PDA

View Full Version : .gif?



ameli
09-20-2010, 16:52
Искам от филм примерно да резна 5-10 секунди и да стане като гиф анимацийка. Имате ли идея как и с каква програма е възможно това?

Sexer
09-20-2010, 17:42
Тая част която искаш примерно от 1:30 до 1:33 е снимаш на снимки и после с macromedia flash ги съединяваш на frame по картинка и там си правиш .gif
Мисля че така се прави.

DarkAngelOfHope
09-20-2010, 17:54
смъкни си програмата easy gif animator с нея става много лесно и бързо :) има я в замунда мисля :)

ameli
09-20-2010, 18:39
смъкни си програмата easy gif animator с нея става много лесно и бързо :) има я в замунда мисля :)

Изтеглих я. Разгледах я цялата, но намерих само как да се анимират снимки, които се качват една по една. И се задвижват.. Аз искам от самото видео да отрежа някаква част (5 секунди да го кажем) и да го запазя в гиф формат. :(

CCooLL
09-20-2010, 19:06
използвай Camtasia мн лесно става, просто снимаш и после избираш в къв формат да е

Lancer
09-21-2010, 10:31
Използвай от програмата с която гледасх филми трябва да има опция да прави скрииншоти и после с програмата дето си дръпнала си го направи на гиф-че. Вярно малко е играчка ама би трябвало да стане. :)

FunkyBoy
09-21-2010, 15:01
Търси си "video cutter" и "avi to gif convertor" програми! Това с рязането кадър по кадър е ненужна играчка... с такива програмки става много по-бързо и лесно :)

ameli
09-21-2010, 19:04
Търси си "video cutter" и "avi to gif convertor" програми! Това с рязането кадър по кадър е ненужна играчка... с такива програмки става много по-бързо и лесно :)

Изтеглих първата. Изрязах си нужната част, стана наистина много бързо и лесно. Сега обаче има друг проблем - излизат надписи от самата програма, които ще се махнат, само ако се регистрирам. Обикновено в папката има и програма за генериране на код за активация, но тук няма нищо :( С някаква друга програма ли трябва да го залъгвам?

DarkAngelOfHope
09-21-2010, 19:06
смъкни си програмата easy gif animator с нея става много лесно и бързо :) има я в замунда мисля :)

Изтеглих я. Разгледах я цялата, но намерих само как да се анимират снимки, които се качват една по една. И се задвижват.. Аз искам от самото видео да отрежа някаква част (5 секунди да го кажем) и да го запазя в гиф формат. :(

оф извинявай объркал съм прграмата :)
програмата която ти трябва е Video Avatar ... :) пак я има в замунда :)

ameli
09-21-2010, 19:53
Едно голяяяяяямо БЛАГОДАРЯ на всички отзовали се и най-вече на DarkAngelOfHope :grin:

FunkyBoy
09-21-2010, 20:13
Търси си "video cutter" и "avi to gif convertor" програми! Това с рязането кадър по кадър е ненужна играчка... с такива програмки става много по-бързо и лесно :)

Изтеглих първата. Изрязах си нужната част, стана наистина много бързо и лесно. Сега обаче има друг проблем - излизат надписи от самата програма, които ще се махнат, само ако се регистрирам. Обикновено в папката има и програма за генериране на код за активация, но тук няма нищо :( С някаква друга програма ли трябва да го залъгвам?

в Гугъл или Замунда лесно можеш да си намериш код за регистрация.