения - типично изградения образ. За някаква част от него съм съгласен - примерно за ролята на майката като главен грижещ се за детето. От своя страна пък мъжът трябва да се грижи за майката и чрез нея - индиректно (а що не и директно?) и за детето. Не поддържам обаче типичното 'women belong in the kitchen' схващане :Р

В социален план съм привърженик на това, че жената-майка и жените като цяло са по-специално привилегировани (дори и в Конституцията, примерно).

Как в историята се е проявявало това (не говоря за клишираната история, а твоята интерпретация на историята през отговора на предния въпрос)?

Това май не знам как точно да го разбера, честно да ти кажа.

*Има ли разлика между творчество и изкуство? Ако да, в какво се изразява?

Аз ги използвам като синоними, но изкуството принципно трябва да е по-глобално погледнато. По-професионално също, по-изпипано, по-ошлайфано. Творчество може да е и моя драсканица от трети клас, но изкуство ще е картина на Дали. Въпреки това често си ги смесвам, нз.

*Кое е най-малкото и кое - най-голямото нещо? (без конкретика е по-сладко някак)

Е те са доста. Но според мен най-голямото е да влезеш в конфликт със себе си и да успееш да излезеш по-пълноценен и по-обогатен от това. Да се самоусъвършенстваш по някакъв начин, но това да не включва болни амбиции.


*меркантилен ли си? (това в характерно за зодията ни, та да питам с каква интензивност се изразява при теб)

Бе при мен доста неща, важащи уж за зодията ми са обратни. Тва с емоционалността примерно. Уж козирозите са адски стабилни и студенокръвни, а аз на моменти съм емо-бомба ;р Като меркантилен...зависи. Имам и тези моменти, предполагам и в ред ситуации гледам да не осъществявам финансови разходи, които бих могъл да намаля или да избия по някакъв начин. И кинти броя понякога, но като са ограничени в даден период мисля, че е правилния подход. Трябва да си разчетеш разходи в свити времена.

*защо избра правото(???)

А не, никво право. :Д Международни отношения съм, които осъществяват перфектен баланс между икономика, история и право (но без прекалено задълбаване както при специалността право). Много е интересно, но не знам къде ще ме отведе като бъдеще.


*кое е най-важното нещо за теб? към какво се стремиш? (може отговорите да са 2, разбира се; )

Това, което писах и по-горе - самоусършенстване. Емоционално, битово, информационно, всякакво.
И да съм щастлив и доволен от себе си, без да вредя на останалите. И близките ми хора също да са пълноценно съществуващи. :)

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 20:46
Има ли лигльовци в тая тема, които да са те питали някви глупости? 8-) /важното е да подяждам/

Няма бе, мирни времена са :д

Такааа..
DJ Darkstep - Kade mi e lazanqta

Какво мислиш за тази песен? :]

Мисля, че DJ darkstep и Илмейт са най-доброто нещо, случило се на българския хип-хоп. И че даркстеп е (то се знае) мозъка зад всички неща на лого5, уош и прочие..

jghgh
09-20-2010, 20:48
Обаче аз съм тъпа, и съм си мислла за DJ darkstep, докато е трябвало да напиша "md beddah".

Та, поправям си въпроса:

MD Beddah - Kade mi e lazanqta

Мнение? 8-)

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 20:50
Адско.

Контра-мнение на това:
1 2 3
микрофона захапи
притисно го със зъби
нека нека го боли
http://www.youtube.com/watch?v=XBoMjKfLYog

SolemnityOfDeath
09-20-2010, 23:57
защо не гледаш филми?

Не гледам често филми, за да гледам, трябва да е нещо, което ме е ударило като резюме...не знам, не ме свърта сякаш, прекалено статично ми е. Но от време на време гледам някой и друг. Предпочитам да слушам музика през това време 8-)

като какъв се определяш политически?

Либертарианец, дясно-центристки уклон. Има някои идеи от лявото крило, които са хубави, но в момента, в който помисля за ДЕЙСТВИТЕЛНОТО им приложение какво би било..по-скоро не, мисля. Особено тук.

как най-често се обличаш?

Стандартно - тениска, дънки, маратонки/кецове. Официално не обичам да ходя, освен в много редки случаи..тогава пак ми е неудобно.

а каква музика слушаш най-много?

Метъл, хардкор и хип-хоп най-често слушам като че ли. И други неща, но по-рядко. Примерно с'а вървят Black sun empire.

ходил ли си на к*рва?

Нем.

пробвал ли си някакъв наркотик и ако да - как беше?

Не съм и това ;р

а любимата ти поза по време на секс коя е?

Е, зависи от настроението, ситуацията...ездачка ме кефи. :) Задна също, даже повече май :д

от кой отбор си в България и по света?

Аз принципно преди повече се интересувах, обаче напоследък нещо интересът ми се е пробудил. От България съм от Левски, от света - Примерата - Барселона, Англия - Манчестър юнайтед (от тях имам най-радостен футболен спомен, когато обърнаха Байерн с головете на Солскяр и Шерингам, направо бях извън себе си, нищо че съм бил лапе г/д), Италия - Лацио, но като цяло италианското първенство ми е СУПЕР антипатично, от немците преди бях от Херта Берлин, но и там не ми е толкова интересно. Любимци са ми и Аякс, но като цяло съм фен на холандския клубен футбол - играят красиво /много често изстрелват младоци за по-елитните клубове. :)

любими клубове,места и заведения из София?

По клубовете не съм много - по-скоро по концертни такива тип The box / Pork pie, залите, където се състоят концертите и прочие.

Местата са ужасно много, общо-взето във всяка част на София може да намеря нещо любимо. На миналата страница писах един специален за мен квартал - Изток. Там всичко от-до ми е любимо като място, страхотен е.

Като заведения...има един много як бар - 'Ко', който е на ъъ 9 (?) етаж и се вижда почти цяла София от него. Главно е атрактивен заради терасата и ще го затварят скоро, ама е супер. Иначе по-стандартни са 'Катерина', 'На края на вселената'...като цяло като излизам с някого и е хубаво времето предпочитам да се шматкаме из София някъде. :)

Serseri91
09-21-2010, 12:59
Въпрос, който ми хрумна като гледах "В като Вендета" :

Какво би направил, ако беше в позицията на Ейви, когато я измъчват ? Би ли казал истината, или би изтърпял всичко ? :-o

SolemnityOfDeath
09-21-2010, 14:23
Какво би направил, ако беше в позицията на Ейви, когато я измъчват ? Би ли казал истината, или би изтърпял всичко ?

Не мисля. В текущото ми развитие бих се отказал по някое време. Според мен (като се махнат идеализациите на филма, естествено), за да придобие толкова силна психика човек трябва да има 1) възраст и 2) опит, който да я подплъти, за да стане така. :)

ArrowsOfDeath
09-21-2010, 18:32
Кой стил музика слушаш най-често?
А кой не можеш да понасяш (без чалгата)?
Какво мислиш за турските сериали? 8-)
Как би се прекръстил, кое друго име те кефи?

Некви напълно случайни въпроси. Другия път ще измисля нещо по-задълбочено :Р

Briseis
09-21-2010, 18:43
отдавна не сме си писали. имам бързо въпросче

какво искаш да дадеш на света?

w0sh
09-21-2010, 19:27
Имаш ли идеи за некви фентъзита бре?

Защото на мене все мис е точат разни мисли и се надъхвам да се разпиша.

SolemnityOfDeath
09-21-2010, 21:26
Кой стил музика слушаш най-често?

Метъл - кор - хип-хоп.

А кой не можеш да понасяш (без чалгата)?

Джазът. Страхотна музика, но СИЛНО ми лази по нервите и не мога да го изтърпя дълго.

Какво мислиш за турските сериали? Cool

Анатомична принадлежност от половата система :Д

Как би се прекръстил, кое друго име те кефи?

Моето си ми харесва...ама интересен въпрос. Сега не мога да измисля директно, но имам няколко.

отдавна не сме си писали. имам бързо въпросче

какво искаш да дадеш на света?

Себе си...и де да знам. Нещо по-добро и разчупено. Да допринеса с нещо, макар че сигурно ще е малко - не мисля, че съм способен на нещо особено гениално, което да повлияе повече на света.

Врътни ЛС когато (ако) си в настроение да щъкнем някой път някъде, вие с плмн (семпера) сте ми надеждите за СУ :д

Имаш ли идеи за некви фентъзита бре?

Защото на мене все мис е точат разни мисли и се надъхвам да се разпиша.

Имам! Ужасно много, но ме мързи да ги разписвам и ми се изпарява част от музата. Сегашния ми проект си е киберпънк/сай-фай/социално-политическо фентъзи, но е затлачен някъде към 20 страница (12 шрифт на Уърд). Бавна е работата, трябва и схеми да въртиш, не е като да драснеш един стих за 10-15 минути.. :/

PainMonopoly
09-21-2010, 22:20
Понеже си най-близкото до юрист, което има форума:

Легално ли е според българското законодателство пълнолетен да прави секс с момиче на възраст между 14 и 18 години? 8-)

SolemnityOfDeath
09-21-2010, 22:30
Е, сигурно има и други бе :Д

Иначе доколкото аз знам е ненаказуемо като е над 14 години (т.е. когато е с ограничена (частична) дееспособност). Под 14 може ако е по-взаимно съгласие, обаче ако нещо стане момичето/родителите й могат да се обърнат към съответни власти и да загази човека :д

SolemnityOfDeath
09-22-2010, 23:57
метайте (на лс) или тук ако някой иска да е на стола, че нямам някого наум

само да е познат пищеш тук и да не е бил в близките 3 месеца примерно