PDA

View Full Version : Госпожата змей.



Greennight
09-21-2010, 09:21
До онзи ден всичко беше добре.Печен клас.Готини учителки.Но вчера имахме математика....Влезе 1 госпожа.Представи се,а второто й изречение беше,че ни е пощадила с входното,което трябвало да се прави 1вия час :shock: После каза,че дава големи домашни и много държи да се пишат.После веднага почна да изкарва деца на дъската и да ги изпитва с някви неравенства...Проблема е,че на мен математиката ми куца,а и не ми харесва и няма да си седна на д-то да уча.А нея като я гледам си мисли,че математиката е най-великият предмет на света и няма да допусне някой неин ученик да не знае нещо!!!Преди изкарвах 4 и 5ци от обща кутура,но никога не съм учил и писал домашни и няма да го правя и за в бъдеще,защото просто това не ми харесва!Та питането ми е да се готвя ли за поправителен отсега,щото просто като тая те такъв змей-нема...

DJmx
09-21-2010, 09:38
Защо ще се готвиш за поправителен? Просто седни и учи, след като имаш нагласа за поправителен, явно, че за 3 - 4 можеш толкова да отделиш време. Не виждам логика да си вееш байрака сега, когато така или иначе си зает, а лятото да се ангажираш да учиш за поправки, при положение, че може да си свободен. :)

darsit0
09-21-2010, 12:12
Защо ще се готвиш за поправителен? Просто седни и учи, след като имаш нагласа за поправителен, явно, че за 3 - 4 можеш толкова да отделиш време. Не виждам логика да си вееш байрака сега, когато така или иначе си зает, а лятото да се ангажираш да учиш за поправки, при положение, че може да си свободен. :)

+1
така и така ще се учи, защо не сега когато му е времето :)

Ryapoff
09-21-2010, 13:29
няма да си седна на д-то да уча.Ми на уя тогава.

Това, че не искаш да учиш и искаш да получиш оценка наготово, говори красноречиво. Не заслужаваш по никой предмет да получиш добра оценка без труд.

Каква обща култура по математика :razz: ?

mArMaLaDkA
09-21-2010, 15:00
Заглавието е един път. Решил си да се правиш на тарикат и да не учиш - окей, ше си понесеш последствията. Учителката ти може да е всякаква, но в никакъв случай не ти е виновна тя, че си мързелив, пък с огромните претенции.

amk933
09-21-2010, 15:35
Като те мързи до болка ще си носиш последствията. Седни си на задника и учи. Няма да умреш, представи си. :shock:

Greennight
09-21-2010, 16:03
Абе аз си знам за четворка-петица и то от обща кутлтура,не щото уча,ама нали ви казах,че тая си мисли,че нейния предмет е най-великия и каза,че давала големи домашни и ако си признаеш преди да провери ти пишела забележка без домашно-но избирала 3ма от класа да си дадат домашните и ако някой нямал писала 2ка :-x Аз казах,че ше ме намрази,щото никога няма да седна да пиша уравнения за домашно и така ше ме зацафари....И не се прая на тарикат ама просто не искам да уча и пиша по 5 страници домашно точно по математика.....

Greennight
09-21-2010, 16:08
И аз накрая на годината ако ще на всички контролни да имам 4ки тя като ми каже ооо мойто момче,не си писал цяла година домашна работа,айде на поправителен,няма кво да направя...И преди не съм писал домашни и просто даскалите най-много да ми намалят оценката заради това от 5ца на 4ка,ама тая е некъв змей нали ви казвам....

Greennight
09-21-2010, 16:11
И мармаладке тя е по-скоро тази с претенциите никой друг не пише 2ки за 1 домашно,а и имаше някъв сайт помагало.бг дето сички я псуват и питат дали няма да се пенсионира тая....

DJmx
09-21-2010, 16:34
Ние си имаме такъв учител по история и ти гарантирам, че, ако мислиш, че си тръгнал да правиш революция, като не си пишеш домашните, се лъжеш. 1 час писане на задачи за домашно не е нищо друго освен подготовка за контролно. Разликата е само в това, че преди контролно ще седнеш да зубриш целия раздел, а така ще го учиш урок по урок.

questions
09-21-2010, 17:57
Ако до сега си минавал лекичко без да се затормозяваш май си си намерил майстора :o :o :o . Без да учиш и да пишеш домашни ако ще и от 50 листа няма да стане. А и това за общата култура е супер тъпо :razz: :razz: :razz: Няма начин да научиш математиката от обща култура.

Кой клас си?

Greennight
09-21-2010, 18:14
8 ем нз...Просто не ме кефи някои неща ги знам от внимание в час....Но последното нещо,което искам да правя е да пиша домашни точно по математика..... :(

mArMaLaDkA
09-21-2010, 18:27
Е, ти ако по математика не пишеш, по кво друго?

Greennight
09-21-2010, 18:44
Е, ти ако по математика не пишеш, по кво друго? По всичко друго с удоволствие,просто математиката не ме кефи ама хич,въпреки че кой ме пита и химията ми е малко по-така иначе сичко друго нямам проблеми : ))

kissofthehell
09-21-2010, 18:55
ти си си добре ние имаме 2

По география и по рисуване

ecstazy
09-21-2010, 19:15
Ми сеш се, че не сички са математици, но все ще си напишат някой път домашното, колкото да хванат 3ката поне. Сам си си го казваш - не пишеш домашни и не поглеждаш уроците. Учителката хич ама ХИЧ не ти е виновна ;) това, че тя си държи на предмета , даже е хубаво! Аз бих предпочела такива учители, от колкото някои които пишат 6 ей така и аз да си минавам класовете с по-малко сиво вещество от някой 3-класник. Е извинявай, ама аре напъни се малко. И аз не обожавам.. английския или географията или историята. Никой не ме пита, нали? Пиша си там к'вото е необходимо и точка. Не те кефело.. ми като не те кефи си стой на поправителните. ;)

Di
09-21-2010, 19:42
уроци
и аз имах 2ки първата година,но сега само 6ци 8-)

Greennight
09-21-2010, 19:43
За 10 път.ЗНАМ СИ МАТЕРИАЛА ЗА 3ка ЧЕ И ЗА ПОВЕЧЕ.Проблема е,че не съм в математическа гимназия и не може тя ебаси да пише 2ка за сяко ненаписано домашно дори не вдява,че на някои хора тоя предмет не ги кефи и не им се отдава,плюс,че това не е само мое мнение,ами досега 1 хубав коментар не видях в помагало.бг.Даже хора дето са студенти на по 22 години я псуват,тоест не само "тъпите тийнове дето не знаят кво искат".

webmast3rche
09-21-2010, 19:50
но никога не съм учил и писал домашни и няма да го правя и за в бъдеще,защото просто това не ми харесва!


Аз казах,че ше ме намрази,щото никога няма да седна да пиша уравнения за домашно и така

Кво да ти кажа... Кат не ти харесва ходи ня село
Освен ако не си 4-5 клас.
Тогава си оправдан.. ако ли не - ТРАГЕДИЯ

amk933
09-21-2010, 19:53
Знаеш си го ти...

Я ми кажи как ще намериш 3Д вектор едновременно перпендикулярен на вектори 3i + 5j + 8k и 6i + 3j +3k?

Ако си мислиш, че с общата култура ще минеш, голямо дърво ще изядеш. Особено в 8 клас материалът не е от най-лесните. Има бая абстрактни концепции в геометрията.

Какво ще ти стане, ако седнеш и си напишеш домашното? Ще ти изсъхнат ръцете ли? :?

webmast3rche
09-21-2010, 19:59
уроци
и аз имах 2ки първата година,но сега само 6ци 8-)

Кви уроци,като човека уравнение не иска да погледне.

amk933 - respeCT!

fluffka1
09-21-2010, 20:06
ехее да се готвиш за поправителен от сега?? :lol: абе мноо се филмираш, все ще издрапаш някак. Иначе съм съгласна с госпожата ти, математиката наистина е най великия предмет. 8-)

fenasf
09-21-2010, 20:46
Прави се на ужасна, за да ви уплаши. Ако класа са както теб, скоро ще вдигне ръце, спокойно.

Tempest
09-21-2010, 20:54
До онзи ден всичко беше добре.Печен клас.Готини учителки.Но вчера имахме математика....Влезе 1 госпожа.Представи се,а второто й изречение беше,че ни е пощадила с входното,което трябвало да се прави 1вия час :shock: После каза,че дава големи домашни и много държи да се пишат.После веднага почна да изкарва деца на дъската и да ги изпитва с някви неравенства...Проблема е,че на мен математиката ми куца,а и не ми харесва и няма да си седна на д-то да уча.А нея като я гледам си мисли,че математиката е най-великият предмет на света и няма да допусне някой неин ученик да не знае нещо!!!Преди изкарвах 4 и 5ци от обща кутура,но никога не съм учил и писал домашни и няма да го правя и за в бъдеще,защото просто това не ми харесва!Та питането ми е да се готвя ли за поправителен отсега,щото просто като тая те такъв змей-нема...

дали ше пишеш домашните или ше се готвиш за поправителен... дори домашните са по-малкото зло ;) И не зависи от това дали ти харесва или не... попаднал си на такава госпожа.. нямаш избор! Приеми го.. и госпожата ти по математика евала й правя! Щото ако не друго, поне може да те научи на математика.. ама ти не искаш (което си е лично твой проблем).. съжалявам, поправителен ;)

xKiFlA
09-21-2010, 21:05
такива като теб който ги мързи домашното да си напишат..госпожата им виновна :?

xWandereRx
09-21-2010, 21:06
До онзи ден всичко беше добре.Печен клас.Готини учителки.Но вчера имахме математика....Влезе 1 госпожа.Представи се,а второто й изречение беше,че ни е пощадила с входното,което трябвало да се прави 1вия час :shock: После каза,че дава големи домашни и много държи да се пишат.После веднага почна да изкарва деца на дъската и да ги изпитва с някви неравенства...Проблема е,че на мен математиката ми куца,а и не ми харесва и няма да си седна на д-то да уча.А нея като я гледам си мисли,че математиката е най-великият предмет на света и няма да допусне някой неин ученик да не знае нещо!!!Преди изкарвах 4 и 5ци от обща кутура,но никога не съм учил и писал домашни и няма да го правя и за в бъдеще,защото просто това не ми харесва!Та питането ми е да се готвя ли за поправителен отсега,щото просто като тая те такъв змей-нема...

Саше,
мн си тъп.
Учителката ти не е змей, а е строга. Каквито трябва да са всички, за да може поне 1/3 от учебното съдържание да ви (ни) се набие в малките, гладки мозъчета. Не ти харесва и няма да учиш - изцяло, напълно си е твой проблем. На нея няма да и пречи нищо да ти реди двойките в бележника. Съжалявам, че аз трябва да съм човека, който ще ти каже това, но в живота си ще правиш много неща, които няма да харесваш, неща които ще ти 'куцат' и тогава няма как се отървеш с двойка. Не искаш да изпълняваш нещо в работата си, защото не ти харесва - уволнен си и така нататък и така нататък...
Разбира се, за теб е по - лесно цяла година да си клатиш краката, вместо да седнеш и да поучиш нещо, което не ти харесва и да останеш на изпит, който разбира се ти знаеш, че ще ти дадат дори да си решил половин задача. Ако не от първия път, то втория със сигурност ще ти пишат тройката. За съжаление сигурно има много хора като теб. Много е тъжно това.
та мисълта ми е..... мн си тъп, Саше ^_^

Tempest
09-21-2010, 21:06
такива като теб който ги мързи домашното да си напишат..госпожата им виновна :?

права си, но такива като теб, коИто не знаят как да пишат, компа им виновен ;)

xWandereRx
09-21-2010, 21:08
такива като теб който ги мързи домашното да си напишат..госпожата им виновна :?

права си, но такива като теб, коИто не знаят как да пишат, компа им виновен ;)
хахаха nice, Tempest :D

xKiFlA
09-21-2010, 21:08
такива като теб който ги мързи домашното да си напишат..госпожата им виновна :?

права си, но такива като теб, коИто не знаят как да пишат, компа им виновен ;)

смешко бе скрий се с тъпите ти коментари!

Tempest
09-21-2010, 21:09
такива като теб който ги мързи домашното да си напишат..госпожата им виновна :?

права си, но такива като теб, коИто не знаят как да пишат, компа им виновен ;)

смешко бе скрий се с тъпите ти коментари!

аз ше се скрия, ама ти ше си останеш на същото ниско ниво :)

xKiFlA
09-21-2010, 21:14
такива като теб който ги мързи домашното да си напишат..госпожата им виновна :?

права си, но такива като теб, коИто не знаят как да пишат, компа им виновен ;)

смешко бе скрий се с тъпите ти коментари!

аз ше се скрия, ама ти ше си останеш на същото ниско ниво :)
твоето със сигурност е по ниско от моето може да си сигурен
знаеш да пишеш..а си тъп :razz: защо ти е?
айде изчезни

petersl55
09-21-2010, 22:05
Воденето на изрядна тетрадка и мазненето винаги е помагало..при мен де.. ;) :!: =;

Greennight
09-22-2010, 08:36
Ем,кво аз като си знам нещата за 4-5 ще си изкарам попрвителния,така че тоя змей колкото и да ми се дзвери няма да има кво да направи :P

xSANYAx
09-22-2010, 09:07
Как пък може да има такива хора като теб,бе?! Вярно,никой не обича да учи,ама като се налага,трябва! Ти замислял ли си се,така,както 'си я подхванал' какво ще работиш като навършиш 18,как ще живееш?Пак ли ще се правиш на тарикат,с общи познания,с общи познания ще те вземат само във ВОЛФ. :) Да не говорим,че си в ново училище,нов клас,нови учители,сега е времето да им докажеш,че можеш и знаеш. Не се излагай..И какво,като е строга?Още по-добре,или ти искаш някоя,която да те изправи на дъската,да не знаеш нищо и да ти завърти шестица,само защото си й симпатичен ли? Има 2 варианта-или се стягаш и залягаш над уроците и си добър ученик (още повече,че по математика трябва всеки ден да се учи,защото уроците са си свързани,пропуснеш ли 1,ще ти е трудно в следващите) или се готвиш не за поправителен,а за бедност и безпаричие цял живот. Успех! :)

Djuff
09-22-2010, 09:41
Като неискаш ще си кибичиш лятото над учебника ;).

Tempest
09-22-2010, 09:50
такива като теб който ги мързи домашното да си напишат..госпожата им виновна :?

права си, но такива като теб, коИто не знаят как да пишат, компа им виновен ;)

смешко бе скрий се с тъпите ти коментари!

аз ше се скрия, ама ти ше си останеш на същото ниско ниво :)
твоето със сигурност е по ниско от моето може да си сигурен
знаеш да пишеш..а си тъп :razz: защо ти е?
айде изчезни

ауу, каква обида! Край, повече няма да ти говоря! :( Прекалено си остроумна

JCoutureJunkie
09-22-2010, 09:59
Абе човек,какво си тръгнал да ни занимаваш с дилемата си?Аз не виждам какво ти не разбираш в цялата работа и какво искаш от нас.Сам си го повтаряш във всеки коментар - или пишеш домашно или ще ходиш на заварка лятото.Ако от сега си толкова амано добиче,хич няма да му завиждам на работодателя ти един ден.Аз какво да кажа,уча в езикова гимназия,10ти клас,искам да наблягам на езиците,защото това е единственото нещо,което наистина ме интересува,но не мога.Имаме 14 предмета и всички трябва да са ми на ниво.Нашата по мат. ни предава от 8ми клас и въпреки,повечето сме хора,които знаят какво вършат,тя постоянно ни крещи колко сме мързеливи,глупави,обяви ни война,въпреки,че повечето хора на контролните имат 5-6,тя преди да ги върне ни вика колко неграмотни и незнаещи сме.Въобще не се оплаквай.Ако беше при нас,с това държание нашата вече щеше да ти пригрезе гърлото.Седни си на задника,стискай зъби и пиши там.Никой не ти е казал да е цялото домашно,все нещо да има,като толкова те мързи.До седми клас повечето са ни галили с перце и са ни писали добри оценки,колкото да влезем някъде,сега не е така.Радвай се,че не е някоя гаднярка по предмет като рисуване или музика,да те кара да и разказваш наизуст история на изкуството,дето сиг. никога няма да ти трябва.А математиката е много важна и се изучава до 12ти клас.С неписане на домашни няма да минеш,обещавам ти.Материала става ужасно труден в един момент,ако не си тренирал.

Abbey
09-22-2010, 13:30
никога не съм учил и писал домашни и няма да го правя и за в бъдеще,защото просто това не ми харесва!

Ей тва ме разби :razz: Не си учиш и не си пишеш защото не ти харесва...
Ами изненадаа- в живота не всичко което трябва да вършим ни харесва но просто така е правилно.

П.С. мн. радваш :D

Tempest
09-22-2010, 14:01
никога не съм учил и писал домашни и няма да го правя и за в бъдеще,защото просто това не ми харесва!

Ей тва ме разби :razz: Не си учиш и не си пишеш защото не ти харесва...
Ами изненадаа- в живота не всичко което трябва да вършим ни харесва но просто така е правилно.

П.С. мн. радваш :D

аз на тва най-мноо се смях! И как така математиката ше е най-важния предмет?! Ауу, ами музика? Изобразително? Час на класа?! :lol:

Chacho
09-22-2010, 14:39
И аз 8 клас не учих и не писах домашни по математика. Проминах. 9, 10, 11 клас същата работа. 12 клас походих малко на уроци, пак не пишех домашни, единствено решавах задачи в час/ на уроци и по 1 седмица преди изпитите ми. Еми кандидатствах с математика и влязох. Много по-важно е да се разберат нещата. Случвало ми се е да не пиша единствено аз в час, за да слушам по-концентрирано и да схвана материала. После трябваше да обяснявам на половината геометричен смисъл на понятието производна.

Ако смяташ, че ще се справиш без учене и домашни, и след това няма да съжаляваш, не виждам лошо да изкреташ и без домашни.

Между другото, по математика 2 задачи често могат да те научат на повече, отколкото 5 страници домашно.

Знам, че ще ме наплюете сега, затова че го агитирам да не учи, но момчето е 8 клас, не женен с деца и работа. Още няма толкова отговорности на главата, че все да му се налага да върши работа, която не му харесва. Като съзрее, сам ще се научи да понася повече отговорност. Не мисля, че всички вие сте били толкова прилежни в училище. Всеки си има по един предмет поне, който не му представлява интерес и сяда да учи просто за да отбие номера (ако изобщо сяда).

Sharron
09-22-2010, 16:17
никога не съм учил и писал домашни и няма да го правя и за в бъдеще,защото просто това не ми харесва!

Ей тва ме разби :razz: Не си учиш и не си пишеш защото не ти харесва...
Ами изненадаа- в живота не всичко което трябва да вършим ни харесва но просто така е правилно.

П.С. мн. радваш :D

Пълен тъпанар решил е,че ще се прави на много умен,скоро всички ще спрат да поглеждат 'двойкара на класа' и ще те отбягват ама ще е късно ;)

zdrasti9182
09-22-2010, 16:30
... Проблема е,че на мен математиката ми куца,а и не ми харесва и няма да си седна на д-то да уча....Та питането ми е да се готвя ли за поправителен отсега,щото просто като тая те такъв змей-нема...
Ще седнеш, ще седнеш... И гледай да е по-рано, че и поправителния няма да ти го дадат, ще трябва да го вземеш.
А що да е змей - щото иска да ви научи ли? :D

mArMaLaDkA
09-22-2010, 16:50
Chacho, прав си донякъде, въпросът е, че авторът не е пробвал да пише домашни, за да стигне до извода дали има нужда да ги пише редовно или не. Трудно му е да схване, че има някои учители, които просто са супер взискателни и дребнави, и е по-добре да им отговаряш на изискванията, колкото и да ти е досадно, за да не го отнесеш здравата, само заради магарешкия си инат и желанието да си вечната опозиция на всичко и всички. Плюс това, математиката определено не е маловажен предмет и трябва да й се отделя редовно внимание, а не колкото да се отбие номера.

Greennight
09-22-2010, 18:00
никога не съм учил и писал домашни и няма да го правя и за в бъдеще,защото просто това не ми харесва!

Ей тва ме разби :razz: Не си учиш и не си пишеш защото не ти харесва...
Ами изненадаа- в живота не всичко което трябва да вършим ни харесва но просто така е правилно.

П.С. мн. радваш :D

Пълен тъпанар решил е,че ще се прави на много умен,скоро всички ще спрат да поглеждат 'двойкара на класа' и ще те отбягват ама ще е късно ;) Оф я млъквай бе,някъде да съм споменал,че съм двойкаря на класа ? Тва,че не съм и не искам да бъда "специалист във всичко" е друг въпрос и тъпънар ще ми викаш като се запознаем,ок ? Дотогава млък.Иначе да съглсен съм математиката не е маловажен предмет,но просто не е за мен,как да го обясня.

Greennight
09-22-2010, 18:03
Еми,не пробвал съм да пиша домашни,и да ако са по-малки ги пиша.Но не стига,че до миналата година имах почти всеки ден математика,ами и тая да ми се изживява като бог с някви уравнения по 2 реда за домашно,и да очаква,че всеки ден ще отделям между 1 и 3 часа специално за нейния предмет е малко в повече....

xSANYAx
09-22-2010, 19:07
Добре бе момче,в крайна сметка за какво си я направил тая тема? Искаш само някои мързеливци и непукисти като тебе да подкрепят решението ти,та да не ти е гъзно занапред,нали така?! А не да искаш меннието на хората,когато някой ти каже,че постъпваш тъпо,и че си съсипваш живота още преди да е започнал и те посъветва да се напънеш да учиш,ти казваш ''не искам не мога как да ви го обясня'' ние не искаме да обясняваш,ти искаш ние да ти кажеме мнението си.Не учи,щом 'не тЪ кефи' гледай си дискотеките,после много ще съжаляваш,ама адски много!

Greennight
09-22-2010, 19:26
Абе нали дося обяснявам,че по другите предмети си уча.И темата съм я пуснал,за да ми кажете дали някой е имал подобна даскалица,и дали има начин да се разбереш с нея като с бял човек,без да пишеш по 10 страници домашно през 2 дни,и ако не го правиш да те остави на поправка....

amk933
09-22-2010, 19:53
Отговорът, ако знаеш толкова много, трябва да е елементарен:
–Не, няма. С никой учител няма да се разбереш като хората, ако му омаловажаваш часа.

Ако от сега мислиш за поправка, няма да изкараш дълго.

Chacho, тук в този случай изобщо не става въпрос за схващане и несхващане на нещата, а за безумен мързел. За математиката - зависи много каква математика учиш. Аз уча висша математика в момента - неща, които майка ми и баща ми (инженери) не са учили в ТУ, въпреки че съм в училище. Има толкова абстрактни и пространствени неща, които гъза да си скъсаш, няма как да видиш - говоря за 4Д, 5Д вектори, форми и т.н. За да го схванеш трябва да си решиш 2-3 задачи от тип. Не ми е ясно каква е тази математика в българското училище, но след като този ти казва, че е знаел за 3-4, нали се сещаш колко е разбирал? И не аз нямам предмет, който не ми харесвам, но все пак имам само 7 предмета, в които мога да се концентрирам, въпреки че са като за 27...

Chacho
09-22-2010, 20:11
Той надали ще стига до висша математика. Както аз не мисля, че този живот ще уча по химия. А и това ми беше мисълта, че по математика се решават по 2-3 задачи от тип, а не по 5 страници еднотипни задачи със сменени числа. За нещата, които се учат в 8 клас не мисля, че е толкова важно да се пише домашно, при условие, че не готвиш сериозно математика, а просто искаш оценка в училище. В клас обясняват и се решават задачи и често това е достатъчно.

Имах взискателен даскал по биология, кретен по природа, заядох се и не учих, просто защото не ми се занимаваше с еволюция на човека и си изкарах 3-ката за срока. Изобщо не съжалявам за това, мой си беше избора, не смятам, че съм изгубил кой знае какво.

GossipGirl89
09-23-2010, 07:34
Добре де, аз нещо не мога да намеря логиката :-o При положение, че твърдиш, че знаеш нещата за 3-4 и че единственото нещо, което ти трябва, за да си сигурен, че ще минеш, е да си пишеш домашните редовно... ти защо не искаш да го правиш? Луд ли си, какъв си? :shock: Аз по Математика от 8-ми клас нагоре бях кръгла нула в училище. Но при нас беше доста по-гадно, защото бая стабилно си ни изпитваха за 3-ки 4 -ки... Не домашни пишех, ами е курсова работа да ми бяха дали щях да я напиша, за да мина... А ти хем разбираш нещата, хем те мързи да седнеш и да ги напишеш... Едва ли ви дава всеки ден по 50 задачи за домашно, дава ви сигурно по 4-5 задачки и нищо не ти пречи да й ги решиш... Това, че е строга е хубаво, защото поне ще научите нещо вместо да се чешете през часовете... Когато бях 7-ми клас имах една подобна учителка по Математика (съжалявам, че я споменавам - Бог да я прости) и при нея беше същото като при твойта. Държеше адски много на предмета и на домашните. Изпитваше произволно и ако те улучи и ти нямаш домашно директно ти пишеше 2-ката без изобщо да се занимава да те изпитва... Ако не ме лъже паметта имахме право по 3 пъти на срок да се извиним, че сме без домашно - през останалото време никакви оправдания не вършеха работа. Накрая на годината имах две 5-ци и две 6-ци и седмицата преди завършване аз всеки ден бях на дъската и ме изпитваше по цял час, за да ми пише 6 накрая :D Но не се оплаквам щото тогава поне чатках нещата :) Радвая се, че имаш такава учителка, вместо да я хулиш. Тя не ти е виновна, че те мързи да седнеш за 1-2 часа и да си напишеш домашното. Нали си ученик, каква друга работа имаш? Ще се готвиш не за поправки, ами за какво ли не ако продължаваш по същия начин... :?

ПП Още не мога да намеря какво е рогиката да си учиш по останалите предмети, да чаткаш Математиката обаче от инат да не искаш да си пишеш домашното :shock:

Greennight
09-23-2010, 08:03
Проблема е,че освен,че ми е трудно и някои неща не ги разбирам,тя дава някви домашни и не,не бяха 3-4 задачки ами 11,от които аз засега съм решил 7,поне първото впечатление да е хубаво,едната задача беше някво неравенство 2 реда дето писах малко повече от половин страница,за да го реша хем гледах навсякъде,ако може да се използва няква формула и да се съкръщава....Са нз,даде ни го от Вторник за Петък,но ако дава сяка седмица такива домашни... :-x

ecstazy
09-23-2010, 08:05
Е за 4 дена 11 задачи ли не можеш да решиш?! И си 8-ми клас така ли ?!

Greennight
09-23-2010, 08:06
Може и да се прави на такава злобарка само в началото,за да ни посплаши,но нз щом в помагало.бг студенти на по 22 години я кълняха и псуваха едвали само се прави на такава....

Greennight
09-23-2010, 08:09
Е за 4 дена 11 задачи ли не можеш да решиш?! И си 8-ми клас така ли ?! Да,еми мога да ги реша,но тва не е единствения предмет,по които трябва да уча тва,че тя се изживява като Господ с нейния предмет,си е лично нейн проблем.Аз ако трябва всеки ден да решавам по час и половина задачи и да уча съвестно по всичко останало,няма да имам време да се наобядвам спокойно.....

unicorn_f
09-23-2010, 08:11
проблема е, че за повечето (за съжаление) представата за добър/готин учител е да ни натоварва много, без домашни, в час да може да правят каквото си искат ....
точно като тази трябва да са всички
нищо няма да ти стане, ако на ден отделяш около час да си прегледаш задачите, които сте решавали в час и да се опиташ да решиш поне половината си домашно, ако НЕ ИСКАШ то тогава си има последствия, които ти знаеш, така че сам си избираш ще учиш ли или ще ходиш на поправка, не виждам смисъл от темата...

ecstazy
09-23-2010, 08:11
Ако си заек (така и е не разбрах 8 клас ли си) е нормално да се прави на строга. И моите учителки се правеха на много строги, но накрая на годината се видя какви са. + това математиката не става само с учене. Ти като не си пишеш домашните, да не се мислиш за някакъв свръх умен, че само като седиш в час и си чешеш г*за и вече покриваш критериите за 4?! За да си добър по математика се изискват упражнения, които в случая не ги правиш. Сам избирай. Не изкарвай учителката виновна за всичко, защото сам си си виновен. Т'ва че си голям мързел с огромни претенции не е нейн проблем!

Greennight
09-23-2010, 08:15
Осми клас съм в горния пост казах,и еми явно съм свръх умен,щом досега в 5,6 клас (айде в 7 ходих на уроци) съм изкарвал все 5ци за годината без да решавам задачи.....Тва,че съм мързел с големи претенции вече го чух.Както казах по-скоро тя е тая с претенциите не аз.Ако бях в СМГ ок,щях да отделям и по 3 часа на ден,но не съм.Ако искаш да кажеш нещо различно от това,че съм тъп мързел с претенции пиши....

qsiii
09-23-2010, 12:05
Забелязала съм, че Математиката изисква страшно много решаване на задачи и най вече търпение, което аз нямам. Но не се отказвай с труд и търпение всичко ще постигнеш всичко :)

xSANYAx
09-23-2010, 12:10
Може и да се прави на такава злобарка само в началото,за да ни посплаши,но нз щом в помагало.бг студенти на по 22 години я кълняха и псуваха едвали само се прави на такава....

Това е супер детско изказване ''ама тоя каза оня каза.. ТАКА ЧЕ'' ..

Chacho
09-23-2010, 12:13
Аз не разбирам защо дискусията продължава, няма да се замисли момчето върху отговорите ви.

GossipGirl89
09-23-2010, 18:41
Виж човек, просто седни и решавай! НЯМАШ ДРУГ ИЗБОР - приеми го! Ако толкова много те мързи и предпочиташ да си вееш задните части насам-натам, тогава давай, но недей накрая на годината да се оплакваш, че си на поправка...
И почти всички учители си държат на предмета. Някои повече, други по-малко. Ще видиш 1 ден като влезеш в университет (ако влезеш де) там за какво става въпрос и как се четат и учат денонощно учибници от по 500 страници , за да се вземе изпит... и на никой не му пука дали е само неговия предмет или не, дали си на работа, дали имаш някакви други ангажименти и т.н. Така че спри да се инатиш и си организирай времето, за да смогнеш с всичко. А това кой я плюе няма никасво значение, защото тя едва ли ще се заесегне много :)

Tempest
09-23-2010, 19:32
Може и да се прави на такава злобарка само в началото,за да ни посплаши,но нз щом в помагало.бг студенти на по 22 години я кълняха и псуваха едвали само се прави на такава....

Това е супер детско изказване ''ама тоя каза оня каза.. ТАКА ЧЕ'' ..

мда, сеа щото еди кой си казал нещо за една даскалка и айде всички с лошо мнение за нея.. без да я познават, без нищо...

автора - щом многократно ти го повториха, че си мързел, взем направи нещо по въпроса... очевидно така изглежда отстрани, така го описваш...

Ospi
09-23-2010, 21:51
Наща е същатата, само дето и викаме рептил.