PDA

View Full Version : Страх ме е ... от живота.



proxy7
09-20-2010, 21:29
Сега съм 12 клас, всички говорят за балове, как ще са облечени и т.н и т.н. Обаче мен това не ме интересува. За мене бала не е важен, даже мразя баловете. Не искам да имам бал.
Интересува ме друго. Какво ще стане с мен? Хората казват че когато човек завърши средно образование пред него се отварят вратите на истинския живот. Мисля да влизам в университет, даже имам няколко в предвид. Но... не искам животът ми да мине просто така, без цел. Искам да направя нещо, да стана някаква, искам да имам хубава професия. Но нямам стимул, никакъв.

Wits
09-20-2010, 22:48
Създай си . Чак сега ли се сети за това. К'во прави 10,11,12ти клас.

misbehaving
09-22-2010, 16:02
gbfdg

Sham
09-22-2010, 21:43
//разбирам как се чувстваш

трябва ти ясна цел/далечна мечта
и приятел/любов, за да споделиш пътя;

успех!)

YouDontKnowMe
09-23-2010, 11:02
Създай си . Чак сега ли се сети за това. К'во прави 10,11,12ти клас.
Това аз го писах от аццто на приятеля ми, ама хайде пак да се изкажа.
Какво правихте до 12ти клас, занимавате се с глупости и накрая нищо.
Това го реших окончателно в 9ти клас и сега нямам подобни проблеми.
Докато някои хора се скъсват от правене на нищо/пиене/шляене по кафетата.
И не, родителите ми никога не са ме карали да правя каквото и да е било.
Просто съм възмутена, че някои хора проявяват такава безотговорност.
Не се ли се чудели как ще изхранвате бъдещите си деца, какво ще им дадете, ако станете сервитьорки/продавачки? И не става въпрос за пари.

OneGuy
09-23-2010, 13:54
Създай си . Чак сега ли се сети за това. К'во прави 10,11,12ти клас.
Това аз го писах от аццто на приятеля ми, ама хайде пак да се изкажа.
Какво правихте до 12ти клас, занимавате се с глупости и накрая нищо.
Това го реших окончателно в 9ти клас и сега нямам подобни проблеми.
Докато някои хора се скъсват от правене на нищо/пиене/шляене по кафетата.
И не, родителите ми никога не са ме карали да правя каквото и да е било.
Просто съм възмутена, че някои хора проявяват такава безотговорност.
Не се ли се чудели как ще изхранвате бъдещите си деца, какво ще им дадете, ако станете сервитьорки/продавачки? И не става въпрос за пари.

Много остър коментар според мен ... ако всички станат адвокати и инженери няма да има кой да им продава стока в магазина или да им сервира в кафето ...всеки прави всичко по силите си ... образованието не ти гарантира че след време няма да работиш в магазин/кафене/реп (особено в България нищо не ти гарантира)

Kmet4e
09-23-2010, 20:59
Какво откачате бе ?
Аз съм на 19-години ! Нямах възможност да вляза сега и се записах 13-ти клас :) До година ще се пробвам за Югозападният университет и ако стане стане ако Не ще видя ! През това време си търся работа защото трябва сам да се издържам. В моето старо училище чистачките бяха с 2 висшета и какво 200лева заплата. :D На едната и се отвори шанс и стана замесник директор :) Всичко е до късмет > Има хора с 2,3 висшета и взимат 300 лева и хора с обикновенно средно образование и имат милиони левове !

A_Loving_Girl
09-24-2010, 02:21
Създай си . Чак сега ли се сети за това. К'во прави 10,11,12ти клас.
Това аз го писах от аццто на приятеля ми, ама хайде пак да се изкажа.
Какво правихте до 12ти клас, занимавате се с глупости и накрая нищо.
Това го реших окончателно в 9ти клас и сега нямам подобни проблеми.
Докато някои хора се скъсват от правене на нищо/пиене/шляене по кафетата.
И не, родителите ми никога не са ме карали да правя каквото и да е било.
Просто съм възмутена, че някои хора проявяват такава безотговорност.
Не се ли се чудели как ще изхранвате бъдещите си деца, какво ще им дадете, ако станете сервитьорки/продавачки? И не става въпрос за пари.

Виж какво....не всички имат възможност да продължат да учат, не се ли сещаш и за този факт....аз лично не можах да продължа да уча поради липсата на средства ...имам брат и сестра ,те са доста по -малки....и какво трябва да изтискам и последната капка от родителите си ли ,за да лиша брат си и сестра си от малките неща на които ще се радват...явно някой си живеят в охолство и не им мърда мозъка да се сетят ,че не всички имат..... :x

YouDontKnowMe
09-24-2010, 05:58
Абе ей , ти ръце и мозък нямаш ли, толкова работа има. Записваш се задочно и разботиш обща работа докато се дипломираш. След това вече ти се отваря шанс за нещо по-добро, с което даже може да помагаш на семейството ти.
Защо не помислиш за това?
Защо трябва да искаш пари от тях за образование, като можеш ти сама да им предоставиш на тях помощ, след като завършиш с твои средства и си намерил по-добра работа?
А и като гледам имаш възможност да ползваш интернет, което значи, че стандарта на живот у вас не е толкова нисък.
Има хора на които им е нужно да си прокарат нет за служебни цели, пък нямат пари и за това.
Писна ми разни хора да се оплакват, че са бедни, при положение, че свързват двата края, имат хляб да ядът.


явно някой си живеят в охолство и не им мърда мозъка да се сетят ,че не всички имат.....

Твоя мозък не мърда, защото не се сещаш, че можеш да си седнеш на задника, да те приемат държавна поръчка и да си изкарваш отличен успех за да получаваш и стипендия - 120лв , с които можеш спокойно да си купуваш храна в студентските столове.
Само се оплаквате, ама нищо не правите по въпроса.
И всъщност изобщо не ми се засяга темата за нашето имущество, или по-скоро неимущество и невъзможност да се справяме в повечето моменти, ама не парадирами не се извинявам с това.

Ей, добре че има с какво да се оправдавате.

kalpazanka
09-25-2010, 11:30
Къде ги дават тия стипендии по 120 лв? :shock:
Момичето може да иска да учи такава специалност, при която няма вариант задочно и няма вариант да работи почасово заради задължителни присъствия на занятия. Като толкова си мърдате мозъците, това не ви ли мина през ума?!

YouDontKnowMe
09-25-2010, 18:29
Къде ги дават тия стипендии по 120 лв? :shock:
Момичето може да иска да учи такава специалност, при която няма вариант задочно и няма вариант да работи почасово заради задължителни присъствия на занятия. Като толкова си мърдате мозъците, това не ви ли мина през ума?!
Месечната за отличен успех мисля, че беше толкова (в Софийския де). Ама може и да са ги спряли от тази година.
Пък момичето ако иска толкова да учи все пак може да намери нещо подобно, при това задочно. Или да си намери работа и да си изкара пари за издръжка (примерно да работи обща работа 2-3г.), вече отпускат студентски заеми за семестриалните такси.
Има ли желание, има и начин.
Стига човек да си размърда мозъка.
Пък и да не говорим, че ако си отличник, състезател, може някоя фирма да те спосорира,имаше варианти за подписване на договор- плащат ти образованието, а ти работиш 5-10г. за тях.
Стипендии много , стига да се интересуваш и да се трудиш за да изкараш.
И за чужбина има пълни стипендии, за издръжката можеш заем да си изтеглиш (по-заможен приятел, роднина ти става гарант, или ти тегли той, ако си беден), пък после си го връщаш, но поне няма да работиш обща работа и ще имаш възможност за по-висок стандарт на живот. И както разбрах от разказа на момичето - тъкмо ще може да помага на обичното си семейство повече.

DarkTemplar
09-25-2010, 19:34
Има ли желание, има и начин. Стига човек да си размърда мозъка.
Най-точното мнение.

Нужна е малко амбиция и трезва преценка, за да се подредят нещата. Не казвам, че е лесно - в тоя живот е лесно само да се оплакваш. За другото трябват усилия и воля.

xWandereRx
09-25-2010, 22:11
нещо подобно е и при мен, много кофти :D
макар че сега съм решила да ставам министър на образованието :D :D всичко започна на майтап ама г-жата ми по френска лит. ме ядоса като ми се изсмя като и го казах и от тогава съм сериозна 8-)

fungus
09-25-2010, 23:34
ако имаш приятно лице, стегнат гъз и големи цици ще ти се отворят много възможности ако си отваряш краката. ако ли не - забрави 8-)

kalpazanka
09-26-2010, 13:09
YouDontKnowMe, това, че в СУ стипендиите са по 120 лв далеч не означава, че стипендиите във всички ВУЗ-ове в страната са толкова. Другото, което се чу като идея това лято, е размерът на стипендията да падне до законовия минимум, т. е. 40 лв или да бъде намалена бройката на получаващите стипендии.
Третото, което е- някои специалности нямат аналог задочно- архитектура/стоматология/магистър-фармацевт/медицина. Не всеки се натиска за МИО, маркетинг, туризъм и сходните им. ;) Разбирам авторката напълно, тъй като по лошо стечение на обстоятелствата аз можеше да съм в нейната ситуация и ако трябваше да уча не каквото искам поради финансови затруднения, нямаше да уча изобщо!

serenityFX
09-26-2010, 14:24
Много сте ми интересни само като ви чета , а ако ви видя на живо 100% ще се пукна от смях... на мене въпроса ми е следния:

Какво ще стане ако нещата не се развият както са били планувани РОЗОВО?! :razz: Ама нали от форумите всичко могат и сега поне 10 човека ще ми обеснят кво ще стане и т.н. , ама кой заблуждавате..? Нали ще гледате като телета когато нещата се объркат , недай си боже се ударят в критични... освен да се оглеждате и да мигате друго няма да можете да правите... и не ми обеснявайте , че знаете и т.н. аз тва го знам от житейски опит , не от форум постове , тролове такива!

YouDontKnowMe
09-29-2010, 11:03
Много сте ми интересни само като ви чета , а ако ви видя на живо 100% ще се пукна от смях... на мене въпроса ми е следния:

Какво ще стане ако нещата не се развият както са били планувани РОЗОВО?! :razz: Ама нали от форумите всичко могат и сега поне 10 човека ще ми обеснят кво ще стане и т.н. , ама кой заблуждавате..? Нали ще гледате като телета когато нещата се объркат , недай си боже се ударят в критични... освен да се оглеждате и да мигате друго няма да можете да правите... и не ми обеснявайте , че знаете и т.н. аз тва го знам от житейски опит , не от форум постове , тролове такива!
Някои хора имат планове и ако нещата се прецакат.
Имам план ако ми ампутират крайниците, ако ослепея/оглушея , ако умра . Имам плак , ако нещо се случи с близките ми , ако трябва да се грижа за тях. Друго ако се случи - не би било толкова сериозно.
Това, че теб са те прецакали и си бил неподготвен не значи, че всички ние ще попаднем в твоята ситуация.
Всеки може да си направи живота "розов" , независимо от обстоятелствата . Дали ще трябва да си промени нагласата, начина на живот, каквото и да е било - ако не иска да стане някакъв оплакващ се и хейтващ тип, човека ще успее. Няма болест, няма мъка, няма нищо, което да може да го спре, ако има силното желание.
И трудностите не трябва да го отказват.

serenityFX
09-29-2010, 13:14
Само ми кажи ти жена ли си?

YouDontKnowMe
09-29-2010, 22:20
А ти полова дискриминация искаш да вкараш, или какво ?

serenityFX
09-30-2010, 11:18
Ква полова дискриминация , жените сте малоумни...

YouDontKnowMe
10-01-2010, 08:48
Ква полова дискриминация , жените сте малоумни...

Поздравления. Току-що фейлна брутално.
Комплексар :D
http://lh5.ggpht.com/SergioAlex76/SO-XedBA0VI/AAAAAAAAALU/6KLqUXR-Q2Y/fail-man-bra%5B2%5D.jpg

serenityFX
10-01-2010, 09:54
Продължаваш да ми доказваш по-горния пост.

YouDontKnowMe
10-01-2010, 10:02
Продължаваш да ми доказваш по-горния пост.
Мда, сигурно е защото след окончанието ми е зададен размер на картинката . И тук не го разчете.

serenityFX
10-01-2010, 10:17
Аз видях картинката спокойно , немога да разбера обаче какво общо има :oops: И чак сега видях каде си постнала "полова дискриминация" в няква тема модераторска помощ... тфа ми звучи помощ от мама и тати по некаф странен начин , ама няма значение , и няма да ти се извиня че си тъпа :)

YouDontKnowMe
10-01-2010, 10:37
:D

...

Няма нужда да ми се извиняваш, дипломата и успехите ми го показват :D

Много ти е сад , че си прецакан .
Достатъчно ми е жал за теб, та да не ти се садвам.

Постнах го в модераторска помощ, защото все пак говориш за жените .

serenityFX
10-01-2010, 11:04
Чакай малко аз кога съм казал , че съм прецакан , и ти откога си го мислиш това нещо..? От картинката с фейла ли..? Та това даже не го разбрах , явно само хора с твоята диплома могат да го разберат , и още нещо немога да си обесня , ти няква фенимистка ли си ? :-o

LadyDi
10-01-2010, 11:17
Достатъчно.

serenityFX, запознай се с правилата на форума. Проява на дискриминация следва да се наказва, при това без предупреждение. Предвид на това, че си новорегистриран, ще пропусна това покрай ушите си, но се старай да избягваш ненужни спорове :)

serenityFX
10-01-2010, 11:22
12. Потребители, които подклаждат спорове, насаждат неприязън към потребител или група потребители и проявяват дискриминация, независимо от какъв характер, подлежат на санкция - изтриване или банване. Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат и уронват престижа на сайта или потребители, модератори, администратори на форума и сайта. Наказанията по тази точка следва да бъдат изпълнявани директно, без предупреждение.

От този текст 1вите 2 реда като прочетох , и като прочетох 2 поста на въпростната дама (да няма дискриминация) , намерих около 76 нарушения , и тя понеже не е нова моля за реакция , а аз си взимам поука , ок?! :)

П.С. Просто ви доказвам в момента колко бъркаме и 2мата(YouDontKnowMe и муа) , затова се заяждам с нея , и по никъв начин не намесвайте дискриминация с тва , че тя е невежа... може да е много начетена ама нищичко не знае :)

LadyDi
10-01-2010, 11:27
Нека поставя проблема така:

Или се придържай към дадената тема, или не пиши изобщо.
Същото важи и за двамата.

lsd43
10-05-2010, 09:17
Трудно е човек да реши . Смисъл дали да следва това което иска или това ,което трябва . Честно казано изобщо не искам да съм на 18 и да съм 12ти клас ,защото не се чувствам готов,но нямам избор. Трябва да се направи ,няма кой да ме замести или да върна времето назад . Може би основният проблем е ,че не знам какво точно искам ,дали да продължа да уча или да се захвана с нещо ,което ме влече и да си поема последствията. Просто е кофти тръпка ,но няма как,все някога щеше да дойде .

iiirish
10-14-2010, 20:18
Засега стимула, който трябва да си създадеш е да решиш какво точно искаш да учиш, от там стартираш. Казваш, че имаш няколко университета в предвид, ами ок, разгледай специалностите, избери си такива, които наистина те вълнуват, които ще учиш с удоволствие. И когато започне студентският живот ще разбереш за какво става въпрос ;) Няма от какво да се страхуваш, когато вземеш в ръце професията, която ти доставя удоволствие, ще се появи и човека, който ще те обича, ще си поставиш за цел създаването на семейство и т.н. Това е живота :)