PDA

View Full Version : U.S.A



Sharron
09-20-2010, 16:45
. :)

Nakadah
09-21-2010, 04:45
Успех! :)

Brave_Heart
09-21-2010, 05:37
Привет от Флорида :)
Аз се явявах на SAT и TOEFL преди близо две години. Не съм ходила на никакви уроци и английският ми не беше добър. Историята е дълга и няма да се въвличам в подробности. Изпитите не са лесни и трябва да се подготвиш, но ако си упорита ще се справиш :)

Това е сайта на TOEFL ( през който можеш да се регистрираш и за изпита) в който има и безплатни подготовки: Free Test Preparation http://www.ets.org/toefl/ibt/prepare/

А това е сайта на SAT http://sat.collegeboard.com/practice.

SAT се държи от всички който искат да учат в американски университет, докато TOEFL е само за чуждестранните студенти. SAT e комбинация от math, reading and writing. Ако отвориш сайта който съм ти дала можеш да видиш примерни въпроси :) Математиката е мноого лесна.

В този сайт http://collegesearch.collegeboard.com/search/adv_typeofschool.jsp (направо съм ти дала линк към мястото) можеш да търсиш университети в Америка и стипендий. Ако имаш нужда от помощ с ориентирането ми пиши, с радост ще помогна

Sharron
09-21-2010, 14:04
Привет от Флорида :)
Аз се явявах на SAT и TOEFL преди близо две години. Не съм ходила на никакви уроци и английският ми не беше добър. Историята е дълга и няма да се въвличам в подробности. Изпитите не са лесни и трябва да се подготвиш, но ако си упорита ще се справиш :)

Това е сайта на TOEFL ( през който можеш да се регистрираш и за изпита) в който има и безплатни подготовки: Free Test Preparation http://www.ets.org/toefl/ibt/prepare/

А това е сайта на SAT http://sat.collegeboard.com/practice.

SAT се държи от всички който искат да учат в американски университет, докато TOEFL е само за чуждестранните студенти. SAT e комбинация от math, reading and writing. Ако отвориш сайта който съм ти дала можеш да видиш примерни въпроси :) Математиката е мноого лесна.

В този сайт http://collegesearch.collegeboard.com/search/adv_typeofschool.jsp (направо съм ти дала линк към мястото) можеш да търсиш университети в Америка и стипендий. Ако имаш нужда от помощ с ориентирането ми пиши, с радост ще помогна

Е,ракажи как си звела изпитите,то това мен най-мн ме интересува,мнения от хора,държали тези изпити,смисъл като не си знаела много добре английски как си ги взела? Можете свободно да ме нападнете,че в тези сайтове нищо не разбирам,не мога да се ориентирам,дори не знам къде искам да уча,как да се ориентирам? По финансови възможности-не сме богати ..

TVDQueen
09-21-2010, 14:07
Първо успех и дано да успееш :) Второ това е и моя мечта.Просто ми се е набило в главата, че искам да уча, живея и работя в Америка .. не знам защо, но ми е фикс-идея :D :D

Sharron
09-21-2010, 15:03
Много ви благодаря,че ми пожелавате успех.Ето това трябва,а не някой различен,който не иска да живее в България да бъде нападан жестоко с какви ли не обиди. А иначе очаквам отговори по темата :)

nikki16
09-24-2010, 08:07
До колкото си спомням, за Community College само TOEFL е достатъчен, а от там много лесно става прехвърлянето в университет. Нивото на обучение е доста ниско обаче в цялата им система. Щом искаш да учиш там единият от вариантите е да пробваш езиково обучение за няколко месеца и после да държиш изпити, но е скъпо.

Успех!

nikki16
09-24-2010, 08:09
Много ви благодаря,че ми пожелавате успех.Ето това трябва,а не някой различен,който не иска да живее в България да бъде нападан жестоко с какви ли не обиди. А иначе очаквам отговори по темата :)

Повечето млади хора сме така :D Просто Америка има най-добрия маркетинг, което не означава че продуктът е с най-високото качество...

Nakadah
09-25-2010, 19:07
Винаги ви се хиля със сълзи на очите като почнете да дрънкате за америка... :lol:

Sharron
09-26-2010, 17:35
Винаги ви се хиля със сълзи на очите като почнете да дрънкате за америка... :lol:

Кой какво смешно е казал?

doktorEmilAntonov
09-27-2010, 02:08
Приятно чистене на кенефите на господата америкнаци. :D

Sharron
09-27-2010, 12:27
Приятно чистене на кенефите на господата америкнаци. :D

Тоя пък,какъв си ти да ми говориш така бе,представям си ти колко работиш,нито знаеш коя съм,каква съм ама иначе веднага имаш мнение :-x

doktorEmilAntonov
09-27-2010, 13:47
Ми кво мислиш ше бачкаш докато учиш?

Infinity
09-27-2010, 17:56
Това и на мен преди ми беше нещо , като фикс идея , но с времето мисля , ме амбицията и най-вече желанието ми намаляват.
Била съм , като емигрантка за кратко време в няколко държави и не мога за кажа , че в дадени моменти да се чувстваш човек " втора ръка " е много приятно. Помисли много добре по въпроса , обсъди го с хора , които могат да ти помогнат със съвети от личен опит. :)
Първо , на какво ниво ти е англинският ?
Това е много важен момент в цялата работа , защото времето , с което разполагаш не е много.
Второ , към какво си се насочила поне , като град или университет ?
Какво те влече ?
Успех ти пожелавам и аз , но се стягай и добре си помисли какво искаш от живота. Ако си сигурна , че искаш това да ти е бъдещето започни още от сега да влагаш всичко от себе си в тази си мечта. :)

Sharron
09-27-2010, 19:11
И на мен понякога ми намалява желанието,но отново се връща,самонастройвам се,защото ако се оставя да правя каквото си искам ще свърша в някой магазин за хранителни стоки :D Ами английският не ми е мн добре,затова искам някой да ме посъветва къде мога да се запиша в школа или център,където бързо те научават на език и т.н? Иначе искам или в Калифорния или Ню Йорк,ако не стане там,Чикаго и др. За университет още не знам,но просто искам да се занимавам с това!

serenityFX
09-27-2010, 21:40
Събирай си листчета от кеча , за 500 корици ти дават зелена карта , а ако имаш 20 на грубаря и 20 на рей мистерио ти дават работа в микрософт като личен асистент на бил гейтс да му редиш колекцията от кечисти :?

nikki16
09-28-2010, 09:56
Винаги ви се хиля със сълзи на очите като почнете да дрънкате за америка... :lol:

Що? Мислиш, че си най-добре информиран ли? :-P

TeenageDream
09-28-2010, 11:30
Винаги ви се хиля със сълзи на очите като почнете да дрънкате за америка... :lol:

Що? Мислиш, че си най-добре информиран ли? :-P
Защото Америка е ужасна държава за живеене, а американците са лицемерни материалисти.
Но въпреки всички гадни истории, които знам за там, бих предпочела да живея там, отколкото в България.
Надявам се, че няма като останалите 15 човека, които познавам и живяха там, да се върна в България, че и затъжена. :D Въпреки че не мисля, че бих живяла там за постоянно, може би за половин-една година, колкото да видя какво е. :)

marais
09-28-2010, 13:08
в САЩ е доста скъпо.
Ако нямаш много пари, но държиш да си в англо-говоряща държава, защо не пробваш Шотландия? Там поне университетите не искат такса, за разлика от Англия, а и е значително по-евтино.

Един въпрос: искаш да следваш в САЩ, за да получиш по-качествено образование или просто искаш да си поживееш? Питам те, защото прочетох, че искаш да си в Ню Йорк, Калифорния..все такива места, възвеличавани от Холивуд филмите и сериалите в България.

Sharron
09-28-2010, 13:26
Винаги ви се хиля със сълзи на очите като почнете да дрънкате за америка... :lol:

Що? Мислиш, че си най-добре информиран ли? :-P
Защото Америка е ужасна държава за живеене, а американците са лицемерни материалисти.
Но въпреки всички гадни истории, които знам за там, бих предпочела да живея там, отколкото в България.
Надявам се, че няма като останалите 15 човека, които познавам и живяха там, да се върна в България, че и затъжена. :D Въпреки че не мисля, че бих живяла там за постоянно, може би за половин-една година, колкото да видя какво е. :)

Абе какви сте вие такива хора беее :-x Направих темата да получа отговори на въпросите си,а не да слушам кой какво мисли за Америка ;) И ти ходила ли си в Сащ,та знаеш толкова добре? хах..

marais,знам че е скъпо.Не съм богата,но ще се боря да отида там.Не съм зарибена от филмите,не съм малко дете,просто знам много добре какво искам и защо го искам.Искам да получа качествено образование,да,искам и да живея там.

TeenageDream
09-28-2010, 14:42
Не се ядосвай. :wink:
Лично аз не съм ходила, дай Боже догодина да отида, но, както казах, познавам достатъчно хора, които са живели или живеят там.
Не знам защо реагираш така, попринцип човек, който се кани да заживее в друга държава, търси колкото се може повече мнения и гледки точки. :wink:
Успех в начинанията ти!
А мислила ли си какво ще работиш, докато учиш?

П.П. Да отида на екскурзия, не да живея там. :)

Sharron
09-28-2010, 16:50
Не се ядосвай. :wink:
Лично аз не съм ходила, дай Боже догодина да отида, но, както казах, познавам достатъчно хора, които са живели или живеят там.
Не знам защо реагираш така, попринцип човек, който се кани да заживее в друга държава, търси колкото се може повече мнения и гледки точки. :wink:
Успех в начинанията ти!
А мислила ли си какво ще работиш, докато учиш?

Реагирам така защото аз правя тема,и моля съвсем разбрано да се отговаря само по темата,а тука го превърнахте в анкетен лист и място за изказване на различни мнения! :o А и не усещаш ли че си противоречиш адски много? Каза : Защото Америка е ужасна държава за живеене, а американците са лицемерни материалисти '' а сега казваш ''Дай боже да отида'' абе не ви разбирам.. и все пак нашето семейство няма много пари,възможно ли е да отида в Щатите,макар че не сме богати? Да уча,работя и живея! :)

YouAteMyHeart
09-28-2010, 17:30
^много малко унита дават частични стипендии на чужденци.(те са минимални)

www.collegeboard.com <- тук може да намериш основните неща за университети.Има търсене по щати,предмети,цени и тн.Повече инфо има в сайта на самия университет.

Като цяло таксите започват от $9000-10000 на год.(гледат се таксите Out-of-State)Имаш право на 20ч работа на седмица по време на училище.С тея 20ч няма да можеш да изкарваш достатъчно пари даже за храна.

NY и CA са мн скъпи за живеене.Наема започва от $700-800 на месец.за студио.

За САЩ ще ти трябват мн мн пари.(едно $18-19,000 на година )След като казваш,че сем.ти няма тези възможности провери за др държави с по-ниски цени на образованието.(Дания,Герма ия,UK..) :)

Sharron
09-28-2010, 17:55
Четох за стипендии,че отпускали,помощи,които после отработваш? Никакъв шанс ли нямам егати? :?

Aniiiii
09-28-2010, 18:46
Найстина там е скъпо. Аз не съм там, но сестра ми скоро се върна.
Аз съм в Англия и научих английския в Училища Европа в България. Ако ги има в твоя град можеш да попиташ, защото найстина си заслужават парите за това на което те научават. :)

За друго, мисля че не мога да ти помогна, както казах съм в Англия и не знам мн за Америка. А ти като за начало можеш да помислиш какво искаш да учиш, да разгледаш университети и сайтовете им да видиш как стават нещата със стипендийте :) Успех

doktorEmilAntonov
09-28-2010, 22:42
В САЩ дават едни заеми за учене и накрая излиза, че трябва да платиш около 1 млн. долара с лихвите. Това си е чисто заробване, цял живот после плащаш заема и главницата.

nikki16
09-29-2010, 11:47
В САЩ дават едни заеми за учене и накрая излиза, че трябва да платиш около 1 млн. долара с лихвите. Това си е чисто заробване, цял живот после плащаш заема и главницата.

Е чак 1 милион не са, но ако ти дадат студентски заеми и си в Ivy League даскало, 300-400 хилки не ти мърдат. Ако си голям гений обаче, ще ти дадат стипендия, а не заем.

TeenageDream
09-29-2010, 13:24
В САЩ дават едни заеми за учене и накрая излиза, че трябва да платиш около 1 млн. долара с лихвите. Това си е чисто заробване, цял живот после плащаш заема и главницата.
Връзваш се да стоиш там 10-30 години, за да изплащаш кредити. :?
Грешката на много хора е, че не знаят лошите страни на държавата, в която отиват, а когато отидат, вече е късно. Или пък не са ходили преди и се оказва, че университетът/градът изобщо не им допада и се чудят какво да правят.

Nakadah
10-01-2010, 07:01
Интересното е обаче че темите за САЩ или английски винаги са най-големите бе... А даже е пълно и с разбирачи... Де да бях и аз 1 от тях :( Е ще се пробвам бе!

Ебати якото е да вземеш заем от държавата! Няма лихва! Най-доло с дребен шрифт пише че лихвата започва да се начислява 6 месеца след като завършиш учебното заведение при което лихвата ти е 24-28%. Всяка година трябва да кандидатстваш на ново за заем тъй като парите се изчисляват на твойте доходи, средства и тн и всяка година варират... Ако си нормален ученик и завършиш Bachelor след 4-5 год то ти си натрупала лихва за 5 години живот + учене(За живот не ти дават кой знае колко, но си е заем!) При което следва че трябва да изплащаш заем за 20 години(ако си късметлиика) и целия ти живот да се върти около заема. Май забравих до къде бях стигнал :( :lol:

както и да е! Забравих ли да спомена че заем не се дава на чуждестранни ученици? Опаааааааааааааа, ами сега? Дори тази гадна опция отпадна :( :(

Абе някой от вас англоговорящите иска ли да ме научи на английски? 8-)

iPurple
10-03-2010, 10:18
Четох за стипендии,че отпускали,помощи,които после отработваш? Никакъв шанс ли нямам егати? :?

Избери си някой малък град. Можеш да започнеш от сега да работиш нещо например само събота и неделя и да събираш пари.
И все пак си помисли за за някоя страна в Европа. За Америка ще ти трябват доста пари.

windowlicker
10-08-2010, 14:04
Много се забавлявам като ви чета :) ама искрено :D

За езикови школи не мога да ти помогна, аз учих английски в гимназията. Изпитите - ако не си запозната ще ти се сторят доста сложни, дори математиката е лесна, но има неща които са различни от това което учим в България. TOEFL на мен ми се стори по-труден. В интернет както каза някой си има безплатни тестчета.

Сега за парите...За международни студенти НЕ се дават стипендии. Дори и да намериш нещо то ще е минимално...а таксите наистина са високи.

Общежитията са даже по-скъпи от квартирите. А ти като никой не познаваш какво ще правиш като слезеш от самолета и не говориш добре английски? Идея си нямаш колко ще ти е трудно особено ако си сама. Да не говорим че за международни студенти искат гарант, който да предостави поне $30 000 (тука не съм сигурна, ама беше нещо голямо), и че може да те издържа и такива глупости.

Аз не искам да те разочаровам, ама мисля, че ще е по-добре да отидеш някъде в Европа, сега нали сме в Евро съюза и е безплатно или поне евтино?

П.П. Не вярвай толкова много на филмите. Тука е мноооооого различно от това, което показват по филмите. Не е купон 24 часа. Поне за тези от нас, които работят и учат де... Не знам аз не живея в голям град и тука заведенята са много различни от това което сме свикнали в България, да не говорим, че в повечето не можеш да ходиш докато не станеш на 21.

Та такам...Успех :)

JZfan
10-09-2010, 19:35
Успех!!!!

И аз искам да отида да живея в Америка ....

Nakadah
10-10-2010, 05:04
Айляк, и аз искам да отида в Америка :(

Pulvis
10-10-2010, 22:41
Винаги ви се хиля със сълзи на очите като почнете да дрънкате за америка... :lol:

Що? Мислиш, че си най-добре информиран ли? :-P
Защото Америка е ужасна държава за живеене, а американците са лицемерни материалисти.
Но въпреки всички гадни истории, които знам за там, бих предпочела да живея там, отколкото в България.
Надявам се, че няма като останалите 15 човека, които познавам и живяха там, да се върна в България, че и затъжена. :D Въпреки че не мисля, че бих живяла там за постоянно, може би за половин-една година, колкото да видя какво е. :)
И това го казваш, понеже Българите сме много хубави, нали, ние не сме лицемерни, ние сме най-прекрасната нация. Е да ама не, Америка е голяма държава, хора всякакви, но мога да ви кажа , че по-лицемрни и злобни от Българите до сега не съм срещнала.

Nakadah
10-10-2010, 22:57
^^ Всичко що родния му език е английски Е ПОЛИЦЕМЕРНО И ЗЛОБНО!

TeenageDream
10-10-2010, 23:34
Българите живеят в малка неуредена държавица, не е като да са в най-мощната държава в света. :wink:

Sharron
10-11-2010, 11:52
Единствено едно мнение ми отговори г/д на въпросите,другите,които дори не са ходили в Щатите,обаче са мн отворени на тая тема,аре заключвайте,да му писне на човек от простотия..

TeenageDream
10-11-2010, 12:04
Едно е човек да говори без нито да е ходил, нито да е живял, нито да знае, нито да познава някого там, съвсем друго е някой да има 9 роднини из Щатите, но просто да не му се дават хилядарки за единия самолетен билет. :wink:
Сори за спама.

windowlicker
10-11-2010, 17:33
Едно е човек да говори без нито да е ходил, нито да е живял, нито да знае, нито да познава някого там, съвсем друго е някой да има 9 роднини из Щатите, но просто да не му се дават хилядарки за единия самолетен билет. :wink:
Сори за спама.

Аз до колкото разбирам ти си от тези, които просто си говорят... Ти каза по едно време, че американците са лицемерни и не знам си какви без дори да си бил/а там? На мен затова ми стана смешно като чета хора, дето си нямат и идея за какво става дума. Права е авторката. И на мен би ми станало неприятно да чета приказки, когато се интересувам от нещо сериозно.

TeenageDream
10-11-2010, 17:46
Не позна, от вторите съм. :-D

Concussion
10-11-2010, 17:59
windowlicker, ти от колко години си в Америка и в кой град точно? :) Просто ми е интересно.

Nakadah
10-14-2010, 21:01
Друго си е в щатите бе.. :lol:

PBS
12-10-2010, 08:58
Тези, които не са били в САЩ, а съдят само от филмите или познати не знаят нищо. Въобще не трябва да ги слушате. И като туристи да сте били в САЩ, много по-различно е ако трябва да живеете като американците. Най-хубавото място за лесна работа, социални грижи, евтино образование, здравеопазване и купон е западна европа.

Отидете и вижте сами как е в САЩ.

ludiqtzubar96
12-16-2010, 16:07
Тука стана ето това:
В американски форум питаш и ти отговарят.
В руски питаш,отговарят ти и теб те питат.
В БЪЛГАРСКИ ПИТАШ И 100 ЧОВЕКА СЕ ИЗРЕЖДАТ ДА ТИ КАЖАТ КОЛКО СИ ПРОСТ.
Иначе за САЩ не мога да ти дам много информация,ама това знам:
Заемът зависи каква стипендия ще получаваш-заемът ти попълва останалата част от таксата за университета и както те се изразяват таксата "живот"(вода,храна,ток и т.н.).Изпитите не са адски трудни,особенно по математика е бил що годе лесен,ама по английски е по-гаден(ако не знаеш добре езика, по-добре отиди на учител или езикова школа.А и да отпускат стипендии за българи,просто трябва да изкараш един допълнителен изпит и интервю.И последно не се цели в Ню Йорк и Калифорния,а примерноДжорджия,Флорида,В ашингтон,Илинойс и т.н.
П.С.Понеже виждам,че се оформя един "Американ експрес" и АЗ ИСКАМ В САЩ. 8-)

NawleK
12-17-2010, 05:45
^^ Ти някога да си била в Щатите че си толкова компетентна? Не, нали? Личи си от безмисления ти отговор! Сега друго да те питам! Някога да си писала в Американски форум? Ма не писала, ми да имаш поне 1000-2000 мнения? Не!? Тогава какво дрънкаш заучени фрази?

И от зор да се направиш на много велика вдигаш тема 3 месеца стара... Браво!!!

ludiqtzubar96
12-19-2010, 15:01
Първо съм момче(явно първите 7 години в даскало ги нямаш,щом не можеш да различаваш мъжки от женски род и като ти гледам правописа).Второ,писал съм в американски форум,ама не по този въпрос.
Трето,да посещавал съм САЩ ама не съм живял там.Четвърто,аз съм предупредил в поста си,че знам много малко за кандидастване и само гледах да помогна на момичето с малко информация.Пето-имам право да пиша във всички теми,независимо от "възрастта" им.