PDA

View Full Version : Моля за съвет..



Reaper93
09-20-2010, 19:54
Здравейте, ще го карам на кратко.Аз съм 172см. 46-47кг., почти 17 години, моля дайде ми някакви съвети, колко често да се храня, на какви храни да наблягам повече и т.н., за да кача някви килограми?
Благодаря предварително за отделеното време :)

Greennight
09-20-2010, 20:06
Наблягай на здравословното хранене и спорта.И не слушай тия дето ти казват тъпчи се с палачинки и дюнери,за да качиш килограми.Добрата фигура се постига чрез спорт.

Reaper93
09-20-2010, 20:18
Ок, мерси.

Ам, можеш ли да препоръчаш някакъв спорт, мислех на нещо кик бокс, айкидо, но не съм сигурен.. :)

SemperFidelis
09-20-2010, 20:25
Хранене, спане, трениране

petersl55
09-20-2010, 20:44
Хранене, спане, трениране
напълно вярно!!! :::

После..храненето е най-важното яж..поне...по..6 пъти на ден..наблягай на пилешкото..поне по 2 яйца на ден(на закуска) яж каквото искаш но от грозде и зеле никой не е качил кила .. даже ще ти обясна защо - зеленчуците и плодовете са извор за въглехидрати.. те са нужни да си бодър и неизморен..ако искаш да качиш трябва да приемаш БЕЛТЪЧИНИ и МАЗНИНИ..общо взето първите са мускулна маса а вторите са си мазнини..Белтъчините се съдържат в яйцата и пилешкото и РИБАТА (сьомга, тон, мерлуза, хек, треска, акула, скумрия)..Надявам се да си разбрал как стоят нещата..

Reaper93
09-21-2010, 06:49
Дам, разбрах.Мерси много на всички..

redbul2
09-21-2010, 08:37
За спортовете, може да опиташ плуване или тенис,волейбол,кикбокс. Засега фитнеса няма да е подходящ за теб. Ще получиш някоя травма и сетне върви я лекувай цяла година.
Обаче ти трябва системно хранене и голяма упоритост на масата :D Яж по-често всичко, с предимство на месото и месните и млечни храни. А между храненията тъпчи някакви плодове: грозде,ябълки,орехи,разни ядки. Може да изяждаш и по един голям шоколад "Своге" от време на време.

anonymous546178
09-21-2010, 10:36
и пак, най-доброто, което мога да ти препоръчам е гребането, независимо дали ще е академично или на каяци развива мускулатурата(академичнот е по-натоварващо)
От къде си, може да има клуб в твоя град.

CircleOfPain
09-21-2010, 11:49
Стига с тва гребане бе ше се побъркам от смях :razz:
Ако искаш да качиш килограми тренирай фитнес+здраво ядене... Повечето спортове пречат на качването на килограми защото се горят много калории.

Golqmpi4
09-21-2010, 14:31
добре ще е яко ядеш по 5 яйца на ден примерно варени (белтъците) пиле ориз картофи такива неща :)

FlipY
09-21-2010, 17:33
Малко солено ще ти идва на джоба да ядеш само пилешки филенца , 1 приятел на даскало нагъва някви протеинови десерти и уж вика 2000 калории му идвали около 2-3 лв и деиствително той нагъва по 2-3 на даскало , а ако съдържанието е достоверно това са по 500+ калории на десерт,ама момчето ходи на фитнес и редовно си дига теглото

Myrth
09-21-2010, 17:42
Яйцата са най-изгодният продукт за трениращия. Евтини, доста белтъчни, много богати на ключови мазнини и микроелементи, много добре усвоими от организма. Нека те да са ти гръбнака на хранителния режим.

CircleOfPain
09-21-2010, 18:30
Малко солено ще ти идва на джоба да ядеш само пилешки филенца , 1 приятел на даскало нагъва някви протеинови десерти и уж вика 2000 калории му идвали около 2-3 лв и деиствително той нагъва по 2-3 на даскало , а ако съдържанието е достоверно това са по 500+ калории на десерт,ама момчето ходи на фитнес и редовно си дига теглото
Това ако говорим за протеиновите барчета на Нутрим, те са си 400-500 калории само че от захар а не от протеини :razz:

FlipY
09-21-2010, 19:33
Не мисля , че бяха на Нутрим, но ще те излъжа ; )

Golqmpi4
09-21-2010, 19:46
много хора сигурно ще кажат , че са имали проблем с яйцата аз като трениращ човек от 2 години и половина мога да кажа ,че откъм 2 ,3 месеца да не кажа 4 ям по 4 , 5 , 6 яйца на ден само белтъците (предимно за яйцата говоря ся няма да изброявам месото , риба , ориз , картофи тия работи трябва да си ги знаете тези храни са за покачване на мускулна маса :)

Smrazqvashta
09-21-2010, 20:25
Не е задължително да получи травма от фитнеса, омг..

CircleOfPain
09-21-2010, 20:40
От другите спортове се получават повече травми гаранция :-D
На фитнес съм се контузвал веднъж, а на карате/мма съм им изгубил бройката мнооого отдавна :)

anonymous546178
09-22-2010, 07:11
Стига с тва гребане бе ше се побъркам от смях :razz:
Ако искаш да качиш килограми тренирай фитнес+здраво ядене... Повечето спортове пречат на качването на килограми защото се горят много калории.
Гледай си работата! На фитнес е глупаво, нито тренировката ти е тренировка,нито кефа ти е кеф, седиш си кутурубот и блъскаш железа.. Докато не си се качвал в лодка да гребеш не можеш да ме разбереш... за една година стабилно гребане се постигат 2 пъти по-добри резултати отколкото на фитнес.

Reaper93
09-22-2010, 07:22
Стига с тва гребане бе ше се побъркам от смях :razz:
Ако искаш да качиш килограми тренирай фитнес+здраво ядене... Повечето спортове пречат на качването на килограми защото се горят много калории.
Гледай си работата! На фитнес е глупаво, нито тренировката ти е тренировка,нито кефа ти е кеф, седиш си кутурубот и блъскаш железа.. Докато не си се качвал в лодка да гребеш не можеш да ме разбереш... за една година стабилно гребане се постигат 2 пъти по-добри резултати отколкото на фитнес.

От Плевен съм, едва ли има такъв клуб тук.. ;д

Tnx за съветчетата : )

FlipY
09-22-2010, 08:25
Бил съм лекоатлет , но краката ми се развиваха с пъти по - добре на фитнеса ,отколкото на пистата ; )

CircleOfPain
09-22-2010, 09:05
Идея си нямаш какво е във фитнеса не си и влизал ;)
Разбирам ентусиазма ти на подрастваш, но имай предвид че във фитнеа момчетата имат в пъти по-голям гръб от твоя. Тренирам няма и година мога да ти покажа моя, но все пак във фитнеса не само гърба се развива, ами и трицепс, гърди, рамена, крака (които в гребането много слабо се развиват, но все пак са нужни донякъде)
То шот е много яко да гребеш до припадък, правейки едно и също движение :razz:
, след време ще ти писне както писва и плуването

Bob0
09-22-2010, 10:03
Аз лично ти препоръчвам да хапваш здравословно :) Яж повече плодове и зеленчуци и може да съчетаваш всичко с плуване ( развива всички мусколи ;) )

anonymous546178
09-22-2010, 10:13
и идея си нямаш колко ми е развит гърба. И да бил съм във фитнес не ми хареса. Един въпрос в лодка качвал ли си се, да гребеш, че знаеш какво е движението, различните стилове гребане както и различните лодки развиват съвсем различни мускули, включително бицепс, трицепс, рамо, и крака.. По мен няма смисъл да съдиш до колко е полезно гребането защото не съм гребал повече от няколко месеца (3-4)
Отново ти казвам докато не си се качвал в лодка да погребеш 10км. не можеш да филосостваш по тази тема.
По темата в Плевен има клуб по гребане, за жалост не мога да намеря кординатите им.. потърси, гребни 1-2 седмици пък ще видиш дали ще ти хареса.


п.п. До фитнес маниачето: Гаранция ти давам че ако се качиш в Ял-6 няма да издържиш и 1км :D

edit: клубът се казва Буря свържи се с потребител HuKu_ беше писал някъде че гребе там :)

CircleOfPain
09-22-2010, 10:19
Дали :razz:
Аз не тренирам само фитнес ами и ММА, занимавам се с бойни спортове 3 години ходил съм и на състезания доста и ти давам гаранция че това дето съм го правил и на половина не можеш да го направиш ;)

anonymous546178
09-22-2010, 10:24
То не е до ходене на състезание(айде да не превръщаме темата в мерене на пишки), момчето попита с какъв спорт да се занимава, за да заякне, аз му предложих гребането. Уверявам те, че е по-добър вариант от фитнеса.

CircleOfPain
09-22-2010, 10:37
Аз пък те уверявам че ако ходи на фитнес като хората ще заякне много повече...

Golqmpi4
09-22-2010, 16:18
с плуването ще качиш мускулна маса на дедовия ;)

anonymous546178
09-23-2010, 09:25
Аз лично ти препоръчвам да хапваш здравословно :) Яж повече плодове и зеленчуци и може да съчетаваш всичко с плуване ( развива всички мусколи ;) )

С плодове и зеленчуци не се заяква :) Трябва да яде месо

Myrth
09-23-2010, 17:01
Няма по-добър начин за покачване на мускулна маса и ваене на тяло от тренировките с тежести, под каквато и да е форма. За гребането съм доста скептичен, познавам няколко добри гребци на моята възраст, всички са в добра спортна форма и ... изглеждат много по-зле и са много по-слаби от момчетата, които се занимават с фитнес, включително и от мен.

Гребането е доста аеробен спорт, постоянното циклене и гребане не е стимул за мускулна хипертрофия, не може да се сравнява със железата.

едит: плуването е много прехвалено също... може би е полезно за здравето, но с плуване тяло не се прави.

Golqmpi4
09-23-2010, 17:45
Няма по-добър начин за покачване на мускулна маса и ваене на тяло от тренировките с тежести, под каквато и да е форма. За гребането съм доста скептичен, познавам няколко добри гребци на моята възраст, всички са в добра спортна форма и ... изглеждат много по-зле и са много по-слаби от момчетата, които се занимават с фитнес, включително и от мен.

Гребането е доста аеробен спорт, постоянното циклене и гребане не е стимул за мускулна хипертрофия, не може да се сравнява със железата.

едит: плуването е много прехвалено също... може би е полезно за здравето, но с плуване тяло не се прави.

прави се един приятел 5 , 6 год тренира плуване имаа широх гръб и гръден кош но пак казвам с него надали ще качите маса чрез плуване

anonymous546178
09-23-2010, 18:01
Няма по-добър начин за покачване на мускулна маса и ваене на тяло от тренировките с тежести, под каквато и да е форма. За гребането съм доста скептичен, познавам няколко добри гребци на моята възраст, всички са в добра спортна форма и ... изглеждат много по-зле и са много по-слаби от момчетата, които се занимават с фитнес, включително и от мен.

Гребането е доста аеробен спорт, постоянното циклене и гребане не е стимул за мускулна хипертрофия, не може да се сравнява със железата.

едит: плуването е много прехвалено също... може би е полезно за здравето, но с плуване тяло не се прави.
Ем... и аз познавам добри гребци, за сериозни размери си говорим ...
на мен ми доставя удоволствие да греба, това доколко ще натрупам не ме касае особено, просто забелязвам по себе си и по другите, че се расте стабилно

CircleOfPain
09-23-2010, 18:18
А ти ако знаеш хора с какъв гръб има във фитнеса ще си пробиеш дупка в кануто и ще го потопиш 8) :razz:

anonymous546178
09-24-2010, 14:24
Да ей така се потапя кану :D :D

CircleOfPain
09-24-2010, 14:29
Дай си кануто, немаш грижи за минутка е 5 метра под водата :grin:

anonymous546178
09-24-2010, 14:43
1500 лв за кану и ще видиш че след скато го пробиеш ще изгреба минимум 3-4 км

CircleOfPain
09-24-2010, 15:34
Аз ще му нацепя дъното с брадва и ще направя отвор половин на 1 метър :razz:

anonymous546178
09-24-2010, 18:40
говорим си за дупчиза макс сантиметър.. като го направиш на стружки ще ги плувам :D :D :D

CircleOfPain
09-24-2010, 18:46
Мани, познавам един дето като стана 8 клас изкара 1 година в спортното с академично гребане и неможеше да плува :razz: :razz: :razz:
Сега е в некъв техникум :D

HandOFDooM
09-24-2010, 20:21
как така бе човек я ми обявсни как тежиш 50 кила при тоя ръст даже и толко нямаш ти май си само кости и кокали

Reaper93
09-24-2010, 20:26
Еми толкова съм...
М/у другото, сестра ми някой път като ме удари се оплаква, че е ударила някой кокал :D 8-)

CircleOfPain
09-25-2010, 07:53
Сигурно ако наебеш някое момиче цялото ще е синьо после :razz:

Reaper93
09-25-2010, 08:35
Сигурно ако наебеш някое момиче цялото ще е синьо после :razz:

Айде сега, да не се обиждаме...

pavka7a
09-26-2010, 09:59
Аз лично ти препоръчвам да хапваш здравословно :) Яж повече плодове и зеленчуци и може да съчетаваш всичко с плуване ( развива всички мусколи ;) )


и след 2 месеца на плодове ще получиш релеф но не и маса и ще си " пръчка" :-D

Ekoto
09-29-2010, 06:58
Виж сеа приятел аз какво ште ти кажа.
Яж редовно+тренираи редовно+почиваи редовно гледаи като си тренирал после да се наспиш че мускулите ти да са възтановени 8)