PDA

View Full Version : Вашите хипотези за произхода на човека



brutaLxxbunny
09-20-2010, 14:10
Ами,въпросът е ясен.Коя от всичките хипотези според вас е най-вярна и достоверна?

gandalfepi4
09-20-2010, 14:14
онази която е подкрепена с тонове и най-разнообразни типове доказателства, звучи най-логична и която учиш в училище (точно поради гореспоменатите фактори) например.

diksi
09-20-2010, 20:04
Darvin's theory

Destroyer89
10-01-2010, 20:06
Извънземен експеримент завършил с трагичен край.

MochaOnMyLips
10-01-2010, 20:49
Евентуално панспермия + Дарвин

Nam3less3
10-04-2010, 14:37
Според мен въпросът има 2 части. Първата е свързана с научният произход на човешкото тяло, а втората с духовният произход на съзнанието и моментът, в който душите са почнали да обитават тези иначе животински тела. Относно първата част, най-вероятно мисля, че е теорията на еволюцията или нещо подобно, а втората част никой не може да разбере. Окултизъм примерно говори за нея, като казва, че душите постепенно са слизали на по-ниско ниво в духовните светове, и накрая са почнали да се материализират във физическият ни свят.

Sashakiss
10-14-2010, 17:23
Господ създал човека и осъзнал каква грешка е направил...

nymphadora
10-16-2010, 14:10
Защо все трябва да си вадим хипотези за всичко?Нито сме най-всезнаещите,нито най-могъщите.

KumchoValcho
10-19-2010, 16:09
Ами не знам всъщност. Не, че отричам еволюцията, но примерно след като сме произлезли от маймуните, защо все още има маймуни? 8-)

gandalfepi4
10-19-2010, 16:46
Ами не знам всъщност. Не, че отричам еволюцията, но примерно след като сме произлезли от маймуните, защо все още има маймуни? 8-)

първо "НЕ", не сме произлезли от маймуни, а имаме общ прародител с тях.

освен това въпросът ти е толкова логичен колкото и "ако американците са произлезли от европейците защо все още има европейци?", логиката е ясна като се позамислиш малко или знаеш че еволюцията на един вид не означава че всичките му представители не се променят драстично ами просто се приспособяват към някаква среда - защо има бели мечки като произлизат от кафявите уж? ми защото са еволюирали за друга среда бе пичага!

пък и е доказано че сме маймуняци, "как" ще попиташ - ми просто:

имаме 100% еднаква генетика. това не е така реално погледнато защото имаме 99% еднаквост НО както много добре знаеш ние имаме 23 двойки хромозоми а маймуняците 24 - това означава че не сме еднакви ОСВЕН АКО една наша двойка хромозоми не се е получила от смесването (така да се каже) на 2други двойки, което би обяснило еволюцията на 'ората от мънкийз на 100. познай дали енамерен въпросният хромозом (хромозом номер 2 е)

ако просто потърсиш за пет минутки статий по въпроса за генетичните доказателства за еволюцията на човека "от маймуните" ще разбереш доста бързо защо в училище казват че е факт.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/Chromosome2_merge.png

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-30-2010, 22:53
Извънземен експеримент завършил с трагичен край.

Колкото и глупаво да звучи, има истина в това.Ако сме произлезли от маймуникус следователно процеса трябва да се извършва и сега.А до сега няма нещо средно между човек и маймуна.Да има 1-2 подобия които не е съвсем ясно за какво става на въпрос, но това не е нищо.
А има доста доказателства бих казал за това, че не сме родом от тази планета.Ето лицето на Марс, пирамидите до него.Имаше конкрето обяснено как е станал процеса, защо сме се преместили тука(Земята), но в момента не мога да се сетя къде точно беше.
Но нужно е само да се замислиш.Просто не се вписваме в картинката.
:?

ZipFail
10-30-2010, 23:04
Лицето на Марс отдавна е доказано че е просто скала, снимана с кофти резолюция ;)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-30-2010, 23:15
Лицето на Марс отдавна е доказано че е просто скала, снимана с кофти резолюция ;)

Хах...Ти си будала човек.Не виждаш ли света как е залят от конспирация.

ZipFail
10-30-2010, 23:31
И какво общо имаше това с лицето на Марс ? :-o

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 00:05
И какво общо имаше това с лицето на Марс ? :-o

Ти бот ли си?

gandalfepi4
10-31-2010, 08:18
http://yeinjee.com/discovery/wp-content/uploads/2008/02/mars-smiley-face.jpg

там там татам там та там там та таам

ТААМ ТАМ ТА ТААМ ТАМ ТА ТААМ ТАМ ТА ТАААМ

там там та ТАРЪРЪМ там там там тараам там ТАРАААМ!

ZipFail
10-31-2010, 09:26
И какво общо имаше това с лицето на Марс ? :-o

Ти бот ли си?

Сериозно, какво общо има конспирацията с лицето на Марс ?
Масоните не искат да разберем за него ? :-o

gandalfepi4
10-31-2010, 09:45
а бе зип, бот такъв, как не разбираш как това

http://apod.nasa.gov/apod/image/0105/face2001_mgs_big.gif

доказва че рептилите са бащата на дейвид айк който е христос на масоните искащи да илюминират глбалното затоляне понеже са евреи?[/img]

DREAM95
10-31-2010, 15:30
хората са убедени тотално , че не сме произлезли от маймуни . Ако бяхме , защо маймуните в зоопарковете не са евоирали в човешки същества ? :-D :lol:

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 16:39
хората са убедени тотално , че не сме произлезли от маймуни . Ако бяхме , защо маймуните в зоопарковете не са евоирали в човешки същества ? :-D :lol:

Може да се смееш ама наистина си е така.Защо прцеса на еволюция не продължава и сега?

А ZipFail помисли малко.Прочети отново и се надявам да разбереш. :)

ZipFail
10-31-2010, 17:45
Те сигурно и Белоградчишките скали са останки от древни цивилизации, а ? Ама са деформирани, и само отдалече се вижда :lol:


И какво точно да прочета, храбро кебапче ? Постовете ти са с по 1 изречение и единствената ти теза е "Има конспирация"..и пак питам, какво общо има конспирацията с тая скала на Марс ?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 18:12
Ти както казах не вникваш в нещата.Но пролема е, че не се и опитваш(дали защото знаеш че нама да можеш).
Значи, ти казваш, че е снимка е кофти графика и тн.Тогава защо 2-3 снимки(заснети по друго време) на същото са еднакви?А защо ти казваш,че е заблуда?Дали защото не си заблуден от "конспирацията"?

ZipFail
10-31-2010, 18:47
Ми то нормално като снимаш едно и също нещо от едно и също място то да изглежда еднакво и в 12 часа на обяд и в 5 часа вечерта..

Просто погледни снимката, която gandalfepi4 е пуснал нагоре. Това е лицето на Марс, снимано с качествен телескоп. Е аджеба, как точно това е останка от древна цивилизация ?

И още нещо..Щом на Марс е имало живот, защо на цялата планета единствения им паметник е някво лице, при това направено от камък ?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 19:27
Ми то нормално като снимаш едно и също нещо от едно и също място то да изглежда еднакво и в 12 часа на обяд и в 5 часа вечерта..

Просто погледни снимката, която gandalfepi4 е пуснал нагоре. Това е лицето на Марс, снимано с качествен телескоп. Е аджеба, как точно това е останка от древна цивилизация ?

И още нещо..Щом на Марс е имало живот, защо на цялата планета единствения им паметник е някво лице, при това направено от камък ?

Ем то има и други "паметници" - пирамидите,пресъхнали реки.Това е достатъчно.А и защо трябва да има паметници.Може да не е единствен,може да са разрушили останалите, или да живеят още там по един или друг начин.

JylAdIznAsilvaCh
10-31-2010, 20:21
@ZipFail , направи съпоставка с един крепостен град. Сега си представи, че външната обвивка на Марс е един вид крепостна стена. Какво се получава?

ZipFail
10-31-2010, 20:46
Не виждам смисъл от дискусията. Тук доказателства няма..а само "ами ако така, ама представи че еди-кво-си". Да би било доста яко да сме дошли от Марс, ама не намирам смисъл да си фантазирам без основа.

ПП: Само да добавя, че лицето се намира в областа Цидония, където се смята че е имало океан. Няма как този "паметник" да се бил под вода и да не се е разрушил, а другите да са. Също така няма как супер напреднала цивилизация, която да е можела да пътува и заселва между планетите да си прави "паметниците" от камък ;)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 21:11
Човек, не можеш да зидаш къща без тухли!(запони го от мен)

ZipFail
10-31-2010, 21:12
Само дето лицето не е от тухли а камък. ;)

JylAdIznAsilvaCh
10-31-2010, 21:14
@ZipFail , не всеки "богаташ" намира за изискано, да си направи монумент от чисто злато. Може би някои биха потърсили по - дълбок смисъл/символика, от това просто да се "изгъзарят" :D
Логиката ти куца, другарю мой.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 21:14
Човек ти си глупав.Казвам ти го да не се разочароваш от живота.
Отново не разбра какво казах.

ZipFail
10-31-2010, 21:23
@ZipFail , не всеки "богаташ" намира за изискано, да си направи монумент от чисто злато. Може би някои биха потърсили по - дълбок смисъл/символика, от това просто да се "изгъзарят" :D
Логиката ти куца, другарю мой.
Сигурен съм, че марсианците нарочно са го направили, а не е просто една от милионите скали на Марс, снимана с лошо качество..

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 21:28
Някаква ироня долавям сякаш.

gandalfepi4
11-01-2010, 06:55
Ми то нормално като снимаш едно и също нещо от едно и също място то да изглежда еднакво и в 12 часа на обяд и в 5 часа вечерта..

Просто погледни снимката, която gandalfepi4 е пуснал нагоре. Това е лицето на Марс, снимано с качествен телескоп. Е аджеба, как точно това е останка от древна цивилизация ?

И още нещо..Щом на Марс е имало живот, защо на цялата планета единствения им паметник е някво лице, при това направено от камък ?

Ем то има и други "паметници" - пирамидите,пресъхнали реки.Това е достатъчно.А и защо трябва да има паметници.Може да не е единствен,може да са разрушили останалите, или да живеят още там по един или друг начин.


ок, ПИСНА МИ!

първо: дадох ти снимка на въпросното лице снимана с хубав телескоп и на нея няма нищичко което да сочи към съзнателен строеж. мяза си баш на торбичка брашно.

второ: паметници =/= пресъхнали реки! за пирамидите предполагам че може да си спорим до утре обаче не виждам смисъл.

трето: може да е имало живот на марс, на всички би ни харесало да е така. може и цивилизация, ок, може и да има сега някакви останали бактерии и това би било супер!

но да твърдиш че някаква раса е решила да се закопае в някаква напълно различна среда с цената на пъла промяна на светогледа и толкова усилия и труд и без да издава каквито и да е сигнали за съществуването си (температура, магнетизъм, ел. вълни, химични процеси ВЕДНАГА би ги издало на земята - засичаме такива неща в друи галактики, камо ли от съседната планета) само и само да се крие от близките маймуни е просто малоумие.

"да", може да сме панспермирали от марс, ок, нем лошо, там може да е имало абиогенезис или нещо ново.

НО да твърдиш че еволюцията е явно грешна е чисто и прост жалко. съжалявам че ти го казвам но си има причина 90% от учените, експертите и другите видове умни глави да я приемат за факт.

на всеки един от ъвпросите ти ще намериш отговор за 10 секунди ако го гугълнеш. отдавна са дискредитирани, отговорени и обяснеи ВСИЧКИТЕ, ДО ЕДИН.

ограмоти се малко, не бива такива работи да не знаеш.

не знеш ли че ушите ни имат мускули които не можем да използваме но които точно маймуните използват за да ги движат?

не знаеш ли за дарвиновия рефлекс?

не знаеш ли за космите по тялото ти?

не знаеш ли за всичките фосили?

не знаеш ли за функционалния апендикс?

не знаеш ли за опашната кост?

не знаешш ли за зъбите мъдреци?

не знаеш ли за вомероносалния орган?

не знаеш ли за тетия ти клепач?

не знаеш ли че имаш мускули които са непизползваеми но при животните с мустаци сужат за да ги движат?

не знаеш ли за маймунските мускули леватор клавикуле и палмарис лонгус които имаме но не можем да използваме за разлика от предците ни?

не знаеш ли че имаш ген с който можеш да си произвеждаш витамин це, но който е изключен при хората за разлика от предците ни(мутация)?

не знаеш ли че това е само една малка част от целия боклук който носим в телата и гените си и който показва че идваме от други животни?

не знаеш ли как буквално може да се проследи еволюцията ни с тази на маймуните от общият ни прародител само с две капки кръв?


брато прочети една малка статия преди да обориш световната наука от двеста години насам.

в крайна сметка ако го докажеш ЩЕ спечелиш нобелова награда и ще станеш откривателят на века, малко ли ти е? или си имаш по-важни неща от това?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 09:52
Първо-Ти гледаш само от гледна точна на човека.Изхождайки от нея то живот освен на планетата Земя не може да има.Ние(да поясня-хората) не сме някакъФ критерии за живот.Все едно да сме риби и да казваме че живот освен във водата не може да съществува.

Второ-Тези въпроси какво общо имат с темата.И аз мога да ти задам въпроси които ти си нямаш хал хабер.

Трето-Това да спечелиш Ноелова награда е може би най-големия престиж, но целта на живота ми е друга.Примерно много по важно е да разбера какъв е смисъла на живота,как се е сътворил света и още много неща от този типаж.

gandalfepi4
11-01-2010, 10:08
Първо-Ти гледаш само от гледна точна на човека.Изхождайки от нея то живот освен на планетата Земя не може да има.Ние(да поясня-хората) не сме някакъФ критерии за живот.Все едно да сме риби и да казваме че живот освен във водата не може да съществува.

не, не е така. не си ме разбрал или не съм се изразил правилно (за което, ако е така се извинжвам). живот може да възникне във всякакви условя стига да има задоволени определени кретерии - може да има даже силиконови форми на живот в контраст с познатите ни въглеродни. не съм казвал че е невъзможно да е имало живот на марс - може да е имало (даже вероятно имажки предвид условята) може и да има сега някакви бактерии оцелели по хубави джобове. но не сме засичали каквито и да били от нормалните знаци за голямо количество живот или цивилизаця: ако някои си е губил времето да стои на повърхността да строи паметници то тигава би било малоумно да прокопава вътрешността на планетата и да се отделя от слунчевата светлина (едиственя ни източник на енергя в слунчевата система) и да се ограничават с... нищо? и при това без да използват химичaна енергя, да живеят в температури на замрузване, при наличието на отровни вулканични газове и тн и тн и тн.


Второ-Тези въпроси какво общо имат с темата.И аз мога да ти задам въпроси които ти си нямаш хал хабер.

имат доста понеже показват колко е далече твърдението ти от логиката и реалността.и освен това даваж - ще им отговоря както винаги съм правил, дори първоначално да не съм знаел отговора. ще видя малко информаця и ще се обогатя (за което бих бил благодарен)

Трето-Това да спечелиш Ноелова награда е може би най-големия престиж, но целта на живота ми е друга.Примерно много по важно е да разбера какъв е смисъла на живота,как се е сътворил света и още много неща от този типаж.


ми ок. пак като направиш това ще получиш нобелова награда, ще получиш много пари и внимание, ще вдухновиш много, много хора. ще получиш пари за правене на рисурчове колкото си искаш и да промениш човешката раса за винаги




otnovi se izviniavam za gadnia kirilizator

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 10:24
А защо Слънцето да е единствен източник на енергия?Ядрото е друг източник на енергия.
А и нали няма защита от UV лъчите.Тогава са принудени да живеят под земята примерно.

А иначе не схванах за какво беше задал тези въпроси в един от миналите постове.

gandalfepi4
11-01-2010, 15:23
А защо Слънцето да е единствен източник на енергия?Ядрото е друг източник на енергия.
А и нали няма защита от UV лъчите.Тогава са принудени да живеят под земята примерно.

А иначе не схванах за какво беше задал тези въпроси в един от миналите постове.

не могат да използват енергията от ядрото без да ги засечем защото ще има всякакви електрически и радио следи - от повърхността обаче поне могат да си фотосинтезират сравнително незабелязано.

и "не" не са принудени да живеят под земята, а дори и да са:

каквато и да е цивилизацията им трябва да излъчва топлина и др глупости които биха ги направили видими ИЛИ ПРОСТО ДА ДОЙДАТ ТУКА - то ние сега изпращаме неща до марс НО не можем да заживеем под земята, как е възможно те (не им е изчезнала атмосферата за един ден) да не са взели мерки да дойдат на този рай тука за толкова време (на повърхността няма каквито и да е следи за живот или цивилизация освен въпросните пирамиди които замомента са дебатируеми като произход)

а за въпросите беше просто за мен, сори - идеята ми беше че има ТОНОВЕ доказателства че идваме от общ прародител с маймуняците, а за тях пък може да се проследи и до първобитни форми, просто няма никакъв начин да сме от друга планета с две изключеня:

ДНКАТо ни да е идентично с това на едни местни говеда които пък доста приличат на нас въпреки че идваме от коренно различна система (астрономически малък шанс)

да е имало някакви марсианци или каквото и да е било там и те да са зародили живота тук и той сам д се е развил и запрострял навсякъде (възможно и не може да се отрече или потвърди, но май не това искаш да кажеш нали)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 18:41
Както каза School ти задаваш въпроси само докато се изчерпиш до някъква степен и се изкарваш прав.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 18:41
Ето ти пак гледаш от гледна точна на човека.Тя е една от многото.Това, че ни се развиваме по начин които е лесно забележим не значи че и други раси ще се развият по подоен начин.
И защо да фотосинтезират?До ядрото има мн по-голяма енергия.Която е желан продукт от повечето разуми(ние тъкмо сме в началото на този прицес).

А и каде са "ТОНОВЕТЕ" доказателства за еволуцията маймуна-човек?Има само 1 хипотеза и от нея вече евентуално разтягане на локуми.

ZipFail
11-01-2010, 19:06
Ти прост ли си или какво ? :lol:

Хипотезата не е доказателство, хипотезата е преположение..доказателств ата са това което го потвърждават. Изясни си понятията, моля ти се.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 20:10
Ем ти си много зле чоек.
Аз казвам, че това за прогреса маймуна-човек е исмислица и има само 1 хипотеза от която се разтягат локуми и явно че не е истина, а ти незнаеш за какво става на въпрос.
Траи си по добре.

ZipFail
11-01-2010, 20:31
Така е, прав си :(
Благодарим ти, че разкри на човечеството произхода му. Също така му разкри и тайните на живота на марс, на научно доказаната негативна енергия и на конспирацията на рептилоидите-извънземни.

Да имаш някое друго фундаментално разбиране да разбиеш на пух и прах, или за следващия път ? Добре че си ти да разбираш от всичко, че тея стотици миларди долари давани за проучвания на тея неща явно са били за нищо, щом най-големите учени и мозъци на света не са ги открили :(


ПП: От фундация "Нобел" се обадиха, чакат те към 5 награди да си прибереш...

gandalfepi4
11-01-2010, 20:36
Както каза School ти задаваш въпроси само докато се изчерпиш до някъква степен и се изкарваш прав.

както казах аз в момента в който ти показвам че грешиш ти ми казваш че съм лош.

ми браво бате. прв си - много съм ограничен.

НАПЪЛНО е възможно да има марсианци които се крият от нас и правят някакви напълно незасечими магии и са ни пуснали на земята въпреки че с ДНК може да се направи (вече се е направила само да знаеш) историята на хората.

но не звучи достатъчно драматично нали?

защо да гледаме доказателства коато можем да си пуснем музиката от досиетата хикс и да гледаме патиците в кваралното езеро, обявявайки ги за мутирали пипала на пет километрово лох нес.

gandalfepi4
11-01-2010, 20:38
ПП: От фундация "Нобел" се обадиха, чакат те към 5 награди да си прибереш...

стига говори глупости бе малоумник - то те са рептилите

ZipFail
11-01-2010, 20:44
Сигурно слагат отрова по наградите :(

Или има закодирани символи по тях които те хипнотизират :(



ПП: фОндация, съжалявам 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 21:19
A ZipFail по-добре не пиши,че щом от 3 поста не схвана за кво става на въпрос смята за какво става на дума.Траи си и не се обждаи по добре. :)

Gandalfepi4 поне знае за какво става на въпрос.Това че ме преразказва с пародия и изкривява казаното от мен с цел да звуча глупаво(бр че се пак знае този похват) е 2ри въпрос.Но поне ме е разбрал(поне частично).

ZipFail
11-01-2010, 21:24
Съжалявам, ама логиката ти "На Марс има живот, ама няма никави признаци за това, щото го крият" нещо куца.
По същата логика и на Венера има живот, ама венерианците го крият.Доказано е !


Прочети този материал внимателно, моля http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=80:2008-01-24-09-58-05&catid=14:-&Itemid=27 :)

ZipFail
11-01-2010, 21:59
ПП: Намерих нещо инетерсно за марсианците- и те са фенове на Мики Маус !

И дори имат негови паметници:
http://prikachi.com/images/793/2630793l.jpg
Не е ли удивителна приликата - http://3.bp.blogspot.com/_I-hQPuhS9AQ/R_VIAN-PmnI/AAAAAAAAAdg/QxDB7f87Y1k/s320/Mickey_Mouse1.gif

:shock:

gandalfepi4
11-02-2010, 08:56
ей кебап, аз май схванах - струва ми се че не мое да се разбереме просто. аз дори и не разбрах какво точно смяташ че е станало.

я кажи каква ти е идеята за тези марсианци по-точно - че е възможно да сме дошли от тях ли, че ние сме марсианци па сме забравили ли, че те ни контролират от марс ли или нещо съвсем друго.

така май най-добре ще може да се разбереме

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-02-2010, 11:44
Темата нали е за произхода на човека.
Кажи речи всички казават, че човека е произлязал според Дарвиновата хипотеза.Аз казвам, че това е най-неприемливата хипотеза.Обяснил съм защо.А това, че идаваме от Марс или че някои ни е "докарал" е много по правдоподона.Ето на Марс има лице,пирамиди,пресъхнали реки,ледени полярни шапки-всичко това крещи-живот.

Разбира се никой(с изключение на единици) не могат да кажат 100% кое е вярно.Аз подкрепям най-допустимата теория.

Извиняваите ако някъде думите са свързани и затрудняват четенето, но спейса ми е прецакан.

gandalfepi4
11-02-2010, 12:01
^ аха. миии ок тогава. това е лесно - ние сме генетично свързани с всички други обитатели на планетата без изключения, дори и най-старите такива отпреди милиони години (ДА има толкова стари видове, долкото ми е известно най-стаият жив вид е на почти половин билион години ама пак е свързан с нас, а неговата история може да се проследи до МНОГО по-стари видове).

тъй че може да са ни посадили тука преди няколко билиона години и от там да е тръгнал живота (панспермия) но това важи за първоотците на всички видове а не специално за хората.

видях и по-горе че казваш че няма доказателства за еволюцията на човек от други животни - има:

http://www.talkorigins.org/faqs/homs/

http://www.google.com/custom?q=evidence+evolution+human&sitesearch=www.talkorigins.org

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/05/100506141549.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evolution

http://dna1.genome.ou.edu/5853/outofafrica/MitoDNA-ACWilson-Nature1987.pdf



нпма лошо да не знаеш, не го преподават в училище но все пак е сравнително хубаво да потърсиш малко инфо преди да казваш че няма доказателства.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-02-2010, 16:13
Е да верно забравих да спомена за 1-2 жалки мутации между човек и уж маймуна.Но това е доста по-малко от достатъчно.А и щом се е извършвало и преди значи и сега трябва да се извършва.А сега няма подобни неща.Така че тази теория е кажи речи невъзможна.

gandalfepi4
11-02-2010, 17:36
пич. ние. сме. генетично. идентични. с шибаните. маимуни.

деветдесет и девет шибани процента. как може да стане така ако няма врузка между нас???????????

това е като да ти дадът днк тест показващ че си генетично свурзан с баща си и да твърдиш че няма основаня за идеята че сте роднини:

на ти фосили, на ти рудиментарни органи, на ти генетични прилики, дрифт и вируси, на ти анатомични прилики.

това е. няма какво друго. просто няма, това са всичките доказателства които могат да бъдат очаквани и които (да не повярваш) съществуват. какво друго ако не общят ни проиxод дава обяснение (при това доста елегантно) на всичките тези факти които ти дадох



еи бе, как мояха тези доказателства да убедят някакви си 90% от биолозите и другите учени ама не и тебе. много ти порасна работата бе момче, много умен стана. под силата на твоята логика падат на парчета всички учебници, експерименти, учени и cxващания oт 200 godini nasam

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-02-2010, 19:23
Успокой се малко.
Значи, условията на развитие са почти идентични.А и според нашата гледна точна(човешката) всеки организъм които съществува е с нашите белези,с малки разлики.Така че поне 10 раси(мнинимум) са с сходни качества.А Земята и Марс са с почти еднакви условия.Така че да има много мали разлики е нормалко.А и как ще си обясниш, че някои зарази не влияят върху маймуната дори като я носят, а за човека са пагобни?Ако сме еволюирали това ще рече че са ни прехвърлили имунитета срещи тези болести.

Може би маймуните тепърва ще еволюират и резултата ще е близнак на човека.

И не че ни е пораснала раотата(разбира се че е пораснала, но не тази за която става на въпрос 8-) ) а просто се съмнявам и откривам.А не като овца в стадото или както е по-известно кон с капаци.

ZipFail
11-02-2010, 20:09
А ти как ще обясниш, че почти всички негри имат имунитет към малария, а белите не ?

Може би белите са от Марс, а негрите от Венера ? :-o

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-03-2010, 07:37
Какво общо има маларията?Аз говорех примерно за еболата.
А и това е лесно за обяснение.
Къде се среща маларията?В Африка.А негрите от къде са?От Африка.Ем само трябва да събереш 2 и 2.Общото им местожителство е допринесло до имунитета при негрите.
Сеш се?

ZipFail
11-03-2010, 08:00
Еми добро утро, умник. При маймуните е същото ;)

gandalfepi4
11-03-2010, 09:12
пич, заеби болестите. има си обяснение за тях и предполагам че те мързи да търсиш тъй че просто ти го давам на готово и смятам въпроса за приключен

http://medicine.tums.ac.ir/en/Users/mehrdad_pedram/B.S.%20and%20M.S.%20Classes/Molecular%20Paleoanthropology/Literature%20Assignements/Chimp%20Genome,%20Insights%20into%20Human%20Evolut ion%20(2003)%20Olson%20and%20Varke.pdf

и освен това въпросът няма НИЩО общо с болестите щом имаме почти единтично днк с местните - условията на марс нямат НИЩО общо с днк-то.

това е като да кажеш че е логично всички умни раси да ходят на два крака. няма логика.

единственият начин нещо да е свързано с друго нещо генетично е между тях да ика директна връзка. такава може да е само и единствено роднинска (и под роднинска може да се разбират и далечни неща оттипа на прапапрапрапрапрарппрапра прапрапра стрина на третия вуйчо по стринина линия).


не е възможно статистически организъм възникнал ведна среда да е толкова еднакъв (или и с една десета еднакъв) на някой от друга планета.

ей така изглежда дървото на живота (генетично)

http://www.utexas.edu/features/graphics/2008/tree/tree3.jpg

и ние имаме общо с този прародител!

ето го прапрапрапрапрпрапрапрпра рапрпрапрапрапрапарпрапра прапрапрапр
апрапраапрапрапрапрапрапр апрараппарпраарпрапрапрап р
аапрапрапрапрпарпрапарпар прапрапрапрапарпарпаапрпр апрапрапрапрапраапрпа
ррпапаррапапрпарпарпарпар прапрапраапапрпраапрпрапр апрапраапрапрпра пра пра пра дядо ти

http://en.wikipedia.org/wiki/Last_universal_ancestor

преди четири БИЛИОНА годинин. как е възможно да сме свързани в елегантнта мрежа със всички, до един, без изключения видове на земята до някой който е живял преди 3,5-4 билиона години на земята и да идваме от някъде другаде?

общите условия нямат нищо общо... и така и не разбрах за какво говориш като казваш общи условия - гравитацията на марс е почти 50% по-лека от нашта а това би довело до здравослвни проблеми и (поне) значително по-различна структура и устройство на организмите живеещи в неяя, ако сме от там то ние трябва да сме невероятно чупливи в сравнине с другите животни на земята, невероятно леки и неестествено различни (пссст, не сме)

освен това там се получава почти половината от светлината която получаваме на земята от слънцето, това НЕ Е малка причина за други разлики (най-вече в окулярните ни органи :-o )

там е и по-студено, а не виждм да имаме дебели космалаци някъде освен по задниците си което не би ни напраило много по-пригодени.

има адски слаба магнетосфера и почти не е защитен от соларните ветрове (умрял човек виждал ли си? представи си го ама на марс)

И има налягане което е непоносимо за хората

това са условията които не биха се променили при друга среда а идват от някакви константни черти на планетата, ние не можем да оцелеем там дори да имахме храна, атмосфера и вода нито сега, нито преди билионите години когато условията там са били по-добри.

сори но НАИСТИНА си има причина да ходиш на училище и да вярваш малко от малко на хората които са си даваи години от живота в изследвания и четена и които са ти написали учебниците и ти пяреподават.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-03-2010, 12:40
Еми добро утро, умник. При маймуните е същото ;)

Омг...Ти си ...Ае няма да казвам какво...Язък ти за икономиката де я учиш,като не можеш в една проста тема да вникнеш.Прочетиотново и виж че това което питаш/отговаряш няма нищо общо с това което се иска.Казах ти - по доре си мълчи поне да не се излагаш.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-03-2010, 12:51
пич, заеби болестите. има си обяснение за тях и предполагам че те мързи да търсиш тъй че просто ти го давам на готово и смятам въпроса за приключен

http://medicine.tums.ac.ir/en/Users/mehrdad_pedram/B.S.%20and%20M.S.%20Classes/Molecular%20Paleoanthropology/Literature%20Assignements/Chimp%20Genome,%20Insights%20into%20Human%20Evolut ion%20(2003)%20Olson%20and%20Varke.pdf

и освен това въпросът няма НИЩО общо с болестите щом имаме почти единтично днк с местните - условията на марс нямат НИЩО общо с днк-то.

това е като да кажеш че е логично всички умни раси да ходят на два крака. няма логика.

единственият начин нещо да е свързано с друго нещо генетично е между тях да ика директна връзка. такава може да е само и единствено роднинска (и под роднинска може да се разбират и далечни неща оттипа на прапапрапрапрапрарппрапра прапрапра стрина на третия вуйчо по стринина линия).


не е възможно статистически организъм възникнал ведна среда да е толкова еднакъв (или и с една десета еднакъв) на някой от друга планета.

ей така изглежда дървото на живота (генетично)

http://www.utexas.edu/features/graphics/2008/tree/tree3.jpg

и ние имаме общо с този прародител!

ето го прапрапрапрапрпрапрапрпра рапрпрапрапрапрапарпрапра прапрапрапр
апрапраапрапрапрапрапрапр апрараппарпраарпрапрапрап р
аапрапрапрапрпарпрапарпар прапрапрапрапарпарпаапрпр апрапрапрапрапраапрпа
ррпапаррапапрпарпарпарпар прапрапраапапрпраапрпрапр апрапраапрапрпра пра пра пра дядо ти

http://en.wikipedia.org/wiki/Last_universal_ancestor

преди четири БИЛИОНА годинин. как е възможно да сме свързани в елегантнта мрежа със всички, до един, без изключения видове на земята до някой който е живял преди 3,5-4 билиона години на земята и да идваме от някъде другаде?

общите условия нямат нищо общо... и така и не разбрах за какво говориш като казваш общи условия - гравитацията на марс е почти 50% по-лека от нашта а това би довело до здравослвни проблеми и (поне) значително по-различна структура и устройство на организмите живеещи в неяя, ако сме от там то ние трябва да сме невероятно чупливи в сравнине с другите животни на земята, невероятно леки и неестествено различни (пссст, не сме)

освен това там се получава почти половината от светлината която получаваме на земята от слънцето, това НЕ Е малка причина за други разлики (най-вече в окулярните ни органи :-o )

там е и по-студено, а не виждм да имаме дебели космалаци някъде освен по задниците си което не би ни напраило много по-пригодени.

има адски слаба магнетосфера и почти не е защитен от соларните ветрове (умрял човек виждал ли си? представи си го ама на марс)

И има налягане което е непоносимо за хората

това са условията които не биха се променили при друга среда а идват от някакви константни черти на планетата, ние не можем да оцелеем там дори да имахме храна, атмосфера и вода нито сега, нито преди билионите години когато условията там са били по-добри.

сори но НАИСТИНА си има причина да ходиш на училище и да вярваш малко от малко на хората които са си даваи години от живота в изследвания и четена и които са ти написали учебниците и ти пяреподават.

Ти какво правиш?Посочваш ми разликите(сегашните)?Обаче да не повярваш условията винаги могат и са се променяли.А и как ще има живот сега?Нали заради това че успловията не са благоприятни вече се местят на подона планета(демек Земята в конкретния случай).А и гравитацията какво като е по-малко?Земната също е била по-малко(двойно по-малка).Междупрочем това е причината за измирането на динозаврите(ае почваи да се чудиш какво да извадиш па за динозаврита).Така че гравитацията е може би показатея който не може да се промени,но Земния по"онова" време е бил същия.(така дадох ти теми по които можеш да ми противоречиш.Очаквам сериозна опозиция 8-) )

gandalfepi4
11-03-2010, 18:21
Земната също е била по-малко(двойно по-малка).Междупрочем това е причината за измирането на динозаврите(ае почваи да се чудиш какво да извадиш па за динозаврита).Така че гравитацията е може би показатея който не може да се промени,но Земния по"онова" време е бил същия.(така дадох ти теми по които можеш да ми противоречиш.Очаквам сериозна опозиция

http://en.wikipedia.org/wiki/Expanding_Earth#Scientific_consensus

http://www.youtube.com/watch?v=pbIJ_GIaGUo&eurl=http%3A%2F%2Fpostpolitical%2Ecom%2Fppblog%2F2 007%2F06%2F19%2Fmud%2Dfrom%2Dspace%2F

http://breakfornews.com/forum/viewtopic.php?t=5092



Нали заради това че успловията не са благоприятни вече се местят на подона планета(демек Земята в конкретния случай).

значи кво - местят се без да оставят каквито и да било технологични или фолклорни следи и се оказва че супер много приличат генетично и анатомично на местните шимпанзета и са свързани с всеки един организъм на планетата случайно?

няма. никакъв. начин.

генетична прилика = родство

липса на генетична прилика = липса на родство

наличие на 99% прилика = край на спора


пък и кажи ми - ти ако трябва да доставиш поне няколко десетки индивида на планетата ot марс колко голям кораб ще използваш? възможно ли е да го (не мога да повярвам че водим този дiaлог) загубиш?

или пък ако този кораб носи разни неща от типа на матерiaли, ресурси, медицина, техника и тн няма ли да остави поне един-два артефакта?

заеби това направо - как е възможно ако сме дошли от един вид да има индянци, бушмени, европежци, жълтури, африканци и тн и тн и тн и тн?

ами времевата разлика? човеци има от около 20ина 000 години докато условята на марс са спряли да са животоподдърящи преди 3-4 билиона?

beyonce2121
11-03-2010, 18:24
еволюцията

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-03-2010, 19:30
С първата част доколкото разбрах ме подкрешяш(за растежа и тн).

А и нали за маймуните това ти казах.Че подобните условия предразполагат към подобни индивиди.Дори и 1-2%.Това е огромна разлика,колкото и нелепо да ти звучи.Приликите са в устройството на организма.А поведението и разликите.Огромни са.Така че този 1% е напълно достатъчен.
А и не е нужно примерно да се доставя всичкия матерял(човека).Нужни са само няколко хиляди.А и щом са способни да изминат това разстояние,значи са доста добре развити и преноса на няколко хиляди/милиони не е никакъв проблем.А и съществуват и други начини за пътуване.

gandalfepi4
11-03-2010, 20:03
^ не. не се съгласява никой с тебе. доста ясно и недвусмислено пише че такава хипотеза има и че противоречи на всичко което науката е доказала но за сметка от това не е подкрепена от доказателства и следователно е малоумие безбожно.

и наистина ли си толкова безсрамно малоумен че не можеш да разбереш че днк прилика е равна на родство или просто ме тролиш?

осъзнаваш ли това изобщо? днк-ато на същество от друга планета трябва да е невероятно чужда на абсолютно всичко на тази, a такова същество няма намерено.

един прост тест би го идентифицирал като извънземно на секундата (доста буквално при това)

gandalfepi4
11-04-2010, 07:19
лол! един геолог тъкмо пусна любителско видео относно идеята ти :grin:

http://www.youtube.com/watch?v=epwg6Od49e8

то е доста по-човешко и лесно за разбиране от другите ми източници (които ти май даже не разбра, въпреки че ми се стори че израза "противоречи на всички доказателства" е доста ясен) когато обянява защо идеята е напълно невярна :D

започвам да се чудя дали наистина няма провидение 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-04-2010, 11:58
А с теб сагласява ли се?

А и както май сам ти каза има 1 фактор-проспособление и адаптация.Да си чувал?Еми ДНКто също се променя( а да не говорим след околко 25-30 годин).

И последно-какво значи тролиш?

freakrocker
02-26-2011, 10:39
Извънземен експеримент завършил с трагичен край.

Точно така! Бог не е съдал човека,ние го създадохме,за да получаваме опрощение на греховете,ада и рай- за да се стремим към по-добър живот.

Nam3less3
02-26-2011, 10:56
Извънземен експеримент завършил с трагичен край.

Точно така! Бог не е съдал човека,ние го създадохме,за да получаваме опрощение на греховете,ада и рай- за да се стремим към по-добър живот.Ами извънземните кой ги е създал тогава??

freakrocker
02-26-2011, 12:44
Много е лесно да се отговори на този въпрос с "Бог " , но определено не е той,поне според мен.

Nam3less3
02-26-2011, 12:46
Много е лесно да се отговори на този въпрос с "Бог " , но определено не е той,поне според мен.Защо пък трябва Бог лично да ги е създал. Достатъчно е да е пуснал Големият Взрив и оттам нататък както го обяснява науката.

NomNomNom
02-26-2011, 20:16
Всички вие грешите , в заблуда сте .
Аз създадох всичко. Не подлежи на обсъждане. Соз.

filmimilmi
02-27-2011, 12:56
Почти никой няма собствени хипотези. Основните обяснения са три. Развитие чрез естествения път на еволюцията, извънземна намеса - манипулиране на гените ни с цел да се даде тласък на развитието на нашия интелект и естествено хипотезата, че сме били хора от самото начало - създадени такива каквито сме от самия Бог, по негово подобие. Последната хипотеза идва с теологията. Тео значи Бог, а логиката уж трябва да се вписва в науката за Него. Но къде е тя при условие, че липсва смисъл да се опитваш да си обясниш нещо, което само Създателя ти ще знае, но няма начин да го разбереш приживе, а едва когато се срещнеш с Него след смъртта си. Тоест това обяснение няма основа, с която да се потвърди за истинно. Второто пък е по-логично от гледна точка на съвременната митология, според която във вселената има много по-напреднали видове от нас, които може би могат да си позволят да пътуват огромните междузвездни разстояния, за да си правят експерименти с живота на разни планети като нашата. Но възниква въпросът те от къде са произлезли? Необходимо ли е, за да се развие интелигентен разум някакъв извънземен тласък? Не може ли и ние да сме просто произведение на еволюцията? Така че най-логичен остава варианта всичко да е просто еволюция. А кой е дал тласъка, основата на всичко, за да може да стартира развитието на нашата Вселена, остава въпрос, над който може само да философстваме.