PDA

View Full Version : Коя политическа система е най-подходяща за България?



doktorEmilAntonov
09-20-2010, 20:24
Всяка държава създава единна система от политически институти и отношения, осигуряваща управлението на обществото. Коя политическа система е най-подходяща за България?

kalashnik
09-21-2010, 07:07
Трябва ни здрава и твърда ръка за дълго време (няма предвид Бойко Борисов), така че гласувам за авторитарен режим.

GregoryHouse
09-23-2010, 12:51
4ма за националсоциализъм... омг... леви националисти като оня бе...Синдромов. Ама после как го забиха "Ама той и Сталин е бил ляв националист :D" gg... :razz:

Авторитарен режим...един командва и кфото каже тва става. А не правителството даде идея и всички веднага на нож срещу нея и сичко се бави точи и т.н. И в авторитарния койт крадне , главицата....

amk933
09-23-2010, 13:55
Въпросът е некоректно зададен, защото смесва форми на управление с идеологически режими. Двете нямата много общо в една анкета.

Ryapoff
09-23-2010, 18:56
...

DJmx
09-23-2010, 19:26
Гласувах за фашизъм, но няма да се обосновавам, защото може да ме баннат за расизъм, садизъм, и т.н. неща, завършващи на "зъм". :D

doktorEmilAntonov
09-24-2010, 01:19
Сталин е ИНТЕРнационалист, а Сидеров - отрепка на службите.

При фашизма няма расизъм, все пак Мусолини е искал да възкреси Римската империя, а в нея е имало и негри. Вече под влияние на Хитлер се наблюдават расистки залитания.

DJmx
09-24-2010, 06:04
^Тоест съществената разлика между фашизъм и нацизъм?

mech0
09-24-2010, 06:37
^Тоест съществената разлика между фашизъм и нацизъм?
Нацизмът е расисткият фашизъм. Относно темата ми е трудно да перценя кое е най - подходящо в момента за България, но защо за всички има гласове, а за добре забравената Либерална демокрация няма нито 1?

doktorEmilAntonov
09-27-2010, 02:01
^Тоест съществената разлика между фашизъм и нацизъм?
Нацизмът е расисткият фашизъм.

Всъшност двете идеологий са доста различни. Общото им е, че са националистически и са въздиганли държавите в които са възникнали до небивали висоти.

Фашизма залага на корпоративизма и като най-важно отбелязва държавата. Националсоциализма казва, че хората са най-важни и държавата е само средство към просперитета им. Запазването на расата е целта, това означава и расизъм, а не да избиваш други раси.

SecretAleks17
09-27-2010, 17:34
..

marais
10-17-2010, 16:50
Тези 5 човека гласували за нацизъм си нямат никаква представа какво е това.

strave
10-17-2010, 17:30
ДOИП.Жив ли си глобъле?Иначе,аз гласувах за президентска република.

doktorEmilAntonov
10-18-2010, 01:19
Тези 5 човека гласували за нацизъм си нямат никаква представа какво е това.

А ти откъде имаш на представа, че те си нямат на представа? Пък и таквоз нещо "нацизъм" в анкетата няма. :D

Vesk0u
10-21-2010, 16:49
^Тоест съществената разлика между фашизъм и нацизъм?
Нацизмът е расисткият фашизъм.

Всъшност двете идеологий са доста различни. Общото им е, че са националистически и са въздиганли държавите в които са възникнали до небивали висоти.

Фашизма залага на корпоративизма и като най-важно отбелязва държавата. Националсоциализма казва, че хората са най-важни и държавата е само средство към просперитета им. Запазването на расата е целта, това означава и расизъм, а не да избиваш други раси.

Може би фашизма би било по-добре от националсоциализма, тъй като при националсоциализма има доста голямо объркване отностно въпроса с расите. А иначе аз съм за президентска република.

mimimito
10-26-2010, 09:39
Ако питате мен нищо не е подходящо ;) Ние 20г. живеем в анархия :)

DREAM95
11-05-2010, 06:04
ДOИП.Жив ли си глобъле?Иначе,аз гласувах за президентска република.
Глобала е безсмъртен! :-D

infern00
12-27-2010, 19:07
Привърженик съм на пряката демокрация, но в България е невъзможно да се приложи.

punxx
02-08-2011, 21:33
АНАРХИЯ КОПЕЛЕ!!!!

Nam3less3
02-08-2011, 21:55
АНАРХИЯ КОПЕЛЕ!!!!Как може да има хора на които изобщо да им минава през акъла тая мисъл...

bishkotka
02-09-2011, 16:59
няма нищо лошо в Анархията , но не и в България :D :D

anonymous546178
02-09-2011, 17:13
и кво му е хубавото на анархията.. някое псевдо пънкарче да си помпа самочувствието. Ето ти примерна случка, идват 10 души у вас, убиват семейството ти, взимат ти парите, а ти седиш и плачеш в ъгъла 'щото си сам, единственото, което можеш да направиш е някакъв род саморазправа, която е безсмислена...

Nam3less3
02-09-2011, 17:27
и кво му е хубавото на анархията.. някое псевдо пънкарче да си помпа самочувствието. Ето ти примерна случка, идват 10 души у вас, убиват семейството ти, взимат ти парите, а ти седиш и плачеш в ъгъла 'щото си сам, единственото, което можеш да направиш е някакъв род саморазправа, която е безсмислена...Анархията е утопия като комунизма, изобщо неща които не може да съществуват защото хората правят системата, а хората са алчни и недобросъвестни като цяло.

bishkotka
02-09-2011, 19:21
muscle , така би станало в България .. аз казах , че попринцип няма нищо лошо :)

VaMpiRKaTaaa
02-10-2011, 10:07
Парламентарна република.

Nam3less3
02-10-2011, 15:06
Никой никога няма да ни оправи, България не е независима и силна а политиката и се диктува от чужбина, който и да управлява ще сме горе-долу на едно и също ниво.

bishkotka
02-10-2011, 18:10
според мен не е толкова голям проблем каква е системата на управление , а манталитета на хората е проблемен :(

Nam3less3
02-10-2011, 18:16
според мен не е толкова голям проблем каква е системата на управление , а манталитета на хората е проблемен :(Ами да, хората правят системата, какъвто е народа, такива са и управляващите. Трябва сами себе си да оправим, а не да чакаме някой политик-месия.

Loreena1McKennitt
02-24-2011, 19:33
Президентска република. Не парламентарна ..и да се чудя защо там има 48434388934 мулета и кое от тях е виновно. Един човек- един виновник. Просто някакси така си обяснявам аз.

GregoryHouse
02-24-2011, 20:59
Деца без никакви знания коментират политика на базата какво са чули от родителите си и ТВ. По скоро темата е за Фън раздела. :lol:

ZipFail
02-24-2011, 21:47
Ужасно разочарование наистина. От един тийн-форум, се очаква поне 90% от посетителите да имат магистърска степен в политология и да поне 10 години стаж в международната дипломация...

GregoryHouse
02-24-2011, 22:13
Ужасно разочарование наистина. От един тийн-форум, се очаква поне 90% от посетителите да имат магистърска степен в политология и да поне 10 години стаж в международната дипломация...

Когато обсъждаш дадена тема е нормално да имаш някакви познания, не мисли ли? Все едно 4токласници да обсъждат квантова механика...стига си говорил и ти глупости.

Linns
02-25-2011, 14:25
Авторитарен режим !
Друго няма да ни оправи..

Nam3less3
02-25-2011, 14:28
Авторитарен режим !
Друго няма да ни оправи.. Такива като тебе преди 20 години искаха демокрация и свобода а сега пак искат да превключат на авторитарен режим :-x

Linns
02-25-2011, 18:41
Едва ли знаеш каква съм, че да ме сравняваш с хора от преди 20 години ..

Auriss
02-26-2011, 07:20
а)кифла
б)баница
в)козунак

:-o :-o ?

amk933
02-26-2011, 08:03
Ужасно разочарование наистина. От един тийн-форум, се очаква поне 90% от посетителите да имат магистърска степен в политология и да поне 10 години стаж в международната дипломация...

Магистърска степен и елементарна обща култура са 2 различни неща и в случая изобщо не си прав да защитаваш някакви си невижи лапета, които не знаят (в истинския смисъл на думата) що е то фашизъм, комунизъм, анархия и етц, но подкрепят нещо си повлияни от модата (защото в момента е много "готино" да кажеш, че си нещо различно без да знаеш какво е то точно, а защото си чул/видял какво правят останалите около теб).

И тая тема е израз точно на тая глупост и простотия.

Да не говорим, че начинът, по който е формулирана, показва, че дори самият автор не прави разлика между политическа идеология(комунизъм, фашизъм, демокрация, нациъм, анархизъм и т.н.) и устройство на държавата (президентска република, парламентарна република, абсолютна/лимитирана монархия и т.н).

За к'во говорим изобщо? Това СА неща, които едно дете в 10/11 клас ТРЯБВА да знае и разграничава или, ако не, да не се излага като коментира...

За к'ви магистърски степени, докторати и стажове говорим изобщо? Това е точно обща култура, култура, която трябва да имаш, за да можеш да гласуваш най-малкото трезво на избори. А не като видят, че се е кандидатирала национал-социалистическа партия и да гласуват за нея.

Простотия до шия.

ivan_gr
03-29-2011, 07:56
Само като погледнеш АБСУРДНАТА анкета и още по - АБСУРДНИТЕ
резултати от нея ти се повдига. Смесица от форми на управление и идеологии. Пък и като гледаш , че масовият българин предпочита тоталитарен комунизъм... всичкото желание за каквото и да било излиза като стар МИГ от летиштето в Долна митрополия...

Auriss
03-29-2011, 19:35
Аз чак сега загледах по-внимателно анкетата...
Абе каква е тази система "либерална демокрация" някой може ли да ми обясни :lol:
Искам пък...Б-я да е либерално-демократична държава...пък! :lol:

DarkTemplar
03-30-2011, 13:04
^В България в последните 20 (а може би и повече) години властва либералната простотия. И като гледам, голяма част от хората си ги устройва. ;)

blackking
03-31-2011, 17:27
Все повече се убеждавам как демократичната система в България е неприложима.Аз лично гласувах за националсоциализъм като на шега, но истина е, че ни трябва много твърда ръка.Незнам кое от всичките ,но демократичната система е неприложима.Ние българите сме се доказали колко сме добри в избирането на лоши управници.Надявам се следващите, ако не цветя, то поне да не са явни мутри ;) .

Auriss
03-31-2011, 20:46
То от твърда ръка се стига до апатичното стадно поведение на обществото.

С 'твърда' ръка може и да вкараш държавата в ред ,но до кога.


ако не цветя, то поне да не са явни мутри

Може някой боклукчия. 8-) К'во толкова - пожарникар или клошар - едва ли единият превъзхожда другия по нещо в тази сфера...

blackking
04-01-2011, 06:57
Хах.Еми незнам какъв да е, но нека погледнем новото (по-скоро сегашното) правителство.Бойко Борисов - ченге ,мутра и т.н,Цецо Цветанов - даскал по физическо.Външния ни министър - служил на изреалската армия.Значи какво излиза - той се е заклел да защитава Израел като е бил на служба (сигурно и там имат някаква клетва), а сега трябва да гледа интересите на България.Да не се укаже ,че България работи за Израел незнам.Онзи ден премиера излиза с изказването "аз съм се разпоредил един шамар да няма".Всички останали министри като говорят такива Ъ-къници, такъв речник, направо да те разбият.Цецо толко зле бедния ,едни 20 000 не може да изпере, тръгнал мафията да бори ;) Че накрая и тъщата излезна виновна за това колко е прост.Значи какво излиза - управляват ни мутри, тъпаци и хора, които служат на друга държава.Еми това е.

Auriss
04-01-2011, 09:51
мутри, тъпаци и хора,

+