PDA

View Full Version : пъпки ... ????



sweetybebi
09-21-2010, 13:00
Моля ви дайте някакви съвети за отстраняване на пъпки ... също така за изтощено лице от гримовете ... Благодаря предварително

vIKToriYa
09-21-2010, 14:46
аз си мия лицето всяка вечер със измиващ гел после минавам със салицилов спирт и после на амрита едно за пъпки в/у всяка пъпка и ми е много добре сега :P :grin:

Callisto
09-21-2010, 15:49
Аз лично всеки ден си почиствам лицето с памуче напоено със зехтин. Принципно този метод се ползва и за отстраняване на грим. Адски добре подхранва кожата, подмладява я, почиства я, а и няма химиите, които са в останалите продукти, нито алкохолът, който изсушава кожата.
За пъпки за правя маска с аспирин. Леле това нещо е чудо. При първият път кожата ти става несравнимо мека и чиста и пъпките почват да се пооправят. На втория път вече нямаш пъпки. Тази маска да си я правиш 1 в седмицата и да ползваш зехтин и ще имаш до края на живота си несравнимо красива кожа. :)

Callisto
09-21-2010, 15:52
Ето ви и клипчета да видите как става:
Зехтин: http://www.youtube.com/watch?v=Lc-8onVA5Jk&feature=fvw
Аспирин: http://www.youtube.com/watch?v=Q-Hksg8B4cQ&NR=1

sweetybebi
09-21-2010, 22:00
Много благодаря ... ще пробвам :)

Callisto
09-21-2010, 23:23
Много благодаря ... ще пробвам :)
Задължително! :)
Не можеш да си представиш колко голяма е разликата. Аз лично даже нощем като си свалям гримът си го махам със зехтин и той понеже е мазничък и си остава по лицето (нищо, че го забърсвам с памуче) и докато спя си ми подхранва кожата. Много по-здравословен е от всички боклуци на пазара пълни с химикали и алкохол основно, който изсушава кожата.
А с аспиринът не прекалявай, понеже маската си е силничка. Не я прави по-често от 1/2 пъти в седмицата и гледай изобщо след каквато и да е маска или почистване на кожата да си слагаш крем, че в противен случей ще видиш колко бързо ще ти се получат пъпки. Така една приятелка се чудеше непрекъснато защо като си почиства лицето вечно има пъпки. Ми понеже като го почисти порите са добре отворени и всичката мръсотия влиза без проблеми вътре и после хоп пъпка.

Infinity
09-22-2010, 08:47
Колко аспирина трябва да стъркам за цялото лице ? :)

vanesa0pld
09-22-2010, 09:22
Колко аспирина трябва да стъркам за цялото лице ? :)

Callisto
09-22-2010, 09:46
Колко аспирина трябва да стъркам за цялото лице ? :)

На мен лично и един ми стига, но няма голямо значение количеството. Всъщност то зависи от вида на аспирина-дали ще е на тези разтворимите, от тези, които се гълтат или е на прахче. Аз ползвам един от разтворимите разтворен в много малко количество розова вода на Икаров и ефектът е уникален.

iiordanova
09-22-2010, 11:33
Callisto - благодаря , че ме подсети за тези клипчета. 8-)
Бях ги гледала и мислех да ги пробвам , а сега вече като прочетох и твоето положително мнение се убедих да пробвам. 8-)
По-късно ще си направя тази маска с Аспирина.. :)

Callisto
09-22-2010, 11:54
Callisto - благодаря , че ме подсети за тези клипчета. 8-)
Бях ги гледала и мислех да ги пробвам , а сега вече като прочетох и твоето положително мнение се убедих да пробвам. 8-)
По-късно ще си направя тази маска с Аспирина.. :)

Радвам се, че съм помогнала. :) Който иска да гледа и останалите и клипове. Както каза едно момиче навремето " Всяко момиче трябва да гледа клиповете и и да се учи, понеже тя знае всичко за гримовете и потдържането на красивия външен вид". :) Ето ви и страницата и в youtube: http://www.youtube.com/user/MichellePhan

iiordanova
09-22-2010, 14:41
Callisto - благодаря , че ме подсети за тези клипчета. 8-)
Бях ги гледала и мислех да ги пробвам , а сега вече като прочетох и твоето положително мнение се убедих да пробвам. 8-)
По-късно ще си направя тази маска с Аспирина.. :)

Радвам се, че съм помогнала. :) Който иска да гледа и останалите и клипове. Както каза едно момиче навремето " Всяко момиче трябва да гледа клиповете и и да се учи, понеже тя знае всичко за гримовете и потдържането на красивия външен вид". :) Ето ви и страницата и в youtube: http://www.youtube.com/user/MichellePhan

Да , съгласна съм! Определено показва интересни и лесни неща , достъпни за всеки. ((:
И то не е само тя , има доста момичето в youtube , които имат полезни и интересни клипове.

vanesa0pld
09-22-2010, 17:58
Колко аспирина трябва да стъркам за цялото лице ? :)

На мен лично и един ми стига, но няма голямо значение количеството. Всъщност то зависи от вида на аспирина-дали ще е на тези разтворимите, от тези, които се гълтат или е на прахче. Аз ползвам един от разтворимите разтворен в много малко количество розова вода на Икаров и ефектът е уникален.
аа ако е на хапче? знаеш ли случайно... :P

Fx1
09-23-2010, 17:27
Все пак внимавайте със зехтина, на много чувствителна кожа може да не се отрази добре толкова мазно.

Callisto
09-23-2010, 19:12
Все пак внимавайте със зехтина, на много чувствителна кожа може да не се отрази добре толкова мазно.

Моята кожа е адски чувствителна, бяла и нежна, но зехтинът не ми прави проблем. Щом на мен ми понася всеки (освен алергичните) няма да има проблеми.

Иначето количеството аспирин е по ваша прещенка. Гледате съотнощението м/у аспирин и вода или розова вода да е 1:2 или просто на око си преценете какво количество ще ви трябва.

iiordanova
09-24-2010, 06:33
Аз направих маската , препоръчвам ви я с две ръце.
Ще си я правя по два пъти в седмицата. ((:

slynchoo
09-24-2010, 07:03
Зарибихте ме по тази маска с аспирин...определено ще се пробва в най-скоро време!

Kyisi
09-24-2010, 12:50
Дам ,пробвах маската и съм изключително доволна от нея...! Днес си купих и Акне Аут действа повече от перфектно.... :grin: :P

П.п: Искам да си купя една маска на гарниер за пъпки и черни точи дали помагат тея продукти на гарниер ? :)