PDA

View Full Version : Контактни лещи ама не



bet3to
09-20-2010, 14:34
ИСКАМ контактни лещи ама мама и тате не ми дават поради простата причина че съм непохватна :? [-( .Как да ги убедя че тва не е така много искам лещи омръзна ми с тия грозни цайси :-o

PepSsSi
09-20-2010, 14:42
На това му се вика причина :shock: Не може ли да пробваш да ги навиеш да ти вземат, може като бас нещо, дали ще ги опазиш...

bet3to
09-20-2010, 14:47
На това му се вика причина :shock: Не може ли да пробваш да ги навиеш да ти вземат, може като бас нещо, дали ще ги опазиш...

Например :D :D :?

PepSsSi
09-20-2010, 14:50
wtf? аз да не би да познавам родителите ти. Ако са майтапчии измисли някакъв бас. Аз така правя :D . При вашите може и с цупене да минава нномера, а може и изобщо. Ти ги познаваш най-добре.

MeLikesPie
09-20-2010, 14:56
Накарай ги да ти вземат от някои краткотрайни и ако ги опазиш да почнат да ти земат наистина.

Но пък ако си с висок диоптер може би имаш тъмни кръгове около очите и по-добре просто да си вземеш очила, които повече ти харесват, по принцип има много секси модели.

ameli
09-20-2010, 16:35
Спестявай си пари и си вземи някои за еднократна употреба примерно, дето не са толкова скъпи. Покажи им, че можеш да се грижиш за тях и ги навий за други ;) А и на някои очила им ходят.

bet3to
09-20-2010, 16:59
По късно ше дам снимки :)

bet3to
09-20-2010, 17:51
Мерсии на всички

vagarious
09-20-2010, 18:04
Ми да, отиват ти.Може би, ако рамката е черна .. но и така е добре, кво. :) Кажи, че искаш лещи за рождения ти ден(ест.ако е скоро 8-) ) и нищо друго, но след това трябва да се постараеш наистина да си оправдаеш подаръка. :)

bet3to
09-20-2010, 18:11
да да на 29 декември е :D :D

Fx1
09-20-2010, 18:25
Какво значи не ти дават - купи си сама - Ултравижън Спешълти 55 са много хубави, струват 20лв и ги има в много оптики. Хубав разтвор е Опти фрии, вземи си малка опаковка за начало.

Във всяка оптика за 10лв ще те научат как да ги слагаш и махаш, пред ваште се появяваш с лещи в очите, какво, ще ти ги извадят ли?

bet3to
09-20-2010, 18:28
Аз ако им помрънкам още малко ще ми дадат амаа ....

vagarious
09-20-2010, 18:34
Еми .... мрънкай тогава.Какво чакаш .. 8-)

MissInd3p3nd3nt
09-21-2010, 22:42
Очният ми доктор ми каза, че при носенето на лещи с времето се намалявал диоптера.
Кажи го на родителите ти , може да се навият.

bet3to
09-22-2010, 09:07
Очният ми доктор ми каза, че при носенето на лещи с времето се намалявал диоптера.
Кажи го на родителите ти , може да се навият.

И аз това съм го чувала и съм го казвала амаа те не ми дават примерно защото нощно време ще заспивам с тях. А аз мисля као се прибера в къщи примерно махам лещите и слагам цайсите - така не става ли :? :? :?

MissInd3p3nd3nt
09-22-2010, 09:17
Очният ми доктор ми каза, че при носенето на лещи с времето се намалявал диоптера.
Кажи го на родителите ти , може да се навият.

И аз това съм го чувала и съм го казвала амаа те не ми дават примерно защото нощно време ще заспивам с тях. А аз мисля као се прибера в къщи примерно махам лещите и слагам цайсите - така не става ли :? :? :?
Еми аз точно така правя

bet3to
09-22-2010, 09:19
Очният ми доктор ми каза, че при носенето на лещи с времето се намалявал диоптера.
Кажи го на родителите ти , може да се навият.

И аз това съм го чувала и съм го казвала амаа те не ми дават примерно защото нощно време ще заспивам с тях. А аз мисля као се прибера в къщи примерно махам лещите и слагам цайсите - така не става ли :? :? :?
Еми аз точно така правя

Добре де аз примерно като си купя нови очила и веднага ги сложа ми е малко гадно на очите и после като свикна с тях и сложа старите пък със старите ми е гадно няма ли и сега да е такова чувството :) :)

ecstazy
09-22-2010, 09:58
Те пък защо мислят, че ще спиш с тях. Попринцип това не е много препоръчително. Зависи си от самите лещи. Нооо аз ги нося само като съм навън, вкъщи ги махам. А това за смъкването на диоптера.. не мисля, че е много вярно. На мен ми го обясниха като процент от хората, носещи лещи. Абе все едно. Това, че си непохватна не ти пречи да носиш лещи. Не знам защо родителите ти така мислят :D Обясни им добрите страни на лещите - чустваш се по-добре с тях, по- комфортно ти е,нямаш очила, които да ги мислиш... и т.н. :D

P.S. бебето, не мисля, че ще е такова чуството. На теб ти е гадно с новите, защото не си свикнала с новия диоптер. Когато свикнеш с него, пък сложиш старите, е нужно малко време да свикнеш със стария и такам. За лещите - то е като очила, същия диоптер и всичко. Ще ти е странно първите няколко дена. Аз си спомням първия път, когато си ги сложих - беше 6-ти клас :lol: Едвам си сложих едната, защото ме беше страх да си бръкна в окото. След това не успях да си сложа втората и не отидох на даскало и си стоях цял ден така :shock: вечерта се осмелих и я махнах. А в момента ги свалям и слагам точно за 2 минути! :D

bet3to
09-22-2010, 10:08
Те пък защо мислят, че ще спиш с тях. Попринцип това не е много препоръчително. Зависи си от самите лещи. Нооо аз ги нося само като съм навън, вкъщи ги махам. А това за смъкването на диоптера.. не мисля, че е много вярно. На мен ми го обясниха като процент от хората, носещи лещи. Абе все едно. Това, че си непохватна не ти пречи да носиш лещи. Не знам защо родителите ти така мислят :D Обясни им добрите страни на лещите - чустваш се по-добре с тях, по- комфортно ти е,нямаш очила, които да ги мислиш... и т.н. :D

P.S. бебето, не мисля, че ще е такова чуството. На теб ти е гадно с новите, защото не си свикнала с новия диоптер. Когато свикнеш с него, пък сложиш старите, е нужно малко време да свикнеш със стария и такам. За лещите - то е като очила, същия диоптер и всичко. Ще ти е странно първите няколко дена. Аз си спомням първия път, когато си ги сложих - беше 6-ти клас :lol: Едвам си сложих едната, защото ме беше страх да си бръкна в окото. След това не успях да си сложа втората и не отидох на даскало и си стоях цял ден така :shock: вечерта се осмелих и я махнах. А в момента ги свалям и слагам точно за 2 минути! :D
Мерси за съветите ама не съм бебето,а Бетето :D :D

ecstazy
09-22-2010, 10:10
опалянка, грешка на клавиатурата, извиняям се :D

bet3to
09-22-2010, 10:12
Нищо нищо :wink:

Fx1
09-22-2010, 14:21
Не е вярно, че се сваля диоптър като носиш лещи, няма такова нещо.

Имай предвид, че лещите може да са с 0,25-0,5, дори повече диоптъра по-малко от очилата ти, това ще ти го препоръча офталмолог.

И все пак не мога да разбера защо не можеш да си купиш лещи, без да казваш на вашите, постави ги пред свършен факт, не е като да си правиш татуировка, какъв е проблемът?

bet3to
09-22-2010, 14:24
Ми защото не съ, от тези да пазя тайни от най близките си хора пък и като ме виждат без цайси ше им е чудно

bet3to
09-22-2010, 14:25
Ми защото не съ, от тези да пазя тайни от най близките си хора пък и като ме виждат без цайси ше им е чудно

Fx1
09-22-2010, 14:27
Е, то веднага ще стане ясно, че си с лещи.

Въпросът е, че за такова елементарно нещо можеш сама да си решиш, без да чакаш разрешение.

bet3to
09-22-2010, 14:28
а пари от къде :D :D

Fx1
09-22-2010, 14:33
а пари от къде :D :D

Е, да, това е друг въпрос, поне 30-40лв ще ти трябват, ако не можеш да си спестиш, явно ще трябва да си по-убедителна.

Обясни, че ти е некомфортно с очила, стъклата се запотяват и т.н. с лещи изобщо не усещаш, че имаш проблем с очите, буквално проглеждаш. Ако се притесняват от някакви негативни ефекти - ако 1-2 дни да не носиш лещи, все едно никога не си носила.

Ако никой от двамата не носи очила, можеш да им мрънкаш, че не знаят колко е кофти хаха

bet3to
09-22-2010, 14:36
а пари от къде :D :D

Е, да, това е друг въпрос, поне 30-40лв ще ти трябват, ако не можеш да си спестиш, явно ще трябва да си по-убедителна.

Обясни, че ти е некомфортно с очила, стъклата се запотяват и т.н. с лещи изобщо не усещаш, че имаш проблем с очите, буквално проглеждаш. Ако се притесняват от някакви негативни ефекти - ако 1-2 дни да не носиш лещи, все едно никога не си носила.

Ако никой от двамата не носи очила, можеш да им мрънкаш, че не знаят колко е кофти хаха

Тате носи цайсии ма това няма значение. Мам днеска се прибира и аз и кавам мамоо измислх нео за лещите - Носа ги навън а вкъщи си слагам очилата и тя каза че ше си помислии :o :D :D

Fx1
09-22-2010, 15:22
Аз точно така правя, само навън съм с лещи.
Така или иначе не е препоръчително да ги носиш повече от 8-10 часа на ден всеки ден..

MissInd3p3nd3nt
09-22-2010, 16:31
Не е вярно, че се сваля диоптър като носиш лещи, няма такова нещо.


Aми при мен имаше ефект - от 1 и 25 ги намалих на 1
При една моя приятелка,която ги носи от по-дълго време също :wink: